BATOH - Genuine Lowepro ProTactic 450 from China

Vše o příslušenství, filtry, stativy, brašny, baťohy a pod.

Moderátor: Moderátoři

Vnosek
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 754
Registrován: 12 dub 2015, 19:45
Kontaktovat uživatele:

BATOH - Genuine Lowepro ProTactic 450 from China

Příspěvek od Vnosek » 06 bře 2018, 16:45

Kluci, máte někdo prosím zkušenosti s nákupem BATOHU z www.aliexpress.com nebo www.ebay.co.uk ???
Vyhlídl jsem si fotobatoh Genuine Lowepro ProTactic 450. V čr stojí 5500 Kč, z číny se dá sehnat za 2600 Kč, ovšem v jaké kvalitě???? Zatím jsem si z číny kupoval obal na tel a clonu na blesk a nebylo to uplně nejhorší... :) ale za pár stovek, ovšem vyhodit jen tak 2,6tis za nepoužitelný batoh se mi nechce...Kdo poradí? :)

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
zirecek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1118
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: BATOH - Genuine Lowepro ProTactic 450 from China

Příspěvek od zirecek » 06 bře 2018, 17:13

Na Aliexpress jsem již koupil více věcí bez problému. Je potřeba vybírat podle zkušeností uživatelů s konkrétním prodejcem. Jestli jdeš tvrdě po ceně i za cenu podpory tohoto prodejce/státu, tak jdi do toho.

Uživatelský avatar
Dawe
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: 19 dub 2013, 19:52
Bydliště: Hôrka
Kontaktovat uživatele:

Re: BATOH - Genuine Lowepro ProTactic 450 from China

Příspěvek od Dawe » 06 bře 2018, 19:40

Ak môžem pred cca 3-4 rokmi som kupoval na skúšku dve brašne Lowepro, jedna bola klasika hranatá a druhá koltová brašňa. Priznám sa, nepamätám si názov koltovej ale druhý kúsok bola rada Magnum. Nákup od predajcu s 99% hodnotením a GENUINE, teda Genuine to bolo iba dovtedy kým som to neodbalil. Ceny boli polovičné, avšak kvalita šitia a spracovania na veľmi smiešnej úrovni, čo odrážalo aj cenu. Pozrel som si v miestnom obchode ako je magnum šitý a môj čínsky kúsok sa tomu podobal tak povedzme, že asi z polovice. :) Po pár dňoch nosenia brašne do mesta sa utrhol nápis Lowepro :) Do magnumu som naložil vtedy ešte môj starý Nikon D300s + sigmu 18-70 a bolo počuť ako to šitie nezvláda. Nafotil som to, poslal čiňankovy a ten mi bez akých-koľvek problémov vrátil časť peňazí. Koltovú brašňu som si nechal len na uskladnenie doma, takže to som viac menej ani nereklamoval. Vrátil mi peniaze za Magnum brašňu. Osobne za mňa na seriózne nosenie by som to asi takto neriskoval ...

Vnosek
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 754
Registrován: 12 dub 2015, 19:45
Kontaktovat uživatele:

Re: BATOH - Genuine Lowepro ProTactic 450 from China

Příspěvek od Vnosek » 06 bře 2018, 20:18

Přesně něco takového jako píše Dawe si představuju, že by mi číňanec poslal....šmejdi..a proto je nepodpořím....takže jaký obchod, popřípadě jaký batoh by mi kdo doporučil...rád bych na dvě těla + tři skla + blesk :)
Vím, že to nepatří do tohodle vlákna, ale pár typů to snad snese :)

Uživatelský avatar
Jindras
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1153
Registrován: 01 říj 2016, 07:40
Bydliště: Praha,teď Benešovsko.

