Nákup stativu

Vše o příslušenství, filtry, stativy, brašny, baťohy a pod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
eligio
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od eligio » 03 říj 2008, 15:15

Ahoj,včera jsem koupil stativ Manfrotto 190XPROB a když jsem došel domů,tak jsem nevěřil vlastním očím.Při utahování destičky k foťáku mizí displej,při povolení se zas objeví.Stalo se to už někomu?

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 03 říj 2008, 15:23

veka píše:Jsem pripraveny na to ze se budu muset ohybat. Jaky pouzivas stativ? Uhlovy hledacek neni zrovna levna zalezitost, abych o nem uvazoval. Pohledy do zeme pouzivam celkem casto zvlast se Sigmou 10-20. Ten Sherpa 435 me laka vahou a rozmery ve slozenem stavu, ale nezjistil jsem jak je vysoky bez vysunuti stredove tyce, jak moc velky to je rozdil oproti Sherpa 600R, abych se nemusel ohybat o moc vic.
Mam lehky stativ Velbon Ultra LUXi, staci mi. Mam teda i vetsi stativ, ale vetsinou jsem liny ho tahat. Uhlovy hledacek staci neznackovy Seagull za cirka 1500, trochu se vaklá, ale na funkci to nemá vliv.

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 03 říj 2008, 15:25

eligio píše:Ahoj,včera jsem koupil stativ Manfrotto 190XPROB a když jsem došel domů,tak jsem nevěřil vlastním očím.Při utahování destičky k foťáku mizí displej,při povolení se zas objeví.Stalo se to už někomu?
Jaky displej ze mizi? Na fotaku? Jako ze tmavne? Nemas ten stativovy sroub delsi nez je zdravo a neprovrtal ses do elektroniky :-) ?

Uživatelský avatar
eligio
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od eligio » 03 říj 2008, 16:03

Jasně že na foťáku.Třeba,když mám na displeji hlavní menu a pomalu utahuju,tak se první objeví zelený příčný čáry a za chvíli všechno zmizí.
Ten šroub mě taky napadl.Zkusím to pořádně proměřit a při nejhorším přijde na řadu bruska. :(

Uživatelský avatar
eligio
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od eligio » 07 říj 2008, 19:47

Tak se stativem to nemá nic společnýho.Chyba je ve foťáku.Mám ještě půl roku záruku tak uvidíme co mi řeknou.

Uživatelský avatar
Alf
Hlavní Admin
Hlavní Admin
Příspěvky: 1371
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alf » 08 říj 2008, 07:31

Aby ti neřekli "Tak to nedávejte na stativ" :)
Sony A7 III, Tamron 17-28mm F2,8, Tamron 28-75mm F2,8 III, Samyang 35mm F2,8, Voigtlander 10mm F5,6 Heliar ASPH, Voigtlander 15mm F4.5 III, Sony 90mm Macro F2,8, Sigma 14mm F1,8 Art

Uživatelský avatar
eligio
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 25
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od eligio » 08 říj 2008, 21:00

Spíš mám strach aby neřekli, že jsem to robil já ,a že je potřeba vyměnit celé vnitřek a bude to stát 10000 :cry:

Uživatelský avatar
DjLuke9
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 738
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Tak na streidačku Slovensko-Česko:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DjLuke9 » 29 bře 2009, 21:29

Tak bohuzial o moj stary stativ som prisiel a prisiel cas na kupu noveho..Kupu som planoval skor ci neksor ale takto to prislo omnoho skor ako som chcel:( ale zivot bez stativu si uz neviem predstavit...
Takze predtym som mal stativ za cca 800sk. Teraz chcem investovat do stativu 5000kc(maximum plus minu).
Manfrotto ma laka vidl lsom len tie najdrazsie modely ale ako vyhodu vidim vyklopnu stredovu tyc co by sa mi pri foteni makra zislo...Inak velmi uvazujem nad Benro. Cena/nosnost/vaha ma velmi fascinuje. Hlavne za tie peniaze vaha a nosnost kedze ja nosim stativ zo sebou a na lahky stativ napr od Manfrotta nebudme mat. Samozrejme nejde mi len o cenu, nechcem kupovan nic co budme mat napr o rok dva a zas budem nieco riesit chcem ho mat uz dlhsi cas. Samozrejme kazdy stativ v tejto k tegorii bude oproti predchadzajucemu Velbonu za 800sk lepsi ale hovorim nechcem za rok zas nieco riesit:) Stredovy stlpik u Manfrotta je faj ale zas ta cena a vaha? Benro nema stlpik prezijem to na Velbone tiez nebola zil som s tym...Neviem sa rozhodnut. Uvazoval niekdo tiez nad Benrom? Ma niekdo Benro Stativ? CO by ste mi doporucili?(variant je vela ale hovorim ked chodim na tury nechce s ami vlacit 5Kg kravu a preto som si vedomi ze v tejto cenovej hladine to budu kompromisi)

