Oehling

Poraďme se kde nakupovat.

Moderátor: Moderátoři

kominp
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 159
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Rakovník

Oehling

Příspěvek od kominp » 09 říj 2008, 19:28

Vážení přátelé,rád bych Vás požádal o zkušenosti...názor...prostě vše co se týká int. prodejny Oehling CZ,rád od nich něco koupím :) ceny jsou zajímavé,jen jestli i zázemí mají taky tak super,nějaké recenze jsem čet a je to takové neslané nemastné proto toto vlákno.....mám na mysli_reklamace,telefóny jestli když "ptáčka chytli" nejsou hluché :twisted: .Někdo má osobní zkušenost s nákupem fotoaparátu?Moc Vám děkuji......přeci jenom těch necelých 27000kč za Pentax K20D 18-250,nejsou zase tak malé peníze.Dík Petr
O5 domaPX,K20D+skla

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
DjLuke9
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 738
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Tak na streidačku Slovensko-Česko:)
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od DjLuke9 » 09 říj 2008, 19:34

V oehlingu som uz nakupil nejake to zbozi a musim ho vrele doporucit, ochota,odpisu, ked zavolas poradia. Zaruku som nemusel riesit, ale fakt to tam maju na starosti ludia ktori sa tomu rozumeju. Samozrejem odpoved nie je okamzita a ttrva tak 2-3 dni ked mas dotaz telefonicky vsak to mas iste hned. Jedina ich nevyhoda je to ze maju vo zvyklosti svteko posielat cez PPL a i ked zvolis alebo im povies ze chces na dobierku cez Cesku postu stejne to poslu cez PPL, bol som tak raz nemilo prekvapeny jak som raz chcel aby mi nieco psolali cez CR postu pretoze som odchadzala posta uschova obchodny balik 10 pracovnych dni a zrazu mi volalal PPL-ka ze ma pre mna balik...
Takze len s tym ta mozu prekvpit...tiez je to velmi solidny obchod avsak ich ceny su troisku vysie ako inde...

kominp
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 159
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Rakovník

Příspěvek od kominp » 09 říj 2008, 19:48

DjLuke9 píše:V oehlingu som uz nakupil nejake to zbozi a musim ho vrele doporucit, ochota,odpisu, ked zavolas poradia. Zaruku som nemusel riesit, ale fakt to tam maju na starosti ludia ktori sa tomu rozumeju. Samozrejem odpoved nie je okamzita a ttrva tak 2-3 dni ked mas dotaz telefonicky vsak to mas iste hned. Jedina ich nevyhoda je to ze maju vo zvyklosti svteko posielat cez PPL a i ked zvolis alebo im povies ze chces na dobierku cez Cesku postu stejne to poslu cez PPL, bol som tak raz nemilo prekvapeny jak som raz chcel aby mi nieco psolali cez CR postu pretoze som odchadzala posta uschova obchodny balik 10 pracovnych dni a zrazu mi volalal PPL-ka ze ma pre mna balik...
Takze len s tym ta mozu prekvpit...tiez je to velmi solidny obchod avsak ich ceny su troisku vysie ako inde...

nerozumím poslední řádce.....jiné ceny?jinak dík za odpověď Petr
O5 domaPX,K20D+skla

Uživatelský avatar
harrvy
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 41
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Martin

Příspěvek od harrvy » 09 říj 2008, 19:59

kominp píše:
DjLuke9 píše:V oehlingu som uz nakupil nejake to zbozi a musim ho vrele doporucit, ochota,odpisu, ked zavolas poradia. Zaruku som nemusel riesit, ale fakt to tam maju na starosti ludia ktori sa tomu rozumeju. Samozrejem odpoved nie je okamzita a ttrva tak 2-3 dni ked mas dotaz telefonicky vsak to mas iste hned. Jedina ich nevyhoda je to ze maju vo zvyklosti svteko posielat cez PPL a i ked zvolis alebo im povies ze chces na dobierku cez Cesku postu stejne to poslu cez PPL, bol som tak raz nemilo prekvapeny jak som raz chcel aby mi nieco psolali cez CR postu pretoze som odchadzala posta uschova obchodny balik 10 pracovnych dni a zrazu mi volalal PPL-ka ze ma pre mna balik...
Takze len s tym ta mozu prekvpit...tiez je to velmi solidny obchod avsak ich ceny su troisku vysie ako inde...

nerozumím poslední řádce.....jiné ceny?jinak dík za odpověď Petr
No myslel to asi tak, ze oehling najlacnejsi nie je... skus kuknut trebars megafoto.cz Ten tvoj set K20D a DA 18-250 tam maju za 25882 KČ ;)

Uživatelský avatar
ammiga
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 309
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od ammiga » 09 říj 2008, 19:59

kominp: S 18-250?
Také jsem ji chtěl, když jsem kupoval K20D, ale na dotaz ohledně dostupnosti mi napsali, že vůbec netuší... Zjišťoval jsi již dostupnost?

