fotobatoh - fotak, skla, laptop, stativ

Vše o příslušenství, filtry, stativy, brašny, baťohy a pod.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
kolouch
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 389
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od kolouch » 17 úno 2009, 15:49

A ja mam tenhle

http://www.cambags.com/camera_mainpage. ... ames.htm&2

akorat se blbe shani, ma vnitrni vyndavatelnou polstrovanou vodevzdornou vlozku, kde vleze snad vsechno ja tam mam k10d s gripem, sigma 70-200, sigma 10-20, pentax fa 50, metz 58 af1, vsechny draty, nabijecku filtry a po jistem preskupeni vleze jeste vice. Zvenci to ma kapsu na ntb, kde mam 14" ntb, mozna tam vleze i 15" nevyhoda te vnejsi kapsy je, ze vodeodolna neni, stejne jako vrchni kapsa na svacinu :-) Jinak jsem s nim naprosto spokojeny, je velmi univerzalni, s vytahnoutou vlozkou se da pouzit jako batoh, pokud tam vlozku mam, tak vlez je ze strany zad, takze to nikdo nevykrade, navic to ma bederni popruhy a taky popruhy pres prsa, takze na delsi chozeni je hodne pohodlny ...

btw. ten batoh na tom linku je starsi verze bez vyndavatelne vlozky a ja mam verzi 2007 nebo 2008 tusim ted bude zase vymakanejsi :-)

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
Tomáš Fafek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 823
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomáš Fafek » 17 úno 2009, 18:20

Není to špatný celkem nenápadný - rozhodně nevypadá na nošení fotovýbavy.Ale ntb zvnějšju na záda.... nevím to určitě neee při pádu vzad nebo nárazu to schytá ze všech stran....Nechápu kdo to navrhl.
K10D + D-BG2,DA 14mm f/2.8 ED (IF),FA 50mm f/1.4,DA*16-50 f/2.8 ED AL [IF] SDM,DA*50-135 f/2.8 ED [IF] SDM,Hoya,Cokin,Mac,Eizo.

Uživatelský avatar
kolouch
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 389
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Ostrava

Příspěvek od kolouch » 17 úno 2009, 20:33

Pouzivam ho cca rok a nikdy jsem neupadl ani nikam nenarazil. nejlepsi na nem je ze nevypada prave jako fotobatoh. Krom toho ze nikoho v tom nenapadne hledat drahou techniku tak vypada slusne narozdil od tech divnych tvaru tamrac a lowepro ktere pripominaji spis vysavace nebo nejake tryskove moduly na zada :)

Uživatelský avatar
Tomáš Fafek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 823
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od Tomáš Fafek » 17 úno 2009, 21:29

Přesně to se mě na něm líbí - nenápadnost,protože má středoškolský trendy skate/snow design což je současná uniforma pro většinu a tím pádem se to schová.Ale sorry jablko si na ten vnějšek nepověsím.Možná ten novej typ ntb z indie za 30 dolarů ten bych si tam dal. A s těma šílenýma novotvarama profi výrobců se taky nemůžu ztotožnit.
K10D + D-BG2,DA 14mm f/2.8 ED (IF),FA 50mm f/1.4,DA*16-50 f/2.8 ED AL [IF] SDM,DA*50-135 f/2.8 ED [IF] SDM,Hoya,Cokin,Mac,Eizo.

