Nákup stativu

Vše o příslušenství, filtry, stativy, brašny, baťohy a pod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Gargi
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Nákup stativu

Příspěvek od Gargi » 15 kvě 2008, 19:00

Zdravím všechny,

rád bych si koupil stativ a jelikož se žádným nemám praxi, chtěl jsem se zeptat, zda je nutné dodržet nějaké podmínky typu nač se bude používat atd... nebo je to jen otázka vkusu a skladnosti. Čekám, že tam bude nějaká záludnost, ostatně jako ve všem týkající se fotografování :)

Děkuji

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
Drahus
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 275
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drahus » 15 kvě 2008, 19:34

Mas pravdu, zaludnost tam je! Musis sa pozriet na nosnost stativu, podla toho co chces na to nasadit...
Stativ asi budes pouzivat na nocne fotenie a podobne... tam je nevyhnutne aby bol stativ velmi pevny a stabilny. Aj pohyb zrkadla moze potom pokazit zaber. Nehovoriac o nebezpeci padu celeho stativu vplyvom vetra... Ak mas zrkadlovku, potom sa pozeraj iba po stativoch kde je nosnost cca 3 kg.

Velmi dobre su vraj Velbon sherpa... tak sa na ne skus mrknut. Tiez som chcel kupit stativ, ale nastastie som nespravil blbost nejakym lacnym... oplati sa prisetrit si.

Uživatelský avatar
Gargi
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od Gargi » 15 kvě 2008, 20:31

Ja to tusil. Diky moc za radu :)

Uživatelský avatar
Dr.Chocholousek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 429
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dr.Chocholousek » 15 kvě 2008, 21:01

Zalezi na tom jak jsi narocnej a co chces aby ten stativ umel. Pokud budes kupovat trojnozku a hlavu oddelene tak koukej na nostnost u obojeho.
Pokud fotis makro tak doporucuju stativ kde se da otocit stredovej sloupek a fotak dat nad zem, vetsi luxus je kdyz muzes dat stredovej sloupek jeste vodorovne.
Dale je dobre koukat na vysku stativu bez vysunuteho stredoveho sloupku aby to nebyl nakej 130cm. Kdybys u toho chvilku stal tak by te boleli zada. Vysunutej stredovej sloupek snizuje dost stabilizovani fotaku takze nejde pouzit pro hodne dlouhe casy.
Dale je dobra vec nasobe nezavysle naklapeni nohou. Kazdou nohu trojnozky muzes dat do jineho uhlu (nejsou svazany k stredovemu sloupku) dost casto to vyuzivam.
Jinak hlavu doporucim s rychlo upinaci destickou.
Pak si jeste rozhodni kde budes ten stativ hlavne pouzivat jestli venku nebo vevnitr a tomu prizpusob vahu stativu kdyz koupis peti kilovy hovado tak ho po prvni ture budes nechavat doma.

Jinak je dobre si uvedomit, ze muzes vymenit fotak, ale stativ ti zustane je univerzalni. Takze nesetrit

Ja mam Manfrotto 055PROB a jsem plne spokojenej je malinko tezsi takze na dlouhy tury si rozmejslim zdaho brat, ale vetsinou beru vazi 3kg.

tak to je asi vsechno co jsem schopnej vyplodit o stativech
Tak pravil Dr.Chocholousek

Uživatelský avatar
Gargi
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od Gargi » 15 kvě 2008, 21:16

No ja jsem uvazoval vybrat nejaky univerzalni, protoze blizko domu mam oboru, tak urcite ven fotit zver, ale taky i do interieru. A kdyz uz jsme u toho nemate nejake zajimave typy, jake by jste mi doporucili? Na ten tvuj co jsi napsal hned mrknu.

