Nový monitor

Vše o příslušenství, filtry, stativy, brašny, baťohy a pod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
inutihar
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Re: Nový monitor

Příspěvek od inutihar » 29 srp 2019, 22:10

Doma mám fotografické eizo (CS230, starší kousek, ale stále v prodeji) a v práci mám asi rok staré Eizo řady EV a upřímně, co se týká obrazového podání, tak jsou si velmi podobné. Výhodou mého CS jsou sice výrazně větší možnosti nastavení a autokalibrační senzor, ale nemyslím si, že to je pro domácí úpravy fotek až tak kritické. I ty EV jsou teď myslím předkalibrované (minimálně mají sRGB režim), takže bych se toho ani pro fotky nebál.

Ale zároveň bych doporučil podívat se ještě na Delly řady U (aktuálně U2719 případně UP2719). Mám v práci mimo jiné na starosti nákupy IT pro lidi, co zpracovávají obrazová data, takže mi prošly rukou spousty monitorů a Delly jsou u nás nejoblíbenější. Sám jsem před tím Eizem jeden Dell U měl. K Benqům nemám důvěru, měli jsme jich pár a se všemi byly potíže, řekl bych, že kontrola kvality jim poněkud hapruje.

Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

marian_r
Sponzor PFS
Sponzor PFS

Příspěvek od marian_r » 30 srp 2019, 07:38

Ďakujem.

Je na tie DELLy nejaká kalibračná sonda?

marian_r
Sponzor PFS
Sponzor PFS

Příspěvek od marian_r » 30 srp 2019, 09:06

toto je hodnotenie "27" Dell U2719D UltraSharp " z alzy (jediné):

Mal som tri kusy, prvý prišiel zle zložený, zvyšné mali problémy s teplotou farieb, ktorá sa zreteľne rozchádzala na rôznych miestach panela. Smutné, pretože ak vedľa tohto monitoru postavím priemerný monitor za 200€, tento sa bude môcť hanbiť. Buď vadná séria, alebo nulová kontrola kvality zo strany Dell (u tejto značky by ma to v poslednom čase neprekvapovalo)

Nerovnomerná teplota farieb viditeľná voľným okom aj za ideálnych svetelných podmienkach. Večer je pre monitor tragédia. Veľmi rušivé väčšinu čase práce.

Kvalitou panelu by som ho zaradil skôr do kategórie do 100€

Vraj je kalibrovaný, bohužiaľ len v strednom bode, to že je na zvyšku panela dúhový pride už nejako Dell zjavne nezaujíma

DOSŤ zlé

marian_r
Sponzor PFS
Sponzor PFS

Příspěvek od marian_r » 30 srp 2019, 09:07

a odpoveď mne zo zastúpenia dell "toto nie sú profi monitory, a neviem o žiadnej sonde".

inutihar
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvek od inutihar » 30 srp 2019, 09:43

marian_r píše:
30 srp 2019, 09:07
a odpoveď mne zo zastúpenia dell "toto nie sú profi monitory, a neviem o žiadnej sonde".
Však jsme se zde ale o profi monitorech nebavili :-)

Jinak kalibrovat lze v principu každý monitor pomocí nějaké univerzální sondy (třeba od X-rite) a menu monitoru. Výhodou profi monitorů je, že možnosti úpravy jednotlivých parametrů obrazu pro kalibraci jsou výrazně bohatší.

EDIT: co se týká kvality, neviděl jsem a nebudu komentovat; obecně jsem ale s žádným Dellem problém neměl (stejně jako s HP nebo Eizy, které zde taky máme).

Odpovědět

Zpět na „Příslušenstv, filtry apod“