Pomoc Blesk Sigma EF-610 DG ST

Vše o příslušenství, filtry, stativy, brašny, baťohy a pod.

Moderátor: Moderátoři

vstek
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: 21 pro 2012, 19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Pomoc Blesk Sigma EF-610 DG ST

Příspěvek od vstek » 22 pro 2013, 17:13

Možná, že se mýlím, ale od režimu A na blesku očekávám, že bude na základě údajů, které mu dám já, automaticky regulovat množství světla, resp. přestane svítit, až bude dostatek světla pro správnou expozici. Údaje, které získá jsou ISO, clona . Alespoň tak funguje můj prastarý blesk Exakta CTZ-25.
Bude fungovat, i když budu mít přes redukci nasazený manuální objektiv.
Nebo to snad nové blesky už vůbec neumí?

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

RadekD
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 84
Registrován: 04 bře 2011, 12:26
Bydliště: Praha

Re: Pomoc Blesk Sigma EF-610 DG ST

Příspěvek od RadekD » 23 pro 2013, 12:40

Nové blesky toto umí, ale ne všechny. Některé mají pouze zábleskovou automatiku ( to je to nač se ptáš ), některé pouze TTL měření a některé ( zpravidla vyšší modely ) oboje.

vstek
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: 21 pro 2012, 19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Pomoc Blesk Sigma EF-610 DG ST

Příspěvek od vstek » 23 pro 2013, 13:42

Potřeboval bych slyšet radu od někoho, kdo fotí s manuálními objektivy a blýská v A režimu blesku, jak skutečně funguje externí blesk .
Nakoukl jsem do německy psaného manuálu Metz 58 af2, kde jsem se ale nedozvěděl, kde bere blesk v režimu A informace o nastavené cloně. Jestli je to někde ukryté v menu, nebo to ten blesk vůbec neřeší?
Jinak děkuji všem za rady a přeji krásné prožití vánočních svátků.

Uživatelský avatar
bedo.
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2144
Registrován: 01 říj 2013, 16:10

Re: Pomoc Blesk Sigma EF-610 DG ST

Příspěvek od bedo. » 23 pro 2013, 14:17

Ja Ti môžem akurát popísať, ako je to na mojom Sunpaku. Vzadu sú "hejblátka", ktorými sa nastaví citlivosť a pracovná clona, na stupnici si potom prečítaš, v akom rozsahu vzdialeností funguje blesková automatika. Tie nastaviteľné polohy sú 2 - "na blízko" (vyššia clona) a "na ďaleko" (nižšia). Funguje to blbuvzdorne, blesk dokonca nezmiatla ani biela tabuľa zaberajúca viac ako polovicu políčka...

vstek
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: 21 pro 2012, 19:26
Bydliště: Šluknov

Re: Pomoc Blesk Sigma EF-610 DG ST

Příspěvek od vstek » 23 pro 2013, 14:36

Díky, podobně funguje moje Exakta CTZ-25. Škoda, že není výklopná do boku a na blikání o strop už nemá dost síly.
Proto hledám nějaký silnější blesk, který bude fungovat i s mou sbírkou manuálních skel.

Uživatelský avatar
bedo.
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2144
Registrován: 01 říj 2013, 16:10

Re: Pomoc Blesk Sigma EF-610 DG ST

Příspěvek od bedo. » 23 pro 2013, 14:52

Ako pozerám, tak tú Tvoju Exaktu možno tiež vyrábal Sunpak, alebo niektorý z iných veľkovýrobcov bleskov. Mal som čosi veľmi podobné, len pod názvom Vivitar. ;) Otočná hlava by nebola zlá, to je pravda. Mám ešte veľký Pentax AF400FTZ, ten ju má (a má aj dosť sily), len je už na môj vkus príliš veľký a nemá vlastnú automatiku, len TTL a manuál. Ale na *ist DS funguje pekne, vrátane pomocného obrazca pre AF.

Uživatelský avatar
Wolfi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 76
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: cca Benátky nad jizerou

Re: Pomoc Blesk Sigma EF-610 DG ST

Příspěvek od Wolfi » 13 lis 2020, 11:26

Dostal se ke mě Blesk Sigma EF-610 DG ST funguje tenhle blesk na K70 korektně? Jsem zvyklý používat Metz 48AF-1 ale tady trochu tápu, očistil jsem kontakty protože se nechtěl ani zapnout, teď naběhne, foťák ho odpálí ale nejsem si jistý jestli probíhá vůbec nějaké měření, a na změnu ohniska nereaguje. Je tam nějaká finta nebo jde o vadný kousek? Difuzer nemám vysunutý, hlava je ve směru objektivu.
K-70,

Odpovědět

Zpět na „Příslušenstv, filtry apod“