Jakou pametovou kartu?

Vše o příslušenství, filtry, stativy, brašny, baťohy a pod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Drahus
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 275
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drahus » 15 zář 2008, 16:28

No nizsie ako extreme III by som ja nesiel, som s nou spokojny a navyse fotim rad aj poriadnu akciu, kde je rychlost dolezita. Ale vraj sa bude predavat nova ex III s este vacsou rychlostou,tak som zvazoval ju... no prave neviem, ci to nie je zbytocne. nasa III asi postacuje! 8O

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
strecha
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Teplice/Brno

Re: kingston SDHC 4GB clas 6

Příspěvek od strecha » 16 zář 2008, 00:13

Wolfi píše:
Wolfi píše:pořídil jsem si výše zmíněnou kartu .kingston SDHC 4GB clas 6 a je to velké zklamání, foťák s ní pracuje úděsně dlouho a navíc často vytváří chyby kdy se objeví hláška "snimek není uložen" a foťák se jako by zakousne a nakonec opravdu fotku neuloží, a další focení je marné. Neukládají se fotky, tento problém vzniká kdykoliv, nejen při sekvenčním focení. To 5 let stará 256 jede jako blesk.

Jdu kartu reklamovat a doufám že to byl jen náhodný vadný kus
Tak karta vyreklamovaná, očividně to byl vadný kousek. Nová běží naprosto v pohodě a svižně.
Mam taky dve karty kingston SDHC 4 GB class 6 a u obou se mi vyskytuje podobny problem...strasne dlouho trva nez se ulozi snimek (nekdy i par sekund...a to bez kontinualniho snimani) a obcas se mi stane chyba pri ukladani. Porovnaval jsem s rychlosti karty kingston SD 2GB ultimate 120x a je nesrovnatelne rychlejsi...vse bezi bez problemu a rychlost me neomezuje pri foceni ;)
Chtel bych se proto zeptat jestli mam taky vyzkouset reklamaci...vzhledem k tomu ze obe SDHC karty se chovaji stejne (bral jsem to jako jejich normalni vlastnost...chytil jsem asi dva vadny kusy najednou )?
K10D + grip; smc DA 18-55mm; smc F 50/1,7; smc DA 18-250 mm; Sigma 24-135 mm F2.8-4.5 IF;smc FA 100 mm f/3.5 Macro; Samyang 8mm f/3,5 IF; velbon sherpa 750N; metz 58

Uživatelský avatar
Wolfi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 76
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: cca Benátky nad jizerou

Re: kingston SDHC 4GB clas 6

Příspěvek od Wolfi » 16 zář 2008, 07:36

strecha píše:
Wolfi píše:
Wolfi píše:pořídil jsem si výše zmíněnou kartu .kingston SDHC 4GB clas 6 a je to velké zklamání, foťák s ní pracuje úděsně dlouho a navíc často vytváří chyby kdy se objeví hláška "snimek není uložen" a foťák se jako by zakousne a nakonec opravdu fotku neuloží, a další focení je marné. Neukládají se fotky, tento problém vzniká kdykoliv, nejen při sekvenčním focení. To 5 let stará 256 jede jako blesk.

Jdu kartu reklamovat a doufám že to byl jen náhodný vadný kus
Tak karta vyreklamovaná, očividně to byl vadný kousek. Nová běží naprosto v pohodě a svižně.
Mam taky dve karty kingston SDHC 4 GB class 6 a u obou se mi vyskytuje podobny problem...strasne dlouho trva nez se ulozi snimek (nekdy i par sekund...a to bez kontinualniho snimani) a obcas se mi stane chyba pri ukladani. Porovnaval jsem s rychlosti karty kingston SD 2GB ultimate 120x a je nesrovnatelne rychlejsi...vse bezi bez problemu a rychlost me neomezuje pri foceni ;)
Chtel bych se proto zeptat jestli mam taky vyzkouset reklamaci...vzhledem k tomu ze obe SDHC karty se chovaji stejne (bral jsem to jako jejich normalni vlastnost...chytil jsem asi dva vadny kusy najednou )?
Zdravíčko,
rozhodně doporučuji zkusit tu reklamaci. Nová karta kterou jsem vyreklamoval teď zatím pracuje výborně *klepe na dřevo*. očividně je to asi nějaká špatná serie či co. Příště holt půjdu raději do SanDisku.
K-70,

Uživatelský avatar
keoo
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od keoo » 16 zář 2008, 13:18

zdravim. mam podobny problem s SDHC kartami (2ks) kingston 4GB class 6 a pentaxom k20d. po par snimkoch odmietne aparat ukladat a vypisuje chyby-pri oboch kartach. karty boli kupovane v agem bratislava. zaujimave vsak je, ze v druhom fotaku (panasonic tz2) funguju uplne normalne a tiez v pocitaci s nimi nie je problem. neviem ci to mam ist reklamovat alebo sa s tym zmierit... sandisk 4gb sdhc class 2 a sandisk 2gb extreme III funguju s k20 uplne normalne.