Uživatelský avatar
Pavel41
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 592
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Rakovnicko na chalupě

Příspěvek od Pavel41 » 09 říj 2008, 21:33

Mám s Oehlingem dobrou zkušenost, byl jsem i u nich v Klatovech (jak v kamenném obchodě ve městě, tak v sídle firmy...), ale opravdu pozor na dostupnost: občas i když je uvedeno "skladem", nemusí to být skutečně okamžitě dostupné z důvodu rezervace. A pokud je třeba i "Doporučujeme", nebo "Karta zdarma" apod., konkrétní dostupnost se objeví an potvrzovacím e-mailu (velmi přesném a odpovídajícím složení faktury) - obvykle "do 14 dnů". Pak je vhodné telefonicky se domluvit - jednají solidně a akceptují i změny a opravy, které okamžitě potvrdí e-mailem.
Pavel

Uživatelský avatar
CJ_Kubik
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Třinec

Příspěvek od CJ_Kubik » 09 říj 2008, 21:46

Zdravím,

dneska mi dorazila K20D v setu s 16-50/2.8 + 50-135/2:8. Všechno funguje, ale v balíku nebyla 4GB karta, kterou jsem měl dostat k tomuto setu zdarma a nenašel jsem ani návod :( Před chvíli jsem naspal maila, tak uvidím co se bude dít.
Jinak to není můj první nákup na Oehlingu...už jsem kupoval kompakt pro rodiče, nějaké datové karty atd. vše bylo dosud bez problémů.

Uživatelský avatar
Pavel41
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 592
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Rakovnicko na chalupě

Příspěvek od Pavel41 » 09 říj 2008, 22:02

Jo, návod... :roll: vlastně o tom jsem psal kdesi na začátku: je to vlastně tak trochu německý obchod, takže handbuch je solidní tlustospis v němčině - a měl bys mít přiložené CD nadepsané "K20 Operating manuals", obsahující celkem slušný překlad... i s obrázky :wink: . Ale karta by měla být uvedena v ceně 1 Kč ve faktuře: a přiložena. Pokud ne, chybička se vloudila (i soudruzi v NDR dělali chyby...)
Edit a BTW: Než jsem tuhle poznámku odeslal, server PFS mne na 5 minut odstřihnul - stává se Vám to také (hlavně večer), že třeba půl hodiny je toto fórum nedostupné?
Pavel

kominp
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 159
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Rakovník

Příspěvek od kominp » 10 říj 2008, 04:43

Pavel41 píše:Mám s Oehlingem dobrou zkušenost, byl jsem i u nich v Klatovech (jak v kamenném obchodě ve městě, tak v sídle firmy...), ale opravdu pozor na dostupnost: občas i když je uvedeno "skladem", nemusí to být skutečně okamžitě dostupné z důvodu rezervace. A pokud je třeba i "Doporučujeme", nebo "Karta zdarma" apod., konkrétní dostupnost se objeví an potvrzovacím e-mailu (velmi přesném a odpovídajícím složení faktury) - obvykle "do 14 dnů". Pak je vhodné telefonicky se domluvit - jednají solidně a akceptují i změny a opravy, které okamžitě potvrdí e-mailem.
Ahoj tak jsem to právě u nich objednal bu referovat co a jak....Petr..........tak 10.10.2008 akce stornována nemají to skladem čekání min.21 dní na to nemám nervy...tak zítra VKfoto
Naposledy upravil(a) kominp dne 10 říj 2008, 17:18, celkem upraveno 1 x.
O5 domaPX,K20D+skla

Uživatelský avatar
SeaBear
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 205
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od SeaBear » 10 říj 2008, 09:44

Narazil jsem u Oehlingu na hodně zvláštní zkušenosti nakupujících. Platí to hlavně u novinek. Mají tam třeba nějakou cenu, hodně podezřele nízkou a když si to zkusili objednat, sdělili jim cenu běžnou (tj. vyšší) a třeba za týden ji opravili i na internetu..
Jinak podle srovnávání cen několika obchodů s Oehlingem: některé jejich zboží je o cca. 10-15% dražší než u konkurence a některé zase naopak na nejspodnější hranici, kterou jiný prodejce nabízí. Přijde mi, že si ty ceny cucají z prstu..
Voigtländer Brilliant, Exa 0, Px MZ-6, Px K20D
Px 50-135/2.8 SDM, Tamron 17-50/2,8 Di II
Giottos Carbon, Lowepro Computrekker Plus AW

