Odcizená fototechnika

Poraďme se kde nakupovat.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Klingo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1688
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od Klingo » 13 bře 2017, 14:57

Ak si dobre pametam,už sa tak raz našla technika nášho člena v bazare a vratila sa majitelovi. Tak treba veriť a trochu tomu pomôcť inzeratom o kúpe.

Odoslané z PLK-L01 pomocou Tapatalku
Fuji X-T1, XE3 + 16,23,35,56,85,135 mm a vybavený ateliér

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
bedo.
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2144
Registrován: 01 říj 2013, 16:10

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od bedo. » 13 bře 2017, 15:07

Tiež sa mi najprv veľmi nepozdával názov, ale ono je to od okamihu, keď si niekto privlastnil niečo, čo nie je jeho, v podstate krádež - tiež som skopíroval na fejsbúk, mám tam pár foto známych a tí zasa ďalších a náhoda je blbec, ako sa vraví. Dúfam, že si tam nemal nejaké unikátne zábery, lebo technika sa vždy dá nahradiť (akokoľvek je to nepríjemné), ale čas sa vrátiť nedá...

Uživatelský avatar
jirifno
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 655
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od jirifno » 13 bře 2017, 15:12

Tak to je tedy průšvih, Marku. Chvilka nepozornosti. Je to i můj zlý sen, že časem se něco podobného může stát i někomu jinému z nás. Po pravdě si myslím, že dnešek je zlomovým. Kdokoliv, kdo to vzal i z dobrého úmyslu, by to vrátil ať už na PČR nebo městský úřad. A to si myslím mohl být právě dnešek. Dejme tomu, že někdo chtěl zjistit informace z fotoaparátu nebo zda tam nejsou doklady nebo adresa a ponechal si to přes neděli doma. Byl bych rád, kdyby se někdo takový objevil a měl by jsi fototechniku do týdne doma, ale po pravdě v to moc nedoufám, ale rád bych se mýlil.
Samozřejmě pomohu, jak dovedu. Pohlídám ti zde na severní Moravě nějaké inzeráty a zkusím rozhodit sítě. Možná by stálo za to zkusit napsat i na Paladix a větší prodejce fototechniky, ale to jsi už udělal. Když tak se ozvi co máme ještě udělat a co máš v plánu.
Fuji X-T1, Fuji X-T2, Samyang 8/2,8, Fujinon XF 14/2,8, Fujinon XF 23/1,4, Fujinon XF 56/1,2, Fujinon XF 50-140/2,8, Manfrotto BeFree GT XPRO karbon, blesk Nissin i60A + Air 1

Uživatelský avatar
peppe
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 525
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Zilina

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od peppe » 13 bře 2017, 15:31

Noooo, do riti...To su riadne drahokamy co si pustil z ruky...
Hlavne si rychlo vycisti hlavu a priprav sa mentalne na to, ze ich uz asi neuvidis takto pohromade (ale bodaj by sa nasli)
Stat sa to moze hockomu, pripady zabudnutych deti v aute su na mraky. V dnesnej dobe je to uplne normalne, nema cenu si to vycitat.
http://dudo.zonerama.com/
K5, K20 a pár sklenárskych skvostov, bižutéria

Uživatelský avatar
Mycanek
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 43
Registrován: 09 čer 2013, 17:36
Bydliště: Praha

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od Mycanek » 13 bře 2017, 17:32

držím palce aby se technika našla, prozatím jsem info sdílel na FB.
K-100D IR modifikace
SMC Pentax­-DA 35mm F2.4 AL; SMC Pentax­-DA 50mm F1.8;
Giottos MTL 9371B + Triopo B-3

Uživatelský avatar
inutihar
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 376
Registrován: 22 zář 2013, 09:17
Bydliště: nyní Praha

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od inutihar » 13 bře 2017, 18:57

BenaCZ píše:Jinak neni to kradez, ale je to bezduvodne obohaceni ...
Není to bezdůvodné obohacení, je to zatajení věci (§ 219 TZ), tedy určitě má smysl hlásit to policii. Bezdůvodné obohacení je sice právní institut, ale soukromoprávní, z občanského zákoníku, použitelný v občanskoprávním sporu (§2991 a následující).

