Pentax - drby a dalsi

Vše nové o čem se povídá a spekuluje...

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen

Re: Pentax - drby a dalsi

Příspěvek od fakt » 12 říj 2018, 07:14

To, že si chráním svůj prostor, ze mne nedělá komunistu.
Mezi základní funkce nějakého prostoru (například státu), patří funkce ochranná a regulační.
Mezi regulační nástroje patří například zákony. Jako soubor pravidel, které stanoví hranici mez přijatelným a nepřijatelným. Zmíněná pravidla tvoří vnitřní instituce daného prostoru. V tomto případě Pentaxisté.
Pokud k nám přijde návštěva, kupříkladu Fujista, a chce nás obohatit krásnými snímky v galerii a dodržuje naše zvyky, je vítán.
Pokud k nám přijde návštěva a chce měnit naše zvyky a říká, že to naše je fuj, nastavíme pravidla tak, aby se dostal co nejrychleji k východu.
Tak to ve světě prostě chodí a nikdo, kdo si hraje na sluníčko, to nezmění.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Adrian
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvek od Adrian » 12 říj 2018, 07:46

fakt: chodilo, ale uz nechodi. vid liberalizmus eu.
Fuji X-T1, X-A5 - Fuji 27/2.8, Fuji 90/2, Fuji 10-24/4, Fuji 18-55/2.8-4, Fuji 50-230/4,5-6,7
Fuji X70

zirecek
V.I.P člen
V.I.P člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od zirecek » 12 říj 2018, 08:08

fakt: A pak jsou třeba jedinci, kteří bojují za svou pravdu tak dlouho a tak urputně, až otráví okolí od dobrovolné činnosti. Máš osobní problém s Klingem, je to pouze hra dvou lidí, ale máš potřebu to neustále zastřešovat jako problém PFS a glorifikuješ, zobecňuješ, aby si získal další osoby pro svou "pravdu", protože Tvá vnitřní křivda a ego tě stále nutí k těmto odbočkám mimo téma v jakémkoliv vlákně.

Takže tu máme vlákno "Pentax - drby a další", a Ty zase využiješ odbočku k boji za svou osobní věc. Takže tu máme zase několik příspěvků úplně o hovně. Přičemž si držíš stále svou pravdu o vyšším principu. Hovno, pouze osobní antipatie dvou lidí...nic víc, tečka. A výsledek, ze kterého nikdo nic nezíská, neboť se to asi stočí k politickému kydání hnoje, protože Klingo se asi vyprovokovat nenechá do dalšího vzájemného osobního zvracení přes klávesnici...
Tvůj příspevěk "Je to tak. Klidně zlobte. Ale jen trochu. Až toho bude moc, nastane regulace. Tak to v životě chodí." je plně mimo téma, ironizuje a podněcuje flame a spadá do kategorie na smazání.

Neber si to osobně, pouze se vymezuji ke konkrétní věci, což mi nebrání s Tebou v dalších fototématech souhlasit.
Samozřejmě tato debata může vyústit v další směřování PFS, protože řada aktivních členů odešla od Pentaxu a tímto jim dáváme najevo, že je to tu pouze hloupý úzkoprofilový pentaxovský web.

Tento můj příspěvek také spadá do kategorie na smazání.
Obrázek
Fotogalerie FLICKR

Sigma 8-16, Pentax 24-70 a 70-200

peppe
Sponzor PFS
Sponzor PFS

Příspěvek od peppe » 12 říj 2018, 08:41

Suhlasim s Hillarom. Nezda sa mi to revolucne dnes, copak o 5 rokov, ked to mozno pride na trh. Ale uvidime, mozno to bude nejaky streetmodel alebo ingPx prekvapi. Cporte, zda sa, ze nezadrzatelne smerujes k analog MF - Pentax 6x7 :-)
Chlapi neblaznite, tolko hysterickej kast(r)acie. Trosku tolerancie k inemu nazoru prosim. Odporucam si tieto nazory pozriet tak o 5 rokov. Fakt-icke poznamky by som bral s rezervou, zastupuje svoj nazor, ktory mi pride smiesny a smutny zaroven.
Nechce sa mi verit, ze tento styl pohlavkovania vacsine vyhovuje. Velmi rad si pozriem hodnotenia, novinky a skusenosti aj od inych znaciek. Tesim sa na Pansonic skusenosti od Pentaxfriends.
http://dudo.zonerama.com/
K5, K20 a pár sklenárskych skvostov, bižutéria

