Pentax - drby a dalsi

Vše nové o čem se povídá a spekuluje...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od duves » 22 zář 2019, 05:31

xmeda píše:
22 zář 2019, 02:05
Nechapu proc ty ovladaci prvky porad prehazuji po tele sem a tam pri kazde iteraci fotaku.
Kdyz pak ma clovek starsi masinu jako zalozni, tak je vsechno jinak.
Ano, to je velmi zla strategia. Ine značky to nerobia.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2613
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od hilda4sea » 22 zář 2019, 07:05

jo, jo.
Mohli nechat na tom malém kolečku vedle hranolu stejné volby jako na K1. Jen ořezané. Třeba tam mít ISO, CL/CH, WiFi; nebo něco jiného z nabídky K1. Sjednocením ovládání by podpořili pořízení novinky jako sekundárního těla ke K1.
Jinak přeji pentaxákům, aby se nového těla dočkali nejpozději zjara, aby měli něco pěkného na dovolenou, když už to nebude překvapení pod stromeček.
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

Uživatelský avatar
zirecek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1118
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od zirecek » 22 zář 2019, 07:35

Přehazování tlačítek na těle je cesta špatným směrem. Při přechodu z K3 na KP mi to hodně zkomplikovalo práci. Na některé věci nejsem dosud zvyknutý. Něco je přínos, ale hlavní struktura je rozhozená pro mé užívání, negativa spíše převažují. Tohle nové tělo je sice návrat trochu zpět, alespoň díky návratu tlačítka ISO, ale zase mazání snímků není úplně vlevo. Čtyřsměrový volič by měl mít vnější hrany s výstupky jako na K3, díky čemuž se to dalo ovládat v pohodě v tenkých rukavicích. Tady to vypadá zase na hladké tlačítka, kde v rukavicích bez vizuálního kontaktu asi nepůjde určit tlačítko pouze hmatem. Jsou to drobnosti, ale důležité.
Třetí kolečko nahoře pouze s třemi funkcemi je trochu hloupost, asi tam něco přibude. Když převzali některé věci z K-1, tak to mohli ponechat co nejvíce podobné, jak píše Hilda. Mohli nechat celkové rysy a rozložení funkcí z těla K-1 včetně výklopného displeje. Připadá mi, že spíše potřebují uměle srazit APS-C oproti FF, tak tam ten výklop K-1 nedali.

Výklopný displej tam nyní není, pravý dolní roh je pouze stín od změny tvaru těla v okolí displeje, jasně patrné ze dvou fotografií:
https://www.pentaxforums.com/content/up ... 5A1371.jpg
https://www.pentaxforums.com/content/up ... 5A1373.jpg

tom-o
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 62
Registrován: 23 bře 2017, 17:52

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od tom-o » 22 zář 2019, 08:18

Chlapi, strasne to prezivate, telo ste este nedrzali v ruke, na nete este nie su fotky produkcnej verzie a uz viete ze ovladanie je zle lebo nan nie ste zvyknuti. Presiel som z nikonu na pentax a nemal som problem, ak by som presiel teraz na canon tiez za tyzden nemam problem... Podla vsetkeho to bude super masina tak sa tesme, osobne som uplme hotovy z toho, kolko to ma ovladacich prvkov a je uplne jedno ze sa zelene tlacidlo oproti k70 presunulo na zadnu stenu...

Uživatelský avatar
xmeda
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1047
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od xmeda » 22 zář 2019, 09:20

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

No.. K5 mi prijde nejvic ovladatelna i poslepu. A u toho novyho bych rozhodne umistil LV na misto kde ma play a play na to uplne levy tlacitko bez oznaceni.

tom-o
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 62
Registrován: 23 bře 2017, 17:52

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od tom-o » 22 zář 2019, 09:35

Prave tlacidlo LV a play mozu byt prakticky kdekolvek pretoze ich nie je potrebne ovladat poslepu - neodsudzoval by som to ovladanie, aj tak su to uz len take malichernosti, fanusikovia vsetkych znaciek riesia MPx, 4k video, rozlisenie hladacika a my rozlozenie tlacidiel, radsej dufajme v schopne ostrenie, na ovladanie sa da zvyknut, na blbe ostrenie az tak nie

Uživatelský avatar
xmeda
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1047
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od xmeda » 22 zář 2019, 09:39

Kdyz se podivas pod zrcatko do bajonetu, tak je tam pomerne velkej AF modul.. rozhodne vetsi nez u K3

tom-o
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 62
Registrován: 23 bře 2017, 17:52

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od tom-o » 22 zář 2019, 09:49

Vsak uvidime kolko to bude mat bodov (na com mi osobne velmi nezalezi, lebo fotim stredovym a prekomponujem - ale mozno by nebolo zle zmenit styl ostrenia) a ako to bude ostrit/ake budu velke. Pevne verim ze dorovnaju konkurenciu (nemusia uplne nikon d500), ale kludne to moze dopadnut aj tak, ze sa sice zlepsia, ale len v ramci svojej pentax ligy

Uživatelský avatar
Alf
Hlavní Admin
Hlavní Admin
Příspěvky: 1371
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od Alf » 22 zář 2019, 11:07

Mě se líbí ten Joystick, 5 uživatelských režimů a hlavně, že vůbec bude nějaký nástupce K-3II