Re: BATOH - Genuine Lowepro ProTactic 450 from China

Příspěvek od Jindras » 06 bře 2018, 20:21

Co není z Číny?? Snad rohlíky.
Pentax K-5lls, Pentax 16-45/4, Pentax 35/2.8 Limited, Pentax F 50/1.7, Tamron 70-200/2.8

Vnosek
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 754
Registrován: 12 dub 2015, 19:45
Kontaktovat uživatele:

Re: BATOH - Genuine Lowepro ProTactic 450 from China

Příspěvek od Vnosek » 06 bře 2018, 20:31

To je zase taky fakt !! Tak jak teda? :)
A může mi prosím někdo vystvětlilt jakto, že na Heurece jsou ceny batohů i o tisícovku rozdílné? čím to může být? VKfoto 5300,- vs Megafoto 4400,- ?? že by ten levnější byl ten co jsem vyhlížel na Aliexpress??? a prodejce by tím pádem měl 2tis vývar?? co koupit? co? kde koupit? kde??

maik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 422
Registrován: 17 říj 2017, 19:20

Re: BATOH - Genuine Lowepro ProTactic 450 from China

Příspěvek od maik » 06 bře 2018, 20:36

Zrovna tento týden jsem vybíral pro sebe narozeninový dárek, čím že mě mají moji milí překvapit :D A výběr jsem zužoval, zužoval, až zůstal tento, zdá se mi dobrý, loupežník se jen tak nedostane k objektivům a foťáku, když je batoh na zádech. Jen teda po mně nikdo zatím nechtějte žádné zkušenosti, protože ho nemám nijak odzkoušený :)

https://www.megapixel.cz/tenba-solstice-24l-backpack

Takže jsem vlastně neporadil vůbec nic, jen jsem se vykecal :)

Vnosek
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 754
Registrován: 12 dub 2015, 19:45
Kontaktovat uživatele:

Re: BATOH - Genuine Lowepro ProTactic 450 from China

Příspěvek od Vnosek » 06 bře 2018, 20:42

Krásný kousek :)

Uživatelský avatar
Jindras
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1153
Registrován: 01 říj 2016, 07:40
Bydliště: Praha,teď Benešovsko.

Re: BATOH - Genuine Lowepro ProTactic 450 from China

Příspěvek od Jindras » 06 bře 2018, 21:24

Vinosek-Záleží,kde obchod je. V centru Prahy,nebo v Nové Vsi. Kolik platí nájem atd.Od toho se odvíjí výše marže. Internetové obchody jsou jen překupníci a ve velkém. Ale podstatné je jedno-vše a všichni to mají z Číny. Nebo Malajsie,nebo Korea. Je to jedno. Takže bych se toho nebál. Máloco je dnes už odjinud,i když to má-made in Japan-tak je to stejně kompletované jinde.
Pentax K-5lls, Pentax 16-45/4, Pentax 35/2.8 Limited, Pentax F 50/1.7, Tamron 70-200/2.8

maik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 422
Registrován: 17 říj 2017, 19:20

Re: BATOH - Genuine Lowepro ProTactic 450 from China

Příspěvek od maik » 06 bře 2018, 21:36

Není Čína jako Čína. Některé západní firmy zadávají zakázky čínským výrobcům vč. přesné specifikace, pak si důsledně zkontrolují dodané zboží (v tu chvíli je jedno, jestli jde o výrobce z Číny, Malajsie, Rumunska, Španělska). Je to typické a je to i logické, jde o konkurenceschopnost. Pak jsou ale Číňani samovýrobci, co zkopírují jiného výrobce, aspoň tedy na pohled, vyrobí vlastně lacinou napodobeninu a to je teprve ten průšvih :)

U eshopů jsou rozdíly v cenách z různých důvodů. Odběratelské slevy dle obratu, krátkodobá snaha o likvidaci konkurence, trochu odlišný přístup k zákazníkům (věrnostní programy atd.), plus samozřejmě i to další, co psal Jindras. Není to ale většinou jednoznačné, důvodů pro nejednotnou cenu může být spousta.

alda
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1653
Registrován: 29 říj 2015, 15:52
Bydliště: Nový Jičín

Re: BATOH - Genuine Lowepro ProTactic 450 from China

Příspěvek od alda » 07 bře 2018, 00:01

Pokud někdo vyloženě a striktně netrvá na fotobatohu s jeho speciálními přihrádkami
a šuplíčky, tak se dají používat na přenášení fototechniky i jiné výbavy lezecké batohy,
které se dobře nosí, jsou pevné a extrémně odolné. Jsou k mání v různých litrážích
(velikostech) a většinou jsou i levnější než fotobatohy. Osobně jich mám k dispozici
asi pět. A dají se vyzkoušet v outdoorových obchodech Rockpoint, Hudy sport atd.

