Modrý sníh

Vše o tisku fotografií.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
sun
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 48
Registrován: 11 led 2016, 15:20

Modrý sníh

Příspěvek od sun » 21 úno 2017, 17:02

Ahoj, pri tisku teto fotky http://pentaxfriends.eu/gallery/display ... ?pid=21188 na Epson L455 to hazi pozadi moc domodra - snih a bila okna budovy. Dela to jen na teto fotce, jine fotky i bile jsou OK. Na monitoru to vypada celkem OK.

Nevite prosim jak to zkorigovat ? V SW nebo nastaveni tisku ci tiskarny?

Diky, Sun.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
zirecek
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1118
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Modrý sníh

Příspěvek od zirecek » 21 úno 2017, 17:37

Co barevný prostor sRGB a AdobeRGB - souhlasí?

Uživatelský avatar
slivo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 856
Registrován: 07 bře 2013, 21:19
Bydliště: Praha

Re: Modrý sníh

Příspěvek od slivo » 21 úno 2017, 19:12

k fotke - vacsina snehu aj okna su v tieni - a v tieni mas stale chladne tony (ked tam nemas odrazene ine svetlo). naschval si to prejdi color pickerom v nejakej aplikacii - tam ti to rovno ukaze ze okno aj sneh v tieni su v skutocnosti lahke odtiene modrej a nasvieteny sneh je odtien zltej.

povedal by som, ze si mal zapnute auto korekcie. na L805 to je v zalozke "More Options" / radio "Color Correction".
u mna ich driver tlaciarne zapne automaticky, ak zvolim nejaky lepsi papier. a potom je to ako popisujes, vacsinou kontrastne syte fotky na ktore sa dobre pozera ale sem tam to ustreli a nieco prezenie - napr. viac zvyrazni modru.

inac fotka je velmi pekna.
PFS smugmug
K1ii, K3, K01, K10, K100 + DFA50/1.4, DA70, FA43, FA31, DA35ltd, DA16-50, DA50-135, DA12-24, DA55, FA50/1.4, DA50/1.8
NX200, 300 + 10/3.5, 20/2.8, 30/2, 45/1.8
A7r + FE55/1.8, FE85/1.8

sun
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 48
Registrován: 11 led 2016, 15:20

Re: Modrý sníh

Příspěvek od sun » 21 úno 2017, 20:31

Ahoj, díky obema za rekci. Slivo to trafil :-)
Dal tam automatické korekce a trochu je přehnal, ale když jsem je vypnul tak musim uznat ze to trochu chce - chtělo by to něco mezi, ale to už bych musel ještě v Gimpu, že?

sun
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 48
Registrován: 11 led 2016, 15:20

Re: Modrý sníh

Příspěvek od sun » 21 úno 2017, 20:51

Tak jsem tam našel ještě možnost nějakého nastavení scény před tiskem trochu si s tím pohraju, ale jsou to trochu skokové stupně.

Uživatelský avatar
slivo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 856
Registrován: 07 bře 2013, 21:19
Bydliště: Praha

Re: Modrý sníh

Příspěvek od slivo » 22 úno 2017, 13:43

ja si bud fotku upravim cez Gimp/Photoshop - maju softproof - tam zhruba vidis co ti vylezie z tlaciarne - ale kontrast zatial neviem presne odhadnut - musim toho este viac vytlacit. tlacim s profilom fomei pro gloss (intent si nepamatam, mozem doma pozriet) a nastavenie semigloss papier pre fomei pro gloss a peach gloss aj drahsi peach gloss (neviem ako sa presne vola) - farebne aj jasovo to sedi, lacny peach papier nie je tak leskly ako fomei pro gloss a drahsi peach. ak ich dam vedla seba fotky na nom nevyzeraju tak zivo. inac ak som nenastavil papier semi glossy ale nechal glossy, tak sa mi atrament do peach papiera nestihol vstrebat a vytlacok bol uz dost prehnuty (za den sa vyrovnal). Takto som tlacil aj CB fotky a boli bez farebnych nadychov ako som cital v recenziach a po forach.

