Externý BatteryPack pre fotoaparát

Recenze fotografického příslušenství, filtry, stativy, čistící sady, batohy, brašny, apod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
kordoz
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1441
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Podpolanie a ak nie som doma, tak horske stity
Kontaktovat uživatele:

Externý BatteryPack pre fotoaparát

Příspěvek od kordoz » 20 led 2020, 10:38

Ako vyriešiť večný problém s baterkami? Hlavne na hladných mirrorlessoch je toto problém - a nielen na nich, vôbec, originálne batérie do fotoaparátov zdraželi niekoľko násobne. Kedysi som kupoval batériu na Pentax K-7 za tretinovú cenu. Lacné čínske náhrady nie sú v extrémnych prípadoch riešenie - pri mraze -15C som ich len vytiahol z bundy a do 5tich minút doli mŕtve. Deje sa to kvôli nekvalitnému matrošu s lítiom, ktoré tam čínski soudruzi pchajú. Naozaj nie som ochotný cvakať 60 euro za NP-FW50 od Sony do A6000. Problém sa dá veľmi efektívne vyriešiť externým zdrojom,cenovo najlepšie vychádzajú značkové članky 18650, napr. od Panasonic, Sony, Samsungu .... Klasické Battery Packy tiež nerieša situáciu, pretože dnu idú zasa len predražené batérie ako do tela foťáku. Keďže fotím hlavne krajinu zo statívu, nevadilo by mi keby bol zdroj umiestnený na statíve.

Keďže Sony A6000 nemá konektor na externý napájací zdroj, šikmookí inžinieri ponechali zadné vrátka - dvierka s miestom pre káblik, ktorými sa dá pretiahnuť vývod z kastrovanej baterky - červeno označená časť dvierok sa odklopí:

Obrázek

Dummy Battery NP-FW50 adapter:

Obrázek


K tomu som dokúpil case na dve 18650 batérie:

Obrázek

A uchytil som ho remienkom na statíve:

Obrázek


Takto napájaný fotoaparát vydržal pri mraze -15C spraviť vyše 200 fotografií v noci, pritom cena za jednu batériu Panasonic 18650 je len cca 6 euro:

Obrázek

Originál batéria DLI-90 nevydržala v mraze -15C ani 150 nočných fotografií.


Na nabíjanie 18650 batérií používam nabíjačku Nitecore z Aliexpressu:

Obrázek


Cena za mAh:

Obrázek

Cenu za mAh pri 18650 samozrejme násobím 2 lebo napätie tejto batérie je len 3.6V. Z tabuľky vidno, že originálne batérie Sony sú 20x drahšie, čo je neuveriteľné zderstvo a pritom nič nevydržia!
http://magicslovakia.szm.com
------------------------------
Pentax 67, 45/4, 105/2.4 200/4, 300/4, 400/4
Pentax PZ-1p, Tamron90/2.8
Pentax K-3, 15/4 Ltd, 31/1.8 Ltd, Sigma 100-300/4 EX

AMD RYZEN 7 Hackintosh, OSX High Sierra, 16GB RAM, Samsung SSD Pro

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství - Recenze“