Jak jsem si chtěl koupit expozimetr na bazoši...

Poraďme se kde nakupovat.

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Kuba
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 112
Registrován: 23 úno 2019, 07:40
Bydliště: Uherské Hradiště

Jak jsem si chtěl koupit expozimetr na bazoši...

Příspěvek od Kuba » 24 črc 2021, 20:31

Pánové, tak jsem se rozhodl že bych si mohl pořídit nějaký expozimetr ke starému Zenitu 12 XP. Mrknu na inzerce a vidím nabídku, která mě zaujala. Cena super, jak už to bývá, jen tan obsah už zřejmě napovídal že bude zábava. A ona fakt byla. Nedá mi to a pro obveselení to celé zveřejním.

Obrázek

Tedy inzerát zněl:
Model:GOSSEN - GOSSEN LUNA PRO
Expozimetr na baterii, je jako nový a plně funguje.
Baterie nová+ dám další novou, lze běžně koupit za 46 kč.
Org pouzdro.
Prodávají se od 1500 kč, přesně tento model, jsou i jiné dost podobné, ale tento je jiný, tedy chytré řeči nechne na jindy.
Pazdera ho má za 2000 kč a je v dezolátním stavu.

Jméno: Standa
Telefon: 792250116
Lokalita: 517 02 Rychnov nad Kněžnou
Cena: 600 Kč

Odepsal jsem a netrpělivě čekal na odpověď:
Dobrý den, mám zájem o nabízený expozimetr. Mohl bych poprosit o foto skutečného stavu?
Děkuji.




Druhý den odpověď:
22 Jul 2021 07:24:13 +0200 (CEST) - 85.160.47.201 - Eurotel Praha, spol. s r.o.
Dobry den pane ...... Na Vas dotaz ohledne pozadavku k vyfoceni expozimetru( jako dukaz ze to skutecne vlastnim) je spise zavadejici a na dalsi vtipek licke povahy. Mohu treba stahnout z databaze fotek snimky, ktete nejsou na internetu a poslat je, s tvrzenim ze jsem to fotil a vyhovet Vam a pravdivost nezjistite ani kdybyste byl Hery Potr😁. Nebo budete akceptovat inzerci jak je, a nic tim neudelate😇. Zahadou vsak neni Vase prihloupla otazka i dotaz v jednom🤡 ale fakt ze je to aplikovano na bszatove Zbozi, a ne na kamenny obchod cislo internrtovy prodej firem( dke je toliko podvodu okradenych lidi) ze takove procento nenazene ani klan zlodeju v Praze za 100 let🤣. A misto toho aby lide pozadovaly poctivost v internetovem obchodu v castkach statisicu kde se to deje kazdou v terinu , vynechavam stat a banky kde se krade po hodinach, tak to pozadujete po bazarovem Zbozi 🤣🤣🤣. Abych Vas nezatezoval a nepraskla Vam cevka z toho to mysleni, tak se podivejte na jine nabidky. Vy budete v jistote a ja v klidu a bez zabalovani a vypysovani adres na baliku😁. Standa


Nedalo mi to a tak jem odepsal:
Dobrý den pane Stando,
děkuji za Vaši laskavou odpověď. Nic člověka nepotěší více než vtipná
forma komunikace po ránu. K takové mám jistý druh pochopení. Samozřejmě
s ohledem na Vaše duševní zdraví se pokusím zdržet invektivů a vtipně
mířených urážek.
Sháním vhodný expozimetr na měření expozice pro stařičký Zenit 12 XP. A
jak sám vtipně podotýkáte tak na internetu se to hemží různými prodejci,
kteří neváhají zaplísněný objektiv s poškrábanou čočkou nabízet jako TOP
stav. No budiž, každý máme svoji karmu.
Seriózní prodejci, kteří chtějí prodat opravdu nemají problém doplnit
další fotografie, případně popis a třeba i nějakou historii o původu
zboží. Samozřejmně, je otázkou nakolik jsou ty historky důvěryhodné že.
Expozimetr, který nabízíte je s poslední ve výrobní řadě Luna. Pokud vím
tak první vyráběné kusy byly určeny pro napájení rtuťovou baterií V625PX
(1,35V) novější verze jsou pak napájeny bateriemi LR44 (1,5V). Což je
sice rozdíl možná zanedbatelný, leč u elektronických zařízení tohoto
typu často podstatný. To pro jaké baterie byl expozimetr původně určen
se dá poznat ze zadní strany, kde je toto uvedeno. Ne každý je
odborníkem na elaktroniku a také ne každý věci které prodává sám
používal a má s nimi nějakou zkušenost. Proto je nejlepší pro všechny
strany obchodní transakce to vyfotit, což vzhledem k tomu že se jedné o
fototechniku, nemusí být zase až takový problém.

