Pentax KP - neoficialne

Vše nové o čem se povídá a spekuluje...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
alda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1653
Registrován: 29 říj 2015, 15:52
Bydliště: Nový Jičín

Re: Pentax KP - neoficialne

Příspěvek od alda » 26 led 2017, 13:59

Portvis: no já horolezu asi 35 let a párkrát jsem už viděl letět fotoaparát do doliny. Nevím, zda jsi někdy lezl
v zimních horách bez rukavic, odhraboval holýma rukama sníh a hledal nějaký i sebemenší chyt. Jestli né, tak
víš hovno, co jsou zmrzlé ruce, kdy ti z nich vypadne ledasco, včetně karabiny, skoby, smyčky a někdy i ten
foťák. A to člověk nemusí být ani manták :D .
A souhlasím s Iksméďou, že Pentax si pořizují jen opravdoví nadšenci do značky, hračičky, pokustony a ti
většinou neřeší problémy se skly, či nedostatky jejich aparátů. Já jsem příznivec a nadšenec do "naší značky"
a je mi celkem šumafuk zda mají Japončíci nějaké problémy či nikoli. Jsem jenom rád, že se na trhu objevují
stále jejich novinky (K-1, K-70, KP) a kdo chce, tak si k tělům vždy najde odpovídající skla. No a komu to
nevyhovuje, tak nechť si pořídí něco jného...

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: Pentax KP - neoficialne

Příspěvek od fakt » 26 led 2017, 14:12

Tady jsou nějaké další fotografie:
http://www.theverge.com/circuitbreaker/ ... atherproof.
Myslím, že designově se tělo povedlo.

Zde je nová recenze:
http://www.digimanie.cz/zrcadlovka-pent ... 19200/6822.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

Uživatelský avatar
portvis
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 719
Registrován: 05 zář 2014, 07:35

Re: Pentax KP - neoficialne

Příspěvek od portvis » 26 led 2017, 14:45

alda: áno a určite máš pri tom zavesený na krku nikon D810 + 400mm alebo K1+70-200mm za pár tisíc eur :D
Sony a7III + sony 55/1,8 + sony 28/2,0 + sony 16-35/4 + irix15/2,4

alda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1653
Registrován: 29 říj 2015, 15:52
Bydliště: Nový Jičín

Re: Pentax KP - neoficialne

Příspěvek od alda » 26 led 2017, 15:05

Portvis: to si děláš kozy, ne? Se zrcadlovkou jsem lezl v dobách kinofilmu. Nyní používám na focení ve stěně
Fuji X100s. To je velikostně tak akorát, co jsem ochotný akceptovat. Dá se s futrálem umístit na sedák a je
tak snadno po ruce...

Uživatelský avatar
xmeda
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1047
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax KP - neoficialne

Příspěvek od xmeda » 26 led 2017, 15:19

Poslyste horolezci, k rozbiti fotaku uplne staci couvat pred jdoucim parem zenicha s nevestou a zakopnout o kabelu nejakeho pitomce, ktery ji tam hodi, nebo se treba nekde naklanite a jiny do vas strci. Nebo vam treba do kabele s fotakem nekdo roztrzity couvne autem.
A nebo taky vam nekdo neco ukradne.. coz neni zadna vyjimka.


Lidi co se focenim zivi maji obvykle na vybavu pojistku.. a ti kdo ne, tak obvykle cini po prvnim podobnem pruseru :) Treba kamarad byl hoooodne nestastny, kdyz si rozmazl nikkor 24-70/2.8 pri velice pitomem klopytnuti o nerovnou dlazdici na chodniku..


A protoze v nasich ekonomickych podminkach neni uplne bezne, ze by nekdo mel vsechno 2-3x zalohovane, je kazda takova nehoda dost kriticka. Samozrejme jak z pohledu financni ztraty te veci.. ale taky z pohledu toho, ze vas to muze vyradit z procesu plneni domluvenych zakazek.
No a u znacky, kde se na objednani temer vseho ceka i nekolik tydnu, je tohle riziko mnohem vetsi.

