Stativ Cullmann Magnesit 525

Vše o příslušenství, filtry, stativy, brašny, baťohy a pod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mike
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Stativ Cullmann Magnesit 525

Příspěvek od Mike » 08 čer 2011, 12:50

Ahoj, nemáte někdo zkušenosti se stativy značky Cullmann? Resp. Cullmann Magnesit 525 CW30 (série Magnesit) Papírově vypadají dost dobře - max. zátěž 6kg.
PENTAX K-x + D-AL 18-55/3.5-5.6 + D-AL 55-300/4-5.8

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
uray
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 800
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Stativ Cullmann Magnesit 525

Příspěvek od uray » 08 čer 2011, 12:54

Ahoj, odpovím tak napůl...
stativ vypadá dobře, pokud nevadí hmotnost, osobní zkušenost s tímto konkrétním nemám, ale s jiným (neznám už typ, koupil jsem starší a pak ho vyměnil za gitzo) a s Hlavami zkušenosti mám - jsou velice kvalitní,... Značka je to podle mě dobrá a cena taky

Uživatelský avatar
fatima
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Stativ Cullmann Magnesit 525

Příspěvek od fatima » 08 čer 2011, 13:26

Zdravím, já mám cullmann magnesit 522 se stejnou hlavou. Je to takový průměr, kvalita odpovídá ceně. Pokud nemáš velké nároky, tak na běžné focení stačí, já fotím převážně krajinu a používám jej na K200 spolu s PX 17-70,nebo PX 55-300. Dá se říct, že jsem spokojená, na žádný vážný nedostatek jsem nepřišla. Akorát, když byl nový, hlavová deštička špatně přilnula k foťáku a měla tendenci klouzat, tudíž se musela hodně dotahovat, ale brzy se ta guma (nebo co to je), přizpůsobila a teď drží úplně v pohodě.

Uživatelský avatar
Mike
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 10
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Stativ Cullmann Magnesit 525

Příspěvek od Mike » 08 čer 2011, 13:38

Díky za odpovědi. 522ka vypadá taky dobře, zejména díky nižší váze. Jak je na tom se stabilitou (ve větru apod.) nechvěje se? Dá se rychloupínací destička vyměnit za jinou (jiného výrobce)?
PENTAX K-x + D-AL 18-55/3.5-5.6 + D-AL 55-300/4-5.8

Uživatelský avatar
fatima
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Stativ Cullmann Magnesit 525

Příspěvek od fatima » 08 čer 2011, 15:14

Jj váhově je tento stativ ideální na výlety do přírody a na nošení na batohu. co se týká stability je docela stabilní, má výhodu, že nohy se skládají jenom ze tří sekcí, no a ve větru, záleží jak moc fouká a taky kde a na čem je postavený, ale když je větrno jsem opatrnější, zas tak moc mu nevěřím, přece jenom je to lehký stativ. S výměnou deštičky nevím, jak to je, já jsem ze začátku sháněla korek na místo té gumy, ale nesehnala. A pak se to nějak ochodilo a teď už to drží perfektně. Podotýkám, že mám deštičku na stálo na fotáku a sundávám ji pouze výjimečně.
Minulý týden jsem se docela napálila, měla jsem s sebou dlouhou středovou tyč, pro případ focení krajiny a pak jsem potřebovala fotit makro u země a krátká tyč byla doma. Což je trošku nevýhoda dvou tyčí. A dlouhá tyč má na konci háček na pověšení nějakého zatížení a krátká jej nemá.

Uživatelský avatar
miro-s
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 200
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Stativ Cullmann Magnesit 525

Příspěvek od miro-s » 08 čer 2011, 16:39

fatima píše:Minulý týden jsem se docela napálila, měla jsem s sebou dlouhou středovou tyč, pro případ focení krajiny a pak jsem potřebovala fotit makro u země a krátká tyč byla doma. Což je trošku nevýhoda dvou tyčí. A dlouhá tyč má na konci háček na pověšení nějakého zatížení a krátká jej nemá.
:D Ja niekedy tu stredovu tyc pouzijem ako tretiu nohu, pricom ta zvysna noha je v lufte.. Kratku sa mi nosit tiez nechce.

Odpovědět

Zpět na „Příslušenstv, filtry apod“