Uživatelský avatar
Drahus
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 275
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drahus » 21 bře 2009, 23:46

Ahojte,
našiel som množstvo informácií a dokonca si aj na vlastné oči prezrel batohy, medzi ktorými sa rozhodujem. No nie som schopný sa napriek tomu rozhodnúť. :oops: Pomôžete mi, však? :)

Lowepro Fastpack 350 vs. Tamrac adventure 9

Lowepro Fastpack 350

+ super cena, je teraz v akcii v jednom obchode
+ má množstvo vrecák, kapsičiek, možnosť Sliplock modulov aj na objektívy
+ možnosť rýchleho vybratia foťáku
+ cena
+ vypolstrovaný bedrový pás

- nemožnosť upevniť statív
- je taký mäkký, pri zaťažení neviem ako bude držať tvar
- je to taká krabica
- nemožnosť odňať bedrový pás

Perfektná recenzia v ENG: http://www.futurelooks.com/lowepro-fast ... ag-review/

Tamrac adventure 9

+ pôsobí pevným dojmom, pevné polstrovanie, drží tvar
+ hrubý materiál, vyzerá odolnejšie ako lowepro
+ pogumovaný zips na notebook
+ dobrý prístup k technike
+ pevné popruhy
+ možnosť prichytiť statív zospodu

- nemá žiadne vrecká, priečinky, iba v spodnej časti na filtre, baterky a karty a vo vrchnej gumená kapsička
- malý priestor hore, s horším prístupom (daň za civilnejší design)
- nemožnosť odňať bedrový pás
- bedrový pás nemá polstrovanie
- S.A.S moduly nemajú kapsičku na objektívy

Celkovo pôsobí Tamrac pevnejším, odolnejším dojmom, navyše má možnosť prichytiť statív. Veľkou nevýhodou je absencia kapsičiek. To je silná stránka Fastpacku.

Ako by ste sa rozhodli vy?
Naposledy upravil(a) Drahus dne 22 bře 2009, 16:12, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
100r
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 565
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od 100r » 22 bře 2009, 00:52

No pre Fastpack 350 mozem povedat pozitivne to, ze som s nim behal 3 dni v Londyne cely den, nalozena plna polna (6 - 8 kg) a miesta v nom som mal este navyse. Vobec ma neboleli plecia a chrbat. Fotak sa dobre vybera z boku. DA* 50-135 sa zmesti aj na vysku.
Odporucam nakup - kupil som ho na amazon.co.uk za cca 58 GBP
K-5II, K100D, DA*16-50/2.8, DA*50-135/2.8, DA35/2.4, SIGMA 10-20/3.5, METZ 58, HOYA Pro1D, HD; Lowepro, Apple
Obrázek
http://robert.kollar.ipernity.com
SvadobnyPribeh.com

Uživatelský avatar
Drahus
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 275
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drahus » 24 bře 2009, 16:28

100r píše:...Odporucam nakup - kupil som ho na amazon.co.uk za cca 58 GBP
Rozhodol som sa pre Lowepro Fastpack 350. Zvíťazili vrecká, rýchly prístup, väčší horný priestor a hlavne cena.

Vo fotoskode ho majú za cca 3100.-
http://www.fotoskoda.cz/eobchod/p106425 ... -fotobatoh

Ja som ho kúpil v markofoto za 1800.- aj s dopravou.
http://www.markofoto.cz/produkt/lowepro ... odry-akce/

Nechcel som veriť cene, ale batoh mi prišiel domov do 24 hodín od objednania.
Prvé dojmy sú super, ale nič nové ma neprekvapilo- viď hore.

Ďakujem za radu ;), dúfam, že moje príspevky pomôžu aj iným.

Drahuš

Uživatelský avatar
Drahus
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 275
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Košice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Drahus » 26 kvě 2009, 21:08

Dnes ma zastihla asi najväčšia búrka čo si pamätám. Lialo asi 5 minút, nebolo možné sa nikde skryť a na chrbte plne naložený Lowepro Fastpack 350. Keďže nemá pláštenku, dosť som sa o techniku bál.

Po príchode domov som zo seba žmýkal vodu, z batohu som ju len oprášil.
Neviem, či je to impregnáciou nejakou, alebo samotným materiálom, NEPREMOKOL :D
Napriek tomu by som bral, aby všetky zipy vrátane tých, čo ukrývajú hlavnú techniku, mali presahy proti stekajúcej vode! Tie ju nemajú, čo je dosť nedomyslené, ale na druhej strane, voda cez ne neprešla.