Přeji Vám hezký den.



Na reakci jsem dlouho nečekal:
22 Jul 2021 09:39:44 +0200 (CEST) - 89.24.43.41 - T-Mobile Czech Republic a.s.
Take se zdrzim vtipnych poznamek😃. Snad postaci i takova banalita, jako je ma skromnost chapani fotografie i samou poctatu. Snad takova malickost meho chapani je fotografovani na sklo. Tak ze malickost jako je expozimetru u jinych radoby znalcu, je u mne nepotrebna vec😎. A az dojdete tak to daleko, ted skromně receno, mi muzete zase polemizovat o znalostech pristroju, expozimetru, i plisni😁
A za dvě vteřiny ještě dodatek:
22 Jul 2021 09:41:44 +0200 (CEST) - 89.24.43.41
PS: Ohledne baterii, ji lze bezne koupit. Sice ma jine oznaceni, Varta



Až teď jsem mrkl na hodnocení prodejce na bazoši no žádná sláva a tak moje reakce už ve stylu "volné zábavy":
Tak jsem si přečetl Vaše hodnocení na bazoši a tak nějak mi to celé
došlo. V podstatě už chápu styl Vašeho jednání. :-)
Obrázek
Obrázek


Pan Standa nezklamal a zase něco hezkého odepsal:
22 Jul 2021 12:20:16 +0200 (CEST) - 188.122.197.10 - AUPARK-CZ (WiFi, nákupní centrum Hradec Králové Czech Republic)
Na to jak jste se hodnotil a pisemne reagoval, jsem zrejme predcasne zvazoval Vasi inteligenci na normalni vlne, ale to je jen chvilkove opojeni😄. Tak ze vitej v mem svete, nepochopeni nelogickeho uvazovani Vas😁😁😁. Kupujicich.
Kdyz jsem natacel a fotil Vratne Lahve se Zdendou, tak u vina a klaviru nam jisty pan rikal, ze nechape muj postoj se svetlem u ceny, Lucerna- Nechapave otravoval a Zdenek, v klidu pojal situaci a zeptal se: mate sem Povoleni? 🤣 tim se reklo: komu se nelibi postoj toho druheho, at si jde jinam👍
A ještě za dvě vteřiny doplnil:
22 Jul 2021 12:22:07 +0200 (CEST) - 188.122.197.10
PS: Ja se nepodrizuji Vam a vasim zadostem, spise naopak! Nebo v kamene prodejne rozhodujete vy?? Nebo prodejce😁😁



Popil se Zdenou víno u klavíru, tak tomu nešlo odolat:
Ten váš styl opravdu nechápu. Zřejmě Vám v životě asi někdo hodně
ublížil. Nemyslím že je třeba se chytat všeho a hned to nějak otáčet. V
podstatě z mého prvotního zájmu o nabízenou věc a jednoduché žádosti
jsem nezjistil zhola nic. To je samozřejmě dost smutné konstatování.



Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat:
23 Jul 2021 11:41:28 +0200 (CEST) - 85.160.47.201 - Eurotel Praha, spol. s r.o.
Preji hezky den.
PS: vy nekoupil a radeji prenecham klukum v Praze. A ja jneudelam podrizene oc jste zadal! A to je oc tu bezi. Jdete do obchodu A pozadajte prodej at si oblikne tanga, ze Vas zajima, velikost A stav🤣🤣🤣



Tak tady už zacíná opravdová zábavička:
Ach ten češtin, není úplně dobrá.


Na tahu opět pan Standa:
24 Jul 2021 20:03:24 +0200 (CEST) - 85.160.47.201
Ano to je fakt. Ale zase na druhou stranu, jako ne-čech, nedělám průsery v mém jazyce jako Češi Kyno::



Tak snad to nebude moje poslední odpověď:
Bylo to milí si s Vami psala, ale ja koupila jinde raději.
Hezký večer.


