Výběr (profi?) inkoustové tiskárny.

Vše o tisku fotografií.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hanz85
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 65
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Výběr (profi?) inkoustové tiskárny.

Příspěvek od Hanz85 » 29 říj 2010, 13:20

Ahoj,
dříve jsem měl multifunkci Canon MP460 Pixma - nevydržela..., teď vlastním multifunkční tiskárnu Epson PX 700W. Výstup z ní je dobrý a oproti fotolabu o pár kroků napřed, ale poslední dobou vzhledem k mým rozšiřujícím-se nárokům se začínám poohlížet po nějaké lepší inkoustové tiskárně ve výstupním formátu A3. Multifunkci nechci, tu mám. Chtěl bych nějakou tiskárnu přímo pro fotografie. Dle zkušeností bych nejraději zůstal věrný značce Epson, její technologie tisku Micro Piezo se dle mého soudu osvědčila.
Vyvstává tedy otázka jakou fototiskárnu pořídit? Chtěl bych Vás poprosit o Vaše zkušenosti s tiskárnami a případně i nějaké tipy na konkrétní modely. Něco nastudováno již mám, ale praxe ostatních lidí vždy při výběru pomůže :)
Díky, Hanz

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 29 říj 2010, 13:51

Plánuješ používat i neoriginální tonery?

Uživatelský avatar
Hanz85
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 65
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od Hanz85 » 29 říj 2010, 14:28

Určitě ano, mám s jednou značkou velmi dobré zkušenosti. SPDI na své PX700W nemám, ale doplnitelné cartidge s autoreset čipem a dolévám z lahviček. Je to od jedné pražské firmy specializující-se na Reffil a SPDI přímo na Epson. S originálními tonery jsem to jeden čas zkoušel, ale vzhledem k tomu, že ta PX700W trochu víc žere, tak jsem snimi brzo přestal, finančně se mě to nijak extra nelíbilo. Rozdíl kvality výstupu mezi originál tonery od Epsonu a inkousty který kupuji, není žádný. Alespoň to tedy na fotografiích nepozoruji.
Pokud tisknu do alba, používám inkoust na bázi rozpuštěných barviv. Pokud tisknu "pod sklo" používám pigmentový inkoust. Velká spokojenost...

Uživatelský avatar
Miho
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 354
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava

Příspěvek od Miho » 29 říj 2010, 21:22

Za spravny kompromis povazujem Epson R 2880.
RICOH GR + GW-3 (18,3 /2,8 , 13,7/2,8)

Uživatelský avatar
Hanz85
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 65
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od Hanz85 » 29 říj 2010, 21:44

Máš s ní nějaké osobní zkušenosti/postřehy? Nějaký hlavní důvod, proč zrovna jít do ní?
Stanovil jsem si cenový strop 20 000Kč. Ovšem s tím, že cca 4500Kč vrazím pro začátek do SPDI a tonerů, tudíž zbývá +/- 15 500Kč na tiskárnu (v případě opravdu dostatečných kvalit tiskárny a přesvědčení "že to je zkrátka ona" jsem ochotný ještě něco připlatit.
Tento model jsem také studoval, cena 21000Kč je sice vyšší než mnou udaný finanční strop, ale jak jsem psal výš, uvítal bych hlavně konkrétní zkušenosti/tipy/doporučení na různé modely tiskáren.
Je mě jasný, že dle specifikací typů tiskáren se rozhodnout také dá, ale ona pak realita u konečného spotřebitele bývá také jiná :-)

Uživatelský avatar
huncut
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 68
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Vlašim

Příspěvek od huncut » 30 říj 2010, 06:57

celkem zajimave informace na toto tema popisuje nekdo zde: http://tomx.eu/Texty/Tisk_fotografii/Ti ... ii_01.html

Ta epson r1900 se mi taky docela zamlouvá.
K20D, DA 21/3.2 ltd, A 50/1.7, FA 28-70/4, M42 50/2.8 Volna-9

Uživatelský avatar
Hanz85
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 65
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od Hanz85 » 30 říj 2010, 10:24

Opravdu pěkné a zajímavé počtení, díky :wink:
Pokud jsem to tedy pochopil dobře, nemusí to být zrovna ta nejdražší "vlajková" tiskárna, ale dobrý monitor a kalibrace s méně náročnou tiskárnou. Já doposud používal obyčejný 22" monitor a jednu z těch nejlevnějších sond za cca 4000Kč a výsledky nevyšly řekněme na jedné fotografii z pěti. Se zbytkem jsem byl v rámci svého oka spokojený. Papír po vyzkoušení několika značek se mě ustálil na podobném typu, tedy Ilford Galerie Smooth Pearl paper 280 g/m2, cena v případě kvalit papíru nehraje až tak roli.
Epson R1900... cena i popis mě přijde zajímavý, ale nikde se moc nepíše o tom, jak zvládá černobílé fotografie? Tisknu převážně barevně, ale čas od času a pro nostalgii si tu černobílou také dám.
Dle popisu má dva druhy černých tonerů, takže mat a lesk, myslím, že se to tam pak vyměňuje při tisku matného nebo lesklého papíru, nebo se mýlím?
Máte, nebo měly jste někdo tu Epson R1900?

Odpovědět

Zpět na „Tisk fotografií“