Bo-Do-i - Podvod s objektivem "Čtěte" !

Poraďme se kde nakupovat.

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
Ivan-K
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2026
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Nové Mesto nad Váhom

Příspěvek od Ivan-K » 15 pro 2010, 20:42

bigfoot píše:policia to riesit musi a je to trestny cin podvodu ;) tam sa neriesi aka bola skoda, podla toho je len sadzba.
Problém je že aj keby som dal za sklo 1500,- , nestálo by mi to za ten stratený čas , nervy a dalšie výdaje spojené s tým...
Malo by sa to riešiť dohodou oboch strán, záleží len ako sa zachová predajca, lebo on bude ten čo nebude chcieť peniaze vrátiť...
Fakt je lepšie si založiť Ebay konto a takéto sklo tam človek vydraží za smiešnu sumu, ked bude na prd aspon ho to nebude srať...
Paradoxom je že MF sklo ktoré bolo v mojom prípade najdrahšie bol zrovna podvod
Pentax K-30, Metz 48
Autofocus : Sigma 10-20/3.5-5.6, Pentax 17-70/4, Pentax 18-135WR, Sigma 28-80 Macro, Sigma 24/1.8 DG Macro, Sigma 35/1.4 ART, Tokina 70-210/4.5, Sigma 55-200 DC
Manual focus : Sigma 28/1.8, Sigma 70-210/2.8 APO, Sigma 400/5.6

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
Hanz85
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 65
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od Hanz85 » 16 pro 2010, 02:02

peppe píše:
bo-do-i píše:...teraz asi žartujete,nekupujem a nepredávam nič už dosť dlho a už vôbec nič cez internet,to ma byť nejaký žart? ...
Zdar bo-do-i...pred casom sme si pisali ohladom kupi noveho sirokaca...chcel si ho ako nahradu za tvoju takumar 35mm, ktoru si chcel nahradit...bolo to ale v 1-2/2010. Kupil si 21mm, tak si asi tu 35mm fakt predaval, rovnako musim potvrdit, ze si mi pisal, ze rozne skla kupujes z polska.
Ja neviem kde je pravda...ale fakt je, ze toto by si mal vysvetlit hlavne kvoly sebe. Sem tam kazdy urobi klukovinu....ale mozno to je len zhoda nahod. Cert vie.
Jen doplním příspěvek od Peppe-ho o tento odkaz z jiného fóra: http://www.manualniskla.cz/viewtopic.php?f=23&t=73

Jinak abych zareagoval: Neodcházím od digi kvůli Bo-Do-i ovi, ten by mě za to nestál, ale proto, že to pro mě prostě není. Nebaví mě pořád dokola číst jestli je lepší HSM,nebo SDM a kolik snímků za vteřinu udělá ten, či onen, nebo jestli je lepší C/N/P atd. Nebrat prosím osobně!
Nechci se někam hnát, chci se vrátit zpátky k čistému analogu a mít konečně klid, maximálně tak řešit vývojku :lol: Prostě jsem na tom vyrostl, digitál jsem si zkusil a chci se zase vrátit tam, kde jsem začal původně a tou cestou jít dál. Myslím, že v mém stále ještě mladém věku je nejvyšší čas vědět co se svým životem dál a co chtít dokázat a tak i činím.
Pentax mám rád, ale pro mé uši je poslední dobou příjemnější zvuk rozkládající-se staré sklopky na 6x9, než zvuk antiprachu po zapnutí K20-ky. Toť vše.
:roll:

Uživatelský avatar
Kalibutan
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 90
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Lovčičky
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kalibutan » 16 pro 2010, 08:05

Hanz85 píše:...Nebaví mě pořád dokola číst jestli je lepší HSM,nebo SDM a kolik snímků za vteřinu udělá ten, či onen, nebo jestli je lepší C/N/P atd. ...
Tak osobne jsem do podobnych diskuzi nikdy vtazen nebyl... vetsinou ignoruji tlachani o nicem :)
* * *
Klasika ma svoje kouzlo i dnes - ovsem, pokud te foceni nezivi tak to trochu prece jen do penez leze... jojo.
Ale pro ty co nad kazdym zaberem premysleji neni co resit.
K20D, K7 - reliable partners
SD14 - incredible lover
Dynax 7D - best friend

Uživatelský avatar
yoli
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 704
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od yoli » 16 pro 2010, 11:59

Čo je lepšie HSM? SDM? APS-C? FF?.........prečo by si mal stále niečo riešiť, to je vlastnosť ženská, stále niečo riešiť a porovnávať sa....Cestu čo si si vybral Ti nezávidím, ale určite to nie je únik od riešenia čo je lepšie a či ja to mám, či nemám, či mám a mohol by som mať lepšie.....aj pri analogu budeš riešiť chémiu, ako si písal, len tam už nie je toľko čo bolo na výber, čiže riešenie je v hlave, nie v technike.......Určite by som si nechal v rezerve digoša, aby si potom neriešil, že Ti ušiel záber, došiel film...:)
PS: mám známeho, ktorý je čistý Analog, no mobil, no digi, pritom Ing. elektrinamladý človek. Roky fotí na film a pentaxa...ALE už si číta recenzie digi tiel a postupne prechádza, LEBO.
Držím palce.