Jsem v koncích, úplně mne to rozsekalo :-)
25 Jul 2021 11:47:02 +0200 - 85.160.47.201
To tezko, jsem jediny kdo ho prodaval😋, A proc to vim?? 🙏😋😋😋😋

Bylo by škoda si takovéto perly schovávat sobecky jen pro sebe. Tak snad se trochu pobavíte a také trochu zbystříte smysly při podobných inzerátech.

Závěrem bych to shrnul slovy pana Standy:
Pokud máte nějaký super expozimetr zadarmo tak mi ho koukejte nabídnout :-)



EDIT: Tak on pan Standa je i nejen dobrý prodejce, ale i velmi "dobrý" zákazník

Nedalo mi to a tak jsem se podíval, kdo je kdo. Vzal jsem Standův e-mail stanislav-dobai@email.cz a hodil do google. Tady pan Standa píše o tom že "poštou .může přebrat Dobai Stanislav, Veronika Dyntarová", Tak to prosvištíme googlem a copak na nás vypadne.
Dyntarová Veronika
Okružní 411, 517 01 Solnice
Výroba a prodej šperků.
E-maily stanislavdobai@email.cz
Tak kuknem do RES:
256: Povrchová úprava a zušlechťování kovů; obrábění
431: Demolice a příprava staveniště
433: Kompletační a dokončovací práce
4399: Ostatní specializované stavební činnosti j. n.
46900: Nespecializovaný velkoobchod
471: Maloobchod v nespecializovaných prodejnách
47790: Maloobchod s použitým zbožím v prodejnách
620: Činnosti v oblasti informačních technologií
63: Informační činnosti
649: Ostatní finanční zprostředkování
702: Poradenství v oblasti řízení
7120: Technické zkoušky a analýzy
772: Pronájem a leasing výrobků pro osobní potřebu a převážně pro domácnost


Jaká to náhodička, že. No a na dané adrese pak máme Penzion v podhůří Orlických hor

Jen doufám že hosty tam neubytovává přímo pan Standa.

On pan Standa asi bude nakonec opravdu fotograf. Tak kdyby někdo měl zájem o "seriózní" obchod pak ho jistě může kontaktovat na facebooku.

A ještě pan Standa na Instagramu.

Doplnil jsem ještě IP adresy a časová razítka.
Naposledy upravil(a) Kuba dne 25 črc 2021, 16:25, celkem upraveno 4 x.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Vnosek
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 755
Registrován: 12 dub 2015, 19:45
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem si chtěl koupit expozimetr na bazoši...

Příspěvek od Vnosek » 24 črc 2021, 22:34

Podle Zmana je každý sedmý čech dement, já si myslím, že to číslo je větší a zemana a jeho nohsledy z duše nenávadím :)

Uživatelský avatar
Kuba
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 112
Registrován: 23 úno 2019, 07:40
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jak jsem si chtěl koupit expozimetr na bazoši...

Příspěvek od Kuba » 24 črc 2021, 22:41

V současné době to vypadá že je to 50/50.

DavidM
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 211
Registrován: 28 črc 2019, 18:24

Re: Jak jsem si chtěl koupit expozimetr na bazoši...

Příspěvek od DavidM » 25 črc 2021, 06:02

hmm, děsivé.
Ale, prodával / prodávám tři video / fotosvětla a ten kolotoč kolem byl děsivý. Hodinu a možná déle, dokolečka dokola jsem slyšel, proč to není kompletní (je to naprosto kompletní - nabíječka a baterky se kupují zvlášť) , že jsem podvodník, je to drahé..... a znovu od začátku... nakonec jsem kupujícímu, který vůbec neušil co kupuje doporučil, ať se koukne jinde -> dostal jsem další kýbl hov.n na hlavu.

U každého světla to bylo podobné, vypsané parametry + upozornění o jakou verzi jde ( pevná teplota barvy), zda je to s baterkama nebo bez a pod. a lidi nechápou psaný text :)

Uživatelský avatar
Kuba
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 112
Registrován: 23 úno 2019, 07:40
Bydliště: Uherské Hradiště

Re: Jak jsem si chtěl koupit expozimetr na bazoši...

Příspěvek od Kuba » 25 črc 2021, 07:35

Před více jak deseti lety jsem prodával pár starých filmů z 16mm promítačky. Téma "autoškola" a "civilní obrana".

