Obnovenie zmazaných snímok na SD karte

Vše o softwaru určeného k úpravě fotografií a grafických programech.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
brnz
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Nové Zámky, Zvolen,Martin

Obnovenie zmazaných snímok na SD karte

Příspěvek od brnz » 30 bře 2013, 10:48

Nechtiac sa mi podarilo vymazať celý adresár fotografií priamo v K30tke. Uvedomil som si to v momente mazania že tento adresár som nechcel mazať. Počkal som kým fotoaparát domaže celý adresár, potom som ho vypol a vybral s neho SD kartu. V počítač som skúsil asi 3 programi na obnovenie dát ale žiadny na nej nenašiel žiadne DNG súbory iba súbori v tiff formáte. Všetky odskúšané programi obnovili všetko čo tam bolo a podla ich hlásenia všetky obnovené súbory boli bez poškodenia. Avšak po ich otvorené v Zoner Photostudio je ich velká časť čito biela aj ked majú korektnú velkosť a obsahujú aj dáta o expozícii. Nevie mi niekto poradiť čo s tým? Dakujem za odpoved :)

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
kluzo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1260
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Obnovenie zmazaných snímok na SD karte

Příspěvek od kluzo » 30 bře 2013, 12:31

Kdysi jsem zkoušel něco podobného programem Recuva. Také to našlo jen fotky v Tiffu, i když jsem tam žádné tiffy neměl. Myslím, že je to jen špatnou identifikací souboru. Zkus to přejmenovat na PEF, nebo do čehos fotil a myslím, že to pojede. Problém je, že každý RAW má ještě připojený soubor s informacema, takže bys musel najít ještě ty, nebo se obejít bez informací.

Uživatelský avatar
brnz
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Nové Zámky, Zvolen,Martin

Re: Obnovenie zmazaných snímok na SD karte

Příspěvek od brnz » 30 bře 2013, 13:57

Skúsil som aj premenovať na PEF a stále nič. Len biela fotka. Teraz som skúsil nainštalovať aj pentakácke Silkypix developer studio 3.0. Tam mi z tých tiff súborov ukáže aspoň náhlad súboru v nízkom rozlíšení dobre ale ak to dám otvoriť je to zase len biela fotka :(

Uživatelský avatar
marmot
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 546
Registrován: 13 led 2012, 17:27

Re: Obnovenie zmazaných snímok na SD karte

Příspěvek od marmot » 30 bře 2013, 14:40

Najhorsie je ked sa potom este foti...ak nebolo na tu kartu uz potom fotene tak moznost je. Ja pouzivam na to program get data back. teda na kazdom PC mi to funogvalo. podla mna sa to oplati skusit...Program je pre NTFS aj FAT32. treba si to len najst v google a stiahnut :wink:
Nikdy nieje tak zle, aby nemohlo byť horšie

zdeny
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Obnovenie zmazaných snímok na SD karte

Příspěvek od zdeny » 30 bře 2013, 15:46

Jednou jsem se s tím taky trápil a nakonec se mi to povedlo, takže to jde udělat. Bohužel už je to delší doba, tak si nejsem jistý, který program mi nakonec pomohl, mám jich ve složce stažených kupu. Zkus Testdisk-6.14-WIP, když to nezabere, ještě se mrknu jestli si vzpomenu dál...
Zdenek

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Obnovenie zmazaných snímok na SD karte

Příspěvek od duves » 30 bře 2013, 15:47

brnz píše:Skúsil som aj premenovať na PEF a stále nič. Len biela fotka. Teraz som skúsil nainštalovať aj pentakácke Silkypix developer studio 3.0. Tam mi z tých tiff súborov ukáže aspoň náhlad súboru v nízkom rozlíšení dobre ale ak to dám otvoriť je to zase len biela fotka :(
Doporčujem tento program, je to jednička na trhu na zachranu dat
http://www.slunecnice.cz/sw/getdataback/
tu je navod
http://www.uloz.to/xdicHCV/getdataback- ... -navod-pdf

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Obnovenie zmazaných snímok na SD karte

Příspěvek od lennyl » 31 bře 2013, 07:17

nemas nahodou SD kartu od Sandisku? ja som mal pri kazdej SD karte pribaleny kod na aktivaciu ich programu Rescue, tusim som to raz aj vyuzil a islo to. Ale skusal som asi dalsie 3programy a bez uspechu, treba len skusat a hlavne nefotit na tu SD kartu dalej, lebo prepisuje bloky.
http://www.lc-tech.com/pc/sandisk-rescu ... ro-deluxe/
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Uživatelský avatar
brnz
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 30
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Nové Zámky, Zvolen,Martin

Re: Obnovenie zmazaných snímok na SD karte

Příspěvek od brnz » 31 bře 2013, 12:02

Dakujem všetkým za rady ale nepomohlo nič. Skúsil som programy Recuva, PC Inspector File Recovery, Drive rescue, Get Data Back, RescuePRO Deluxe aj Testdisk a nič. Bud nenašli vôbec nič alebo len náhlady o velkosti pár kB alebo biele fotografie. Mám podozrenie že som sa trochu unáhlil po dokončení mazania fotografií vo fotáku s jeho vypnutím. Všetky ostatné fotografie skôr vymazané z karty sa mi podarilo nájsť a obnoviť ale po požadovaných sa zlahla zem. Takže poučenie pre ostatných po nechcenom mazaní počkajte chvýlku aj posignalizácii že je všetko vymazaná a až potom vypínajte prístroj a vyberte kartu. Ešte raz dik za tipy

zdeny
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 175
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Obnovenie zmazaných snímok na SD karte

