Panoramická hlava

Vše o příslušenství, filtry, stativy, brašny, baťohy a pod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Zyklon
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 276
Registrován: 22 led 2016, 15:03

Panoramická hlava

Příspěvek od Zyklon » 04 dub 2018, 13:12

Zdravím.

Plánuji si usnadnit focení panormat a přemýšlím nad několika možnostma. Nechci do toho zatím investovat přehnané peníze, ale myslím, že to jde vyřešit i celkem levně. V podstatě mi vypadly 2 možnosti. Buď vzít přímo celek, nebo si to trochu zbastlit. Vlastním stativ s kulovou hlavou arca swiss kompatibilní.

Varianta 1 - hotové řešení:

na stativ nivelační bázi - něco na tento způsob: https://www.ebay.com/itm/Leveling-Base- ... Sw3xJVgH08, nebo https://www.ebay.com/itm/Andoer-DY-60N- ... SwfaBar3~b a nebo něco takového https://www.ebay.com/itm/Andoer-LP-64-T ... Sw73Naqeo9

a na to pak už umístit něco na tento způsob - https://www.ebay.com/itm/Andoer-720-PAN ... Sw5yBangBa - tohle mě hodně láká, je to sice čínský no name, ale cena velmi příznivá, nosnost 10kg, což pro mě stačí i s velikou rezervou a váha je pro mě přijatelná. Otázka je, jaké je zpracování. Bohužel jsem nikde nenašel jakýkoliv ohlas, snad jen pár krátkých příspěvků na amazonu, které to vesměs chválily.
Pokud máte jakoukoliv zkušenost s něčím podobným, dejte prosím vědět.

Varinata 2 - bastlení:

Základ stejný - stativ - nivelační báze (viz odkazy nahoře) - na bázi nějaký rotátor s indexací např. https://www.ebay.com/itm/Andoer-DH-55D- ... SwTJpZlrRH nebo https://www.ebay.com/itm/60mm-Panoramic ... Swg6lZlB2k

na rotátor potom normálně hlavu a na ni tuhle věc: https://www.benro.cz/benro-mpb20/ a na aparát L plate - https://www.ebay.com/itm/Vertical-Shoot ... Sw-4BXYP1L.

Varianta 1 je určitě pohodlnější, ale opravdu nevím, co čekat od konstrukce z ebay. Pravda je, že většina věcí, kterou jsem takto přes ebay koupil mi slouží dodnes. Ano, většinou to nění extra kvalitní, ale pár let to funguju úplně v pořádku a když se to pak rozbije, tak to tolik nebolí. Zároveň s variantou 1 získám rotátor i nivelační bázi, tak by potom stačilopořídit už jen minimum věcí na variantu 2.

Varianta 2 - výhoda je, že mám větší kontrolu na výběreme komponent, ale je s tím trochu složitější práce u víceřadých panoramat.

Do které varianty by jste šli? Má smysl risknout no name čínu?
K-3 II, SMC Pentax-DA 50mm F1.8, SMC Pentax-DA 21mm F3.2 Limited, Pentax smc DA 18-55 mm F 3,5-5,6 AL WR

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Odpovědět

Zpět na „Příslušenstv, filtry apod“