Uživatelský avatar
slivo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 856
Registrován: 07 bře 2013, 21:19
Bydliště: Praha

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od slivo » 13 bře 2017, 18:59

ak nieco uvidim dam vediet. co sa tyka PCR (Praha) - s nimi mam opakovane prisernu skusenost. skoda 1x 160 000 kc, 2x 30 000kc. spravaju sa akoby od dlhoprstych dostavali vsimne...
PFS smugmug
K1ii, K3, K01, K10, K100 + DFA50/1.4, DA70, FA43, FA31, DA35ltd, DA16-50, DA50-135, DA12-24, DA55, FA50/1.4, DA50/1.8
NX200, 300 + 10/3.5, 20/2.8, 30/2, 45/1.8
A7r + FE55/1.8, FE85/1.8

Uživatelský avatar
aCIDfire
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1170
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Neratovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od aCIDfire » 13 bře 2017, 20:15

Ahoj, díky za komenty, řešit by to měli, škoda je cca 250 tisc.Kč :cry: Taky jsem si myslel, že se mi to nikdy nemůže stát a stalo se. Je 3.den a nikdo to nevrátil, takže na dobráka v bílé oktávce moc sázet nejde. Měl jsem tam komplet doklady, tak kdyby to někdo chtěl vrátit, už by to udělal. Dnešek jsem strávil na "dovolené" ráno opět na Policii doupřesňováním názvů věcí, atd. pak na úřadech s občankou,řidičákem a malým techničákem. Taky si nemyslím že bych se to někde našlo pohromadě, spíše se možná něco objeví po pár měsících. Kamarád vysledoval jinýmu kámošovi D810tku po cca 6měsících, nechal si poslat zkušební fotku, z které odečetli sériové číslo. Tomu zloději musí být jasné ( i podle jména si mě může dohledat),že to nahraju všude možně, jen abych mu to znepříjemnil, tak se to určitě nebude snažit prodávat teď. Psal jsem do několika větších bazarů (Fotoškoda, Megapixel všechny prodejny, Pazdera)+ paladix + asi 8 prodejních skupin na facebooku. Dále do servisu AWH (Canon skla) a Sony. Dále Summarit-M 75/2.4 je už nejen v evropský,ale i jejich celosvětový databázi, čili pokud si prodejce ověří sériové číslo, dostane info že je kradené. Stejně tak jsem psal do Zeisse do Německa. Začal jsem psát i na zahraniční fora (FM,GetDPI,leica camera forum,atd.). Pokud to někdo bude chtít prodávat dále, alespoň mu to zkusím znepříjemnit. Varianta někde něco vylepovat s odměnou asi ideální nebude, případný "zloděj" (jako nálezce už nelze brát) by asi s ohledem na cenu celkovou nevzal za vděk nějakými pár tisíci za "nálezné". Za chyby se holt platí. Teď už si vše po koupi rovnou zdokumentuji a uložím v tištěné i digitální podobě + zaheslované někam online aby to bylo přístupné. Další dobrý program pro mobily mi poradil kamarád - jmenuje se Bazar tip, zadáte klíčová slova a vyhledá to v různých inzertních serverech po Čechách. bohužel ten program funguje jen pokud je jednorázově puštěný, na pozadí neběží. Fotky na kartě jsem měl jen z ranního focení na zakázku, ty jsem stačil ještě doma zkopírovat, než jsme odjížděli. Člověk si říká, že peníze zas budou, foťáky a objektivy se dají koupit, ale citový vztah jsem k té fototechnice měl taky. Teď začínáme s hypotékou,tak se zrovna takováhle ztráta moc nehodí, ale co už, budu doufat a sledovat jak ostříží oko, jestli se časem někde něco objeví. Zvažoval jsem i soukromou detekt. agenturu, ale nakonec jsem to zavrhl. Policie to stejně po měsíci odloží, že nic nezjistili a otevře se spis pokud se někde něco z těch věcí objeví. Kamerový systém je celkem k prdu, snímají intervalově třeba po x sekundách, takže vůbec inkriminované auto nemusí najít, museli by ho podle mě přímo natočit jak to dává do auta. Pokud by vás ještě něco napadlo, další fotobazary kam dát vědět, nebo fora, atd, budu rád. Díky všem za Váš čas. Opravdu si toho vážím.
Leica S2 + Sony A7 III a pár sklíček

Uživatelský avatar
Klingo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1688
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Považská Bystrica

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od Klingo » 13 bře 2017, 20:26

No,určite by som skúsil slovenský a český bazoš, na aukro to asi predávať nebude ale čo keby?

Odoslané z PLK-L01 pomocou Tapatalku
Fuji X-T1, XE3 + 16,23,35,56,85,135 mm a vybavený ateliér

Alfons
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 181
Registrován: 09 led 2015, 16:03

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od Alfons » 13 bře 2017, 20:32

Přidávám se ke kondolujícím, ta ztráta je fakt velká. Většina těch skel je na wishlistu každého fotografa..
Jinak to že se Ti to stalo docela chápu, roztržitostí trpím občas také, naposled jsem usnul v dálkovém autobuse a když jsem ve spěchu vystupoval, zapomněl tam Ricoh GR. Došlo mi to až hodinu poté. Naštěstí mi ho zhruba po měsíci řidič poslal, skoro jsem měl na krajíčku.
Možná bych to s tou odměnou úplně nevzdával, třeba se dotyčný spíše rozhoupe. Nálezné bývá tuším 10%, což je ranec, ale v porovnání s celkovou částkou pořád snesitelný. To, že by mělo být samozřejmostí takovouto věc vrátit, nebudu nijak rozvádět, nejsem úplný naiva.
K20/4; FA 31/1.8; Takumar 55/1,8, Pentax FA 135/2,8 - přes Techart; Tamron 17-28/2.8, Sony 24/1.4; Sigma Art 35/1.4.; Samyang 45/1.8; Sony 85/1.8.
Sony A7R3, RX1R2