Příspěvek od zdeny » 31 bře 2013, 14:17

No vypadá to, že je to fakt v pytli. Programů je ještě víc, ale moc šancí už tomu nedávám, možná formátování fotky nějak přepsalo.
Zdenek

bazi_77
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: 14 úno 2011, 21:52

Re: Obnovenie zmazaných snímok na SD karte

Příspěvek od bazi_77 » 31 bře 2013, 17:59

brnz píše:Nechtiac sa mi podarilo vymazať celý adresár fotografií priamo v K30tke. Uvedomil som si to v momente mazania že tento adresár som nechcel mazať. Počkal som kým fotoaparát domaže celý adresár, potom som ho vypol a vybral s neho SD kartu.
Nevím jak u K30 ale u K20D můžeš mazání přerušit stisknutím tlačítka "MENU". Takže, vyzkoušej a příště když si v průběhu mazání uvědomíš, že to jsou fotky které jsi nechtěl smazat, tak rychle reaguj a nečekej. Nezachráníš všechny fotky, ale nějaké určitě ano.

lto
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 334
Registrován: 28 čer 2011, 15:53
Bydliště: Bratislava

Re: Obnovenie zmazaných snímok na SD karte

Příspěvek od lto » 31 bře 2013, 18:23

Pouzival som nejaky soft na to, akurat neviem teraz najst jeho meno. Ale ak jedine co fotak spravil , ze zmazal adresar, tak to zrecoverovat pojde. Sprav zalohu karty ako particie .. najlepsie cez dd-cko. Alebo by to mal vediet aj nejaky Acronis tusim vo Windows. S tym sa potom da dalej pracovat. Hlavne na kartu nic nezapisuj :)
Pentax K-x, Lumix FZ18, Olympus E-PL1

Uživatelský avatar
Marin
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 12
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Obnovenie zmazaných snímok na SD karte

Příspěvek od Marin » 31 bře 2013, 19:02

Když si nechtěně smazal pevný disk v PC, tak jsem vyzkoušel všechny možné programy a nakonec pomohl až program R-Studio.

Uživatelský avatar
Ferdo
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 156
Registrován: 21 dub 2012, 23:07

Re: Obnovenie zmazaných snímok na SD karte

Příspěvek od Ferdo » 28 říj 2015, 20:51

porosil by som navod na getdata back znova upnut.pripadne iny program na raw od fuji.vďaka
K-1-Irix 15mm/SMC 35 mm 2,4/SMC 50 mm 1,8/Sigma 105 mm 2,8 EX DG Macro,
HD 20-40mm limited,SMC 60-250*
Kiev 80
Flexaret V


Uživatelský avatar
kordoz
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1441
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Podpolanie a ak nie som doma, tak horske stity
Kontaktovat uživatele:

Re: Obnovenie zmazaných snímok na SD karte

Příspěvek od kordoz » 27 črc 2022, 12:44

Neteri sa nieco stalo s sd kartou a vsetko zmizlo, dokonca aj particia

najprv sa nedarilo nic ale potom sme vymysleli trik:

- vytvori sa binarna zaloha celej poskodenej karty na disk

pouzil som soft Passmark Image USB:

https://www.osforensics.com/tools/write-usb-images.html


- tymto istym softom som dal zapisat ten binarny subor na dalsie medium - pouzil som USB klucenku

- po skonceni som na tejto klucenke dal Quick Format na FAT32 (alebo eXFAT, podla toho co bolo na povodnej SD karte)

- dalej som pouzil EasyUS recovery ktory skenoval tuto novu klucenku - kopiu, mozete skusit pouzit aky kolvek soft, aj free, napr. Recuva, PhotoRec,

zaujimavy sa zda byt aj:

Remo Recover:

https://www.remosoftware.com/recover-raw-photos



obnovil som uspesne vsetky stratene fotky, povodne mi nenaslo nic na raw particii na povodnej karte, nechcel som riskovat a robit pokusy s povodnou kartou a prist tak o vsetko
http://magicslovakia.szm.com
------------------------------
Pentax 67, 45/4, 105/2.4 200/4, 300/4, 400/4
Pentax PZ-1p, Tamron90/2.8
Pentax K-3, 15/4 Ltd, 31/1.8 Ltd, Sigma 100-300/4 EX

AMD RYZEN 7 Hackintosh, OSX High Sierra, 16GB RAM, Samsung SSD Pro

Vnosek
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 755
Registrován: 12 dub 2015, 19:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Obnovenie zmazaných snímok na SD karte

Příspěvek od Vnosek » 28 črc 2022, 07:15

Borec !! Dobrá práce ! Díky za sdílení návodu...třeba se bude hodit...
Já mám v šuplíčku požkozený disk, se kterým naši ajtáci nehli.... uplně tam nejsou fotky co mi chybí...ikdyž člověk rád koukne do historie.... ale jedno albíčko Dovolená Sardínie, tak to mě mrzí, to je veliká škoda :)

Odpovědět

Zpět na „Software“