Grip na K-3 D-BG5

Vše o příslušenství, filtry, stativy, brašny, baťohy a pod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Ostravar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 56
Registrován: 04 lis 2014, 17:21
Bydliště: Ostrava

Grip na K-3 D-BG5

Příspěvek od Ostravar » 11 pro 2014, 20:07

Tak už se vyrábí neoriginál. Otázka zda do něho jít nebo ne?. Máte ho někdo?
http://www.ebay.com/itm/BATTERIE-GRIFF- ... 35e186bf8d

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Grip na K-3 D-BG5

Příspěvek od lennyl » 11 pro 2014, 20:23

fuha, no cena je o 100euro nizsia ako za original, ale uz vidim ako sa odliepa ta guma...elektricky moze blbnut napajanie z gripu cez kontakty, komu ma ale sluzit iba na zlepsenie drzania preco nie...ja by som kupil asi radsej original, ci?
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Uživatelský avatar
Ostravar
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 56
Registrován: 04 lis 2014, 17:21
Bydliště: Ostrava

Re: Grip na K-3 D-BG5

Příspěvek od Ostravar » 11 pro 2014, 20:58

No právě proto se ptám jestli ho někdo má.

matkokupko
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Grip na K-3 D-BG5

Příspěvek od matkokupko » 11 pro 2014, 21:58

Ja osobne mam teraz na K3 originál, ale na K20 so mal neorigoš a nebol som spokojný... Napájanie pepracovalo korektne s telom a tlačítko spúšte začalo po istom čase blbnuť. Tak som pri kupe 3ky ani neuvažoval nad náhradou... Ale po čase šiel aj ten dolu, hlavne kôli trekom po horách a skladnosti tela- je to žu dost velká opacha na vláčenie. :roll:
Pentax K20D,K3,Tamron 90mm F/2.8 ,Tamron AF 17-50mm f/2,8 ,Tamron 10-24 f 3,5-4,5. Tamron 70-200mm F2.8 ,Samyang 8mm f/3.5 Fish-Eye. Pentax 15/4. Pentax 35/2,4. Pentax 50/1,8

Uživatelský avatar
Max Hardcore
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 163
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Trnava

Re: Grip na K-3 D-BG5

Příspěvek od Max Hardcore » 12 pro 2014, 10:54

grip by som kupoval iba original. neoplati sa na tom setrit.
po 2 tyzdnoch som neoriginal cinanca predal , lebo spust isla uplne inac ako na tele , a kupil original - s originalom ziadne problemy. iba som zbytocne vyhodil okolo 30 euro na cinu ... :evil:
Naposledy upravil(a) Max Hardcore dne 12 pro 2014, 11:14, celkem upraveno 1 x.

feri2303
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 626
Registrován: 16 led 2014, 09:24

Re: Grip na K-3 D-BG5

Příspěvek od feri2303 » 12 pro 2014, 10:56

...odliepajucu sa gumu by som neriesil. Na vsetkych neoriginaloch vyzera presne takto a drzi bez problemov. Cinan ju len zle odrezal, alebo dal hrubsiu.

Co sa mi ale nepaci je cena. Ja som rok a pol dozadu kupoval D-BG4 z tych najkvalitnejsich cinskych co som nasiel za necelych 40 eur s postovnym aj s dvomi lepsejsimi akumulatormi v sete. Takze samotny grip mohol byt za nejakych 25 eur.

Moja D-BG4 je podla obrazku v rovnakej triede ako tato D-BG5, co znaci:
- Tlacidlo spuste nie je ako na tele ze po prvu polohu (AF) neprekonavas skoro ziaden odpor az potom dotlacis spust, ale z dvoch mikrospinacov. Funguje bez problemov, nemusis riesit.
- Otocny volic na zapnutie / kontrola HO - nie je tam jasne cvaknutie ci je grip zapnuty, alebo nie. Mam pocit ze kruzok za chvilu vypadne. Ale funguje spolahlivo, snad vydrzi.
- Uz po tyzdni pouzivania boli popisky na tlacidlach necitatelne. Na tele gripu zatial OK.
- Pri pouzivani sa mi raz stalo ze grip sposobil problemy - pri foteni s bleskom Metz 36 AF-5 zacali byt fotky prudko podexponovane. A jedine co pomohlo bolo odpojenie gripu.

Takze za 25 eur jasna volba, ale ci aj za 68, to je na Tebe...
KP, *ist DS, K-m (infra)
Sigma 10-20/4-5.6, DA 35/2.4, DA 50/1.8, DA 70/2.4 ltd, DFA 100/2.8 WR. K tomu WR seťák.

Uživatelský avatar
Klingo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1688
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Grip na K-3 D-BG5

Příspěvek od Klingo » 12 pro 2014, 11:21

Mal som na k-5 neoriginál a funguje kamošovi dotee pravda,že to bol ten najdrahší čo sa dal kúpiť,cca 75 eur
Fuji X-T1, XE3 + 16,23,35,56,85,135 mm a vybavený ateliér

Uživatelský avatar
Želvák Bob
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 336
Registrován: 10 bře 2011, 11:45
Bydliště: Brno

Re: Grip na K-3 D-BG5

Příspěvek od Želvák Bob » 14 pro 2014, 03:03

mám na K5 už třetí neorigoš ...
(používám ho jen kvůli držení a větší kapacitě s baterií)

první noname jsem reklamoval po třičtvrtě roce - vrátili mi peníze (přestali gripy prodávat)
špatně byla funkce spouště, + chyby v zobrazování náhledu (občas vůbec nefungoval - bez gripu v poho) a setřený nápisy
druhej byl od Meike - nefungovaly korektně scroolovací kolečka clona/čas - při reklamaci (asi po měsíci) mi dali úplně jinej noname, kterej funguje dodnes (asi rok) ... zatím celkem v pohodě - byť jak hlásím - tlačítka ani kolečka na něm prakticky nepoužívám (až na výjimky)
... sváteční cvakal a zběsilý pilot autobusu a VW buggy ...

