Blesk metz 50 AF-1

Vše o příslušenství, filtry, stativy, brašny, baťohy a pod.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Kvetak
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Blesk metz 50 AF-1

Příspěvek od Kvetak » 26 zář 2011, 18:42

Takže snad jen pro úplnost, konečně přišlo oficiální vyjádření výrobce, k tomu, že nefunguje HSS v M režimu blesku, přestože na Canonech a Nikonech je vše v pořádku.

Cituji: "Přišlo nám potvrzení od výrobce, že tato funkce bohužel u Pentaxu nefunguje (stejně tak nefunguje ani s originálním bleskem Pentax). Jde zjevně o nějaký technický problém ze strany Pentaxu (těla).Jinak v případě použití manuálního skla s automatickým cloněním funguje HSS pouze v režimu P-TTL, za předpokladu, že je clona objektivu nastavena na ‘A‘. Přesně stejně se chová i Pentax AF-540 FGZ – taky u něj nejde nastavit HSS v M režimu blesku s manuálními skly (odzkoušeno na těle K-5)."

Takže smůla :(

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
Klingo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1688
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Blesk metz 50 AF-1

Příspěvek od Klingo » 27 zář 2011, 09:12

Doriti,prečo tu stále niečo znásilňujete?!Furt chcete od aparátu nezmysly a divíte sa že to nejde.Načo doproma hss pri úplnom manuále a s objektívmi vyrobenými pred tridsať rokmi? :evil: Už sa konečne spamätajte a neriešte tu samé hovadiny!!! :oops:
Fuji X-T1, XE3 + 16,23,35,56,85,135 mm a vybavený ateliér

lto
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 334
Registrován: 28 čer 2011, 15:53
Bydliště: Bratislava

Re: Blesk metz 50 AF-1

Příspěvek od lto » 27 zář 2011, 12:58

Ja v tom ziaden nezmysel nevidim .. HSS je na to, aby sa mohlo fotit s bleskom pri vyssich casoch ako je 1/180 . Nevidim na tom nic nezmyselne. Rovnako nevidim nic nezmyselne na pouzivani skla, ktore nema prenos clony. 30rocne sklo tie nie je ziaden nezmysel. Ja vidim nezmysel v tom Pentax fw ... zrkadlovka nie je predsa kompakt, kde sa neda nic nastavit, ale ma sluzit na to, aby som mohol nastavit co ma len napadne, hoc by to bol neviemaky nezmysel :D , hlavne ak ine znacky s tym problem nemaju :D
Pentax K-x, Lumix FZ18, Olympus E-PL1

Uživatelský avatar
bigfoot
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 956
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: mlecna draha
Kontaktovat uživatele:

Re: Blesk metz 50 AF-1

Příspěvek od bigfoot » 27 zář 2011, 13:36

konkretne s tymto maju problem aj ine znacky. Dokonca maju problem so starsimi sklami co px nema.
:wink:
...K10+K5...
a rozne serepeticky

Uživatelský avatar
Klingo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1688
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Blesk metz 50 AF-1

Příspěvek od Klingo » 27 zář 2011, 15:18

A nechceli by ste aby vám aparát ešte aj upiekol pizzu?konkurencia na tom usilovne pracuje.
Fuji X-T1, XE3 + 16,23,35,56,85,135 mm a vybavený ateliér

lto
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 334
Registrován: 28 čer 2011, 15:53
Bydliště: Bratislava

Re: Blesk metz 50 AF-1

Příspěvek od lto » 27 zář 2011, 19:27

bigfoot: ale ved tu niekto pisal, ze Canon s tym nema problem :?: S tymi starsimi sklami ano, ved to je to ..
klingo: jaka pizza .. sak jedine o co tu ide, je proste moznost pouzit externy blesk s vyssim ako 1/180 casom (sync) ak sklo nema prenos clony. Sak pred 50 rokmi to problem nebol a teraz ano ? :!: Ved ak pouzijem plny manul fotaku, plny manual blesku kde je problem ?? :?:
Pentax K-x, Lumix FZ18, Olympus E-PL1