Uživatelský avatar
dxp
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 136
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od dxp » 16 kvě 2008, 07:56

No já nevim jestli to je rada pro tebe, ale...
měl jsem takovou rachotinu od Fomei, na EVF v pohodě, ale na K10ítku to nebylo. Tak jsem koupil Velbon Delta (stejnej jako Sherpa, jenom nejde upevnit středovej sloupek dát horizontálně)- parádní stabilita, perfektní ovládání, výborný zpracování atd...
Ale vzhledem k tomu, že váží 2 kila ho sebou nenosim nikam na tůry (VHT, skialp), beru ho jenom když jdu čistě fotit :(
V každým případě ale radši nešetři (přišetři :) ) a kup něco kvalitnějšího a těžšího :? , jinak si projdeš tim, čím skoro všichni: " první levná/lehká rachotina, druhá, (třetí) a až se přesvědčíš, že tudy cesta nevede a koupíš dražší kvalitní "cajk" "

Uživatelský avatar
Dr.Chocholousek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 429
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dr.Chocholousek » 16 kvě 2008, 08:01

DXP: :D sim sim sim ja tim neprosel ja tim neprosel :D
Tak pravil Dr.Chocholousek

Uživatelský avatar
dxp
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 136
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od dxp » 16 kvě 2008, 08:14

bo seš chytrej chlapec :D

Uživatelský avatar
Verne
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 75
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Letohrad

Příspěvek od Verne » 17 kvě 2008, 12:18

No mě byl HAMA GAMMA 76 věnován a jak se říká,darovanýmu stativu na stabilitu nekoukej.Ale vydržel jsem to s ním asi půl roku a pak jsem koupil VELBON SHERPA 435. Byl na akci asi za 2700.- a jsem spokojenej. Stabilní a variabilní a relativně skladnej.3D hlava s destičkou.docela solidní vodováhy,dvoudílnej otočnej sloupek a roztahovací nohy na makra. Zatím super. :D :D :D
Verne
Pentax K 100 D,Ricoh KR 10,Pentax DA 18-55 AL II.Pentax DA 50-200 ED ,Pentax A 50/2,Pentax A 35/2,8,Pentax K 24/2,8,Sigma 70-300 DL, Velbon Sherpa 435 a nějaký filtry HOYA a COKIN. vernar@orlice.cz

Uživatelský avatar
lamac
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 75
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Plzeň

Příspěvek od lamac » 18 kvě 2008, 12:22

já mam sherpu tušim 250 R.. a nemůžu si stěžovat...špička.. lehkej,skladnej, nepotřebuje ani podpěry mezi nohama,ale nohy mu roztáhnout úplně nejdou.

Uživatelský avatar
Dr.Chocholousek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 429
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dr.Chocholousek » 18 kvě 2008, 16:18

Ted jsem byl s fotografama na vikendu a prave jsem tam na tu SHERPU taky koukal a chtel jsem tady oni informovat ale jak koukam jsem pomalej.
Tak pravil Dr.Chocholousek

Uživatelský avatar
Gargi
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od Gargi » 18 kvě 2008, 18:48

Pomaly nepomaly, vsem vam moc dekuju a nad tim jsem taky uvazoval, co kdyby jsme udelali nejaky sraz, jako ja tam toho treba moc neukazu, ale hodne bych tam ziskal ze zkusenosti ostatnich. Tezke to bude treba kvuli destinacim, ale uvazoval jsem, ze by se mohlo neco spachat pro Moravu, Cechy a pak jednou nebo dvakrat rocne republikove, treba nejaky vylet typu vyslap na Lysou nebo nejake zamky atd.... Co si o tom myslite?

Uživatelský avatar
Dr.Chocholousek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 429
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dr.Chocholousek » 18 kvě 2008, 19:11

jj klidne je tu vlakno na srazy, ale nevim nevim chybi tady organizator :D
Tak pravil Dr.Chocholousek

Uživatelský avatar
Drahus
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 275
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drahus » 18 kvě 2008, 19:12

Ja by som siel... Cesko okram Prahy vobec nepoznam, to by bolo fajn ;)

Uživatelský avatar
Gargi
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od Gargi » 18 kvě 2008, 19:17

Ok tak jak budu zpet v CR tak se pokusim jak bude cas neco sprasknout, ale to by bylo nejspis ze zacatku jen pro Moravu :) a uvidi se jak to pujde

Odpovědět

Zpět na „Příslušenstv, filtry apod“