Napsal mi zájemce s žádostí o kompletní seznam. Tak jsem to vzal film po filmu, strávil na tom večer a udělal kompletní seznam i s popisem stavu daného filmu.

Teď už si to moc konkrétně nevzpomínám, ale vím že jako odpověď mi zájemce napsal něco ve stylu: "je to drahé, nikdo to nekoupí, moje královská nabídka je cca 1/10 požadované ceny". Podotýkám že chtěl vše.

Poděkoval jsem mu za zájem a tím jsem to uzavřel.

Za měsíc další zájemce. Zase chtěl seznam, zase že je to drahé atd...

Za pár dnů další zájemce... A zase podobný scénář. Tak mi to nedalo a mrkl jsem na ty předchozí e-maily. Každý byl sice jiný, jiné podpisy, ale shodoval se psaný projev, hrubky, překlepy. Tak jsem nakoukl do zdroje a jejda, stejné IP, jedna pevná a jedna mobilní. On totiž jednou psal z mobilu a jindy z PC.

Nedalo mě to, tak jsem mu zpracoval podklady a zaslal jsem mu je s tím, jestli mu to stojí za to. Že kdyby napsal hned že o to má zájem a rád by s tím dále šmelil, tak by jsme se mohli nějak domluvit. Že si mohl odpustit tuto hru hodnou BIS.
Nakonec se omluvil s tím že něco psal on a něco brácha...

Lidi jsou opravdu různí a mají pocit že na netu jsou anonymní a nic se jim stát nemůže.

Uživatelský avatar
slavek
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 1408
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak jsem si chtěl koupit expozimetr na bazoši...

Příspěvek od slavek » 25 črc 2021, 12:23

Kuba píše:
24 črc 2021, 20:31
Jaká to náhodička, že. No a na dané adrese pak máme Penzion v podhůří Orlických hor
Tak to můžeme jet pana Standu pozdravit :lol: :lol: :lol:

Je děsivé, co vše ti interneti nedovolí různým pochybným a duševně pokřiveným, arogantním lidem...
K-1, K-1, K-3II, K-3, K-5 mod, K-7, K-30 mod
DA10-17FE; DA*11-18/2.8;DFA15-30WR; DA15/4Ltd; DA20-40Ltd;DFA24-70WR; FA31/1.8Ltd; DA35/2.8MacroLtd; A50/1.2; DFA*50/1.4; DA*55/1.4; FA77/1.8Ltd; DFA*85/1.4;DFA100/2.8MacroAW; M135/3.5; K200/2.5; DA*300/4;DFA150-450AW

a další...

JoV
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 709
Registrován: 02 bře 2011, 06:49

Re: Jak jsem si chtěl koupit expozimetr na bazoši...

Příspěvek od JoV » 27 črc 2021, 05:47

Ja som vela vecí týmto spôsobom nekupoval - ale raz som zháňal zosilovač a to bolo celkom zaujímavé. Najprv som sa dohodol s jedným chlapíkom. Dokonca niečo spustil z ceny - vybral som peniaze a išiel k nemu (dohodli sme sa že ho môžem odskúšať). Samozrejme nebol doma - bol sa niekde kúpať (asi sme sa zle pochopili pri dohadovaní - myslím že tam nebol zlý úmysel). Keď som navrhol iný termín, tak zrazu dvihol cenu. Ukončil som to. Za tú vyššiu cenu ho ponúkal ešte niekolko mesiacov, potom išiel na cenu ktorú sme mali dohodnutú predtým.
Po nejakom čase som zareagoval na iný inzerát - dohodli sme sa že nie je problém zosilovač odskúšať u neho doma - nakoniec z toho bola ponuka že si pre neho môžem prísť do nejakej posilovne a na otázku skúšania povedal že to tam skúsi na niečo napojiť. Keď som ho poslal niekam, tak sa ešte rozčuloval že ja som neseriózny a že som vlastne nič nechcel kúpiť a podobné hovadiny.
Skončilo to tak, že som si zobral pôžičku a kúpil nový. Rok som splácal a mám pokoj.

P.S. Inak nechápem ako niekto môže kludne nakupovať zo zahraničia, keď je niekedy evidentne problém sa dohodnúť s luďmi hovoriacimi rovnakou rečou a žijúcimi v jednom meste.

Odpovědět

Zpět na „Internetové obchody, bazary a zkušenosti“