Jaký blesk?

Vše o příslušenství, filtry, stativy, brašny, baťohy a pod.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Zvonda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 82
Registrován: 14 kvě 2019, 20:26

Re: Jaký blesk?

Příspěvek od Zvonda » 08 dub 2021, 20:25

Tak jsem dočetl až sem a jelikož je rok 2021 potřeboval byl aktuální informace. Blesk potřebuji spíše na reportážní focení na K-70. Vytipoval jsem si Godox TT 350 P a mám k němu tyto informace, přičemž si u některých nejsem jistý, zda odpovídají skutečnosti:
Hmotnost 0,2 Kg, TTL + HSS, GN 36. V sáňkách přenos nastavení z těla fotoaparátu - regulace výkonu TTL i snížení intenzity záblesku jako u interního blesku a fce redukce červených očí předzábleskem. Pokud je blesk mimo tělo, lze v režimu radiového přenosu provádět totéž pomocí odpalovače na těle - zde mi není jasné, zda opět funguje nastavení v těle fotoaparátu. Mimo radiový režim lze blesk odpálit zábleskem blesku interního. Stroboskop by měl fungovat v manuálním režimu blesku. Pokud bych se rozhodl pro odpalovač, tak jsou na výběr dva - stačí ten levnější? A co varianta dva tyto blesky - z toho jeden jako master v sáňkách?

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
alda78
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 244
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký blesk?

Příspěvek od alda78 » 08 dub 2021, 21:05

O Godoxu jsem uvažoval taky. Myslím, že to je správná volba. Akorát neznám odpověd na tvou otázku, jestli se kompenzace blesku přenášejí přes rádio vysílač z těla foťáku do blesku. Ale tipl bych si že jo.

Varianta master a slave blesk (což se už dnes nemí říkat) je podle mě plýtváním světelnými zdroji a určitě bych si rádiový odpalovač koupil. Pak bych si dle potřeby přikupoval blesky. Na většinu situací si vystačíš se 2mi.

Na levnějším / dražším (o 500kč) odpalovači asi nesejde, umět to bude to samé.

Mám systém Youngnuo s odpalovačem a 3mi blesky YM560 iv. Pracuje se mi s tím vším moc dobře, ale umí to jenom manuální režim, takže za TTL HSS Godox bych měnil hned.
K-1: Px DA 10-17, Tam 17-35/2.8-4, Px DA 35/2.4, Px FA 50/1.4, Px DA 70/2.4, Tam 90/2.8, Px 135/2.8, Tam 70-200/2.8
https://adamkovi.com

Uživatelský avatar
hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2613
Registrován: 12 led 2013, 13:21
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaký blesk?

Příspěvek od hilda4sea » 08 dub 2021, 21:30

U GODOXu je to jednoduché. Ovladač skupiny blesků (odpalovač, nebo jiný blesk) ovládá nastavení kompenzací a výkonu (1/1; 1/2....1/256) pro každou skupinu slave blesků samostatně v jakémkoliv režimu, který podporuje tělo fotoaparátu (TTL. M, MULTI). Lze takto ovládat libovolné sestavy zábleskových jednotek GODOX. Např. 2x TT685 + AD600 + AD200.
Osobně jsem zrušil všechno předchozí vybavení a přešel jsem plně na GODOX, kde poměr cena/výkon je těžko překonatelná.
Cenový příklad: komplet blesk TT685 + odpalovač X2T (5 skupin) stojí 4.895 Kč. (blesk na tužkovky).

Např. na mojí Fuji není problém pro reportáž zvolit MULTI a lze snímat sekvence s rychlostí až 6 snímků za vteřinu s časem závěrky 1/400. Jediným limitem je přehřátí výbojky blesku při nerozvážném využití funkce.
XT3; XF 23; XF 56; XF 16-55; XF 50-140; Samy 8/2,8
http://www.foto-baburek.cz

Uživatelský avatar
Zvonda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 82
Registrován: 14 kvě 2019, 20:26

Re: Jaký blesk?

Příspěvek od Zvonda » 09 dub 2021, 11:02

Děkuji za reference a objednávám dokud to na Pentaxe někdo prodává.

Odpovědět

Zpět na „Příslušenstv, filtry apod“