Katastrofa - pokazený foťák

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
dejna
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Katastrofa - pokazený foťák

Příspěvek od dejna » 05 zář 2012, 08:47

jestli vám to pomůže, mám nefunkční K-10 na díly(odtržený slot na kartu od zakladove desky.
nevim kolik za ni muzu chtit, moje představa je cca 1500,-, tak kdybyste měl někdo zájem tak se ozvěte.
David
K10 18-55,50-200,smc m50 1,7,FA 50 1,4, DA 10-17

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
Hanigal
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava

Re: Katastrofa - pokazený foťák

Příspěvek od Hanigal » 05 zář 2012, 09:27

Zdravím,
dnes by mi mala dôjsť náhradná matnica - alebo zajtra. Pokúsim sa ju vymeniť sám :). Takže možnože zajtra využijem ponuku Dejnu :) - ak mi to nevyjde a následne Dušana - Duvesa...

th

Uživatelský avatar
Hanigal
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 100
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava

Re: Katastrofa - pokazený foťák

Příspěvek od Hanigal » 05 zář 2012, 20:57

Zdravím všetkých a veľmi pekne ďakujem za pomoc, najmú Duvesovi - že bol ochotný sa na to pozrieť.
Matnica je vymenená. Kúpil som si šachovnicovú, lebo inú v megafoto nemali a nechcelo sa mi dlho čakať na doručenie inej - ak by som si mal vybrať - už by som si ju asi nekúpil - zbytočne tie čiary zavádzajú v hľadáčiku. Ináč, nie je to také komplikované, ako som sa bál. Samozrejme, že vždy sa niečo musí skomplikovať : vo videu, i v návode bolo ukázané, ako je matnica vložená v tej škatulke a tak ako bola vložená, tak som ju mal len pinzetou vytiahnuť a vložiť do tých mriežok. Samozrejme, že po otvorení škatuľky som zistil, že matnica je tam vložená naopak - ako v návode a ako vo videu. Záver: video a návod sa nemýlia. Súdruhovia z Filipín to tam vložili naopak. Ináč - nie je úplne bezchybná - je tam v jednej časti nakreslená/urobená taká machulka - ale už na to kašlem - nevadí mi a nemám chuť ani nervy to ísť reklamovať.

Ešte raz vďaka všetkým.

hanigal

Uživatelský avatar
lennyl
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 5061
Registrován: 10 led 2012, 00:40

Re: Katastrofa - pokazený foťák

Příspěvek od lennyl » 05 zář 2012, 21:20

samotna vymena matnice je v pohode,len aby sa cloveku ruky netriasli :)
...len treba pripadne dokladat kusky platkov na nastavenie spravneho AF (teda to co clovek vidi v hladaciku ako ostre, aby korespondovalo s pipnutim AF fotaku), tak som to robil ja s matnicou z focuscreen.com
...a druha vec, ze vzdy sa tam dostane prach, ja som kvoli tomu pri vymene matnice ju mal asi 4x vonku aby som ofukoval balonikom prach, no skor ho rozfukoval vsade vo fotaku :D, ale vo finale mi tam stale daky ostal viditelny...
Sony A7 IV + A6000 + Sony FE 20/1,8G + Sony FE 35/1,4 GM + Sigma 50/1,4 ART DG DN + Sigma 85/1,4 ART DG DN + Sigma 100-400/5-6,3 DG DN

freddy krueger
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 263
Registrován: 21 dub 2011, 14:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Katastrofa - pokazený foťák

Příspěvek od freddy krueger » 05 zář 2012, 21:26

Ofukovat z tama prach nemá smysl, ve výsledku se ti ho tam dostane stejně nebo víc. A jako bonus si třeba ještě někde matnici mikroskopicky poškrábeš a přitom můžeš být opatrný jak chceš (můj případ).

Uživatelský avatar
bigfoot
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 956
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: mlecna draha
Kontaktovat uživatele:

Re: Katastrofa - pokazený foťák

Příspěvek od bigfoot » 06 zář 2012, 08:57

dejna píše:jestli vám to pomůže, mám nefunkční K-10 na díly(odtržený slot na kartu od zakladove desky.
nevim kolik za ni muzu chtit, moje představa je cca 1500,-, tak kdybyste měl někdo zájem tak se ozvěte.
David
zaujem by bol, citaj PM...
...K10+K5...
a rozne serepeticky

Odpovědět

Zpět na „Pentax K10D, K20D“