PENTAX RICOH IMAGING COMPANY zmena na RICOH IMAGING COMPANY

Vše nové o čem se povídá a spekuluje...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
vjacesslav
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1349
Registrován: 01 led 1970, 01:00

PENTAX RICOH IMAGING COMPANY zmena na RICOH IMAGING COMPANY

Příspěvek od vjacesslav » 02 črc 2013, 10:32

PENTAX RICOH IMAGING COMPANY sa mení na RICOH IMAGING COMPANY...
PENTAX značka ostáva ako zaužívaná značka pre DSLR, digitálne prístroje s vymeniteľnými objektívom a ďalekohľady... RICOH značka pre kompaktné foťáky a inovácie... Viac tu :

http://www.pentax.fr/fr/communique-pres ... aging.html
Asahi Pentax & Lomo & Ricoh

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: PENTAX RICOH IMAGING COMPANY zmena na RICOH IMAGING COMP

Příspěvek od miky_lbc » 02 črc 2013, 10:48

Achjo... a je to tady :-(.

Nejhorší je, že to neni jen rumor... ale fakt oficiální informace. Mnohé to vysvětluje.

Uživatelský avatar
nighthawk787
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 176
Registrován: 09 úno 2011, 11:57

Re: PENTAX RICOH IMAGING COMPANY zmena na RICOH IMAGING COMP

Příspěvek od nighthawk787 » 02 črc 2013, 11:04

prečo ten smútok miky, to sa dalo čakať, konica-minolta dopadla rovnako a pod sony idú ďalej. Dôležité je aby stiahli technologický náskok konkurencie, viď canon 70d je papierovo vážne dobrý. Či bude mať nápis pentax alebo ricoh naozaj nie je podstatné. Ale ktovie, možno prekvapia a na zrkadlách nechajú pentax :wink:

matak77
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1643
Registrován: 31 črc 2012, 07:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: PENTAX RICOH IMAGING COMPANY zmena na RICOH IMAGING COMP

Příspěvek od matak77 » 02 črc 2013, 11:10

Vysvětluje to akorát to, že zrcadlovky budou Pentax a kompakty Ricoh. Teda pokud mě translate.google.com/ neklame.

Výlet do minulosti:
1919 - Asahi Kogaku Goshi Kaisha
1938 - Asahi Optical Co., Ltd.
Po válce byla firma nuceně rozpuštěna.
1948 - opět v provozu
1957 - Název „Pentax“ byl vytvořen spojením slov „Pentaprism“ (anglicky pětiboký optický hranol) a „Contax“, a byl registrovanou ochrannou známkou východoněmecké VEB Zeiss Ikon, která prodala jméno „Pentax“ firmě Asahi Optical .
2002 - Pentax Corporation
2008 - Hoya
2011 - Pentax Ricoh Imaging Company, Ltd.
2013 - Ricoh Imaging Company, Ltd.

original zprávy o přejmenování:
http://www.pentax.jp/english/news/2013/20130702.html
Ever-patient PENTAX :D

"Any photographer who says he’s not a voyeur is either stupid or a liar."
- Helmut Newton

Moje fotky na PFS

Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: PENTAX RICOH IMAGING COMPANY zmena na RICOH IMAGING COMP

Příspěvek od hilda4sea » 02 črc 2013, 11:15

Francouzsky umím jen dobrý den. Tak jsem si našel oficiální oznámení na firemních japonských stránkách v anglické mutaci.
Nejzajímavější se mi jeví prohlášení, že RICOH IMAGING COMPANY LTD. Chce nadále rozvíjet nabídku a svoji přítomnost v oblasti konzumních kamer.
Druhý zajímavý aspekt je oddělení značky RICOH od spojení se značkou PENTAX. Je to předehra k úplné eliminaci značky Pentax? Nebo je to začátek osamostatnění značky Pentax? Také to může znamenat, že v návaznosti na prohlášení o "úplně jiném FF foťáku" z Photokiny, přijde nová generace produktů Pentax - jiná než dosavadní produkce. Pak by vypuštění jména Pentax nevadilo.
Rozhodně se zamýšlím nad svojí budoucností s Pentaxem. Sice nejsem žádný mladík, ale letos to zabalit nehodlám.

Žádná světově známá firma nemění svůj názef jen z dlouhé chvíle.
Naposledy upravil(a) hilda4sea dne 02 črc 2013, 11:18, celkem upraveno 1 x.
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

matak77
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1643
Registrován: 31 črc 2012, 07:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: PENTAX RICOH IMAGING COMPANY zmena na RICOH IMAGING COMP

Příspěvek od matak77 » 02 črc 2013, 11:16

A něco od Pentax France: https://www.facebook.com/PentaxFR/posts ... 9990051010

strojový překlad z francouštiny:
[RICOH] Věděli jste, že?

RICOH udělat pro velmi mnoho let kamer, včetně digitálních zrcadlovek.

Dnes je značka ilustruje i jeden z nejlepších odborníků v kompaktní (viz série GR, jehož pověst je na špičkové úrovni;)).

Skutečnost, že společnost se nyní jmenuje PENTAX RICOH IMAGING neznamená, že PENTAX značka bude opuštěna, natož fotografie v širším spektru zrcadlovky PENTAX vždy volat na dědictví historického značky často průkopníkem v oblasti fotografování, je velmi důležité pro RICOH, který také chce dále rozvíjet technologické inovace, pro milovníky fotografování.


Tento malý zpráva nebyla naším cílem "ospravedlnit", ale vás ujistit o budoucnosti PENTAX RICOH a fotografie;)
Ever-patient PENTAX :D

"Any photographer who says he’s not a voyeur is either stupid or a liar."
- Helmut Newton

Moje fotky na PFS

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: PENTAX RICOH IMAGING COMPANY zmena na RICOH IMAGING COMP

Příspěvek od miky_lbc » 02 črc 2013, 11:20

nighthawk787 píše:prečo ten smútok miky, to sa dalo čakať, konica-minolta dopadla rovnako a pod sony idú ďalej. Dôležité je aby stiahli technologický náskok konkurencie, viď canon 70d je papierovo vážne dobrý. Či bude mať nápis pentax alebo ricoh naozaj nie je podstatné. Ale ktovie, možno prekvapia a na zrkadlách nechajú pentax :wink:
O to mi vůbec nejde :-(.

Když si tu novinku přečteš pořádně, tak Ricoh právě DSLR brand Pentax nechává...to může ale v praxi znamenat jen jednu jedinou věc. Zvláště vzhledem k tomu, že už proběhl rebrand na Pentax - Ricoh Imaging a teď jde zpět jen částečně.

Děje se s Pentaxem to samé, co udělala Hoya. Koupila Pentax a udělala si s ním dobé PR. Odřízla ty nejziskovější části, které se jí hodí do portfolia. Vzala si knowhow a pravděpodobně i nejlepší pracovníky... a zbytek prodala.

Teď Ricoh... koupil Pentax, udělal si PR. Rebrandoval fotografickou divizi a provařil jí tak na novém jménu. Odřízl to, o co z Pentaxu měl zájem... kompakty. Vzal si pravděpodobně knowhow a nejlepší pracovníky.

A ten zbytek, který pro něj není zajímavý, ten přebrandoval zpět na Pentax. To nemůže znamenat nic jiného než prodej. Hodně tomu napovídá i oznámení K50 a K500 a vlastně i K5II. Zvláště u K50 je to vidět asi nejvíce... snaha mít portfolio nových těl s co nejméně náročným vývojem.

Obávám se, že teď už o tom nemůže pochybovat vůbec nikdo. Pár měsíců se pravděpodobně nic nezmění... pak bude záležet i na zájemcích. Jsem hodně zvědavej, kdo v dnešní době bude ochotnej do koupě Pentaxu investovat. Doufám, že to bude nějaká silná společnost a nekoupí to nějací číňani jen proto, aby jejich produkt nesl seriózní brand.

Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: PENTAX RICOH IMAGING COMPANY zmena na RICOH IMAGING COMP

Příspěvek od hilda4sea » 02 črc 2013, 11:21

to matak77:

Jak jsem řekl, francouzsky neumím, ale v anglickém oznámení firmy RICOH na jejích vlastních stránkách to tak optimisticky nevyznívá. O DSLR tam nic nepíšou.
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: PENTAX RICOH IMAGING COMPANY zmena na RICOH IMAGING COMP

Příspěvek od hilda4sea » 02 črc 2013, 11:26

Tady je anglické oznámení RICOHu o změně jména:

The company’s goal is to leverage the tremendous strength and awareness of the Ricoh brand along with the superior technical innovation of Pentax products to deliver a world- class consumer experience.

Both PENTAX and RICOH products will remain in the market to reinforce the company’s commitment to the business.

RICOH IMAGING COMPANY, LTD. remains committed to further strengthening its offerings and presence in the area of consumer camera products and related services.
Dále už je jen napsáno, že se změna bude týkat i subsidiárních názvů odnoží a divizí RICOH IMAGIMNG COMPANY LTD a následuje výčet všech změn.
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

matak77
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1643
Registrován: 31 črc 2012, 07:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: PENTAX RICOH IMAGING COMPANY zmena na RICOH IMAGING COMP

Příspěvek od matak77 » 02 črc 2013, 11:28

No tak při nejhoršim koupim ještě jedno tělo K-5IIs do zásoby a pak se uvidí. Ale mám zlozvyk myslet pozitivně, takže si myslím, že to dobře dopadne :)
Ever-patient PENTAX :D

"Any photographer who says he’s not a voyeur is either stupid or a liar."
- Helmut Newton

Moje fotky na PFS

Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: PENTAX RICOH IMAGING COMPANY zmena na RICOH IMAGING COMP

Příspěvek od hilda4sea » 02 črc 2013, 11:44

Nejde ani tak o těla, jako o objektivy, kde má Pentax velké dluhy.
S Tamronem se už nedá do budoucna počítat a Sigma dělá bajonet K jen velmi selektivně.
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

matak77
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1643
Registrován: 31 črc 2012, 07:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: PENTAX RICOH IMAGING COMPANY zmena na RICOH IMAGING COMP

Příspěvek od matak77 » 02 črc 2013, 11:56

Uvidíme, změny jsou tu od toho, aby jsme se přizpůsobovali a nezakrněli. Když se jeden můj bývalý zaměstnavatel přejmenoval, protože ho koupil nějakej turek, tak mi můj šéf taky řikal jak vidí všechno pozitivně. Za dva měsíce jsem dostal výpověď z organizačních důvodů :D
Ever-patient PENTAX :D

"Any photographer who says he’s not a voyeur is either stupid or a liar."
- Helmut Newton

Moje fotky na PFS

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: PENTAX RICOH IMAGING COMPANY zmena na RICOH IMAGING COMP

Příspěvek od miky_lbc » 02 črc 2013, 12:04

Přesně tak... já bych to neřešil jako nějakou osobní tragédii. Dost možná Pentax, tak jak ho známe, bude končit. Tak zůstaneme Pentax friends a občas tu zavzpomínáme na stará těla... a fotit budeme Canonem nebo Nikonem. Někdoé si třeba fakt koupí 3x K5II a do konce života s tím vystačí :-).

O to ale ani tak nejde... ale samozřejmě v kontextu debaty tady, je to zpráva vyloženě silně negativní. I nejskalnějšímu fanouškovi musí být jasné, že rebrand takovéhle podoby, určitě není jen proto, že to po ránu napadlo nějakého Ricoh šéfa při čištění zubů :-).

Talé je jisté, že brand Pentax končit nebude. Obchodní známka Pentax musí mít cenu minimálně desítek milionů USD. Takže v nějaké podobě, bude pravděpodobně zachována. Tak jako třeba je dneska zachována Konami a jiné značky, které ovšem už fakticky 10let+ neexistují.

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: PENTAX RICOH IMAGING COMPANY zmena na RICOH IMAGING COMP

Příspěvek od miky_lbc » 02 črc 2013, 12:09

Btw... v tuhle chvíli je nejpozitivnější scénář asi takovejhle

1. O Pentax projevil zájem nějaký velký hráč a Ricoh mu ho chce prodat (obávám se, že velmi nepravděpodobné)

2. Ricoh prodá samotný brand Pentax nějakému výrobci, ale nechá si všechny výrobní kapacity a v produkci bude pokračovat pod svým brandem. Taky to neni pravděpodobné, ale nebyla by to ve výsledku žádná tragédie.

Uživatelský avatar
vjacesslav
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1349
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: PENTAX RICOH IMAGING COMPANY zmena na RICOH IMAGING COMP

Příspěvek od vjacesslav » 02 črc 2013, 12:19

V podstate ale táto správa naznačuje len postupný prechod úplne pod RICOH. Ak by to spravili hneď pri prevzatí Pentax, možno by to mali už za sebou. Vtedy to možno názvom Pentax Ricoh Imaging znelo až príliš optimisticky ale na druhej strane to vyznievalo ako koaliícia a ono to koalícia nebola :) Ricoh proste kúpil Pentax a teraz bude Pentax rozvíjaná čisto iba ako značka patriaca do portfólia RICOH.

Môj osobný názor je, že Ricoh s Pentaxom ešte chvíľku ostane ak sa mu podarí pozdvihnúť nielen značku Pentax, ale tým aj svoje portfólio digitálov. Ale je to môj názor. Tá symbióza sa mi páči.

Súhlasím, čo sa týka skiel s názorom, že tu má Pentax veľký dlh. Optika sa nedá "ošidiť" len takou čínskou velkovýrobou a určite je náročná aj v dnešnej dobe a jej cena z roka na rok rastie. Škoda, že výrobcovia ako Tamron či Sigma nemajú každé sklo aj s K bajonetom a Tokina nevyrába lacnejšie svoje neutesnené verzie pre Pentax. Myslím, že by to poriadne rozšíril aj záujem o Pentax...
Asahi Pentax & Lomo & Ricoh

Odpovědět

Zpět na „Novinky a drby“