Uživatelský avatar
portvis
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 719
Registrován: 05 zář 2014, 07:35

Re: Pentax KP - neoficialne

Příspěvek od portvis » 26 led 2017, 15:20

alda: nikto to nespochybnuje, ale hore boli spominane sety a znicenie vybavenia za pár tisic eur to si nikto na krk pri lezení a vht nezoberie..
Sony a7III + sony 55/1,8 + sony 28/2,0 + sony 16-35/4 + irix15/2,4

Uživatelský avatar
Jindras
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1153
Registrován: 01 říj 2016, 07:40
Bydliště: Praha,teď Benešovsko.

Re: Pentax KP - neoficialne

Příspěvek od Jindras » 26 led 2017, 15:29

Tak jsem si to -poslední 4 stránky -přečetl a žasnu. Nějak nerozumím jedné věci- absolutně mi nevadí menší nabídka skel-když si ujasním co chci fotit,tak si najdu sklo,které na danou věc pasuje,tady si najdu recenze toho či onoho skla,to si koupím a s tím pak fotím. A mám ho pořád. Jasně,že jsou a budou lepší a lepší a... Ale tak je to přece absoluntně se vším,-auta,mobily,hodinky,...... Nemusím mít 30 různých skel a proto je mi jedno,jestli je v tomto segmentu malá nebo velká nabídka. A s tímto jsem přece do Pentaxu šel. Sáhodlouhé rozbory toho,co je všechno u Pentaxu špatně-to mi připadá,jako by to psal člověk placený od jiné značky. Nějak jsem to nepochopil...... Chci fotit,chci mít Pentax,tak vím o všech věcech,které to s sebou nese. :? :D
xmedo-Ty jsi asi hodně negativní člověk,ne? Nebo proč mám ten pocit?????
Pentax K-5lls, Pentax 16-45/4, Pentax 35/2.8 Limited, Pentax F 50/1.7, Tamron 70-200/2.8

Uživatelský avatar
Klingo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1688
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Pentax KP - neoficialne

Příspěvek od Klingo » 26 led 2017, 15:42

Xmeda-tak mi poraď nejakú poisťovňu, čo mi poistí vybavenie bez živnostenskeho listu. Budem veľmi rád. Pretože mne sa ju nájsť nepodarilo. A to som hľadal poctivo.

Odoslané z PLK-L01 pomocou Tapatalku
Fuji X-T1, XE3 + 16,23,35,56,85,135 mm a vybavený ateliér

Uživatelský avatar
xmeda
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1047
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax KP - neoficialne

Příspěvek od xmeda » 26 led 2017, 15:59

Jindras píše:Tak jsem si to -poslední 4 stránky -přečetl a žasnu. Nějak nerozumím jedné věci- absolutně mi nevadí menší nabídka skel-když si ujasním co chci fotit,tak si najdu sklo,které na danou věc pasuje,tady si najdu recenze toho či onoho skla,to si koupím a s tím pak fotím. A mám ho pořád. Jasně,že jsou a budou lepší a lepší a... Ale tak je to přece absoluntně se vším,-auta,mobily,hodinky,...... Nemusím mít 30 různých skel a proto je mi jedno,jestli je v tomto segmentu malá nebo velká nabídka. A s tímto jsem přece do Pentaxu šel. Sáhodlouhé rozbory toho,co je všechno u Pentaxu špatně-to mi připadá,jako by to psal člověk placený od jiné značky. Nějak jsem to nepochopil...... Chci fotit,chci mít Pentax,tak vím o všech věcech,které to s sebou nese. :? :D
xmedo-Ty jsi asi hodně negativní člověk,ne? Nebo proč mám ten pocit?????

No kdyz kouknu co tu mas pripsane, tak od pentaxu mas akorat fotak a zbytek sigmy, ktere zmizi za chvili... :)
Pak zjistis o cem pisu..

Samozrejme taky byvaly doby, kdy jsem mel K20d sig17-70/2.8-4.5, DA55-300 a FA50/1.4 a byl svym zpusobem spokojeny. Jenze na tom nejde provozovat fotograficky byzbys - myslim tim Ricoh. Jak zacnes mit pozadavky na neco dalsiho.. sirsiho, delsiho, svetelnejsiho, slusne kresliciho.. tak sranda konci.