alebo tlacim na epson papiere (skusal som photo glossy a ultra glossy) rozdiel okrem gramazi v nich nevidim, mam aj premium glossy ale ten som zatial ani neotvaral. epson papiere maju pre mna najkrajsi a najkontrastnejsi vystup. skusal som tlacit aj cez profil z aplikacie - ale tie epsonacke profily co boli s tlaciarnou nie su take dobre ako tie od fomei. takze tam vacsinou tlacim s tym ze si farby nastavuje tlaciaren a nechavam zapnutu aj tu auto korekciu - takto som spokojny, aj ked to niekedy uleti.

toto su papiere s ktorymi som spokojny a ktore mozem odporucit:
epson photo glossy mironet 10x15 za 1,7 Kc
fomei pro gloss - vsade rovnaka cena (bulk balenia maju vyhodne v be foto) a4/ 12 Kc
a peach gloss a4 / 2,6 Kc tiez z mironetu

jedina nevyhoda peach papierov je, ze ak sa pozries z blizka, tak vidiet ryhy po vodiacich koleckach. jedna a4 na peach papier ma stoji 20Kc a vysledok je lepsi ako to co mi vytlacili vo Fotoskode.
PFS smugmug
K1ii, K3, K01, K10, K100 + DFA50/1.4, DA70, FA43, FA31, DA35ltd, DA16-50, DA50-135, DA12-24, DA55, FA50/1.4, DA50/1.8
NX200, 300 + 10/3.5, 20/2.8, 30/2, 45/1.8
A7r + FE55/1.8, FE85/1.8

sun
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 48
Registrován: 11 led 2016, 15:20

Re: Modrý sníh

Příspěvek od sun » 24 úno 2017, 19:47

Diky za podrobny komentar! Je videt, ze tisk je další profese :wink:
slivo píše:ja si bud fotku upravim cez Gimp/Photoshop - maju softproof - tam zhruba vidis co ti vylezie z tlaciarne - ale kontrast zatial neviem presne odhadnut - musim toho este viac vytlacit. tlacim s profilom fomei pro gloss (intent si nepamatam, mozem doma pozriet) a nastavenie semigloss papier pre fomei pro gloss a peach gloss aj drahsi peach gloss (neviem ako sa presne vola) - farebne aj jasovo to sedi, lacny peach papier nie je tak leskly ako fomei pro gloss a drahsi peach. ak ich dam vedla seba fotky na nom nevyzeraju tak zivo. inac ak som nenastavil papier semi glossy ale nechal glossy, tak sa mi atrament do peach papiera nestihol vstrebat a vytlacok bol uz dost prehnuty (za den sa vyrovnal). Takto som tlacil aj CB fotky a boli bez farebnych nadychov ako som cital v recenziach a po forach.

alebo tlacim na epson papiere (skusal som photo glossy a ultra glossy) rozdiel okrem gramazi v nich nevidim, mam aj premium glossy ale ten som zatial ani neotvaral. epson papiere maju pre mna najkrajsi a najkontrastnejsi vystup. skusal som tlacit aj cez profil z aplikacie - ale tie epsonacke profily co boli s tlaciarnou nie su take dobre ako tie od fomei. takze tam vacsinou tlacim s tym ze si farby nastavuje tlaciaren a nechavam zapnutu aj tu auto korekciu - takto som spokojny, aj ked to niekedy uleti.

toto su papiere s ktorymi som spokojny a ktore mozem odporucit:
epson photo glossy mironet 10x15 za 1,7 Kc
fomei pro gloss - vsade rovnaka cena (bulk balenia maju vyhodne v be foto) a4/ 12 Kc
a peach gloss a4 / 2,6 Kc tiez z mironetu

jedina nevyhoda peach papierov je, ze ak sa pozries z blizka, tak vidiet ryhy po vodiacich koleckach. jedna a4 na peach papier ma stoji 20Kc a vysledok je lepsi ako to co mi vytlacili vo Fotoskode.

Odpovědět

Zpět na „Tisk fotografií“