Kontrola dle výrobního čísla

Poraďme se kde nakupovat.

Moderátor: Moderátoři

Radosek
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: 24 led 2012, 00:57
Bydliště: Měšice u Prahy

Kontrola dle výrobního čísla

Příspěvek od Radosek » 16 úno 2012, 18:31

Dobrý den.
Jsem tu nováček, prohledal jsem pár témat, ale nenašel jsem odpověď. Proto zakládám nové vlákno.
Mám možnost na Paladix koupit objektiv. Jsem ale možná až moc "opatrný" a při nákupu použitých skel se sháním po nabývacím dokladu. Majitel v tomto případě doklad nemá, objektiv je prý přivezený ze zahraničí.
A teď tedy ten dotaz:
Dá se podle výrobního čísla na objektivu dohledat původ, nebo alespoň zjistit, jestli právě tento objektiv někdo neoplakává?
Jak píši výše, jsem možná přehnaně opatrný, ale doba je taková jaká je a opatrnosti není nikdy dost...

Zdraví Vás Radosek

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
crazy nemo
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 54
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Kontrola dle výrobního čísla

Příspěvek od crazy nemo » 16 úno 2012, 18:45

osobně jsem o žádné DB ztracených objektivů zatím neslyšel, jen se sem tam objeví někde(nějaká diskuze,bazar) zpráva že někdo něco postrádá ale souhrnně jsem to nikde neviděl.

Radosek
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: 24 led 2012, 00:57
Bydliště: Měšice u Prahy

Re: Kontrola dle výrobního čísla

Příspěvek od Radosek » 16 úno 2012, 19:17

Myslím si, ale je to jenom můj dojem, že někde databáze "ztracených" věcí být musí. Pokud se takový předmět dostane ke značkovému servisu, identifikují jej jako "pohřešovaný", takže někde taková databáze být musí... si myslím... snad... možná... :)

Uživatelský avatar
Oxi
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 71
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Re: Kontrola dle výrobního čísla

Příspěvek od Oxi » 16 úno 2012, 20:23


Uživatelský avatar
Karas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 85
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Moravský Kras

Re: Kontrola dle výrobního čísla

Příspěvek od Karas » 16 úno 2012, 21:50

Určitě bych zkusil zadat dané výrobní číslo do googlu nebo jiného vyhledávače. Člověk se občas nestačí divit, co se takhle dá najít...

Uživatelský avatar
bigfoot
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 956
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: mlecna draha
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrola dle výrobního čísla

Příspěvek od bigfoot » 16 úno 2012, 21:56

pokial si stastny novy majitel zaregistruje po kupe objektiv alebo telo, nasledne mu ho odcudzia a on to nahlasi vyrobcovi, tak v pripade, ze sa objektiv/telo dostane do autorizovaneho servisu, tak mu ho vratia.

Ako sa k takym zoznamom dostat, netusim, opytal by som sa autorizovaneho servisu.
...K10+K5...
a rozne serepeticky

ESB
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 284
Registrován: 04 pro 2011, 10:16
Bydliště: Nové Zámky, SR

Re: Kontrola dle výrobního čísla

Příspěvek od ESB » 17 úno 2012, 15:43

Mnohí iste poznajú .... tu je dobrá databáza všetkého PX-ového, no netuším, ako by v prípade nájdeného ukradnutého jej prostredníctvom toto v servise akceptovali:

http://www.pentaxforums.com/forums/pent ... -database/

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Re: Kontrola dle výrobního čísla

Příspěvek od elho_cid » 17 úno 2012, 17:38

Jedna osoba tady z našeho fóra přišla při vloupání o DA100/2,8 WR a našla ho podle sériového čísla v bazaru. Kontaktovala policii a objektiv má zase zpátky doma.

Důležité je, aby nějaké sériové číslo na objektivu vůbec bylo, pokud je nějak ofrézované (už jsem se s tím setkal 2x) tak to je nejhorší varianta, servis od toho dá ruce pryč.

Uživatelský avatar
Pavel41
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 592
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Rakovnicko na chalupě

Re: Kontrola dle výrobního čísla

Příspěvek od Pavel41 » 17 úno 2012, 19:50

Přidávám k dobru - na začátku roku 2010 jsem váhal nad velice lukrativním smc PENTAX-F 1:2.8 28 mm (v tomhle ohnisku má skvělé recenze, navíc rychlý AF...) u FotoŠkoda a právě "vymazané" s/n rozhodlo nakonec v neprospěch sklíčka, které jsem od té doby nikde ani nezahlídl... :( Jde o solidní bazar, ovšem člověk nikdy neví...
Pavel

Uživatelský avatar
vjacesslav
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1349
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Kontrola dle výrobního čísla

