Alergická reakce

Vše nové o čem se povídá a spekuluje...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Alergická reakce

Příspěvek od hilda4sea » 31 črc 2016, 10:16

Když jsem jako součást zkoušek absolvoval kurz záchrany života na moři, dozvěděl jsem se zajímavost, kterou mi pak potvrdil alergolog. Na moři platí trochu jiné zákony než na souši a proto jsou tam používány praktiky, které jsou jinak těžko představitelné.
Pokud dojde k prudké alergické reakci po napadení hmyzem nebo mořským živočichem a vy nemáte zhola nic pro okamžitou pomoc, tak lze vyvolat vyplavení velké dávky adrenalinu do krve postiženého vysoce agresivním útokem na jeho osobu. Ten vyvolá v postiženém pocit ohrožení života. Následně vyplavený adrenalin v krevním řečišti může být rozhodující pro přežití. Metoda je poměrně známá i mezi profesionálními včelaři.
Všem přeji, aby se nikdy do takové situace nedostali.
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
aCIDfire
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1170
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Neratovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergická reakce

Příspěvek od aCIDfire » 31 črc 2016, 20:20

Zajímavé, v nouzi samozřejmě člověk rád použije cokoli,..pokud se ale rozvine těžký anafylaktický šok velmi rychle a rychle vyplaví se mediátory zánětu, tak je potřeba exogenního podání adrenalinu, nevím v jakém množství by vlastní dřen nadledvin vyprodukovala adrenalin po nějakém takovém inzultu, který by musel být hoodně silný na už tak oslabený organismus aby se anafylaxe alespoň částečně zvládla.
Leica S2 + Sony A7 III a pár sklíček

Uživatelský avatar
Twin
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 511
Registrován: 21 úno 2013, 21:45
Bydliště: Praha

Re: Alergická reakce

Příspěvek od Twin » 31 črc 2016, 21:35

Teoreticky to zní zajímavě, ale v praxi si dost dobře nedovedu představit, co bych jako měl s takovým člověkem udělat
Pentax K5; Sigma DC 17-70; Pentax-M 135/3,5; Helios 44M; Pentax FA 80-320; Ricoh XR Rikenon 50/2;
Pentax Optio w90

Sony NEX-5R; SEL18-55; SEL16/2,8; SEL30/3,5

Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergická reakce

Příspěvek od hilda4sea » 31 črc 2016, 21:43

Bohužel nic není zaručený recept. Naposledy jsem se s tím setkal před rokem a tak se mi to vybavilo, když jsem četl o tragickém osudu kolegy fotografa.

PS: Osobně si nejsem jistý, zda bych byl dostatečně přesvědčivý, abych vyvolal pocit ohrožení v potřebné intenzitě. Ale už jsem se setkal párkrát s lidmi na břehu řeky Styx a viděl jsem že dokázali věci o kterých oni sami neměli ani tušení.
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Alergická reakce

Příspěvek od duves » 01 srp 2016, 09:06

Moj otec asi v 50-ke zistil, že ma alergiu na pobodanie hmyzom. V dielni ho bodla osa, prišla zachranka a dostal vnutrožilnú injekciu. Potom mal stale pri sebe inkjekciu, ale nebolo potrebné ju použiť. Často robil aj na záhradke.

Odpovědět

Zpět na „Novinky a drby“