Uživatelský avatar
Hanz85
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 65
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od Hanz85 » 16 pro 2010, 13:07

Za začátku jsem se tím zabýval, ale později již ne, proto jsem také napsal, že mě nebaví na jakémkoliv fóru o digi tyto věci číst, nikoliv řešit.
Asi jsem to špatně napsal, nebo nevím... já na analog dřív dělal, pak jsem objevil digi a jeho kouzlo okamžitých fotografií, přičemž analog šel maximálně do ústraní, ale fotit jsem na něj nepřestal. No a teď se k analogu, konkrétně ke středoformátu vracím, chtěl bych si potom zkusit i velkoformát,ale na to je ještě čas. Takže vím o co jde, nevstupuji do úplně tak nové vody :)

Pokud jde o promeškání nějakého záběru.... i s filmem můžeš být rychlejší než s digi, na to nezapomenout. Konkrétně Pentax MZ-S, Z1p, Nikon F3-F6 a spousty dalších, takže to není o rychlosti k výhodě digitálu. Ale to by byla ta poslední věc která by mě trápila, nejsem reportér ani nefotím street, natož lidi. Jsem krajinář, potůčkář, prostě statická fotografie a tam nějaká půlhodinka sem, půlhodinka tam vůbec nevadí. Hlavně už nechci nikam pospíchat, chci si u fotografie odpočinout, né se uhnat...

Zároveň ani nechci aby to tady teď vypadalo, že obhajuji svůj postoj vůči svému rozhodnutí, to rozhodně ne. Je to hlavně mé rozhodnutí :wink: Prostě tadle skutečnost, že jsem se v souvislosti s digi opět potkal s podvodníkem a těch jak na Paladixu i na těchto fórech (poctivci nebrat osobně :P ), jak tak pozoruju, přibývá, padlo to rozhodnutí definitívně. Chystal jsem se k tomu cca rok, todle byla prostě jen poslední kapka které mé rozhodnutí poposunula k cíli. Rozhodně na Pentax nechci zanevřít, obvzlášť na jeho starou Takumaří optiku, jen je škoda, že dělá největší formát jen 6x7... :cry:

Kdo by měl zájem o moje vybavení ať si napíše SZ, pošlu mu seznam. Je možná i výměna. 8)

Uživatelský avatar
bigfoot
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 956
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: mlecna draha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bigfoot » 16 pro 2010, 15:19

Hanz85 >> pises blbiny uplne z cesty. Pokial viem tak aj na stredoformat potrebujes objektiv, ak si ho budes chciet kupit na inzerat, hrozi ti uplne to iste. To ze nechces digi je tvoje rozhodnutie, vyhovuje ti to, tak to neobhajuj.
...K10+K5...
a rozne serepeticky

Uživatelský avatar
Hanz85
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 65
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od Hanz85 » 16 pro 2010, 15:44

Co? Já vybavení pro analog mám. Nepotřebuju nic kupovat :lol: Nevím kde jsi todle vzal :P

Navíc jasně píšu výše že:
Zároveň ani nechci aby to tady teď vypadalo, že obhajuji svůj postoj vůči svému rozhodnutí, to rozhodně ne. Je to hlavně mé rozhodnutí :wink:

Uživatelský avatar
bigfoot
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 956
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: mlecna draha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bigfoot » 16 pro 2010, 15:57

Hanz85 >> to je pekne ze mas vybavenie na analog... preco potom kupujes MF objektivy na digital ci tie su ine ako MF na analog? Proste povedz ze chces fotit stredoformat a je to, neobhajuj sa blbinami typu popalil som sa pri kupe namualneho objektivu z druhej ruky a preto idem na analog ;)
...K10+K5...
a rozne serepeticky

Uživatelský avatar
Hanz85
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 65
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od Hanz85 » 16 pro 2010, 16:12

Já nic takového neříkám. Přečti si to pořádně než začneš reagovat.
MF sklo jsem si koupil kvůli tomu, že to je Takumar. Víc netřeba naznačovat, mluví to samo za sebe :P A rozhodně kvůli napálení neodcházím od digi, napsal jsem, že todle byla jen poslední kapka. Navíc jsem reagoval na předchozí dva příspěvky výš. Chápeš? Pokud ne, napiš SZ ať tu nezaplácáváme fórum :wink:
Nebo ti hlava nebere to, že v dnešní moderní době někdo odchází od digi a dělá v uvozovkách krok zpět k analogu?
Viděl si někdy kontaktní fotografii třeba z formátu negativu 18x24? Pokud ne, někde si to zkus, je to zážitek ! :twisted:

Prostě jsou to jiný světy a nemá smysl nad tím tady polemizovat. Je toho o těchto dvou veličinách napsáno spoustu v knihách i na netu a určitě je to tam lépe vysvětlené, než se toho dá dosáhnout v této debatě :-) Toť asi vše.

