Nákup v USA

Poraďme se kde nakupovat.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
peppe
Sponzor PFS
Sponzor PFS
Příspěvky: 525
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Zilina

Příspěvek od peppe » 20 kvě 2010, 07:05

bigfoot píše:ked som cinanovi vysvetlil ze na doklade potrebujem max 50$ tak mi spravil fakturu na nove bixenony 10$ postovne, takze sa nic nedanilo ani neclilo. Nevyhoda je, ze to nemozes poistit na vyssiu hodnotu, lebo poistnu sumu beru automaticky ako hodnotu tovaru.
To ano, ale vacsinou naj ceny na Pentax ma Adorama, BH, a to su poctivci, ty falsovat nebudu.
http://dudo.zonerama.com/
K5, K20 a pár sklenárskych skvostov, bižutéria

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
Jeff
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 163
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od Jeff » 20 kvě 2010, 17:26

aCIDfire píše:Z USA mi všechny dražší věci proclili:(, jednou mi ale prošel VOigtlander 180 za 550 USD z Taiwanu bez cla a daně, to bylo velmi příjemný. Ale dneska
si myslím, že clí všechno.

Souhlas, dnes clí vše, mě se podařilo těsně před začátkem "velkých nákupů" z USA koupit na ebay stan za cca 300USD, ale s cedulkou tent 80USD to prošlo

Uživatelský avatar
MC55
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 187
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bruntál

Re: Nákup v USA

Příspěvek od MC55 » 26 úno 2011, 21:12

http://www.keh.com/

zajímavý bazar

Uživatelský avatar
Ivan-K
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2026
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Nákup v USA

Příspěvek od Ivan-K » 26 úno 2011, 21:57

Ja len upozorním, že ak človek nakúpi vo vyššej hodnote ako je tuším 30-40€ tak automaticky by mal platiť CLO, nový zákon platí pár mesiacov a bol upravený z dôvodu že CLO sa nevzťahovalo na tovar do hodnoty 150€.
Ja mám čerstvú skúsenosť z colnice , objednával som si svetla z USA na auto a celková suma bola 260USD = tovar 180USD + 80USD poštovné (po prepočte 192€), počítal som s tým že preclenie ma neminie, ale bol som velmi prekvapený ked mi colník povedal že CLO sa platí z celkovej sumy, okamžite som sa pýtal že prečo mám platiť CLO aj zo služby (doprava), povedal mi že či si chcem prečítať úplné znenie zákona, samozrejme som povedal že ten krok môžeme vynechať... V podstate som zaplatil o pár €€€ navyše, čo ma netrápilo , pretože obe nové svetlá ma vyšli podstatne lacnejšie ako jedno nové na SK.
Dalšie upozornenie , je možné ža predajca uvedie nižšiu cenu tovaru, ono to môže prejsť , ale môže sa stať, že colnik bude pýtať doklad o transakcii (v prípade že sa im zdá cena za tovar nízka má na to právo), bez neho nemusí colník zahájiť colné konanie, čím sa prijímatel dostáva tak trochu do prúseru, pretože sa jedná o podvod aj ked zo strany predajcu !!! Dokazovať to bude ale blbé, kupujúci ho mohol o to požiadať.

Podvádzať sa neoplatí, každá takáto zásielka je skontrolovaná, otvorená, a vedia aký tovar tam presne je, ked som si bol vyzdvihnúť balík , každý jeden čo tam mali bol prelepený lepiacou páskou Slovenská Pošta, v mojom prípade vrátane krabic vo vnútri...
ObrázekObrázekObrázek
Pentax K-30, Metz 48
Autofocus : Sigma 10-20/3.5-5.6, Pentax 17-70/4, Pentax 18-135WR, Sigma 28-80 Macro, Sigma 24/1.8 DG Macro, Sigma 35/1.4 ART, Tokina 70-210/4.5, Sigma 55-200 DC
Manual focus : Sigma 28/1.8, Sigma 70-210/2.8 APO, Sigma 400/5.6

Uživatelský avatar
ypres.bass
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 697
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax K-3 - oficialne