Uživatelský avatar
Klingo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1688
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Blesk metz 50 AF-1

Příspěvek od Klingo » 28 zář 2011, 02:55

Problem je v tom že chceš nasilu od aparátu to čo nevie.Pred patdesiat rokmi problem nebol,pretože si bol rad že máš vôbec nejaký blesk a čas maximálne do 1/100s takže nijaké hss a o tts si mohol snívať.Iba ak aparát s centrálnou závierkou.Stále ale neviem v akej situácií by si chcel použiť full manuál objektív a hss.
Fuji X-T1, XE3 + 16,23,35,56,85,135 mm a vybavený ateliér

Uživatelský avatar
Kvetak
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 9
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Blesk metz 50 AF-1

Příspěvek od Kvetak » 01 říj 2011, 11:32

Docela by mě zajímalo, nad čím se tu rozčilujete... Ne každý má peníze na autofokusový objektiv, a jelikož mě tenhle manuální vyšel asi na 700 Kč a slouží víc než dobře, tak bych ho rád použil i s bleskem! Nepřijde mi to jako hovadina... A blesk ví přesně to jediné, co potřebuje - zvolený čas. Nic víc.
A kdybych ho chtěl použít? Přesně tam, kde se používá normálně - portrét, dosvícení atd...

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Re: Blesk metz 50 AF-1

Příspěvek od elho_cid » 01 říj 2011, 12:17

V tomhle jsem z Kvetakem za jedno, byval bych to mnohokrat sam vyuzil, kdyby to slo. Ted se manualnich skel spis zbavuju, ale ne kazdy si muze dovolit napriklad portretak s plnou automatikou. To uz je levnejsi koupit si k manualnimu portretaku bazarove telo od Canonu a redukci.


Uživatelský avatar
k.e.n
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 839
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Písek

Re: Blesk metz 50 AF-1

Příspěvek od k.e.n » 29 říj 2014, 09:09

Co se mi stalo:

Po běžném nasazení na foťák najednou nešel blesk sundat. Absolutně bez pohnutí, jen v sáňkách v zadní části lehce vrklal, vpředu ani ťuk. Nešlo to silou, ani „ještě větší silou“. Až po několika minutách jsem odhlalil, že poměrně klíčový komponent - plastová páčka, která zasunuje pojistnou závlačku (pin) do sáněk, a jejíž zvedání zajišťuje otáčení utahovacím prstencem (vytažený k blesku - páčka je zvedlá, pin zatažený do blesku a naopak), je nalomená. Tudíž se zvedá jen nalomená část, ale závlačka nevyjíždí.

Podařilo se mi tu vnitřní část páčky (za nalomením) celkem bez problémů nadzvednout jehlou z KPZ (ano, KPZ do každé fotobrašny!) a blesk poté normálně vytáhnout. Prozatimní oprava v terénu spočívala v přelepení dírky v sáňkách foťáku kouskem pásky - západka nezapadne, utahovací prstenec blesk ale poměrně pevně udrží blesk na místě i nadále.

Takže pokud se vám něco podobného stane, nepanikařte, jde to sundat i bez násilí. Já teď uvidím, jestli to bude fungovat i nadále, že by se mi chtělo posílat blesk na opravu takhle nepodstatného dílu, to se mi tedy nechce. :D
..nejhezčí pohled na svět je z komína!

Uživatelský avatar
fakt
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2471
Registrován: 21 kvě 2012, 11:34
Bydliště: Písek

Re: Blesk metz 50 AF-1

Příspěvek od fakt » 29 říj 2014, 09:29

Snad to pošlape.
K-1, K-30,
Sigma 35/1,4 Art, Pentax 70/2,4, Pentax 100/2,8, Pentax DFA 70-200/2,8
AF-540 FGZ II

Odpovědět

Zpět na „Příslušenstv, filtry apod“