fakt
V.I.P člen
V.I.P člen

Příspěvek od fakt » 12 říj 2018, 08:54

Reakce na Zírecek
Nevím, proč sem pleteš Klinga a opět mi podsouváš nějaké osobní zaujetí. V tomto případě se mýlíš.
"Pouze" jsem podpořil PentaxFriends, kterým zde vadí PentaxHaters.
Absolutně nechápu, proč sem chodí uživatelé jiných značek hanět Pentax. A to je to, na co ostatní reagují a nejsem to já, kdo stránky poškozuje, ale brání.

S tvým pojetím boje za pravdu si dovoluji nesouhlasit. Pravda je vysokou hodnotou, která nepatří mě ani tobě a ani komukoli jinému. Můžeme se jí vzájemnou diskusí přibližovat. Zopakuji však slovo diskuse. Pokud jedna strana opakovaně může a druhá nesmí je po diskusi. Můžeme pak zhasnout a odejít.

Je mi líto, že jsem tě vypudil k takové citové reakci. Budu však reagovat proto, protože s tvými závěry nesouhlasím.
Nemyslím si také, že je to zde "pouze hloupý úzkoprofilový pentaxovský web".
Mám za to, že je to zde dobrý Pentaxovský web.
K-1, K-30,
AF-540 FGZ II

marian_r
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvek od marian_r » 12 říj 2018, 08:58

Doména fujifriends.eu je voľná...

Čítam ephoto, tam veľa o Pentaxe nie je, reklamného materiálu na iné značky dostatok. Očakával by som že tu budú informácie o Pentaxe a fotografie robené Pentaxom, aby som videl čo sa dá s nejakým objektívom urobiť.

Ostáva len pentaxforums.com.

marian_r
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvek od marian_r » 12 říj 2018, 09:11

Odporúčam prečítať prvý príspevok:
https://www.pentaxforums.com/forums/16- ... arned.html

cport
Hlavní Admin
Hlavní Admin

Příspěvek od cport » 12 říj 2018, 09:21

chlapi, co blbnete?

Primarne byl "navic" prispevek od Hildy, ktery zrejme vic lidi pochopilo jako takovou provokaci. Osobne by me nenapadlo na nejakem Olympus, Fuji, Panasonic ... foru zalozit prispevek ve stylu, co vlastne vidi na elektronickem hledacku. Majitel Tesly asi taky nebude chodit na Skodovkarke forum, aby se jich ptal, jake jsou vlastne jeste vyhody spalovacich motoru oproti eleltropohonu ...

peppe: Ja to zase tak neresim. Ted jsem u DSLR, protoze mi to vyhovuje. Ten svuj prispevek jsem napsal jen s takovou nadsazkou, co taky napsat na Hilduv post? Elektronicke hledacky jsou uz pouzitelne, ale neprinasi nic zasadniho, aby mi stalo za to menit system. Se sklama jsem spokojeny (az na jednu vyjimku, ale jinde bych si stejne nevybral), telo mi funguje a je obrazove asi nejvys, co muzu mit. Spis resim, kde brat cas na foceni a upravy.

marian_r: Mas pravdu, ale to je problem i uzivatelu Pentaxu, ze moc neprispivaji :-) Nove tela a objektivy se diskutovat nedaji, problemy s technikou, zda se dle prispevku, taky zadne nemame, takze by melo prijit na radu nejake diskutovani o foceni, myslenkach, napadech ...
cport.cz

Me fotky na PFS.