Uživatelský avatar
Kajfik
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1069
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Třinec / Praha

Příspěvek od Kajfik » 29 bře 2009, 23:07

DjLuke9 píše:Tak bohuzial o moj stary stativ som prisiel a prisiel cas na kupu noveho..Kupu som planoval skor ci neksor ale takto to prislo omnoho skor ako som chcel:( ale zivot bez stativu si uz neviem predstavit...
Takze predtym som mal stativ za cca 800sk. Teraz chcem investovat do stativu 5000kc(maximum plus minu).
Manfrotto ma laka vidl lsom len tie najdrazsie modely ale ako vyhodu vidim vyklopnu stredovu tyc co by sa mi pri foteni makra zislo...Inak velmi uvazujem nad Benro. Cena/nosnost/vaha ma velmi fascinuje. Hlavne za tie peniaze vaha a nosnost kedze ja nosim stativ zo sebou a na lahky stativ napr od Manfrotta nebudme mat. Samozrejme nejde mi len o cenu, nechcem kupovan nic co budme mat napr o rok dva a zas budem nieco riesit chcem ho mat uz dlhsi cas. Samozrejme kazdy stativ v tejto k tegorii bude oproti predchadzajucemu Velbonu za 800sk lepsi ale hovorim nechcem za rok zas nieco riesit:) Stredovy stlpik u Manfrotta je faj ale zas ta cena a vaha? Benro nema stlpik prezijem to na Velbone tiez nebola zil som s tym...Neviem sa rozhodnut. Uvazoval niekdo tiez nad Benrom? Ma niekdo Benro Stativ? CO by ste mi doporucili?(variant je vela ale hovorim ked chodim na tury nechce s ami vlacit 5Kg kravu a preto som si vedomi ze v tejto cenovej hladine to budu kompromisi)
Fajnovy je Velbon CF-635 ale stoji o neco vic nez mas limit...
Pentax K20D,
Pentax SMC DA* 50-135/ F2,8ED [IF] SDM

Uživatelský avatar
peppe
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 525
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Zilina

Příspěvek od peppe » 29 bře 2009, 23:12

Ja mam Benro Carbon HVC FLEXPOD radu http://photopal.co.uk/index.php?cPath=38, ta ma vyklopnu tyc.
Chcel som nieco lahke a tuhe, vyssie, a na dlho.
Teraz by som viac dal viac na spratnost, seria Travel vypada super, http://photopal.co.uk/index.php?cPath=67
Benro je Cina, necakam 10r zivostnost...
Pokial chodis na tury, stavim sa, ze skoncis ako mnohi co manfroto kupili, zacnes ho nechvat doma...ale uz robia aj carbonove.
Spracovanie Benra vnutri (plastove obrucky a podlozky v nohach) je zvlastne a asi slabe. Ale ine stativy nepoznam, tazke mozno krivdim.
Az budes v ZA mozes si ho pozriet.
Dobre ohlasy mam na stativ http://www.feisol.com/english/feisolen.htm Vraj su fakt dobre. Daju sa zohnat nakupom priamo u vyrobcu.
http://dudo.zonerama.com/
K5, K20 a pár sklenárskych skvostov, bižutéria

Uživatelský avatar
Hanz85
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 65
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od Hanz85 » 29 bře 2009, 23:16

DjLuke9 píše:Tak bohuzial o moj stary stativ som prisiel a prisiel cas na kupu noveho..Kupu som planoval skor ci neksor ale takto to prislo omnoho skor ako som chcel:( ale zivot bez stativu si uz neviem predstavit...
Takze predtym som mal stativ za cca 800sk. Teraz chcem investovat do stativu 5000kc(maximum plus minu).
Manfrotto ma laka vidl lsom len tie najdrazsie modely ale ako vyhodu vidim vyklopnu stredovu tyc co by sa mi pri foteni makra zislo...Inak velmi uvazujem nad Benro. Cena/nosnost/vaha ma velmi fascinuje. Hlavne za tie peniaze vaha a nosnost kedze ja nosim stativ zo sebou a na lahky stativ napr od Manfrotta nebudme mat. Samozrejme nejde mi len o cenu, nechcem kupovan nic co budme mat napr o rok dva a zas budem nieco riesit chcem ho mat uz dlhsi cas. Samozrejme kazdy stativ v tejto k tegorii bude oproti predchadzajucemu Velbonu za 800sk lepsi ale hovorim nechcem za rok zas nieco riesit:) Stredovy stlpik u Manfrotta je faj ale zas ta cena a vaha? Benro nema stlpik prezijem to na Velbone tiez nebola zil som s tym...Neviem sa rozhodnut. Uvazoval niekdo tiez nad Benrom? Ma niekdo Benro Stativ? CO by ste mi doporucili?(variant je vela ale hovorim ked chodim na tury nechce s ami vlacit 5Kg kravu a preto som si vedomi ze v tejto cenovej hladine to budu kompromisi)
Můžu ti z vlastní zkušenosti doporučit: Vanguard Elite 4
A pokud se budeš trošku snažit,najdeš ho daleko levněji,než se prodává např na megapixel apod. Bohužel už si nepamatuji stránku odkud jsem to kupoval,tak zkus zahledat. Ovšem i tak bude mírně nad tvým limitem. Ale za poctivý kus carbonu si třeba trošku připlatit. Já si na něj stěžovat nemohu,je super. Tak hodně štěstí. :wink:
Digitál je pro mě řešením,jen když dojde film... :-)

