Tak kdo už ji máte :)

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Alf
Hlavní Admin
Hlavní Admin
Příspěvky: 1371
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Tak kdo už ji máte :)

Příspěvek od Alf » 02 pro 2006, 15:57

Tak kdo už ji má sákriš přiznejte se :)
Sony A7 III, Tamron 17-28mm F2,8, Tamron 28-75mm F2,8 III, Samyang 35mm F2,8, Voigtlander 10mm F5,6 Heliar ASPH, Voigtlander 15mm F4.5 III, Sony 90mm Macro F2,8, Sigma 14mm F1,8 Art

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Sydneycan
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Sydney / Bratislava
Kontaktovat uživatele:

mam...

Příspěvek od Sydneycan » 05 pro 2006, 09:30

a som spokojny. :)
- Sydneycan

Uživatelský avatar
Alf
Hlavní Admin
Hlavní Admin
Příspěvky: 1371
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alf » 05 pro 2006, 22:12

Hlavně neváhej nám poslat nějaký obrázek :)
Sony A7 III, Tamron 17-28mm F2,8, Tamron 28-75mm F2,8 III, Samyang 35mm F2,8, Voigtlander 10mm F5,6 Heliar ASPH, Voigtlander 15mm F4.5 III, Sony 90mm Macro F2,8, Sigma 14mm F1,8 Art

Sydneycan
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Sydney / Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Sydneycan » 06 pro 2006, 03:01

nejake su uz nahodene ako urcite uz vies..zopar ich este pridam. Musim sa oboznamit najprv s fotakom. Aj tie fotky co som posielal boli bez uprav (iba ak orezane a sem tam uprava kontrastu)
Ten fotak zacina byt velmi velmi popularny, hlavne co sa tyka pomeru vykon/cena. Som rad ze som pockal a ze som nesiel na Canon 400D ani Nikon D70/80. Mam k tomu dva objektivy, Sigmy, a hlavne Sigma 70-300mm F4-5.6 DG mi robi radost.
Co sa tyka anti-shake, tak to je no comment, funguje to uzasne a vlastne vsetky fotky co som vyvesil su bez stativu.
Samotny fotak je pomerne tazky oproti plastovemu Canonu a VYBORNE sadne do ruky, co bolo jednou z prekazok preco nie Canon. Rozmiestnenie tlacidiel mi pride prirodzene (podotykam ze predtym som ziadnu SLR and DSLR nemal), display ma problem na slnku, ale to asi snad kazdy. 2.5'' zabezpecuje dostatocne preview snimok.
Co ma ohromilo tak to bola bateria. Na novo kupenu bateriu, ktoru som nedal dobijat (nove z boxu su vacsinou nabite na stvrtinu) mi vydrzala celu sobotu a az ku koncu mi ohlasila pokles. Po nabiti na druhy den som fotil takmer nepretrzite a ani na konci dna nebol naznak poklesu ! Teraz neviem ci je problem taky ze klesne na pol a potom mi po piatich minutach skonci alebo skutocne vydrzi tak dlho. Zatial teda o druhej baterii ani neuvazujem.
Pri nizsich svetelnych podmienkach AF potrebuje trosku casu, ale myslim ze je to prirodzene. (neviem ani porovnat)
Ak ma niekto nejake otazky na tento fotak ..pytajte sa. A hlavne by som nevahal ! : )
- Sydneycan

Uživatelský avatar
milanf
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od milanf » 23 pro 2006, 20:09

Mám ji od pátku. Docela to nakonec vyšlo ještě pod stromeček, ale tam ji dávat ani nebudu a už sedí v brašně :) Co říct? Ztrácím se v prioritách času i clony, plavu v tom, čtu moc hezky provedený a srozumitelně přeložený manuál, zkouším cvakat a nechávám se překvapit, co to zase vyvede. Prostě radost z nové hračky bezmezná a rozhodně to stojí ZA TO! Sigma 17-70 si na ni sedla jak od narození a rozumí si a zatím jsem ani ještě nezkoušel ty dvě mé MF skla. Jak už bylo řečeno, tak sedne do pazůr jak kovaná, ale vzhledem k faktu, že jsem doteď fotil "krabičkou od sirek", tak teprve teď zažívám ten luxus z pořádného a pevného úchopu. A to povrchové provedení a cit pentaxích inženýrů pro detail panečku! Stejně tak cítím tu pěknou "tíhu" a se sigmou už je to znát :) no, prostě úplně jiné pocity a pro mne bezkonkurenční ze všech dvou mých fotopřístrojů. Všechno jen "hloupé" kompakty a proto teď o to hůře do těch priorit časů a clon jako nováček zapadám, ale zkouším a hlavně si "zase" hraju :) Fotky zatím nechávám "v šuplíku", ale až se osmělím a hlavně TO POCHOPÍM :lol: , tak ukážu a rád ;)

Uživatelský avatar
Alf
Hlavní Admin
Hlavní Admin
Příspěvky: 1371
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alf » 23 pro 2006, 23:57

Prosim Tě Milane podívej se na CD jestli tam nenajdeš manuál na K10D v PDF česky. Jestli ano tak mi ho prosím pošli. Dík
Sony A7 III, Tamron 17-28mm F2,8, Tamron 28-75mm F2,8 III, Samyang 35mm F2,8, Voigtlander 10mm F5,6 Heliar ASPH, Voigtlander 15mm F4.5 III, Sony 90mm Macro F2,8, Sigma 14mm F1,8 Art

Uživatelský avatar
milanf
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od milanf » 24 pro 2006, 11:37

Nic takového tam není :( CD má navíc zabráno z kapacity jen nějakých 90 MB a nenachází se tam mimo Pentax Photo Browser 3.0 a Photo Laboratory 3.0 a nezbytných driverů nic, co by se dalo manuálem a natož českým nazývat. Vše jen v tištěné podobě. Píšu to sem, aby se náhodou někdo o chvilku nezeptal zas...Navíc si myslím, že ani na tom nemá Pentec zájem, aby se jejich překlad takto na webu množil, když jej řádný majitel dostane (v ceně) přístroje. Vše vedené heslem "nic není zadarmo". Nepotěšil jsem tě, ale pokud nějaký dobrák PDFko nevyrobí, tak jen tak myslím nebude....