Uživatelský avatar
Miroslav
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 72
Registrován: 23 říj 2013, 18:56
Bydliště: Bratislava, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Grip na K-3 D-BG5

Příspěvek od Miroslav » 27 led 2015, 23:43

Neoriginálny grip Kingma D-BG5, ktorý som si pred časom objednal na DealExtreme za cca 50 EUR (písal som o tom v inom vlákne) dnes konečne dorazil.

Kupoval som ho s vedomím, že jeho kvalita môže byť problematická a vo výsledku mi možno poslúži len ako fyzické zväčšenie tela fotoaparátu. Chcem si predovšetkým skúsiť držanie a manipuláciu s nasadeným gripom. Nalákal ma al.vlado na bratislavskom stretnutí... :-) Keď mi to bude vyhovovať tak potom pôjdem do originálu.

Takže moje prvé dojmy:
Materiál a spracovanie nad moje očakávanie (pravdepodobne lepšie než tie čo sú momentálne ponúkane na eBay). Tlačidlá a ovládače takmer ako na tele (pri pozornom porovnaní tam istý pocitový rozdiel samozrejme je). Spúšť, AF... - všetko funkčné. Jedine prepínač OFF/ON necvaká až tak komfortne...

Grip som hneď aj celý rozobral, pretože som nevedel tým hlavným vypínačom zapnúť a vypnúť fotoaparát. Až neskôr, po prečítaní návodu (v zásade čítam, až keď zlyhajú všetky ostatné možnosti) som zistil, že slúži len na zapínanie gripu :-)

Neviem či je to tak aj na originálnom? To by ma zaujímalo? Dajte mi prosím vedieť, ako to je...

Vnútro - v podstate len kontakty, ovládače a spínače, nie je žiadny Hi-Tech, ale skôr štandard dnes ponúkanej neznačkovej spotrebnej elektroniky. Všetko je relatívne dobré dostupné a v prípade potreby asi aj opraviteľné. Ja som dolaďoval kontakty - hoci pracovali tak ako mali :-)

Grip sedí presne a pevne na tele. Vizuálne s ním dokonale splýva. Doťahovanie skrutky je bezproblémové. Potrebná sila - tak akurát. Elektricky sa mi zatiaľ zdá OK. Uvidím, ako sa bude správať po nejakom čase..?

http://eud.dx.com/product/kingma-d-bg5- ... -844369617
http://www.dx.com/p/kingma-d-bg5-aa-lit ... ack-369617

Kupujem si celkom dosť vecí priamo z Ázie a pravda je taká, že kvalita sa občas líši kus od kusu. To je asi naväčšie riziko takéhoto nákupu.
Pentax K-3, K-01, K-m
Pentax MZ-5n, SFXn, P50, P30, LX, Me Super, Spotmatic...

Uživatelský avatar
al.vlado
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 683
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Šurany (okr. Nové Zámky, kraj Nitra)
Kontaktovat uživatele:

Re: Grip na K-3 D-BG5

Příspěvek od al.vlado » 28 led 2015, 00:37

Áno, je to presne tak aj na originále. ;-) Bola by blbosť, keby si si vypínačom na gripe vypol komplet foťák. Ja mám grip na tele nonstop a na 90 % ho mám vypnutý. Slúži mi hlavne na zlepšenie držania (Sigma 17-50/2,8 aj Tamron 70-200/2,8 sú veľké a ťažké) a ako prídavný zdroj energie. Zapínam si ho len, keď chcem využiť ovládanie pri fotení na výšku. A prečo ho nemám zapnutý stále? Pretože si potom hocikedy nechtiac prehodím hodnoty času/clony brnkntím o kolečká na gripe. :-D ...a samozrejme si to všimnem až keď cvaknem fotku, alebo dve. :-D .... preto je dobré, že vypínač na gripe vypína/zapína iba grip a nie komplet foťák. ;-)
K-1 II + D-BG6 (K-1, K-5 II, K-5, K-x, Zenit 11, Beirette VSN)
Pentax D FA 24-70/2,8, Pentax FA 50/1,4, Pentax D FA 100/2,8 Macro WR
Pentax D FA* 70-200/2,8, Sigma 35/1,4 ART, Irix 15/2,4 Firefly. Blesk Pentax AF 540FGZ

Uživatelský avatar
Miroslav
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 72
Registrován: 23 říj 2013, 18:56
Bydliště: Bratislava, Slovakia
Kontaktovat uživatele:

Re: Grip na K-3 D-BG5

Příspěvek od Miroslav » 28 led 2015, 12:13

al.vlado píše:Áno, je to presne tak aj na originále. ;-) Bola by blbosť, keby si si vypínačom na gripe vypol komplet foťák...
Áno Vlado, je to tak ako píšeš - už tomu pomaly prichádzam na chuť. Keby som si ten návod prečítal vopred, ušetril by som si rozoberanie gripu. Nejako sa mi tých starých zlozvykov z obdobia reálneho socializmu nedarí zbaviť :-)
Pentax K-3, K-01, K-m
Pentax MZ-5n, SFXn, P50, P30, LX, Me Super, Spotmatic...

Odpovědět

Zpět na „Příslušenstv, filtry apod“