Příspěvek od ypres.bass » 16 říj 2013, 21:36

netušíte jak je to s clem při osobním dovozu?
kamarádka je teď v bostonu a na vánoce určitě pojede do ČR, tak že bych si nechal poslat krabici zvlášť poštou a terka by mi ho dovezla "na krku"

matak77
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1643
Registrován: 31 črc 2012, 07:19
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Pentax K-3 - oficialne

Příspěvek od matak77 » 16 říj 2013, 21:44

ypres.bass: Mám za to, že nad 150€ vlastní hodnoty zboží se platí clo i DPH a nikoho nebude zajímat způsob dopravy. Nicméně pro osobní potřebu si přece foťák přivézt může, takže bych to jenom nikomu neřikal a až poletí zpátky, tak ho tady "zapomene" :D
Ever-patient PENTAX :D

"Any photographer who says he’s not a voyeur is either stupid or a liar."
- Helmut Newton

Moje fotky na PFS

Uživatelský avatar
Ivan-K
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2026
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Re: Pentax K-3 - oficialne

Příspěvek od Ivan-K » 16 říj 2013, 21:54

Kamoš doniesol teraz z USA 4ks tabletov Google Nexus 7, tých nových s rozlíšením 1920x1200 a nikto nič neriešil, či dovliekol aj krabice veru neviem, aj ked dva tablety od neho majú obaja švagrovia
Pentax K-30, Metz 48
Autofocus : Sigma 10-20/3.5-5.6, Pentax 17-70/4, Pentax 18-135WR, Sigma 28-80 Macro, Sigma 24/1.8 DG Macro, Sigma 35/1.4 ART, Tokina 70-210/4.5, Sigma 55-200 DC
Manual focus : Sigma 28/1.8, Sigma 70-210/2.8 APO, Sigma 400/5.6

Uživatelský avatar
inutihar
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 376
Registrován: 22 zář 2013, 09:17
Bydliště: nyní Praha

Re: Pentax K-3 - oficialne

Příspěvek od inutihar » 16 říj 2013, 23:05

ypres.bass píše: kamarádka je teď v bostonu a na vánoce určitě pojede do ČR, tak že bych si nechal poslat krabici zvlášť poštou a terka by mi ho dovezla "na krku"
pokud ho proveze "na krku", tak by neměl být problém... Dost záleží na tom, na jaké letiště letí a jak se zrovna cítí celník, který bude stát u kontroly. V Praze je teď výhodou, že nejsou přímé lety do USA a návraty z Paříže či Amsterdamu, kde se obvykle přestupuje, tak podezřelé nejsou...
Jinak v tomto směru mám já i kolegové ze Slovenska velmi špatné zkušenosti s letištěm ve Vídni. Tam si na "namátkové kontroly" berou lidí docela dost... I když je obvykle zajímalo spíš kolik kdo veze alkoholu než elektronika, kamarád tam doplácel 500 EUR clo+dph za macbook.

Slower
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 69
Registrován: 27 říj 2011, 12:39

Re: Pentax K-3 - oficialne

Příspěvek od Slower » 16 říj 2013, 23:08

ypres.bass píše:netušíte jak je to s clem při osobním dovozu?
kamarádka je teď v bostonu a na vánoce určitě pojede do ČR, tak že bych si nechal poslat krabici zvlášť poštou a terka by mi ho dovezla "na krku"
Vec se ma tak, ze teoreticky by se clo a DPH platit melo. Prakticky se to doveze a nikdo nic nepozna, uz jsem takle osobne dvakrat vezl elektroniku a dvakrat kamaradi pro me. Je tu ale riziko osobni kontroly - celnici si te muzou vybrat a zkontrolovat ti zavazadla. Proto doporucuju vsechno vezt bez obalu, pripadne obaly mit u nekoho jinyho a slozeny. Kdyz jsem letel naposled (Kostarika - Miami - Lisabon - Praha) tak me kontrolovali a objektivy i notebook pro brachu prosli bez problemu, hlavne sli po alkoholu a cigaretach...
Největší hustodémon a krutopřísňák jižně od Murmansku

Uživatelský avatar
Jan67
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 1209
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Re: Nákup v USA