Pentax KP + 8/3,5 + 12-24/4 + 21/3,2 + 40/2,8 + 55/2 + 70/2,4 + 135/2,8

Dawe
Nový uživatel
Nový uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dawe » 12 říj 2018, 09:23

Dobrý deň,
som taký tichý "poslucháč" pentaxfriends stránky, veľmi tu neprispievam, čo ma aj kúsok mrzí a časom sa to možno zmení. Nechcem písať menovite alebo sa nejako moc vyjadrovať ku konkrétnym príspevkom ale ja osobne na tento web chodím najmä preto, že je o Pentaxe.
Kedysi keď som fotografoval na canon/nikon a sledoval ich weby tak isto boli dosť jednostranné. Nevadilo mi to, nevadí mi to ani tu.
Kúsok mi vadí celkovo to smerovanie fotografie vo svete a to , že ľudia stratili schopnosť sebakritiky a fotografia sa pomaličky mení, ale to je zase na inú debatu.
Všetci vieme, aké má pentax výhody/nevýhody, takže ak tu niekto príde si honiť ego v tom čo je lepšie , pridanú hodnotu to nemá žiadnu. Na čo takýto príspevok? Aby som si vyhonil ego a "ospravedlnil" pred sebou svoju kúpu/zmenu systému a pod.?
Stále je fotoaparát len nástroj, lopata ... samozrejme sú lepšie, sú aj horšie ale máme pentax prečo? Že nám ho niekto nanútil? Niekto nás chytil pod krk a kázal nám niečo kúpiť? Či už Fuji, Pentax , sony atď.?
Takže nechápem týchto haterov na čo je toto všetko dobré.
Všetci máme radi svetlo, je len na nás ako ho dokážeme zachytiť, ako ho vnímame a cítime. Čím ho zachytíme, no tým, čo sa nám v danej chvíli "hojdá" na krku.
Osobne sledujem aj zahraničné weby , fóra a momentálne aj GR má na sociálnych sieťach vlastnú komunitu, oplatí sa vidieť tieto fotografie. Veľmi sporadicky sa tam objaví niečo od FUJI, je to naozaj skôr o GRku a nevadí mi to.
Takže budme kamaráti, foťme si tým čo máme po ruke, veď nám ide o dobré svetlo nie? :)

fakt
V.I.P člen
V.I.P člen

Příspěvek od fakt » 12 říj 2018, 09:28

Dobrá - vrátím diskusi k tématu "drby a další".
Jindras pořádá 25.10. další Pentax sraz u sebe na Sázavě. Je tam možnost ubytování. Ve dne půjdeme na nějakou fotoprocházku a večer se budeme věnovat non-klávesa diskusi u piva. Všichni jste srdečně zváni. Jen poprosím, aby jste se u Jindrase přihlásili (jídlo, nocleh). Sám vezu jednoho Nikoňáka, takže bude k vyzkoušení jeho D 810 + nějaká Tamron bižuterie.
K-1, K-30,
AF-540 FGZ II

Dawe
Nový uživatel
Nový uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dawe » 12 říj 2018, 09:28

A keď už sme v sekcii klebiet tak čo hovoríte na toto?

Kód: Vybrat vše

https://photorumors.com/2018/10/04/rumors-the-next-zenit-camera-could-be-based-on-a-pentax-dslr/
Mohol by byť z toho slušný finančný balík pre Pentax/Ricoh na ďalší výskum/vývoj/výrobu ...

fakt
V.I.P člen
V.I.P člen

Příspěvek od fakt » 12 říj 2018, 09:43

Zenit Petrohrad letos ušetří na platu Ilji Kovalčuka poměrně významnou sumu. Díky tomu se opravdu můžeme těšit na něco nového.
K-1, K-30,
AF-540 FGZ II

cport
Hlavní Admin
Hlavní Admin

Příspěvek od cport » 12 říj 2018, 10:17

Dawe píše:A keď už sme v sekcii klebiet tak čo hovoríte na toto?

https://photorumors.com/2018/10/04/rumors-the-next-zenit-camera-could-be-based-on-a-pentax-dslr/
Mohol by byť z toho slušný finančný balík pre Pentax/Ricoh na ďalší výskum/vývoj/výrobu ...
Tak tohle, bych rekl, spis neklapne. I ta nova bezzrcadlovka miri spis do premiove tridy ...