Uživatelský avatar
bigfoot
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 956
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: mlecna draha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od bigfoot » 16 pro 2010, 16:27

Hnaz >>
- mne vysvetlovat rozdiel medzi formatmi nemusis.
- "posledni kapka" je v podstate dovod, ak si myslis nieco ine, pre mna to znamena to co pisem. To ze pises blbosti je pravda, uz ich tu koli tebe rozpisujem aj ja :( (vratane toho co je v tomto prispevku) Totizto z temy "bo-do-i je podvodnik" vznikla tema "bo-do-i je dovod preco kaslem na digital".
- co mi hlava berie, co nie, je cisto moja vec. Preco nefotis stredoformat digitalne je mi jasne - nemas investiciu na digi ;) To nemyslim ako urazku tvojho analogoveho milacika ani tvojej penazenky, ale ako fakt.

prosim, len mi tu teraz nerozpisuj aky je rozdiel medzi analogom a digitalom, medzi formatmi atd. Uz na teba reagovat v tejto teme nebudem, tak sa snazit nemusis.
...K10+K5...
a rozne serepeticky

Uživatelský avatar
Hanz85
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 65
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od Hanz85 » 16 pro 2010, 16:35

To co si myslíš ty je tvoje věc. To samé platí i u mě. Jestli si myslíš, že se z téma stalo něco jiného, tak si to mysli, brát ti to nebudu, ale já to tak nevidím. Pouze se rozběhla diskuze jiným směrem, pokud je to hodně offtopic, ať to admin smaže.
Ohledně tvé narážky na to že nemám na digi středoformát, ano nemám, ale nikdy jsem po něm netoužil, tak nevidím důvod, proč na něj šetřit.
Jen si prosím nepleť negativ 18x24 a kontaktní fotografii s pozitivním formátem fotografie.
:idea:
Já teda doufám, že už je to v téhle diskuzi všechno, pro blaho ostatní, od nás obou :D

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od miky_lbc » 16 pro 2010, 16:41

řešíte blbosti...

... kdo chce fotit tak fotí (čímkoliv), kdo o tom chce kecat na fórech tak kecá (jedno zda má to či ono).

Debata analog vs digitál je dle mého názoru už v dnešní době naprosté klišé. Pár let zpět byla možná zajímavá a bouřlivá, ale dneska je naprosto nicotná.

Uživatelský avatar
Skunkey
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 184
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Říčany

Příspěvek od Skunkey » 16 pro 2010, 17:07

nevím proč se kvůli tomu tak hádáte...bigfoot podlě mě reagoval dost agresivně a (aspoň v mých očích) to vypadá trochu jako kdyby se vztekal, že tady Hanz neoslavuje digitál, který se mu zrovna líbí...

když jsem četl hanzovo: odcházím od digitálů, pochopil jsem to jako : tak ten objektiv vem čert, STEJNĚ se vracím ke kinofilmu

já osobně to chápu...stejně jako by se někdo divil, proč ten či onen sbíránebo rád jezdí veteránem...protože ho to baví a tak mu nebudu vyjmenovávat výhody novýho auta

...a hlavně, jsme na Pentax FRIENDS site, takže 8) 8) 8)
Pentax K-X,DA35 f2.4 SMC Pentax DAL-18-55, M 50/2.0, Sigma UC ZOOM 70-210 1:4-5.6, blesk Exakta CTZ-25

Uživatelský avatar
Hanz85
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 65
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od Hanz85 » 16 pro 2010, 17:13

Já ti děkuji za tvou reakci. Neumím psát asi dostatečně srozumitelně, ale vzal si mě to přímo z úst. Vystihl jsi to přesně. Díky

Uživatelský avatar
jzdenka
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 343
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Břeclav
Kontaktovat uživatele:

Re: Bo-Do-i - Podvod s objektivem "Čtěte" !

Příspěvek od jzdenka » 30 led 2011, 20:06

koukam, ze jste se dostali od puvodniho tematu malinko jinam, ne? Myslim, ze uz to staci a koncim tuhle debatu,stejne nebyla k nicemu.
A ted hezky zpet k foceni, panove. :D

Zamčeno

Zpět na „Internetové obchody, bazary a zkušenosti“