Příspěvek od Jan67 » 18 říj 2013, 00:39

příspěvky, týkající se dovozu z USA přesunuty do tohoto vlákna
Jan67

tomey
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 132
Registrován: 16 kvě 2012, 13:58

Re: Nákup v USA

Příspěvek od tomey » 18 říj 2013, 16:50

...nozno je takato buducnost blizko...
http://spravy.pravda.sk/ekonomika/clano ... o-obchodu/

Uživatelský avatar
inutihar
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 376
Registrován: 22 zář 2013, 09:17
Bydliště: nyní Praha

Re: Nákup v USA

Příspěvek od inutihar » 26 říj 2013, 00:55

Překopírováno z diskuze o nových sklech - nakonec jsem naznal, že zde to bude lepší.
matak77 píše:Clo a celní řízení v ČR
Osvobození od DPH při dovozu zboží z mimo EÚ je nově osvobozeno pouze tehdy, když jeho úhrnná hodnota nepřesahuje 22 EUR (cena zboží + dopravy je nižší než 22 EURO).

Kdy a jak se proclívá?

Cena zboží do 22 EURO - neplatíte clo, ani DPH
Cena zboží od 22 EURO do 150 EURO - platíte 21% DPH, žádne clo
Cena zboží nad 150 EURO - platíte 21% DPH a k tomu 2 až 6% clo
Jediné, co v tomto případě trochu funguje, je dohoda s prodávajícím, aby vystavil doklad o zaplacení na nižší částku, případně zaslal zboží jako dárek s uvedením nízké hodnoty (na dárky je limit myslím 45 EUR). Má to nevýhodu: pokud se balík ztratí, přepravce případnou náhradu škody řeší pouze do výše deklarované ceny zásilky, což u drahého objektivu může být dost risk. Další nevýhoda je, že pokud má celní správa pochybnosti, musí se jí doložit nějaký doklad o tom, kolik bylo za zboží zaplaceno (výpis paypalu, výpis z karty…), jinak zboží nevydá. Průběh celního řízení, pokud k němu dojde, je taky dost mazec, doporučuji využít služeb někoho, kdo se tím živí nebo tomu aspoň nějak rozumí. Navíc se blíží Vánoce a to je typicky období, kdy počet zásilek narůstá a pozornost celní správy taktéž.
Já už si z USA neobjednávám prakticky nic, případně jen tam, kde to vše vyřeší za mě (kindle) nebo pokud vím, že mi to někdo známý, kdo tam z nějakého důvodu jede, je schopen někde vyzvednout / odebrat a přivézt.
Naposledy upravil(a) inutihar dne 26 říj 2013, 13:29, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
uray
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 800
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Nákup v USA

Příspěvek od uray » 26 říj 2013, 11:56

česká pošta si účtuje za celní řízení 180 kč... na začátku musí člověk podepsat 2 žádosti a pak už můžou dělat celní řízení aniž by cokoliv potřebovali, jen přijde info mailem, že bude probíhat celní řízení a odhad kdy přijde balíček. Při vyzvednutí na poště člověk dostane všechny doklady a zaplatí clo+daň + poplatky. Nevýhoda je dlouhá doba...

Uživatelský avatar
inutihar
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 376
Registrován: 22 zář 2013, 09:17
Bydliště: nyní Praha

Re: Nákup v USA

Příspěvek od inutihar » 26 říj 2013, 13:31

U ČP platí to stejné co u celní správy - pokud mají pochybnosti, je třeba doložit doklady o hodnotě zboží. Pro ty co si myslí, že provezou něco drahého v balíčku, kde budou deklarovány třeba ponožky, tak celní správá dost balíků rengenuje, aby viděla, co je uvnitř.

Sikula
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: 30 črc 2012, 06:02

Re: Nákup v USA

Příspěvek od Sikula » 27 říj 2013, 16:17

Rengenujou všechny balíky, ne jen některé. O doklad o koupi požádat můžou, ale to je tak všechno. Hodnotu zboží určuje odesílatel. Pokud ten napíše na balík hodnotu $3, pak má balík hodnotu $3 a hotovo.

Odpovědět

Zpět na „Internetové obchody, bazary a zkušenosti“