Naštvali mě v Oehlingu...

Poraďme se kde nakupovat.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
JP3112
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 486
Registrován: 07 čer 2012, 21:17

Naštvali mě v Oehlingu...

Příspěvek od JP3112 » 10 črc 2012, 19:09

Ahoj,
podělím se tu s vámi o jednu negativní zkušenost a závěrem poprosím o radu. Takže se pohodlně usaďte milé děti a poslouchejte...

Už delší dobu jsem měl v plánu koupit kvalitní NDčko s velkou hustotou, v podstatě od začátku jsem byl rozhodnut pořídit ND 1000. Před třemi týdny jsem se konečně rozhoupal a v souvislosti s odjezdem do Chorvatska k moři za tři týdny (nyní již pár dnů, jedu tuhle sobotu) a u Oehlingu objedmal ND 110 MRC od B+W na průměr 67mm. Z důvodu předem tušených komplikací jsem se předem ujistil mailovou komunikací se zástupcem firmy o tom, že by filtr měl dorazit "do konce příštího týdne" (minulý pátek nejpozději). No máme úterní odpoledne a já naštvaně píšu do Oehlingu. Odpověď v duchu "sorry, je na cestě od dodavatele, co byste chtěl, můžem vám nabídnout s 15% slevou Cokina" akorát slušněji, mě dost naštvala. Dodatek "Omlouváme se pokud jsme vás neinformovali o této situaci." mi čas nevrátí.

Nepopírám, že jsem zvolil Oehling místo např. Megapixelu z důvodu rozdílu ceny téměř 100% (!), ale nemyslím si, že když mají nižší ceny některých produktů, můžou zákazníky tak odbývat. Speciálně jsem se ptal jestli to stihnou, chtěl jsem to NDčko využít u moře, určitě víte jak, + taky v uličkách historického města rozmazat lidi, atd... Samozřejmě že ho kupuju hlavně na místní říčky, potůčky a jejich kaskádky, vodní plochy aj. ale absence možných kreativních fotek s mořem mě bude pěkně štvát.

Takže: Vysolit oproti 2200kč 3800kč a žebrat po telefonu do Megapixelu, aby to stihli? Šlo mi právě o optickou kvalitu B+W filtrů, nějaký Cokiny si můžou na Oehlingu nechat. Ty variabilní ND pseudofiltry (dva polarizáky na sobě) nechci.

Poraďte, jak byste situaci řešili vy, pokud byste nechtěli slevit z kvality B+W. Mám tři dny, pokud bych chtěl použít eshop musím to zítra objednat, uvažoval jsem dokonce o dojetí vlakem i hodně daleko přímo na prodejnu (jsem student, mám prázdniny).

P.S.: Velká část dotazu je balast, mějte soustrast s fotografem který už pravděpodobně přišel o možnost nafotit hodně zajímavé fotky ze svého hlediska.

Nějakou chybou se to postlo třikrát, opraveno.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
miro-s
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 200
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Naštvali mě v Oehlingu...

Příspěvek od miro-s » 10 črc 2012, 20:47

Teoreticky ti este ostava Hoya ND400, ak je niekde na sklade.

Uživatelský avatar
JP3112
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 486
Registrován: 07 čer 2012, 21:17

Re: Naštvali mě v Oehlingu...

Příspěvek od JP3112 » 10 črc 2012, 22:44

Měl jsem objednaný ten s MRC vrstvami, průměr 67mm na moc místech skladem nebude a např u Megapixelu přeplatím Oehling o 1600kč. Pro někoho to možná nejsou peníze, pro mě ano. Díval jsem se na jeden německej obchod, tam mají dostupnost 4-7 dní, cena těsně přes 3K.

Připadalo mi že to do téhle sekce patří, "internetové obchody, bazary a zkušenosti" zahrnuje i ne úplně kladnou zkušenost s dodací lhůtou u Oehlingu, ne?

Kromě toho jsem doufal, že by někdo mohl vědět kde mají ten konkrétní filtr B+W ND 110 MRC 67mm skladem, byli by ho schopni v pátek dodat a neplatil bych dvojnásobnou cenu. :(

edit: Zkusil jsem ho teda objednat jinde s připojenou prosbou o rychlé dodání, tak uvidíme. Každopádně myslím, že zkušenost s Oehlingem není v této sekci na fóru nepatřičná.

Uživatelský avatar
Ivan-K
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2026
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Naštvali mě v Oehlingu...

Příspěvek od Ivan-K » 11 črc 2012, 04:48

Takéto príslušenstvo sa vždy má objednávať niekde z "vonku" víde to lacnejšie, len tam treba pripočítať čas dodávky, ale nemal by som obavu, že by mito kludne aj z Hong Kongu nedorazilo do 20 dní...
Pentax K-30, Metz 48
Autofocus : Sigma 10-20/3.5-5.6, Pentax 17-70/4, Pentax 18-135WR, Sigma 28-80 Macro, Sigma 24/1.8 DG Macro, Sigma 35/1.4 ART, Tokina 70-210/4.5, Sigma 55-200 DC
Manual focus : Sigma 28/1.8, Sigma 70-210/2.8 APO, Sigma 400/5.6

Uživatelský avatar
k.e.n
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 839
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Písek

Re: Naštvali mě v Oehlingu...

