problem se zrcátkem

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
LDmat
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: 31 bře 2013, 21:01

problem se zrcátkem

Příspěvek od LDmat » 12 črc 2013, 19:20

Dobrý den, dnes sem jel fotit a vzal jsem si objektiv 18-55mm a když sem chtěl fotit sekvenčne tak 3 fotky dobře a pak v hledáčku přeskočil obraz na tmavejší a už to nezaostřilo a mělo zvláštní zvuk, když sem dal jiný objektiv tak zatím dobrý... ale zrcátko jako kdyby se nedovřelo, nemáte nějakou radu :((

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
kluzo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1260
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: problem se zrcátkem

Příspěvek od kluzo » 12 črc 2013, 21:15

Kdyby nedovřelo zrcátko, byl by obraz "půlený", tzn. část černá a část obraz. Jak velká část by to byla záleží na tom, jak moc to "nedovře". Jak to popisuješ, připadá mi to jako neotevřená clona. Zkontroluj objektiv zezadu od bajonetu, je tam taková páčka, stou, když budeš hýbat, bude se otevírat a zavírat clona, případně v najonetu foťáku je "protikus" k té páčce, zkontroluj, jestli něco z toho není poškozené a jestli páčka v objektivu chodí lehce a přivírá clonu.
Ještě jsem si vzpomněl, jednou na K-m se mi stalo, že jsem objektiv neměl pořádně zacvaknutý v bajonetu a při focení se objektiv mírně pootočil a ostřící oska neseděla pořádně ve šroubku a přeskakovalo to. Ten zvuk byl taky dost divný.

LDmat
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: 31 bře 2013, 21:01

Re: problem se zrcátkem

Příspěvek od LDmat » 12 črc 2013, 22:35

zkusil jsem vyměnit objektiv a chvilku fotil a nic, vrátil sem po 5O fotkách zas ten objektiv a už to býlo v pořádku, možná tam bylo něco zaseknuté, ale vyděsilo mě to, a zkazilo den :)

Uživatelský avatar
kluzo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1260
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: problem se zrcátkem

Příspěvek od kluzo » 12 črc 2013, 22:47

Myslím, že to to mohl být ten nedocvaklý bajonet :-)

Odpovědět

Zpět na „Pentax K10D, K20D“