Nekvalitné čínske polarizačné fólie

Recenze fotografického příslušenství, filtry, stativy, čistící sady, batohy, brašny, apod.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
kordoz
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1441
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Podpolanie a ak nie som doma, tak horske stity
Kontaktovat uživatele:

Nekvalitné čínske polarizačné fólie

Příspěvek od kordoz » 19 pro 2014, 08:11

Nekvalitné čínske polarizačné fólie

Poslednú dobu som sa stretol s fenoménom nekvalitných polarizačných fólií použitých na výrobu polarizačných filtrov. Keďže som napísal recenziu CPL Fotga, ktorý sa najprv zdal ako bezvadný polarizák, až kým som ho nepoužil na teleobjektíve. Na širokáči funguje absolútne bez problémov, použ'vam ho na Sigme 10-20 a nepozorujem ani najmenšiu stratu kresby. Budem ho používať kľudne naďalej. Avšak nasledoval šok, keď som Fotgu dal na Sigmu 100-300/4 EX na statíve a skúšal som zaostriť cez LiveView s 10x zväčšením. Nebol som schopný zaostriť, obraz bol rozmazaný, ako cez sáčok od mlieka. Nedávno sa mi dostal do rúk japonský polarizák Marumi. Vyzeral veľmi dôveryhodne. Výsledok zo skúšky na teleobjektíve SMC Takumar 200/4 dopadol katastrofálne, pozrite si test:

http://postimg.org/image/5hi0aibrp/



Fotga, Nicna, CityWide, GreenL, falošné Marumi, Tianya, týmto sa na teleobjektíve určite vyhnite.

Fakt je, že zatiaľ som o falošnom Kenku ani Hoyi ešte nepočul.

HoyaHD a Kenko Zeta sú skutočne špičkové polarizáky, strata kresby je nepozorovateľná aj na 100 percentnom výreze z Pentaxu K-3.

Takže záverom chcem povedať, že na teleobjektívy kupujte len najkvalitnejšie pravé originálne polarizačné filtre značiek Hoya/Kenko, SinghRay, Sigma - mám polarizák EX, nieje v teste ale fotím s ním už veľa rokov na Sigme 100-300/4. Samozrejme zabudol som na povestnú nemeckú kvalitu ako Heliopan, Zeiss, Schneider a B+W.

Na širokáč si kľudne kúpne hoci aj Fotgu, je to úplne vpohode - i keď urobím ešte test na otvorenú clonu pre istotu na širokáči, pretože to blato, ktoré som videl na displeji K-3 so založeným MArumi na teleobjektíve ma totálne šokovalo.
Naposledy upravil(a) kordoz dne 19 pro 2014, 09:54, celkem upraveno 2 x.
http://magicslovakia.szm.com
------------------------------
Pentax 67, 45/4, 105/2.4 200/4, 300/4, 400/4
Pentax PZ-1p, Tamron90/2.8
Pentax K-3, 15/4 Ltd, 31/1.8 Ltd, Sigma 100-300/4 EX

AMD RYZEN 7 Hackintosh, OSX High Sierra, 16GB RAM, Samsung SSD Pro

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
bedo.
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2144
Registrován: 01 říj 2013, 16:10

Re: Nekvalitné čínske polarizačné fólie

Příspěvek od bedo. » 19 pro 2014, 08:23

kordoz píše:Takže záverom chcem povedať, že na teleobjektívy kupujte len najkvalitnejšie pravé originálne polarizačné filtre značiek Hoya/Kenko, SinghRay, Sigma
môže byť aj B+W/Heliopan/Schneider/Zeiss? ;)

ten Marumi musí byť falošný, jeden Marumi mám a v pohode znesie porovnanie s B+W...

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekvalitné čínske polarizačné fólie

Příspěvek od duves » 19 pro 2014, 08:59

Ak chcete kvalitu z číny, doporučujem
http://www.uvircut.com/

Ale ruku do ohňa dam zatial za ich IR filtre.

