Ktorý fotolab v Bratislave

Vše o tisku fotografií.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hanigal
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava

Ktorý fotolab v Bratislave

Příspěvek od Hanigal » 27 lis 2012, 11:15

Zdravím,
viem, že téma s minilabmi je práve aktuálna na fóre, ale nevystihuje podstatu mojej otázky, preto otváram novú tému - nenašiel som vo fóre.
Aké máte skúsenosti s BA minilabmi? - mne odporúčali na nám. Františkánov Skycolour foto. Upravil som si fotky doma, priniesol tam, požiadal aby mi nerobili žiadne ďalšie úpravy - takže som si ich do tam pripraveného kompu na tieto účely ich sám nahádzal a výsledok - rozpačitý. Netvrdím, že je to ich chyba, lebo nemám nakalibrovaný monitor doma, ale fotky boli príliš kontrastné a dosť prepálené. Na monitore vyzerali výborne - hlavne stredné tóny a v praxi tam bol obrovský skok smerom k svetlosti. Chcel by som to dať vyvolať ešte niekde inde, a preto hľadám iný minilab. Na Nám. SNP je to skôr o masovej výrobe - stále majú problémy s formátom 2x3 a fotky sa tam dávajú len cez automat, ktorý ich autormaticky upraví (ak sa mýlim, opravte ma). Odporúčam aj vyhnúť sa fotolabu v tescu - Kodak - Kamenné nám. Na tulipáne miesto tieňov boli fialové machule. A to mi robili dvakrát. A keď som im povedla, že to domrvili, tak mi odpovedali, že ja som na vine, lebo som robil postprocess a to som ho robil v LR4 - teda asi to najlepšie na trhu a venoval som sa iba krivkám, kontrastu a ostrosti.
Takže takéto sú moje skúsenosti. Prosím napíšte Vaše skúsenosti a poraďte, ktorý fotolab v BA.

Ďakujem.

Hanigal

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
peppe
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 525
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Zilina

Re: Ktorý fotolab v Bratislave

Příspěvek od peppe » 27 lis 2012, 11:37

Odporucam sa vopred vyhnut prekvapku a vytlacit si vzorovy natlacok s roznymi posunmi farieb, svetlostou, kontrastom v malom formate a na dane medium (platno, papier). Obetovat 3-4€ Porovnat potom u seba v PC. Tam sa da asi odchytit vacsia cast pruserov a zistit ci to napr. taha do zelena ci modra. Natlacok moze byt male nahlady, 100% vyrez casti obrazku, kde si odkontrolujes aj doostrenie. Ja som si tiez myslel, ze dostanem nejaky ich profil tlaciarne... ale vysmiali ma :DD
http://dudo.zonerama.com/
K5, K20 a pár sklenárskych skvostov, bižutéria

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Ktorý fotolab v Bratislave

Příspěvek od lennyl » 27 lis 2012, 13:51

daval som si viac krat robit fotky v Carrefoure v Petrzalke - fujifoto, raz dokonca aj fotky do svadobneho albumu, aj vacsi format, bolo to ok podla mna (kontrola s IPS LG co mam doma, tiez pracujem v LR4)

raz som si dal robit velku panoramu (pred rokom ci kedy?) v megafoto, pri figare v Raci, mali akciu :-D, tiez to bolo ok.
ale aj tak sa mi najviac pacili fotky robene v jednom fotolabe v Cadci, to hlavne kvoli "hrubke" papiera.
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

Uživatelský avatar
Atrej
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 235
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Ktorý fotolab v Bratislave

Příspěvek od Atrej » 27 lis 2012, 14:21

ja som si dal tlačiť u fotopoint http://www.fotopoint.sk/?cennik,19
dávnejšie som od nich vyhral poukážku na tlač, tak som si dal vytlačiť 4x 75x50 matné...keď som to vybalil tak som len pozeral že čo to je :) ale zarámované za sklom to vyzerá super...toto leto som si dal u nich vytlačiť 4x 60x40 polomat...a tie vyzerali super už po vybalení...inak aj matne aj polomatné vyzerajú ako na mojom monitore...tiež som dal požiadavku bez úprav, takže zatial spokojnosť :)
Naposledy upravil(a) Atrej dne 27 lis 2012, 21:53, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
peppe
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 525
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Zilina

Re: Ktorý fotolab v Bratislave

Příspěvek od peppe » 27 lis 2012, 14:27

Atrej píše:ja som si dal tlačiť 60x40 polomat...
Ake rozlisenie si mal pri 60x40. Zvacsoval si?
http://dudo.zonerama.com/
K5, K20 a pár sklenárskych skvostov, bižutéria

Uživatelský avatar
Atrej
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 235
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Ktorý fotolab v Bratislave

Příspěvek od Atrej » 27 lis 2012, 14:48

nezväčšoval, upravil v PS a uložil ako tiff...pri 75x50 som mal trochu obavy pri jednej fotke ktorá bola fotená na šírku ale som ju orezal na výšku... aj tá je v pohode...uplne z blízka cca 15-20cm vidno jemné zrno ale fotil som to na iso2000...z takej blízkosti sa na ňu pozerať nikto nebude...inak vyzerá perfektne, musel som si ju dať vytlačiť kedže kôli nej som tú poukážku vyhral :D
Naposledy upravil(a) Atrej dne 27 lis 2012, 21:55, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Hanigal
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava

Re: Ktorý fotolab v Bratislave

Příspěvek od Hanigal » 27 lis 2012, 14:53

Doteraz som požíval formát jpeg. Odporúčate tiff? S tým photopintom som nepochopil, či sa ti páčilo, lebo to bolo verné obrazu na monitore, alebo preto, že to urobil také zmeny, ktoré boli "ľúbivé"?

cibojak
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: 10 srp 2012, 18:32

Re: Ktorý fotolab v Bratislave

Příspěvek od cibojak » 27 lis 2012, 15:26

Ja mám tiež dobré skúsenosti s fotopointom, tlačil som u nich sériu na výstavu (40x30 a 60x40), ešte z 8mpx Olympusu E-300 a som spokojný s výsledkom. Navyše mi dali zľavu na celú sériu s tým, že som na výstave zavesil plagát s ich logom, takže sa s nimi dá dohodnúť.
Najlepšie je ale ako už bolo spomenuté dať si spraviť najskôr skúšobné výtlačky a následne fotky doladiť podľa potreby.

Uživatelský avatar
Atrej
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 235
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Ktorý fotolab v Bratislave

Příspěvek od Atrej » 27 lis 2012, 15:36

chcel som to bez úprav...som spokojný, inak by som si tam druhý krát tlačiť nedal a aj preto že to vyzerá ako som chcel, inak monitor svetlo vyžaruje a papier nie, takže s tým treba rátať že fotka nebude až tak žiariť vytlačená ako na monitore...len som bol prvý krát prekvapený ako to vyzerá v matnom prevedení... sklo tomu dodalo potrebný lesk...a matné asi už nemajú ani v ponuke...
veď si tam daj na skúšku jednu fotku vytlačiť a uvidíš sám ako to bude vyzerať...prípadne potom podla nej poupravíš fotku pre tlač...

Odpovědět

Zpět na „Tisk fotografií“