Uživatelský avatar
DjLuke9
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 738
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Tak na streidačku Slovensko-Česko:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DjLuke9 » 29 bře 2009, 23:34

Stativy su to fakt dobre lenze je to bez hlavy:( Ked pripocitam halvu vyhupnem sa na 10000kc a to je 2x tolko oproti povodnemu rozpoctu a to je uz moc...Prave preto ma zaujala ta znacka Benro.....

Uživatelský avatar
loncides
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 35
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Krupka, Teplice & Ústí :)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od loncides » 30 bře 2009, 00:13

mám benro a-500ex včetně kulové hlavy bh-1.. dá se sehnat v částce kolem 3000, což není špatné
váha je tak akorát, jediné čím mi vadí je max. velikost, potřeboval bych větší
Zrcatko: Pentax k10d, k20d , Pentax MX Black, Flexaret IV
Sklíčka: M28 f2.8, A50 f1.2, FA50 f1.4, Tamron 90, CZJ 135 f3.5, Sigma 10-20, Pentax 16-50
Aťas: 3x 400W, slunce, softy
..mezi koníčkem a duševní chorobou je jenom neznatelná hranice..

Uživatelský avatar
DjLuke9
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 738
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Tak na streidačku Slovensko-Česko:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DjLuke9 » 30 bře 2009, 00:19

peppe píše:Ja mam Benro Carbon HVC FLEXPOD radu http://photopal.co.uk/index.php?cPath=38, ta ma vyklopnu tyc.
Chcel som nieco lahke a tuhe, vyssie, a na dlho.
Teraz by som viac dal viac na spratnost, seria Travel vypada super, http://photopal.co.uk/index.php?cPath=67
Benro je Cina, necakam 10r zivostnost...
Pokial chodis na tury, stavim sa, ze skoncis ako mnohi co manfroto kupili, zacnes ho nechvat doma...ale uz robia aj carbonove.
Spracovanie Benra vnutri (plastove obrucky a podlozky v nohach) je zvlastne a asi slabe. Ale ine stativy nepoznam, tazke mozno krivdim.
Az budes v ZA mozes si ho pozriet.
Dobre ohlasy mam na stativ http://www.feisol.com/english/feisolen.htm Vraj su fakt dobre. Daju sa zohnat nakupom priamo u vyrobcu.
Diky za info. Bohuzial tie Benro s vyklopnym stlpikom su na mna uz moc drahe:( Mozno niekd enajdem lacnejsie pojdme do nich. Fakt je ten ako hovoris ze kupim manforto a nebudem ho tahat lebo vsteky modely do 5000kc aj s hlavou su tazke...A prave na diskusiach som cital ze ludia co siahli po oblunbenych modelov Manfrotto co stoja tak do 5-6tisic is hlavou ich nakoniec vymenili za nieco lahsie lebo boli jednoducho tazke na nosenie, a Manfrotto na nosenie na tury a lahke stoja prave viac ako 10000kc...A prave tym ma Benro zaujal vaha a rozmery u nich su velmi priaznive a ked to spojim s nosnostou a cenou tak jendoducho sa viac a viac presviedcam o nom...Co ma este zaujal tak je Vanguard Trackej 4 http://shop.nojo.cz/vanguard-stativ-tri ... -6268.html

Uživatelský avatar
Hanz85
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 65
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od Hanz85 » 30 bře 2009, 01:07

DjLuke9 píše:Stativy su to fakt dobre lenze je to bez hlavy:( Ked pripocitam halvu vyhupnem sa na 10000kc a to je 2x tolko oproti povodnemu rozpoctu a to je uz moc...Prave preto ma zaujala ta znacka Benro.....
Kdepak... i s 3D hlavou,dvěma destičkami... kolem 8000Kč....což zase není tak hodně,ne? :wink: Investice do stativu se opravdu vyplatí,a vyplatí se i maličko připlatit...pak je to bez starostí. 8)
Digitál je pro mě řešením,jen když dojde film... :-)

Odpovědět

Zpět na „Příslušenstv, filtry apod“