Uživatelský avatar
jirifno
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 655
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od jirifno » 13 bře 2017, 20:52

Napsal jsem i do Megapixelu v Ostravě, kdyby to chtěl udat někde dál.
S tou soukromou agenturou bych to možná zkusil. Přece jen mají jiné možnosti a známosti.
Fuji X-T1, Fuji X-T2, Samyang 8/2,8, Fujinon XF 14/2,8, Fujinon XF 23/1,4, Fujinon XF 56/1,2, Fujinon XF 50-140/2,8, Manfrotto BeFree GT XPRO karbon, blesk Nissin i60A + Air 1

Uživatelský avatar
Jindras
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1153
Registrován: 01 říj 2016, 07:40
Bydliště: Praha,teď Benešovsko.

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od Jindras » 13 bře 2017, 21:21

Prokrista,tak to je prů... Černá můra všech. Muselo to být,jak to popisuješ,pár vteřin. Moc a moc držím palce,ať to nevzal nějaký fotografický nadšenec,ten by věděl,co našel. A nechal by si to. Pokud ne-tak to bude chtít prodat-a spadne klec. Jak jsem četl,tak je to všude obklíčený. Takže se to najde,uvidíš. Když to bude chtít prodat-máš to zpět. Věř. :wink:
Pentax K-5lls, Pentax 16-45/4, Pentax 35/2.8 Limited, Pentax F 50/1.7, Tamron 70-200/2.8

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od miky_lbc » 13 bře 2017, 22:22

Cítim s Tebou :-(. To je fakt noční můra.... rozeslal jsem po kamarádech, třeba ta Canon skla někdo z nich zaznamenat může. A samozřejmě držim palce... jsme lidi a děláme chyby. Je smutné, že některé chyby mají až takové následky :-/.

Jinak... zajímalo by mě, co to je za člověka. Že by to byl vyloženě zlodějskej xindlík, to by byla obrovská náhoda. Spíše příležitost dělá zloděje. Jenže teď to má doma a co s tím? Při téhle škodě už to je pomalu na nepodmíněnej trest i pro prvopachatele. Možná si to neuvědomuje sám, možná je chytrej a prodá někde na ebay nebo doveze do prvního bazaru v Polsku za pár Kč. Možná se mu to ale rozloží v hlavě a odevzdá to...

Kdysi jsem ztratil mobil. SE910i, takovej TOP své éry za skoro 30 tis. Měl jsem ho v MHD mezi stehny a s přítelkyní jsme skoro přejeli zastávku a vystartovali jsme. Zůstal na sedačce, asi. Moje chyba. V tu chvíli hroznej pocit, když jako náctiletej přiíjdu o něco, na co jsem si vydělával tak dlouho. Na konečnou autobusu jsem napsal výhružnou vývěsku, že má mobil GPS (což nebyla pravda) a předává mi informace o své pozici. A že zatajení nálezu je krádež. Nic.... policie mi napsala po měsíci papír, že do mobilu byla vložena SIM typu "GO" a není možná identifikace (nebyla to pravda). A po 3 měsících mi volají z O2, že tam 3 měsíce ten mobil leží a někdo jim ho donesl, nekoukal napravo/nalevo a hned skoro zdrhnul. Moje data smazaná, jako vyzvánení nahraná Bílá orchidej od Evy a Vaška (jako fakt). Mám teorii, že ho našel autobusák, přečetl si to a vylekal se. Náhody se stávají....

Držim moc palce, ať je to jednou taky lehce úsměvná a hlavně nudná historka ;-).

velislav
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 143
Registrován: 17 říj 2016, 22:11
Bydliště: Prievidza

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od velislav » 13 bře 2017, 22:24

Skús to ešte hodiť na ephoto.sk

Uživatelský avatar
aCIDfire
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1170
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Neratovice, Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Odcizená fototechnika

Příspěvek od aCIDfire » 13 bře 2017, 22:43

Díky, zkusím.

Ještě mi leží v hlavě ta varianta vyvěsit nějaké letáky se ztracenou fototechnikou a odměnou pro nálezce. Přeci jen kromě času tím už asi nejde nic zkazit. I když s malou, přesto jen nějakou šancí by to bylo možné získat ještě v celku pokud to má ještě někdo doma. Bratr má známého bývalého kriminalistu, který dokáže někdy trochu vyšetřování popostrčit aby se na to cajti úplně nevyflákli.
Leica S2 + Sony A7 III a pár sklíček

Odpovědět

Zpět na „Internetové obchody, bazary a zkušenosti“