Kdybych byl pesimista, davno bych vsechno pentaxi nacpal na aukro, bazos a paladix.. necekal bych na neco misto K3 a nepsal spousty postrehu a idei Ricohu, nepsal sem na forum, nezajimal se o nic a poridil si nejaky jiny system.

Jenze Pentax je momentalne jedina firma, ktera ma v nabidce zrcadlovky s plovoucim snimacem. Nikdo jiny to nema.. a na tom by meli stavet.


Ale kdyz jsme u toho.. Sony A99II by mela byt pro Ricoh inspiraci.. takova masina s normalnim hledackem.. hmm.. to bych mozna ten FF fotak i koupil :)

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Pentax KP - neoficialne

Příspěvek od lennyl » 26 led 2017, 16:28

ach jaj, xmeda na pentaxforums.com pisal to iste, ze kto by si uz len kupoval K1 a hned mu odpisal chalan z Southern Indiana, ze nech netroluje a ze on si kupil K1 + original Penaxy FDA15-30 + DFA24-70 + DFA70-200.

z toho mi vychadza, ze sami Pentaxisti sa ani neprofiluju ako PRO ziviaci sa fotografovia sportu/svadieb/wildlife a RICOH tak aj stavia svoje portfolio a knowhow (ako vidia viziu fotakov a nasledne aj aky dizajn davaju fotakom vid Pentax K-S1/S2, Pentax KP a ake rozsahy a svetelnosti maju skla)

Pentaxisti maju zrejme CaNikon u riti :-D

QuoteOriginally posted by xmeda Quote
Zeiss abandoned us, tamron created last lens for pentax years ago and no new design is available unless called DFA, Sigma reduced portfolio of pentax lenses significantly and probably is going to abandon us and take care of others like rising Fuji.
The problem is REDUCED LENS OPTION
Who the hell is going to buy K-1 + 15-30 + 24-70 + 70-200 + 150-450 if he can get D810 + tamron 15-30VC + tamron 24-70VC + great tamron 70-200VC + great nikkor 200-500/5.6 for LESS MONEY... ? Not to mention selection of available fast lenses like 20/1.4, 24/1.4, 35/1.4, 50/1.4, 85/1.4 etc etc for Nikon.
There is no way Ricoh would introduce more than 2-3 lenses a year to cover photographic needs... On the other side there is FUJI going stronger every year. After 4 years there already are many X mount lenses.. And Pentax after 13 years of digital era is stil somewhere at the end of tail.
Loosing sigma would only result in even less K cameras being sold. K-1 was no huge success, at the beginning the hype was huge, but by now all those hard-core pentaxians with old lenses were saturated and we can see cashbacks, sales and other stuff aimed on selling more K-1 as that camera created no significant growth. Even in JAPAN Ricoh/Pentax only achieved 4.8% of market share... that is the reason why those 3rd party manufacturers are turning back to K mount. Years ago it used to be around 10% in Japan and 4-5% worldwide.
It is hard to attract new customers into buying product that only can be used with own overpriced lenses with almost zero 3Rd party support, while others enjoy all those new lenses every year on their canons or nikons.
Without significant boost into APS-C cameras portfolio and stronger marketing I see nothing optimistic. With current methods we can expect market share dropping to 2% this year.
Nice.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Rondec
Loyal Site Supporter
Join Date: Mar 2009
Location: Southern Indiana
Photos: Gallery
Posts: 14,603 | Likes: 4444

I bought a K-1 and the DFA 15-30, DFA 24-70 and DFA *70-200. I have never been a big fan of Sigma lenses and now that they have gone bigger and bigger, they just feel sort of the opposite of why most people buy Pentax.
The DFA zooms aren't exactly small, but I would purchase the K-1 for lenses like the FA limiteds and the DFA 70-200.
Beyond which, features like astro tracer and pixel shift notch the K-1 above the D810 for my style of shooting for a lower price.
I know you are trolling, but even without Sigma support, Pentax still brings quite a bit to the table.
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Uživatelský avatar
xmeda
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1047
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax KP - neoficialne

Příspěvek od xmeda » 26 led 2017, 16:52

lennyl píše:ach jaj, xmeda na pentaxforums.com pisal to iste, ze kto by si uz len kupoval K1 a hned mu odpisal chalan z Southern Indiana, ze nech netroluje a ze on si kupil K1 + original Penaxy FDA15-30 + DFA24-70 + DFA70-200.
To je urcite hezke, ze je takovy loajalni nakupci.. jenze takovych je hrstka..