Uživatelský avatar
kordoz
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1441
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Podpolanie a ak nie som doma, tak horske stity
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekvalitné čínske polarizačné fólie

Příspěvek od kordoz » 19 pro 2014, 09:53

pardon zabudol som na nemecku kvalitu, dopisal som

inak kedysi vyrabal polarizaky Pentax a vraj patrili medzi uplne najlepsie
http://magicslovakia.szm.com
------------------------------
Pentax 67, 45/4, 105/2.4 200/4, 300/4, 400/4
Pentax PZ-1p, Tamron90/2.8
Pentax K-3, 15/4 Ltd, 31/1.8 Ltd, Sigma 100-300/4 EX

AMD RYZEN 7 Hackintosh, OSX High Sierra, 16GB RAM, Samsung SSD Pro

Uživatelský avatar
marmot
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 546
Registrován: 13 led 2012, 17:27

Re: Nekvalitné čínske polarizačné fólie

Příspěvek od marmot » 19 pro 2014, 11:34

Tak ten Marumi ma dosť prekvapil. Vlastním totizto Marumi DHG C-PL 52mm ktorý som pouzival pri zaciatkoch spolu so setakom 18-55. Sluzil mi dost dobre ale aj ked som mal aj 55-200 nikdy som nan polarizak nedal. Takze mozno ani preto som ziadne vady nevidel alebo som ich tak neregistroval pri menej skusenom oku a nepouzivani teleobjektivu. Aj ku smc15ke som uvazoval prave nad marumi. Vtedy vyhral B+W 49mm C-PL MRC F-PRO.
Nikdy nieje tak zle, aby nemohlo byť horšie

Uživatelský avatar
kordoz
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1441
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Podpolanie a ak nie som doma, tak horske stity
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekvalitné čínske polarizačné fólie

Příspěvek od kordoz » 19 pro 2014, 17:06

ale pravy Marumi bude asi dobry, ale neviem, netestoval som, dostal sa mi do ruky falosny, i ked predajca sa dusoval ze je to 100 percetne pravy filter, co urcite nieje

teraz ako rozoznat pravy od falosneho? vyzera ze inak ako testom na teleobjektive sa to neda, napovedat moze aj cena, cize za cca 40 dolarov za 67mm by mal byt filter ok, pri cene okolo 20 dolarov je to s velkou pravdepodobnostou vydareny Fake, pisem vydareny, lebo spracovanie obrucky vyzeralo vynikajuco, akurat miesto skla bol sacok od mlieka
http://magicslovakia.szm.com
------------------------------
Pentax 67, 45/4, 105/2.4 200/4, 300/4, 400/4
Pentax PZ-1p, Tamron90/2.8
Pentax K-3, 15/4 Ltd, 31/1.8 Ltd, Sigma 100-300/4 EX

AMD RYZEN 7 Hackintosh, OSX High Sierra, 16GB RAM, Samsung SSD Pro

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Re: Nekvalitné čínske polarizačné fólie

Příspěvek od elho_cid » 19 pro 2014, 19:13

Jen pro doplnění k těm německým - B+W je značka filtrů výrobce Shneider-Kreuznach, nejsou to dvě různé entity. B+W MRC jsem měl do podzima, pak jsem ho půjčil přítelkyni a ta ho rozbila (ale nejspíš zachránil její EF 300/4, takže ani tak moc nelituju). Byl to výborný filtr.
Teď jsem si koupil jiný filtr značky Shneider-Kreuznach, ale levnější řadu, kterou prodávají pod značkou Praktica a vyrábějí v Číně. Teď asi nebude moc příležitostí ho detailně vyzkoušet, takže uvidíme na jaře. Na první pohled vypadá, že polarizuje dobře, nedělá moc prasátek a ztrátu ostrosti zatím nepozoruju.
Možná, že pod knutou západních kapitalistů se i v číně dovedou pochlapit.

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Nekvalitné čínske polarizačné fólie

Příspěvek od duves » 20 pro 2014, 11:52

elho, vela značkových predajcov si nechava vyrabat sklá v číne. Dostal som tip na IR filtre na čínskeho výrobcu, čo vyraba pre Shneider-Kreuznach, lenže oni to predávajú v tisícoch kusoch. Ked som im napisal moje predstavy o množstve, odmietli dalej so mnou komunikovať.

Odpovědět

Zpět na „Příslušenství - Recenze“