Uživatelský avatar
strecha
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 469
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Teplice/Brno

Re: kingston SDHC 4GB clas 6

Příspěvek od strecha » 16 zář 2008, 16:52

Wolfi píše:
strecha píše:
Wolfi píše: Tak karta vyreklamovaná, očividně to byl vadný kousek. Nová běží naprosto v pohodě a svižně.
Mam taky dve karty kingston SDHC 4 GB class 6 a u obou se mi vyskytuje podobny problem...strasne dlouho trva nez se ulozi snimek (nekdy i par sekund...a to bez kontinualniho snimani) a obcas se mi stane chyba pri ukladani. Porovnaval jsem s rychlosti karty kingston SD 2GB ultimate 120x a je nesrovnatelne rychlejsi...vse bezi bez problemu a rychlost me neomezuje pri foceni ;)
Chtel bych se proto zeptat jestli mam taky vyzkouset reklamaci...vzhledem k tomu ze obe SDHC karty se chovaji stejne (bral jsem to jako jejich normalni vlastnost...chytil jsem asi dva vadny kusy najednou )?
Zdravíčko,
rozhodně doporučuji zkusit tu reklamaci. Nová karta kterou jsem vyreklamoval teď zatím pracuje výborně *klepe na dřevo*. očividně je to asi nějaká špatná serie či co. Příště holt půjdu raději do SanDisku.
tak to urcite pujdu reklamovat...skoda jen ze me tahle znacka tak zklamala...povazoval jsem ji vzdycky za zaruku kvality :(...priste uz taky asi nakoupim sandisk SDHC extreme III nebo jestli uz bude cenove prijatelna extreme IV, tak bych sel do ni, protoze 30 MB/s se fakt hodi pri velikosti RAWu
K10D + grip; smc DA 18-55mm; smc F 50/1,7; smc DA 18-250 mm; Sigma 24-135 mm F2.8-4.5 IF;smc FA 100 mm f/3.5 Macro; Samyang 8mm f/3,5 IF; velbon sherpa 750N; metz 58

Uživatelský avatar
cocik
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 426
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od cocik » 09 říj 2008, 17:55

p. Prosicky z Naturephoto doporucuje na narocne foceni v clanku Co do batohu na fotografickou cestu - http://www.naturephoto.cz/fototechnika/ ... cestu.html "SanDisk – šest kusů velikostí 2 GB a 4GB ve verzi Extreme III, které jsou nejrychlejší pro zápis (větší jsou už pomalejší)". Chtel jsem si koupit 8Gb, po tomhle radsi sahnu po dalsi 4GB. :wink: jinak zajimavy clanek
Sony A7R III
Zeiss Batis T* 18 f/2.8, FA 31mm F1.8 AL Lim., FE 55 f/1.8 ZA Sonnar T*, Zeiss Batis T* 135 f/2.8, a řada další techniky

Uživatelský avatar
votrelec
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 44
Registrován: 01 led 1970, 01:00

chyby karty, zapis a pomalosť

Příspěvek od votrelec » 19 lis 2008, 20:32

chyby karty, zápis a pomalosť..
najlepšie je kartu v PC na-formátovať na fat 16.
menšia hlavička síce zaberie viac miesta z karty ale procesor ma menej prace z spracovaním datoveho 16paketu ako 32paketu.

*
toto som sa dočítal niekde na webe, práve zo súvislosťou z problémamy vo fotákoch.
na mojom starom kompakte to pomohlo.

Uživatelský avatar
Petr Súkeník
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 18
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Petr Súkeník » 10 pro 2008, 19:12

Kupoval jsem teď Extreme III 8GB v nové verzi (zrychleno na 30 MB/s) a je to fakt znát. Zatím spokojenost

Uživatelský avatar
Dmb
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1191
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Ostrava - Dubina
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Dmb » 10 pro 2008, 21:57

Petr Súkeník píše:Kupoval jsem teď Extreme III 8GB v nové verzi (zrychleno na 30 MB/s) a je to fakt znát. Zatím spokojenost
Kolik tě stála? Hodíš link na web?
Pentax K-5 + grip, SMC DA 18-55 mm f/3,5-5,6 AL II, Tamron 28-75mm f/2,8, Sigma 70-200 f/2,8 HSM II, Tokina 35-300mm f/4,5-6,7, Pentax AF 540fgz, Rad. Odpal. Blesků, Think Tank Belt System
http://lukaskabon.cz

Uživatelský avatar
Miro Gazdura
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 173
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Rudňany

SDXC SD card

Příspěvek od Miro Gazdura » 08 led 2009, 11:30

Pre všetkých tých čo fotia do raw+jpeg sa črtá novinka - SD karta s kapacitou až 2TB, teda ak väčšina z nás má nejakú 4GB SD kartu, zväčší sa kapacita až 500X!!!
http://www.wmmania.cz/content.php?id=1082
Treba už len počkať nejaký ten čas, aby aj cenovo boli prijateľné pre obyčajného smrteľníka. Ach, kam až ten vývoj dospeje? 8O

Uživatelský avatar
SeaBear
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 205
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od SeaBear » 08 led 2009, 11:41

Mno já bych u svého Px uvítal, kdyby vývoj dospěl do ještě jednoho slotu na CF karty. Ale pak už by byl pro moje potřeby úplně dokonalý a to by byla nuda :lol:
Voigtländer Brilliant, Exa 0, Px MZ-6, Px K20D
Px 50-135/2.8 SDM, Tamron 17-50/2,8 Di II
Giottos Carbon, Lowepro Computrekker Plus AW

Uživatelský avatar
spachal
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 976
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od spachal » 08 led 2009, 15:38

PX K20D, UW kanón G10 / Oly C5050, PX Z-20, DA17-70/4, A50/1.4, FA50/1.7, DA18-55, FA28-80, Tamron 70-300, Metz48 + dalsi levna a manualni skla, kompakty & bizuterie

Uživatelský avatar
scoty
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 24
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prešov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od scoty » 18 led 2009, 22:57

ja mam adata 4G klas6 a nemam s nou problem,... okrem toho ze mi ju nechce zobrat moj not... tak ci som chcel ,ci nie kvalita je kvalita a kupil som San 4G extremeIII a bez problemov vsade .... netreba setrit kazdy to vie, ze setrenim sa nakoniec preplati :idea: kupou novych kvalitnejsich veci.... takze adata je zalozna karta pre pripad nudze...u mna
K5+D-BG4, pentax fa 50/1,4,,pentax 16-45mm/4,, tamron 28-75mm/2,8,, tamron 70-200mm/2,8,, metz 58,,stativ fomei -magnesium pro 200 +hlava mh 0180,,filmovy Pentax K100

Uživatelský avatar
Kajfik
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1069
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Třinec / Praha

Příspěvek od Kajfik » 18 led 2009, 23:27

SeaBear píše:Mno já bych u svého Px uvítal, kdyby vývoj dospěl do ještě jednoho slotu na CF karty. Ale pak už by byl pro moje potřeby úplně dokonalý a to by byla nuda :lol:
Nevim na co by to bylo dobre... Myslim ze novy format SDxC ma dosatcujici teoreticke parametry...
Pentax K20D,
Pentax SMC DA* 50-135/ F2,8ED [IF] SDM

Uživatelský avatar
spachal
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 976
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od spachal » 19 led 2009, 02:23

Dnes jsem vlastne nahodou porovnal rychlost 'starsi' SD karty Transcend MMCplus 2GB a Transcend SDHC class6 8GB. Nijak specialne jsem ani jednu z tech karet neformatoval a rychlost cteni (zapis netusim) je opravdu propastna .. Co me jen trochu zarazilo, je to, ze nova SDHC karta nejde precist v integrovane ctecce kterou mam ve stolnim PC, slo to jen ve ctecce do USB portu, ktera byla ke karte prilozena (K20D s kartou zadny problem).
To neni rozdil v radu procent, ale v nasobcich, opravdu me to hodne zarazilo. Vyvoj i v tomhle smeru jde ocividne velmi rychle dopredu ..
PX K20D, UW kanón G10 / Oly C5050, PX Z-20, DA17-70/4, A50/1.4, FA50/1.7, DA18-55, FA28-80, Tamron 70-300, Metz48 + dalsi levna a manualni skla, kompakty & bizuterie

Odpovědět

Zpět na „Příslušenstv, filtry apod“