Uživatelský avatar
SeaBear
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 205
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno

Příspěvek od SeaBear » 10 říj 2008, 09:46

Ale co se komunikace se zákazníkem týká, hodnotil bych ji hodně pozitivně a zatím jsem nenarazil na žádnou stížnot.
Voigtländer Brilliant, Exa 0, Px MZ-6, Px K20D
Px 50-135/2.8 SDM, Tamron 17-50/2,8 Di II
Giottos Carbon, Lowepro Computrekker Plus AW

Uživatelský avatar
Verne
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 75
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Letohrad

Příspěvek od Verne » 11 pro 2008, 17:32

V létě jsem u nich kupoval batoh Bagmaster a v říjnu se mi na hlavní komoře rozbil zip a to téměř na konci před uplným otevřením. Kdyby řekly že je jsem ho rozbil otevřením komory s málo rozepnutým zipem,asi bych to neuhádal. 11 listopadu jsem jim tam batoh zaslal s popisem závady. Celý měsíc bylo ticho,žádný telefon ani mail a dnes mi PPL dovezla balík a v něm nový batoh. Přesně po 30ti dnech. Tedy klobouk dolů.Takže na ně musím pjet zatím jenom samou chválu. :D :D :D
Verne
Pentax K 100 D,Ricoh KR 10,Pentax DA 18-55 AL II.Pentax DA 50-200 ED ,Pentax A 50/2,Pentax A 35/2,8,Pentax K 24/2,8,Sigma 70-300 DL, Velbon Sherpa 435 a nějaký filtry HOYA a COKIN. vernar@orlice.cz

Uživatelský avatar
BenaCZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2201
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BenaCZ » 11 pro 2008, 22:51

SeaBear píše:Ale co se komunikace se zákazníkem týká, hodnotil bych ji hodně pozitivně a zatím jsem nenarazil na žádnou stížnot.
No ja s nima zas tak spokojeny nejsem. Kupoval jsem tam ted blesk Metz 58. 2x jsem se ptal jestli maji cesky manual. Zadna odpoved. Blesk prisel sice s ceskym manualem ale pro verzi canon. Tak jsem psal (po treti) ze chci spravny manual pro verzi pentax (docela dost se to lisi v nekterych vecech). No a odpoved zadna... Fotoskoda ten manual ma prelozeny. Ale ma taky ten blesk dost drahy :(
Pentax K5II; Pentax 15/4 ltd; Pentax 21/3,2 ltd; Pentax FA35/2; Pentax 55/1,4; Pentax 50-135/2,8

Uživatelský avatar
Kulich
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 81
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno / Třinec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Kulich » 11 pro 2008, 23:29

Český manual ti klidně pošle česká Hama - oficální dovozce. Já jsem aspoň teda před rokem kupoval Metze 48, hned po tom co vyšela na trh, sice u škody, ale taky bez českého manuálu. Napsal jsem teda do Hamy, kde jsem uvedl seriovku blesku, ti se mně obratem zeptali na adresu a český manuál jsem měl za pár dní doma.
BenaCZ píše:
SeaBear píše:Ale co se komunikace se zákazníkem týká, hodnotil bych ji hodně pozitivně a zatím jsem nenarazil na žádnou stížnot.
No ja s nima zas tak spokojeny nejsem. Kupoval jsem tam ted blesk Metz 58. 2x jsem se ptal jestli maji cesky manual. Zadna odpoved. Blesk prisel sice s ceskym manualem ale pro verzi canon. Tak jsem psal (po treti) ze chci spravny manual pro verzi pentax (docela dost se to lisi v nekterych vecech). No a odpoved zadna... Fotoskoda ten manual ma prelozeny. Ale ma taky ten blesk dost drahy :(
Pentax k100d + Sigma 10-20 mm F4-5,6 EX DC + Tamron SP AF 17-50 mm F2,8 XR Di II + Pentax DA* 50-135mm F2.8 ED IF SDM + Metz 48 AF-1

Koukněte na mojí fotogalerii na: http://michalkubis.cz

Uživatelský avatar
BenaCZ
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 2201
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od BenaCZ » 12 pro 2008, 08:15

vyzkousim dik
Pentax K5II; Pentax 15/4 ltd; Pentax 21/3,2 ltd; Pentax FA35/2; Pentax 55/1,4; Pentax 50-135/2,8

Odpovědět

Zpět na „Internetové obchody, bazary a zkušenosti“