Uživatelský avatar
Mareš Kamil
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 78
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Tamrac Expedition 6x vs výroba vlastního batohu

Příspěvek od Mareš Kamil » 21 srp 2009, 06:35

Čau čau,
já teď objevil super materiál na výrobu vnitřního polstrování do brašny Tamrac System 3. Jmenuje se Mirelon (je to "bublinkatý" PE, který se dává pod plovoucí podlahy-ale je také oblíben mezi výrobci fotobatohů). Mirelon se dobře zpracovává nožem, lepí tavným lepidlem (to je také PE) a drží na něm samolepící suchý zip. Prostě super materiál, který mi pomohl opravit si brašnu. Koupil jsem jej ve verzy 20mm silné desky široké asi 1200mm prodej formou metráže v Řempu za cca 350 kč/bm (http://www.rempo.net/). Mají různé tloušťky.
Uvažoval jsem o koupi Tamrac Expedition 6x za 4.316Kč (http://www.megafoto.cz/tamrac-expedition-6x-5586.html), ale teď jsem si říkal, že by možná nebylo špatné si fotobatoh vyrobit z nějakého batohu po dědečkovi. Přecijen, jak všichni víme, žijeme v zemi, kde je početná skupina lidí, kteří si přivydělávají ledasjak a fotobatoh, ikdyž je nenápadný, je prostě lákadlo a já jako student o všechny věci přijít rozhodně nechci.
Co na to říkáte? Věřte, že ten materiál za tu koupy stojí... až pojedete okolo nějakého Řempa, tak se zeptejte (Bauhaus, Baumarkt, OBI toto zboží nevedou-z tohoto materiálu mají pouze izolační trubky na teplou vodu).
K10D+BG2-D, PX FA50/f1.7, PX DA18-55/f3.5-5.3, PX FA28-70/f4, MB 58 AF-1
+ dirková komora vlastní výroby na 35mm kinofilm

Uživatelský avatar
uray
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 800
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Jaký batoh na kolo?

Příspěvek od uray » 21 čer 2010, 09:47

Využiju stávající téma :
řeším jaký batoh na kolo požadavky

-vnitřní komora dlouhá spoň 30cm(aby se tam vešel K20D+Grip s nasazeným teletem DA300)
-uchycení stativu
-voděodolný (nebo s pláštěnkou)
-prodyšnost - na zádech

momentálně mám jen brašnu Lowepro Eliet AW, měl sem Lowepro MiniTrekker AW (velký a nedořešená záda) a dřív taky slingshot 100AW (jeden popruh)

Přemýšlel jsem nad Lowepro Primusem - ale komora není dost velká, Lowepro mám rád ale nebráním se i jenému výrobci.

Jaké používáte batohy na kolo? pořídil jsem po delší pauze bez ježdění kolo, docela mě to nadchlo, ale jet 100km s obyč. batohem kam nacpu foťák omotaný v mikině není ideální... díky za tipy.
jinak posílám užitečný odkaz, kde jsou fotky různých batohů a brašen :

http://www.taschenfreak.de/indexlisteart.htm

Uživatelský avatar
kadas152
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha, Benesov

Re: Jaký batoh na kolo?

Příspěvek od kadas152 » 21 čer 2010, 10:48

uray píše:.....
když batoh na bike tak co Dakine? http://www.dakine.com/bike/photo-packs/mission-photo/
Mám od nich 3 batohy (Nomad, Mission,...) a všechny absolutní špička... foto ale zatím nemám....
Kámoš tahá ten velikej Reload a spokojenej...
K7, K200D + D-BG3, SFXn, DA 18-55 AL II, F 100-300, Sigma 14/2.8 EX, DA 35/2.4 K55/2, Pentacon 50 1.8, Metz 48, Metz 402 Twin, pokusy s MF

Odpovědět

Zpět na „Příslušenstv, filtry apod“