... jinak Ricoh jde ted taky spis tim smerem, ze buduje svou komunitu uzivatelu:

http://www.ricoh-imaging.co.jp/english/index.html
cport.cz

Me fotky na PFS.

Pentax KP + 8/3,5 + 12-24/4 + 21/3,2 + 40/2,8 + 55/2 + 70/2,4 + 135/2,8

st.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvek od st. » 12 říj 2018, 13:26

hilda4sea píše:Může mi prosím někdo vysvětlit uživatelskou výhodu OVF ve srovnání s EVF (moderní verze s obnovovací frekvencí 100+ a rozlišením 3mega+). Chápu to ještě u průhledového hledáčku, kde je snadná/drahá konstrukce, ale s hranolem? Podle šetření Fuji jen malé procento majitelů řady X-Pro používá oba typy hledáčku. Velká většina používá EVF.
Býval jsem velkým skeptikem vůči EVF, ale objektivně musím uznat, že dnešní top modely MLC mají takové parametry, že OVF by byl krok zpět.
Uživatelská výhoda? Kdo ji určuje? Tvá uživatelská výhoda musí být i má (když to uznáváš "objektivně")??

Nemůže být shoda v akceptování "duševního procesu" - jak o něm zde píše starší profesionál, když už tě nezajímají zdejší osobní preference? (samozřejmě, taky mě nezajímají osobní preference mnoha zdejších přispěvatelů...)

https://www.diyphotography.net/ovf-vs-e ... ifference/

Dawe: kterou komunitu GR máš na mysli? Rád bych se podíval, dívat se ne svět přes 28mm ekv. se pořád učím, dřív to pro mě bylo taková hluchá ohnisková vzdálenost :)

Dawe
Nový uživatel
Nový uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dawe » 12 říj 2018, 13:36

st. píše:
hilda4sea píše:Může mi prosím někdo vysvětlit uživatelskou výhodu OVF ve srovnání s EVF (moderní verze s obnovovací frekvencí 100+ a rozlišením 3mega+). Chápu to ještě u průhledového hledáčku, kde je snadná/drahá konstrukce, ale s hranolem? Podle šetření Fuji jen malé procento majitelů řady X-Pro používá oba typy hledáčku. Velká většina používá EVF.
Býval jsem velkým skeptikem vůči EVF, ale objektivně musím uznat, že dnešní top modely MLC mají takové parametry, že OVF by byl krok zpět.
Uživatelská výhoda? Kdo ji určuje? Tvá uživatelská výhoda musí být i má (když to uznáváš "objektivně")??

Nemůže být shoda v akceptování "duševního procesu" - jak o něm zde píše starší profesionál, když už tě nezajímají zdejší osobní preference? (samozřejmě, taky mě nezajímají osobní preference mnoha zdejších přispěvatelů...)

https://www.diyphotography.net/ovf-vs-e ... ifference/

Dawe: kterou komunitu GR máš na mysli? Rád bych se podíval, dívat se ne svět přes 28mm ekv. se pořád učím, dřív to pro mě bylo taková hluchá ohnisková vzdálenost :)
Čo sledujem tak sú to:
GR OFFICIAL

https://www.grblog.jp/en/

https://www.facebook.com/GR.RICOH/

https://www.facebook.com/groups/RicohGR/?ref=br_rs

https://www.facebook.com/groups/523920400988982/?ref=br_rs
alebo Twitter link: