Lightroom vs Zoner Photo studio

Vše o softwaru určeného k úpravě fotografií a grafických programech.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
czeeri
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 48
Registrován: 11 úno 2017, 20:39

Lightroom vs Zoner Photo studio

Příspěvek od czeeri » 30 srp 2018, 07:42

Zdravím,
chtěl jsem se zeptat ohledně výstupů LR a Zoneru. Docela dlouho jsem používal na postprodukci RAWů Zonera (přišel mi celkem jednoduchý a svižný i na pomalejších počítačů). Po koupi nového počítače jsem přešel i na LR. Zatím jsem v něm snažím zorientovat (do teďka nechápu ten princip importace do knihovny, když chci vyvolávat RAW, popř. kde najdu ToneCurve pro jednotlivé barvy RGB, má tam jen nějaké posuvníky barev, které nesplňují to co jsem bych schopnej dělat s těma křívkama v Zoneru).
Včera jsem vyvolával nějaké RAWy, v LR a všimnul jsem si, že pokud vyvolávám z karty, LR není schopný pracovat s RAWem, ale převede to do jpg a vyvolávám jpg, což má za následek o dost vyšší šum, takže všechno musím překopírovávat do PC.
Při vyvolávání jedné fotky (krajina focená proti slunci, takže jsem zesvětloval krajinu, ztmavoval jsem oblohu a vytahoval kresbu mraků) jsem si všimnul, že fotka má mnohem vyšší šum, při zvětšení byl vidět v podobě teček. Říkal jsem si, že zase nastal problém ohledně RAWu. Tak jsem otevřel Zonera a úplně stejně jsem to upravil v Zoneru, ale to co vyšlo, to byl totální hnus. Zrnění tak o 500 % horší, bylo vidět aniž by se muselo zvětšovat, nebyly to tečky, ale čárky šumu, světlo slunce se nerozpíjelo krásně do mraků jako v LR, ale bylo jasně ohraničené, jako žluto-oranžový kruh atd.
Opravdu je na tom Zoner o tolik hůř než LR, nebo jsem udělal někde chybu já? Našel jsem tu post říkající Zoner Photo studio je dobré, ale Photoshop lepší, ale tohle bylo opravdu, jako nebe a dudy.

PS: vyšší šum byl způsoben tím, že ta fotka byla starší a focená na K-50, zbytek byl z KPčka

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
Klingo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1688
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Lightroom vs Zoner Photo studio

Příspěvek od Klingo » 30 srp 2018, 08:22

Ja raw v zoneri neupravujem, na ten naozaj najlepší nieje. Na lajtrúm som si doteraz nezvykol,radšej používam fotohňup. Zoner je fajn program na úpravy jepegu. Je prehladný aj rýchly a možností je tam dosť.A hoci píšu podporu pluginov pre fotošop,nikdy sa mi nepodarilo nejaký rozbehať.To je pre mňa najvačšia brzda.
Fuji X-T1, XE3 + 16,23,35,56,85,135 mm a vybavený ateliér

Uživatelský avatar
Jindras
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1153
Registrován: 01 říj 2016, 07:40
Bydliště: Praha,teď Benešovsko.

Re: Lightroom vs Zoner Photo studio

Příspěvek od Jindras » 30 srp 2018, 16:21

Mám nově Zoner X. A ten šum je fakt děsnej. Do teď jsem měl Zoner 17 a bylo vše v pohodě. Nevím,co najednou dělam špatně,ten šum je fakt hrozný. Štve mě to. Že jsem ho kupoval. :x Má lokální doostření (na to jsem se těšil)-ale celé místo se rozsype. Děs. Máte ho někdo? A..???
Pentax K-5lls, Pentax 16-45/4, Pentax 35/2.8 Limited, Pentax F 50/1.7, Tamron 70-200/2.8

ondrauhlir
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: 31 srp 2018, 13:06
Kontaktovat uživatele:

Re: Lightroom vs Zoner Photo studio

Příspěvek od ondrauhlir » 31 srp 2018, 17:34

Ahoj,

Zoner je určitě dobrý program, ale co se kvality výstupu týče, nevyrovná se Adobe, ani dalším programům jako je Skylum nebo programy od výrobců zrcadlovek.

Křivky LR umí jak klasickou kontrastní, tak oddělené křivky barevných kanálu. V části ToneCurve je napravo dole malé prepinatko. Mrkni :-)

Pokud LR exportuje fotku, vždy bere jako zdroj tu nejvyšší importovanou kvalitu, takže i když fotíš do RAW + Jpeg, tak při exportu,tj tvorbě nového jpegu, bere data z RAW souboru.

Na LR ke spousty tutoriálů na YouTube. Existují české video kurzy, nebo můžeš na nějaké praktické celodenní kurzy. Kdybys měl zájem, mrkni ke mně na web, mám tam vypsané termíny na polovinu září.

www.ondra-uhlir.cz/LR

Ondra :-)

Uživatelský avatar
marian_r
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 809
Registrován: 16 led 2017, 13:02

Re: Lightroom vs Zoner Photo studio

Příspěvek od marian_r » 01 zář 2018, 18:02

Ja by som potreboval aby LR, keď už som ho kúpil, vedel urobiť panorámu zo 7 fotografií. Alebo aby napísal čo k tomu potrebuje.

Je to v téme nižšie.

czeeri
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 48
Registrován: 11 úno 2017, 20:39

Re: Lightroom vs Zoner Photo studio

Příspěvek od czeeri » 02 zář 2018, 08:22

Oki, díky za info, jen jestli můžu poprosit o pár alternativ pro postprodukci jako náhradu Zoneru a LRka (mám školní licenci a studentem nebudu na věky, tak jako náhradu)


díky :)

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: Lightroom vs Zoner Photo studio

Příspěvek od fakt » 02 zář 2018, 08:35

Affiniti a ON1 RAW.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

Odpovědět

Zpět na „Software“