Taky jsou lidi, co maji 645Z a objektivy... a nechali v tom pres milion. Ale je jich malinko. Profit tvori ty hromady mravencu s Kx, Kr, K5, K50, KS2, K3, K7 atd atd kteri kupuji ty masove strojne delane objektivy ve velkem..



Osobne treba rad podporim nakupem nejake te K2 idealne s novym svetelnym zakladakem lepsim nez DA*16-50. Ale nebudu za kazdou cenu delat loajalniho blba, kterej bezhlave koupi kazdou hovadinu, kterou vypusti bez ohledu na cenu a dostupnost alternativ .)


A kdyz se tu tak porozhlednem po nasich vybavach, u spousty ldi tvori hlavni cast ruzny bazarovky.

muf10
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: 20 pro 2011, 20:11
Bydliště: Březnice(ZL)

Re: Pentax KP - neoficialne

Příspěvek od muf10 » 26 led 2017, 17:57

Pořád patříme k východnímu bloku :) poměr platu k ceně zboží je jiný.

Uživatelský avatar
inutihar
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 376
Registrován: 22 zář 2013, 09:17
Bydliště: nyní Praha

Re: Pentax KP - neoficialne

Příspěvek od inutihar » 26 led 2017, 18:00

Profit tvori ty hromady mravencu s Kx, Kr, K5, K50, KS2, K3, K7 atd atd kteri kupuji ty masove strojne delane objektivy ve velkem..
Já mám tedy pocit, že ty hromady mravenců stejně skončí se seťákem/dvojsetem, maximálně pevnou 50/35. Cokoliv navíc je zbytečný luxus pro geeky z foto fór. Mám okolo sebe nějakých osm "běžných" uživatelů a jen já a jedna kolegyně máme víc než dva objektivy. Ostatní mají základ 18/55.

muf10
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 87
Registrován: 20 pro 2011, 20:11
Bydliště: Březnice(ZL)

Re: Pentax KP - neoficialne

Příspěvek od muf10 » 26 led 2017, 18:22

Majitel Sigmy v článku prozradil že setaky tvoří většinu prodeje a top objektivy většinu zisku...

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Pentax KP - neoficialne

Příspěvek od lennyl » 26 led 2017, 18:31

no asi tak. co vidim ludi/mladez/pubertiacky so zrkdlovkami z elektrodomov maju vacsinou setak. (od 18 do 105/135mm šero-tma)
a ked uz stretnem vo vacsej foto predajni ludi co kupuju fotak na biznis ako zivnostnici, idu k pultu a povedia, ze chce Canon a Nikon a f2,8 zoomy a beru to vsetko naraz za 3.000-4.000tisic euro a pod.) a neriesia testy a rozhodne nechodia na fora sa vykecavat, je to pre nic pracovný nástroj (Pentax ani nevedia co je, Sony beru ako televizory a Fuji ze tiez to foti?)

ja som mal vzdy setak (ked som ho uz mal) iba ako krytku pri kupe v sete a isiel vacsinou na telo co som predaval napr.

preco som si kupil na K-1 FALimited "predrazene" objektivy a nemam lacnejsie-vykonnejsie-ultrasonicke motory Sigmy-Tamrony(ak su aj tamrony neviem) ? no lebo medved :)

PS: medveď = nefotim za peniaze, peniaze na techniku mam, keby som mal Pentax KP, ani nerozmyslam sekundu a kupujem na krajinu/reportaz/portety opat DA15/4Limited, HD20-40/2,8-4WR Limited a FA77/1,8 Limited.
a takych medveďov je nas asi viacero :)
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Odpovědět

Zpět na „Novinky a drby“