Uživatelský avatar
cikorsky
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 564
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Kysucké Nové Mesto, SR
Kontaktovat uživatele:

už jsem mezi Vámi...

Příspěvek od cikorsky » 27 pro 2006, 17:09

Tak už ji teda mám taky a už jsem se tady k vam taky přihlasil (po nekolika neuspešných logginech :) a slibuji, že budu sypat fotky,...
K10D a K70D, Pentax 12-24/4, Pentax 50-135/2,8, Sigma 17-70, Sigma 105/2,8, Pentax 50/1,4

https://www.webovica.sk

Uživatelský avatar
Ajvn
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Kontaktovat uživatele:

funguje s objektivy K a M?

Příspěvek od Ajvn » 28 pro 2006, 10:53

Muzu se Vas zeptat, Vy co uz jste stastni majitele, jestli Vam funguje K10D s objektivy se starym bajonetem K a M? Na dpreview.com pisou bajonety KAF2, KAF a KA, ale o K zadna zminka, ani s dovetkem, ze ano, ale s omezenou funkcnosti. Docela me to zajima, par starych ne-A-ckovych objektivu mam a rad bych je pouzil i na tomhle digi-tele. Diky moc za info.

Uživatelský avatar
jir_ist
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 315
Registrován: 01 led 1970, 01:00

K objektiv

Příspěvek od jir_ist » 28 pro 2006, 13:03

Mělo by to fungovat u bajonetu K (u M nevím ani jak dalece je jiný), ovšem musíš mít povoleno v Menu objektivy mimo polohu A, samozřejmě nastaven Manul Focus....
Už na DS používám Bellows (prodlužovací měch ??) pro makro, na které jsem si napasoval K bajonet.... nejlépe mi vyhoval program na Av (předvolitelná clona), kvůli měření expozice, ale dá se i s jiným....
Zatím jsem K10D na Bellows nepoužíval, ale systém je stejný, měl by být .....
Jenom si dávej pozor, aby na kroužku starého bajonetu K nebyl žádný otvor po šroubku, aby byl hladký, aby se ti do toho otvoru (který má zpravidla ostré hrany) nezapadl a nezasekl se jeden z el. kontaktů na obrubě bajonetu kamery. Zakousne se to a jsi vyřízen, nijak se k tomu nedostaneš, abys to uvolnil...... Tohle nebezpečí ti asi nehrozí, jestli budeš používat objektiv jak je, mně hrozilo, protože jsem použil je odšroubovaný bajonet.... :-)
jir_ist

Uživatelský avatar
grobe
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 19
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Vratimov
Kontaktovat uživatele:

k10d + af 360fgz

Příspěvek od grobe » 29 pro 2006, 10:55

nevíte jak je to s kompatibilotu těchle dvou? co jde a co ne. jde mi o wireless a synchro na kratké časy (hss). nemate někdo odkaz na český navod af360fgz? diky

Uživatelský avatar
jir_ist
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 315
Registrován: 01 led 1970, 01:00

flash compatabilty

Příspěvek od jir_ist » 29 pro 2006, 11:12

Wireless je možné jen mezi dvěma externímy blesky (jeden je Master, druhý Slave). Built-in Flash není pro wireless vybavena.....
HSS externí blesk není problém..... ale pro HSS Wireless platí to co nahoře, tedy mezi dvěma externímy blesky....
ty externí blesky se myslí Pentax tvoje AF360FGZ či AF540FGZ (je to konečně v příručce ke K10D) a myslím Sigma EF 500 Super.....
jir_ist

Uživatelský avatar
Zenon Plech
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Ostrost JPEG versus RAW

Příspěvek od Zenon Plech » 29 pro 2006, 12:42

Prosím prosím, mohli byste udělat fotku toho samého v JPEG a RAW? Na dpreview nebo kde (porovnání K10D, Canonu a Nikonu) byly fotky K10D v JPEG výrazně rozostřenější než v RAW. Zajímalo by mne, jestli už je to opravené nebo ne (meditovali tam nad tím, že je to firmwarem). Díky předem.
Plech

Uživatelský avatar
jean.luc
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha

Příspěvek od jean.luc » 02 led 2007, 15:19

Protože jsem to četl taky, tak jsem to vyzkoušel a žádný "výrazný" rozdíl jsem nepozoroval. Hlavní rozdíl je v tom, že z RAW si fotku "vyvolám" mnohem snadněji než úpravama JPG, takže mi připadala lepší. Možná taky proto, že to bylo foceno za mizerných podmínek.
O víkendu jsem fotil venku, ale ješte jsem s fotkama nepracoval.
Jean Luc
K10D, MZ-6

Odpovědět

Zpět na „Pentax K10D, K20D“