Příspěvek od vjacesslav » 17 úno 2012, 21:21

Škoda, že niektoré objektívy majú skor samolepku s výrobným číslom, ktorá sa postupným používaním úplne odlúpne a potom je na prvý pohľad ťažko identifikovať objektív. Akurát to vytvorí prvotnú nedôveru ku kupovanému objektívu. Na tom by si mohli výrobcovia dať viac záležať...
Asahi Pentax & Lomo & Ricoh

Uživatelský avatar
Pavel41
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 592
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Rakovnicko na chalupě

Re: Kontrola dle výrobního čísla

Příspěvek od Pavel41 » 18 úno 2012, 10:11

Ja, richtig... právě řada F má snad v tomto směru nejméně odolný systém. Takže když uvidíš namísto s/n šedou poškrábanou plošku... a neznáš původního majitele... :shock: ale stejně: byl to velice zajímavý objektiv, i když trochu poničený. Protože jsem se vzdal o rok později i FA*24, mám teď mezi DA21 a 35 trochu "prázdno".
Pavel

Uživatelský avatar
standa.lupen
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 73
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Hradec Králové

Re: Kontrola dle výrobního čísla

Příspěvek od standa.lupen » 19 úno 2012, 10:10

Já osobně bych objektiv se setřeným sn nikdy nekoupil. Co se týká řady F, mám doma (teď už spíš z nostalgie) starý setový F 28-80 který jsem kupoval kdysi společně s SFXn. Užil si se mnou opravdu hodně a fólie na sn už není to co bývala, ale i tak je sn stále bez problému čitelné a to má dobrých 20 let. Takže pokud je někde v prodeji objektiv bez sn, tak určitě nebrat! Buď je to čorka a pak je na každém jedinci jestli mu to není blbé, nebo to sklo dostalo strašlivě moc zabrat.

Uživatelský avatar
Pavel41
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 592
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Rakovnicko na chalupě

Re: Kontrola dle výrobního čísla

Příspěvek od Pavel41 » 19 úno 2012, 11:10

Já koupil se SF-1 F 35-80 a se SF-X F 35-70 (výborné sklíčko!), ale máš samozřejmě pravdu - nevidím důvod, proč by mělo s/n zmizet... jsme teď už trochu OT, ale je docela zajímavé sledovat. jak se označení s/n u Px vyvíjelo: vlastně nevyvíjelo, probíhá v čase zdá se naprosto zmatečně... :o u současných skel objevíš popis jako byl u řady K, M, A, pak v době F "frčely" samolepky - někdy více, někdy méně zapuštěné a chráněné - podobně s malými vylepšeními u FA, ale třeba Limited mají zrovna tak s/n zepředu na obrubě, jako ryté z boku na obrubě - u DA16-50SDM třeba ryté v kovovém kroužku, ovšem třeba u DA17-70SDM zpět znovu "samolepka"... :shock:
Pavel

Uživatelský avatar
Karas
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 85
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Moravský Kras

Re: Kontrola dle výrobního čísla

Příspěvek od Karas » 06 bře 2016, 11:29

Teď jsem se ze svědavosti podívaj na objektivy co mám: DA, FA a A. Na DA a FA jsou nalepené štítky se S/N, A mají S/N označené barvou přímo na kovovém těle objektivu.

Nálepky jakž takž drží, ale třeba na mém FA 35 už sériové číslo vůbec nejde přečíst. Zůstala tam jen černá nálepka. Myslím, že pevná ohniska jsou náchylnější na smazání S/N protože jsou to menší objektivy a třeba já FA 35 držím přesně tam, kde je nálepka. Takže se číslo na ní postupně smaže. Zoomy jsou větší a navíc je člověk většinou drží za zoomoací prstenec, takže nálekpky tolik netrpí.

Každopádně by tam Pentax měl dávat něco trvanlivějšího než nálepku.

Uživatelský avatar
Tomáš
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 360
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha 4 - Braník,Zelený pruh 24
Kontaktovat uživatele:

Re: Kontrola dle výrobního čísla

Příspěvek od Tomáš » 06 bře 2016, 23:26

Kupujte si Ltd. Ty mají číslo vygravírované. Jinak pokus na objektivu číslo je, nebál bych se toho. Pokud není, buď ho někdo odstranil, aby se nedal dohledat původ, nebo s ním zacházel tak, že ho zničil. Ani v jednom případě takový objektiv nechci. Děkuji. Mám od A po DA a na všech je SN jako nové.
K5, Px DA 15/4 Ltd. Px FA* 24/2, Px DA 35/2.8 Ltd., Px F 50/2.8 Macro, Px DA 70/2.4 Ltd., Px FA* 200/2.8

Odpovědět

Zpět na „Internetové obchody, bazary a zkušenosti“