Darktable - hromadné úpravy

Vše o softwaru určeného k úpravě fotografií a grafických programech.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
DavidM
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 211
Registrován: 28 črc 2019, 18:24

Darktable - hromadné úpravy

Příspěvek od DavidM » 23 bře 2020, 08:47

ahoj, příjdu z focení, mám 100 foto, které chci na prvotní prohlédnutí hromadně upravit:

-korekce objektivu + zvětšení/zmenšení (zde je problém)
-vyvýžení bílé (na bod/celou obrazovku) (zde je problém)
-úprava světla/stínů
-uprav jasu a kontrastu
-doostření

u prvotního snímku provedu požadované úpravy a ty následně aplikuji na další/všechny snímky, zde nastane problém, tedy dva
-u korekce objektivu je hodnota pro zmenšení/zvětšení brána z prvního snímku a ne dle korekce objektivu
-vyvážení bílé opět hodnota z prvního snímku (třeba si blejsknu místo světla je to totálně ujetý)

Poradíte, co s tím? Ano, mohu to udělat ručně :)
Díky

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Vnosek
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 755
Registrován: 12 dub 2015, 19:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Darktable - hromadné úpravy

Příspěvek od Vnosek » 23 bře 2020, 09:41

Nevím...

w_tas
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 208
Registrován: 26 čer 2014, 13:31
Kontaktovat uživatele:

Re: Darktable - hromadné úpravy

Příspěvek od w_tas » 23 bře 2020, 16:24

Ahoj, Darktable neznám, ale počítám, že to bude alternativa ke Camera raw, Lightroom a podobně. Můj postup je následovný... Vyberu si fotky jdoucí za sebou focené za stejných/podobných podmínek, nahraju hromadně do raw vyvolávače (v mém případě Camera raw) a upravím první. Lens correction na auto. Poté aplikuji na všechny fotky, následně doladím jednotlivé ořezy, WB, korekci expozice a bodové retuše. Poté hromadně uložím. Takto projedu celou akci, vždy v dávkách podle podobných svět. podmínek. Následně si fotky hromadně přejmenuji podle akce a poté hromadně zmenším. Toto dělám v ACDSee, ale určitě existují i jiné programy.
Nevím, jestli jsem pomohl, snad aspoň trochu :)

Vnosek
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 755
Registrován: 12 dub 2015, 19:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Darktable - hromadné úpravy

Příspěvek od Vnosek » 25 bře 2020, 08:36

ACDsee používám strašnou řadu let....fotky v něm neupravuju, ale prohlížím, třídím...program je rychlý a přehledný...hned vidím co je potřeba, nemusím nikde hledat....Za dobu co fotím jsem jsi nebyl schopen zvyknout na jiný program pro prohlížení fotek...LR = pomalý, špatně zoomuje. Zonner = divnej na ovládání. FastStone = ten divně přeostřuje, neuměl jsme vypnout :) Prostě ASDsee je nej. Ale pozor, záleží verze od verze....mám verzi 12 (2010)....

Odpovědět

Zpět na „Software“