Pentax - drby a dalsi

Vše nové o čem se povídá a spekuluje...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
marian_r
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 809
Registrován: 16 led 2017, 13:02

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od marian_r » 11 říj 2018, 14:10

Ja tomu vyplakávaniu nerozumiem, fotoaparát mám, pár rokov vydrží, mám seťák a dva limited objektívy, časom dokúpim tretí a možno niečo okolo 300.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

w_tas
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 208
Registrován: 26 čer 2014, 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od w_tas » 11 říj 2018, 14:19

Osobně jsem s K-1 spokojený. Je sice smutná pravda, že pokud chci mít jistotu ostré fotky, tak jí radši fotím 2x-3x (pokud je možnost) a při nutnosti zvolit ostřící bod mimo středové pole raději ostřím přes live view, ale mimo to si focení užívám. Bezzrcátko s hybridním hledáčkem by ale bylo zajímavý rozhýření stojatých vod.

Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od hilda4sea » 11 říj 2018, 20:28

Může mi prosím někdo vysvětlit uživatelskou výhodu OVF ve srovnání s EVF (moderní verze s obnovovací frekvencí 100+ a rozlišením 3mega+). Chápu to ještě u průhledového hledáčku, kde je snadná/drahá konstrukce, ale s hranolem? Podle šetření Fuji jen malé procento majitelů řady X-Pro používá oba typy hledáčku. Velká většina používá EVF.
Býval jsem velkým skeptikem vůči EVF, ale objektivně musím uznat, že dnešní top modely MLC mají takové parametry, že OVF by byl krok zpět.
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

MaraM
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 398
Registrován: 27 úno 2013, 10:29

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od MaraM » 11 říj 2018, 20:42

Nezlob se na mě, ale tohle už je fakt rýpání. Několikrát omleté téma, už jsme o tom od tebe několikrát četli... Važně si myslíš, že ti někdo odpoví jaké má výhody patentový nákres od tvého reálného EVF? Nebo potřebuješ poněkolikáté sdělit, že tobě EVF vyhovuje?

Rád si přečtu na tomto fóru o Sony, o Fuji i o čemkoli jiném, ale proč bych měl v každém vlákně číst, že cokoli je lepší než Pentax. Vážně uvažuju o tom, že sem přestanu chodit, atmosféra poslední dobou tu není moc pentax friendly. Ale pořád ještě si říkám, že já jsem tady "doma"...
"Padám, padám, tento boj jsem prohrála, odcházím čestně. Miluji tuto zem, miluji tento lid, budujte mu blahobyt. Odcházím bez nenávisti k vám" M.H.

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od lennyl » 11 říj 2018, 21:35

w_tas píše:Osobně jsem s K-1 spokojený. Je sice smutná pravda, že pokud chci mít jistotu ostré fotky, tak jí radši fotím 2x-3x (pokud je možnost) a při nutnosti zvolit ostřící bod mimo středové pole raději ostřím přes live view, ale mimo to si focení užívám. Bezzrcátko s hybridním hledáčkem by ale bylo zajímavý rozhýření stojatých vod.
pod toto sa mozem podpisat. K-1, resp. aj K-1 II ktoru som mal potom, sa mi bohovsky dobre drzala/aj jednou rukou za grip (ergonomia) a dobre ovladala (aj po slepu som stlacil to tlacidlo co som potreboval, nie ako teraz Sony, lebo je mensia a zmacknem nieco ine, lebo je to proste mensie).
obrazovo je Pentax K-1 II pre mna stale TOP (farby/ISO). na obcasne netrafenie AF som si zvykol.
hilda4sea píše:Může mi prosím někdo vysvětlit uživatelskou výhodu OVF ve srovnání s EVF (moderní verze s obnovovací frekvencí 100+ a rozlišením 3mega+)...dnešní top modely MLC mají takové parametry, že OVF by byl krok zpět.
suhlasim ale aj nesuhlasim (subjektivny nazor). po prechode na Sony A7rIII (3,6Mpx hladacik/120fps - ziadne trhanie) sa mi paci princip bezzrakdlovky = kde nastavim AF bod na snimaci, tam to ostri presne (zadne LCD = hladacik) + ze vidim realnu fotku este pred vyfotenim.
ALE velky kvalitny opticky hladacik sa mi stale viac paci, lebo obraz v nom je hladky, ziadne pixle ako v elektronickom hladaciku.
...moje postrehy prosim berte s rezervou, lebo by sa mi pacilo nateraz nemozne - primerane lahsie telo od K-1 s jej kvalitnym vystupom a spolahlivejsim ostrenim po ploche snimaca ako bezzrkaldovky a cistym optickym velkym hladacikom :)
blbe je, ze travim v praci 12hodin a idem po tme a prichadzam po tme z prace, takze fotak mozem akurat tak ofukovat balonikom.
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2610
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od hilda4sea » 11 říj 2018, 22:04

MaraM:

Chtěl jsem slyšet nějaký názor, který rozšíří moje povědomí o výhodách/nevýhodách OVF vs. EVF. Tedy kromě osobní preference toho či onoho systému. Kdyby si stejný počet slov věnoval obecnému technickému výkladu, byl bych mnohem raději.

Možná špatně, ale nevidím v hybridním hranolu, žádný tak podstatný přínos, který by vyvážil nepochybně vysokou cenu celé té věci. A vůbec nejde o Pentax.
Patent na hybridní hledáček DSLR přihlásil Canon už v březnu 2015 a tím to zatím zhaslo, alespoň u Canonu.
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od fakt » 11 říj 2018, 22:17

MaraM píše: Ale pořád ještě si říkám, že já jsem tady "doma"...
Je to tak.
Klidně zlobte. Ale jen trochu.
Až toho bude moc, nastane regulace.
Tak to v životě chodí.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od fakt » 11 říj 2018, 22:44

Nechtěl jsem se opakovat.
Ale Hondu kvituji. S Toyotou si připadám, jako když jezdím CaFuSoNikonem.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

Uživatelský avatar
peppe
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 525
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Zilina

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od peppe » 12 říj 2018, 05:46

fakt píše:
MaraM píše: Ale pořád ještě si říkám, že já jsem tady "doma"...
Je to tak.
Klidně zlobte. Ale jen trochu.
Až toho bude moc, nastane regulace.
Tak to v životě chodí.
Jojo. Cervene legitimace mas nachystane? Kadrove posudke roztriedene?
http://dudo.zonerama.com/
K5, K20 a pár sklenárskych skvostov, bižutéria

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od fakt » 12 říj 2018, 07:14

To, že si chráním svůj prostor, ze mne nedělá komunistu.
Mezi základní funkce nějakého prostoru (například státu), patří funkce ochranná a regulační.
Mezi regulační nástroje patří například zákony. Jako soubor pravidel, které stanoví hranici mez přijatelným a nepřijatelným. Zmíněná pravidla tvoří vnitřní instituce daného prostoru. V tomto případě Pentaxisté.
Pokud k nám přijde návštěva, kupříkladu Fujista, a chce nás obohatit krásnými snímky v galerii a dodržuje naše zvyky, je vítán.
Pokud k nám přijde návštěva a chce měnit naše zvyky a říká, že to naše je fuj, nastavíme pravidla tak, aby se dostal co nejrychleji k východu.
Tak to ve světě prostě chodí a nikdo, kdo si hraje na sluníčko, to nezmění.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

Uživatelský avatar
Adrian
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 432
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od Adrian » 12 říj 2018, 07:46

fakt: chodilo, ale uz nechodi. vid liberalizmus eu.
Fuji X-T3, X-T1 - Fuji 23/1.4, Fuji 27/2.8, Fuji 90/2, Fuji 10-24/4, Fuji 18-55/2.8-4
2x Fringer, Canon 50/1.8 STM, Canon 200/2.8 USM, Canon 55-250
Fuji X70

Uživatelský avatar
zirecek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1118
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od zirecek » 12 říj 2018, 08:08

fakt: A pak jsou třeba jedinci, kteří bojují za svou pravdu tak dlouho a tak urputně, až otráví okolí od dobrovolné činnosti. Máš osobní problém s Klingem, je to pouze hra dvou lidí, ale máš potřebu to neustále zastřešovat jako problém PFS a glorifikuješ, zobecňuješ, aby si získal další osoby pro svou "pravdu", protože Tvá vnitřní křivda a ego tě stále nutí k těmto odbočkám mimo téma v jakémkoliv vlákně.

Takže tu máme vlákno "Pentax - drby a další", a Ty zase využiješ odbočku k boji za svou osobní věc. Takže tu máme zase několik příspěvků úplně o hovně. Přičemž si držíš stále svou pravdu o vyšším principu. Hovno, pouze osobní antipatie dvou lidí...nic víc, tečka. A výsledek, ze kterého nikdo nic nezíská, neboť se to asi stočí k politickému kydání hnoje, protože Klingo se asi vyprovokovat nenechá do dalšího vzájemného osobního zvracení přes klávesnici...
Tvůj příspevěk "Je to tak. Klidně zlobte. Ale jen trochu. Až toho bude moc, nastane regulace. Tak to v životě chodí." je plně mimo téma, ironizuje a podněcuje flame a spadá do kategorie na smazání.

Neber si to osobně, pouze se vymezuji ke konkrétní věci, což mi nebrání s Tebou v dalších fototématech souhlasit.
Samozřejmě tato debata může vyústit v další směřování PFS, protože řada aktivních členů odešla od Pentaxu a tímto jim dáváme najevo, že je to tu pouze hloupý úzkoprofilový pentaxovský web.

Tento můj příspěvek také spadá do kategorie na smazání.

Uživatelský avatar
peppe
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 525
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Zilina

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od peppe » 12 říj 2018, 08:41

Suhlasim s Hillarom. Nezda sa mi to revolucne dnes, copak o 5 rokov, ked to mozno pride na trh. Ale uvidime, mozno to bude nejaky streetmodel alebo ingPx prekvapi. Cporte, zda sa, ze nezadrzatelne smerujes k analog MF - Pentax 6x7 :-)
Chlapi neblaznite, tolko hysterickej kast(r)acie. Trosku tolerancie k inemu nazoru prosim. Odporucam si tieto nazory pozriet tak o 5 rokov. Fakt-icke poznamky by som bral s rezervou, zastupuje svoj nazor, ktory mi pride smiesny a smutny zaroven.
Nechce sa mi verit, ze tento styl pohlavkovania vacsine vyhovuje. Velmi rad si pozriem hodnotenia, novinky a skusenosti aj od inych znaciek. Tesim sa na Pansonic skusenosti od Pentaxfriends.
http://dudo.zonerama.com/
K5, K20 a pár sklenárskych skvostov, bižutéria

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od fakt » 12 říj 2018, 08:54

Reakce na Zírecek
Nevím, proč sem pleteš Klinga a opět mi podsouváš nějaké osobní zaujetí. V tomto případě se mýlíš.
"Pouze" jsem podpořil PentaxFriends, kterým zde vadí PentaxHaters.
Absolutně nechápu, proč sem chodí uživatelé jiných značek hanět Pentax. A to je to, na co ostatní reagují a nejsem to já, kdo stránky poškozuje, ale brání.

S tvým pojetím boje za pravdu si dovoluji nesouhlasit. Pravda je vysokou hodnotou, která nepatří mě ani tobě a ani komukoli jinému. Můžeme se jí vzájemnou diskusí přibližovat. Zopakuji však slovo diskuse. Pokud jedna strana opakovaně může a druhá nesmí je po diskusi. Můžeme pak zhasnout a odejít.

Je mi líto, že jsem tě vypudil k takové citové reakci. Budu však reagovat proto, protože s tvými závěry nesouhlasím.
Nemyslím si také, že je to zde "pouze hloupý úzkoprofilový pentaxovský web".
Mám za to, že je to zde dobrý Pentaxovský web.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

Uživatelský avatar
marian_r
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 809
Registrován: 16 led 2017, 13:02

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od marian_r » 12 říj 2018, 08:58

Doména fujifriends.eu je voľná...

Čítam ephoto, tam veľa o Pentaxe nie je, reklamného materiálu na iné značky dostatok. Očakával by som že tu budú informácie o Pentaxe a fotografie robené Pentaxom, aby som videl čo sa dá s nejakým objektívom urobiť.

Ostáva len pentaxforums.com.

Odpovědět

Zpět na „Novinky a drby“