Příspěvek od k.e.n » 11 črc 2012, 06:23

To máš tak. Buď je shop zároveň i kamennou prodejnou, má většinu zboží skladem a ceny má "normální". Pak je schopný dodat zboží i do druhého dne. A pak je spousta virtuálů, které jen přeprodávají a zákazníky lákají tím, že na Heurékách, Zboží.cz a podobných cenově vyhledávácích serverech zákazníky sbírají "podraženou" cenou. Ta je pro zákazníka vykoupená tím, že si na zboží počká, virtuální shop totiž to zboží musí nejdřív objednat - většinou z nějaké kamenné prodejny, kde má nákup za velkoobchodní ceny...

Je to sice zjednodušené, ale v hlavním principu to takhle funguje.
..nejhezčí pohled na svět je z komína!

Uživatelský avatar
JP3112
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 486
Registrován: 07 čer 2012, 21:17

Re: Naštvali mě v Oehlingu...

Příspěvek od JP3112 » 11 črc 2012, 09:11

Tak z toho obchodu co jsem včera objednal to taky nebude, ráno volali že dodavatel nemá skladem :( Zkusím obvolat pár obchodů a uvidím... Nehledal jsem na heuréce, Oehling jsem používal občas už dřív, ale asi přestanu...

tak jsem obvolal další 4 obchody kde svítilo "skladem" ale bohužel, pokaždé nebyl.

Uživatelský avatar
uray
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 800
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Naštvali mě v Oehlingu...

Příspěvek od uray » 11 črc 2012, 09:39

ahoj, to, že se nedodržují termíny dodání je "klasika", aspoň mě se to stává cca v 50% případů nejen u foto techniky. Svinstvo je, když ti někdo termín předem potvrdí. Mě se už ale i stalo, že objednané zboží už nebylo vůbec, nebo se výrazně změnila cena (kdysi jsem měl např. objednanou FA35 a až sem přijel na prodejnu do prahy a objektiv vyzkoušel a chtěl už jen zaplatit, tak mi řekli, že je cena o 6 tisíc vyšší...).
Někdy raději připlatím pár stovek navíc a beru z kamenného shopu, ale v případě kvalitních filtrů se jednoznačně vyplatí ebay.

hilda4sea

Re: Naštvali mě v Oehlingu...

Příspěvek od hilda4sea » 11 črc 2012, 10:04

Určitě chceš B+W ND 110?
Použití je dost specializované a silně táhne tonalitu do teplého odstínu.

"...Its principal field of application is the observation and documentation of industrial processes with extreme brightness, such as steel furnaces, incinerators, glowing filaments in halogen- and other bulbs. The filter factor is 1000x."

Hilda

Uživatelský avatar
JP3112
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 486
Registrován: 07 čer 2012, 21:17

Re: Naštvali mě v Oehlingu...

Příspěvek od JP3112 » 11 črc 2012, 11:09

S tím ebayem jsem to měl vědět dřív, asi před hodinou jsem přeplatil Oehling jiným shopem asi o 1300, jen aby mi přišel včas :mrgreen: Právě s tím dodáním mě hodně naštvali, schválně jsem se ujišťoval předem jestli mi ho budou schopni dodat, důvěrou v ně jsem ztratil dva a půl týdne vybírání alternativního obchodu. No teď už je to jedno, vyhodím za něj 3500, aspoň bude včas. Jestli ne, tak stornuju objednávku a po Chorvatsku projdu ebay.

Hilda: Ano, určitě ho chci. Nejsem tak bohatý, abych si kupoval věci z chvilkového rozmaru. Mám velmi dobře promyšlené jeho použití. Že by táhl až tak silně to doufám ne, stejně se to ve foťáku pořeší vyvážením bílé, a B+W by měly být nejneutrálnější z dostupných silných ND doufám.

Uživatelský avatar
Atrej
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 235
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Re: Naštvali mě v Oehlingu...

Příspěvek od Atrej » 11 črc 2012, 11:14

ja som u nich čakal skoro pol roka na fa 43mm lim. :roll: cena bola skvelá ale nič z toho na koniec nebolo, len to stále naťahovali...

JP3112:
http://www.fotofilter.cz/89-b_w-nd-1000 ... sedy-77mm/
Síce majú len 77mm na sklade takže by si potreboval ešte redukciu.
Ja som bral tiež pred časom od nich. Všetko v pohode.

Uživatelský avatar
JP3112
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 486
Registrován: 07 čer 2012, 21:17

Re: Naštvali mě v Oehlingu...

Příspěvek od JP3112 » 11 črc 2012, 11:17

Chtěl jsem ten s MRC vrstvami, ten by byl zas o kousek dražší a jak říkáš, musel bych brát ještě redukci. Už mám objednáno odjinud, snad zítra přijde. Sice větší průměr by byl univerzálnější, ale já než se dohrabu k nějakým dalším objektivům... :roll:

hilda4sea

Re: Naštvali mě v Oehlingu...

Příspěvek od hilda4sea » 11 črc 2012, 13:30

Tak to ti přeju hodně hezkých fotek. Ať si to užiješ.

Hilda

Uživatelský avatar
JP3112
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 486
Registrován: 07 čer 2012, 21:17

Re: Naštvali mě v Oehlingu...

Příspěvek od JP3112 » 11 črc 2012, 14:06

Určitě výsledky pak nahraju do galerie :wink:

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Naštvali mě v Oehlingu...

Příspěvek od duves » 11 črc 2012, 18:43

Tiež v sobotu smerujem do chorvatska

Odpovědět

Zpět na „Internetové obchody, bazary a zkušenosti“