Uživatelský avatar
atti.hombre
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 591
Registrován: 21 led 2016, 14:37
Bydliště: Zvolen

Re: BATOH - Genuine Lowepro ProTactic 450 from China

Příspěvek od atti.hombre » 07 bře 2018, 05:49

Ja som pred rokom objednával z Ali ftobatoh National Geografic - číslo si nepamätám ( je to tá tmavozelená plátená rada ). Prišla v super stave za polovičnú cenu ako u nás ( 60€ - to je už i s DPH ) ... Neviem posúdiť či je to fake- ušitý peckovo. :-D akurát som ho pred prvým použitím pre istotu osobne prevoskoval - to som číňanom až tak neveril :mrgreen:
Pentax K-3II, hd da 20-40 ltd, smc da 15/4.0 ltd, smc da 21/3,2 ltd, smc da 40/2,8 ltd, smc da 70/2,4 ltd, hd da 55-300mm f/4,5-6,3 PLM, smc da* 300/4, Sigma 30/1.4 dc hsm, dfa 100/2,8 wr macro, Laowa 12/2,8

Uživatelský avatar
zirecek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1118
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: BATOH - Genuine Lowepro ProTactic 450 from China

Příspěvek od zirecek » 07 bře 2018, 06:07

Jindras: Otázka je, kde je eshop veden ekonomicky. V tom není moc rozdíl mezi čínským Aliexpressem a zeleným skřetem Alzou na anonymním Kypru.
Aliexpress má dotovanou dopravu čínskou vládou.
Aliexpress neznamená vždy Čína - sdružuje pouze prodejce. Takže někdy ti přijde zboží z Hongkongu, Tchaj-wanu nebo za 2 dny z Německa nebo Velké Británie (ukázková ironie doručovací doby Pošty české a zahraničních společností).
Za sebe podporuji Česko. Ale třeba blesk s P-TTL, velmi výkonnou čelovku, nějaké pouzdra jsem koupil na Aliexpress, bo mentálně nebudu platit více než 3-4 x v ČR, kteří to tam objednají také.

Batoh u mne: Po všech různých pistolových pouzdrech, vložkách a futrálech do turistických batohů jsem koupil ve Fotoškoda LOWEPRO Whistler BP 450 AW. Cena 9 tis. Kč většinu odradí. Když si zjistíš jeho vlastnosti, konstrukci, podíváš se na YouTube, osaháš si ho v ruce, tak není co řešit pro náročnější užití v kombinaci s nošením sportovní výbavy na batohu. Je to pouze můj názor z nákupu mého batohu. Každému dle libosti.

Vnosek
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 754
Registrován: 12 dub 2015, 19:45
Kontaktovat uživatele:

Re: BATOH - Genuine Lowepro ProTactic 450 from China

Příspěvek od Vnosek » 07 bře 2018, 07:57

Děkuju všem za předané zkušenosti :)

Uživatelský avatar
Srb
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 8
Registrován: 01 pro 2017, 10:41
Bydliště: Praha

Re: BATOH - Genuine Lowepro ProTactic 450 from China

Příspěvek od Srb » 07 bře 2018, 13:22

Vnosek: Mrkni se na německý amazon. V prosinci jsem tam kupoval toto https://www.amazon.de/dp/B0196HVCY0/ref ... 01_TE_item a zatím naprostá spokojenost. Chce to samozřejmě vždy předem porovnat s cenovou nabídkou v CZ.
Pentax KP
Pentax HD DA 20-40 mm F 2,8-4 ED DC WR Limited, smc DA 10-17 mm F 3,5-4,5 ED (IF), smc D FA 100 mm F 2,8 WR Macro

Odpovědět

Zpět na „Příslušenstv, filtry apod“