Panorama

Vlákna, která ztratila v průběhu času význam, nebo se stala neaktuálními.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Pedroke
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 93
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Rosebeerock, SK

Re: Panorama

Příspěvek od Pedroke » 03 srp 2012, 21:45

Nuž, počkám si na vyjadrenie cunesk8-ta, či to moje polemizovanie bolo scestným smerom. Nemám pocit, že by chcel vedieť ako mať plynulý prechod stmavenia zhora nadol, ale ako sa vyhnúť tomu, že na panoráme má v istej časti snímky (v smere zľava doprava) stmavenú oblohu. Čo je predpokladám dôsledok toho, že na danom mieste bol uhol objektívu voči slnku 90°. Ak sa mýlim, tak ma pravdepodobne opraví. Inak by som to uzavrel, pretože sa asi nechápeme a zbytočne tu budeme debatovať.
K10D; LX; DA 18-55 AL; SMC K 24/2.8; S-M-C Takumar 35/3.5; SMC A 50/1.7; Meyer Trioplan 100/2.8V; SMC M 135/3.5; SMC A 135/2.8; O-ME53; klin sa klinom vybíja; serepetičky

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
bigfoot
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 956
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: mlecna draha
Kontaktovat uživatele:

Re: Panorama

Příspěvek od bigfoot » 06 srp 2012, 13:36

pedroke prepac, musim ta citovat a precitaj si to este raz... cela debata vznikla koli tejto tvojej vete, ktoru si si sam casom vyvratil
Pedroke:
"Teda polopatistickejšie: ak má CPL najväčší účinok pri 90° voči slnku, vieme aký celkový uhol záberu má scéna a o aký uhol otáčame aparát pri jednotlivých záberoch, o rovnaký uhol treba pootočiť CPL a vyrovnať tak stmavenie oblohy. Teda smerom k slnku "pridávať" účinok CPL."
...K10+K5...
a rozne serepeticky

Uživatelský avatar
ypres.bass
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 697
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Panorama

Příspěvek od ypres.bass » 06 srp 2012, 15:53

já si na panoramata stavím aparát 6x17

Odpovědět

Zpět na „Archivní vlákna“