Nicméně to, že není plně artikulovatelný displej je šílené. Vím, že jde pořád o produkční model, ale nevěřím tomu, že je možné ještě udělat změnu. Pokud s tím nepočítali od začátku nevím proč by se měli rozhodnout v momentě, kdy je model téměř hotový. Co jsem četl na fórech hodně lidí ještě věří, že tam ten otočný displej přidají nebo že je umně schovaný apod. Tomu nevěřím. Otočný displej je dneska nutnost. Já už bez něho být nemůžu. Přežiju nedotykový displej to ano, ale pevný?
Sakra práce.....
Sony A7 III, Tamron 17-28mm F2,8, Tamron 28-75mm F2,8 III, Samyang 35mm F2,8, Voigtlander 10mm F5,6 Heliar ASPH, Voigtlander 15mm F4.5 III, Sony 90mm Macro F2,8, Sigma 14mm F1,8 Art

Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2613
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od hilda4sea » 22 zář 2019, 11:33

Až teprve před rokem a něco jsem poznal, že AF modul je jedna věc a výkon procesoru druhá, snad ještě důležitější. Můj foťák může v procesoru zpracovat cca 10.000 operací za sekundu při činnosti AF. Jeho nástupce z loňského roku X-T3 má procesor, který je čtyřikrát rychlejší. Sony má celý systém ostření ještě výkonnější (nevím, zda jen SW a nebo i HW) a Nikon D500 určitě musí zpracovat obrovské množství operací za sekundu, aby splnil co se od něj při focení sportu očekává.

Pokud jde o vyklápěcí LCD, tak si myslím, že nějakou artikulaci novince dají. Bez vyklápění jsou na trhu jen Canon 1200D (7000/tělo) a Nikon D3500 (9000/tělo). Už od pidi Canonu 200D je dotyková vyklápěčka (11500/tělo+sklo). Poslat na trh střední level bez vyklápění a dotykáče by dnes bylo totálně mimo realitu. Ledaže by novinka byla určena pro cenovou relaci 8 a 9 tisíc za tělo.
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

alda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1653
Registrován: 29 říj 2015, 15:52
Bydliště: Nový Jičín

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od alda » 22 zář 2019, 11:53

Dříve jsem focení z nadhledu používal jen občas a na slepo. Na focení od země, jsem si lehal na "břucho",
což obvzlášť ve městě působilo prapodivně. Od doby co mám na KP hore-dole výklopný displej, tak je to pohoda. Dotykový nemusím, stačí mi, že šmejdím a ťukám po disleji mobilu...

Uživatelský avatar
xmeda
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1047
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od xmeda » 22 zář 2019, 12:30

Nepocitejte ze by jeste neco s displejem udelali. To telo neni jen nejakej 3D print, ale uz hotovej seriovej housing, kam maji vsechno zabudovany. Pridat do toho vyklapeci displej by byl velkej zasah.

Ale samozrejme by se mi to vic libilo s vyklopem a bleskem.. :o/



Skoda ze u tohohle a ergonomickyho rozmisteni tlacitek neudelaji nejakej pruzkum typu: nate pentaxisti, tady mame tri verze layoutu tlacitek a) b) c) vyberte jednu. Tady mate varianty osazeni a) blesk b) bez blesku. Tady mate varianty displeje a) vyklopnej b) pevnej odolnej. Dotykac a) ano b) netreba..

Nechat to pul roku bezet a pak vyhodnotit.. meli by voice of customer jak svina.

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od lennyl » 22 zář 2019, 12:59

vcera som bol v Prolaike, toto bola jedna stena, maju tam taku este jednu na rozlohu plus dalsiu s bazarom
Obrázek

pre pentax tu tieto miesta (KP, K-70, K-1II a dake skla, vsetko lacne, zbytok iba na objednavku)
Obrázek

opticky som si porovnal tela, napr. APS-C Nikon D500 a prisiel mi dost velky aj oproti K-1 II. takze samotna velkost tela je asi aj prisposobena typu fotenia (D500 - sport, velke objektivy).
mne pride planovana velkost noveho Pentaxu idealna podla toho prototypu ci co to je.

budme radi, ze vobec daku aktivitu konecne ukazal Pentax s tym novym telom. komunita/trh pre Pentax nie je velka, ale predaju toho stale dost pre ludi co s tym fotia.
inak automobilky sa tiez nepytaju beznych zakaznikov, ze ako by si prestavovali dizajn/rozlozenie ovladacia na palubovke, preco by to robil Pentax :)

inak ma napadlo, toto este nikto nevymyslel? ze sparovat cez wifi/BT okuliare s LCD (nieco ako 3D okuliare ?) s fotakom a mozem fotak hocijako mat v ruke nad hlavou na zemi a budem super vidiet obraz co fotim ?
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

tom-o
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 62
Registrován: 23 bře 2017, 17:52

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od tom-o » 22 zář 2019, 13:18

Kazda anketa by dopadla nerozhodne, kazdemu vyhovuje nieco ine. Konecne Pentax predstavuje nove telo a nie nejaku hracku a zatial tu je len samy plac ze chyba hento tamto a je to nalavo nie napravo... ja sa tesim, asi som jediny

Uživatelský avatar
richard_strouhal
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 554
Registrován: 31 črc 2017, 10:23
Bydliště: Sázava

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od richard_strouhal » 22 zář 2019, 14:22

nechme se překvapit, ale hezky se o tom diskutuje :wink: a jak psali:
- je to jen "vývojový model" a podle mě Px chápe důležitost tohoto těla a zbytečně to neuspíší
- zajímavá myšlenka z diskuze na netu - to neoznačené tlačítko vlevo je "release button" na vyskakovací displej...
Richard | KP, K70 a nějaká sklíčka k tomu (Pentax, Sigma, Samy, Meyer) | RICOH Theta S

Odpovědět

Zpět na „Novinky a drby“