Zajímavá vada snímacího čipu u K20D

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavá vada snímacího čipu u K20D

Příspěvek od duves » 22 čer 2012, 13:50

Ito, tiež som nad tym uvažoval. No potom je/bude chybna elektronika v matičnej doske a nie v snímači. Vymena snímaču nepomôže. Vedel by som to pozrieť, ale za cenu kupy tela od miryho. Neviem, či to ma pre mna zmysel. Mam jedno take telo, snímač je OK, aj elektronika. Ma inu vec pokazenu. Preto som ponukal opravu. Ten model je samozrejme prekonany, ale je stale použitelny napr. na infra.
Možno ak by som stiahol cenu opravy, tak by miry povoli. Opravim to za 200,-€. Konečna cena.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
Pavel41
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 592
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Rakovnicko na chalupě

Re: Zajímavá vada snímacího čipu u K20D

Příspěvek od Pavel41 » 22 čer 2012, 16:23

lto píše:Je toho viac ...
a viac .. v Tvomo pripade asi zlyhal ten elektronicky prepinaci odbvod, co riadi cely riadok /CCD neovlada pixel po pixeli ako CMOS/.
Jen detailní připomínka: K20D právě už má CMOS (na rozdíl od K200D, která poslední byla s CCD)...
Pavel

Uživatelský avatar
miry
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Zajímavá vada snímacího čipu u K20D

Příspěvek od miry » 22 čer 2012, 21:04

Díky, že jsi si dal tu práci a ještě hledal...... tak asi to není až tak vzácná závada..... Pročetl jsem to a jsem smířený s tím, že se s K20 rozloučím...

Uživatelský avatar
miry
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Zajímavá vada snímacího čipu u K20D

Příspěvek od miry » 22 čer 2012, 21:05

majster333 píše:miry: ako rozoberať to, len tak asi nemá zmyslel ( z môjho pohľadu) nič neopravíš maximálne sa ti to už nepodarí zložiť späť.
Skôr, ak mu nič iné nie je, tak by som sa zmieril s orezom fotiek - keď si na to zvykneš, foteniu to nebráni...
To jsi určitě nemyslel vážně :D :D

lto
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 334
Registrován: 28 čer 2011, 15:53
Bydliště: Bratislava

Re: Zajímavá vada snímacího čipu u K20D

Příspěvek od lto » 22 čer 2012, 21:14

Pavel41 píše:
lto píše:Je toho viac ...
a viac .. v Tvomo pripade asi zlyhal ten elektronicky prepinaci odbvod, co riadi cely riadok /CCD neovlada pixel po pixeli ako CMOS/.
Jen detailní připomínka: K20D právě už má CMOS (na rozdíl od K200D, která poslední byla s CCD)...
Aha .. niekde sa mi zdalo, ze sa pisalo o CCD, tak som to nehladal aky typ snimacu. Tak potom je zaujimave, ze je to taka vada. To asi nebude snimacom :?:
Pentax K-x, Lumix FZ18, Olympus E-PL1

Uživatelský avatar
miry
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 14
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Zajímavá vada snímacího čipu u K20D

Příspěvek od miry » 22 čer 2012, 21:17

duves píše:
Ito, tiež som nad tym uvažoval. No potom je/bude chybna elektronika v matičnej doske a nie v snímači. Vymena snímaču nepomôže. Vedel by som to pozrieť, ale za cenu kupy tela od miryho. Neviem, či to ma pre mna zmysel. Mam jedno take telo, snímač je OK, aj elektronika. Ma inu vec pokazenu. Preto som ponukal opravu. Ten model je samozrejme prekonany, ale je stale použitelny napr. na infra.
Možno ak by som stiahol cenu opravy, tak by miry povoli. Opravim to za 200,-€. Konečna cena.
Dneska jsem ještě ze zoufalství provedl pár pokusů - přeinstaloval jsem zpět na starší firmware, pak zase zpátky na nenovější, zchladil jsem K20 v ledničce - výsledek žádný, svislý pruh zůstává......

Duves - děkuji za nabídku na opravu, ale opravdu do toho za tuhle cenu nepůjdu....
Nechci tady z toho dělat prodejní inzerci, ale pokud by měl někdo o tu K20D zájem, ozvěte se - levně prodám. Jinak je v perfektním stavu (vyjma te závady). Nabíječka, dva akumulátory, manuál, orig. krabice.
Děkuji všem, kdo se tím problémem zabývali a je zřejmě zbytečné v tom pokračovat.
Zdravím.

streckerz
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: 21 srp 2012, 18:30

Re: Zajímavá vada snímacího čipu u K20D

Příspěvek od streckerz » 21 srp 2012, 20:23

Zdravím,
nedávno jsem koupil tento defektní foťák. Problém jsem vyřešil prográmkem, který místo pruhu vyretušuje. V praxi pokud nevíte, že tam pruh byl, nic nepoznáte. Pokud by měl někdo stejný defekt a chtěl to řešit stejným způsobem, ať se mi ozve, pokud mi pošle jednu fotku, velmi rychle jsem schopný program upravit na jiný defektní sloupec.

Uživatelský avatar
mkyral
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 306
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Frýdek-Místek
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavá vada snímacího čipu u K20D

Příspěvek od mkyral » 14 říj 2013, 10:32

Tak se hlásím do klubu. O víkendu se na fotkách objevil černý pruh, navíc okořeněný velkým bílým vadným pixelem. Celkem mně to naštvalo, opravovat to nemá smysl, chtělo by to nový, ale momentálně na to nejsou finance (jó rekonstrukce bytového jádra dovede vysát konto :-( ). Zatím to budu řešit opravným skriptíkem a budu šetřit na nový.

petrs22
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: 12 zář 2012, 20:26

Re: Zajímavá vada snímacího čipu u K20D

Příspěvek od petrs22 » 03 říj 2014, 21:54

tak jsem odpoledne vyrazil na krátkou procházku s K20D a zkoušel jsem starý Helios 44-2,bylo nádherné podvečerní světlo,urychleně jsem stáhnul fotky-a objevila se přesně zde popisovaná vada,s pomocí své dcery jsme vyzkoušeli vše,co je tu popisováno,jenom zatím nedošlo na umístění P.do mrazáku,nakonec asi po dvou hodinách jsme ve vzdali,něco jsem chtěl zachránit ořezem,upravuji fotky ve FotoFiltru,a v tom programu jsem kliknul na ikonku odstranění prachu-a zázrak,ta hnusná barevná čára je PRYČ,jednoduché řešení,ale stejně asi vbrzku budu muset koupit nový,již jsem i kacířsky přemýšlel o jiné značce,ale na internetu jsem zjistil,že tuto závadu mají i canikony,takže na značce nezáleží

Uživatelský avatar
laurel
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 831
Registrován: 31 srp 2011, 07:43
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavá vada snímacího čipu u K20D

Příspěvek od laurel » 03 říj 2014, 21:57

mozna se tu objevi par kousku pentaxu na prodej. ;-)
Pentax FF MX + 50/f1.7
Nikon: D750, F100, 24-70/f2,8, 50/f1.4, 70-200/f4, 60/f2.8 Macro
FEISOL CT-3332 + kulova hlava CB-40D
Peak Design Slide & Capture PRO
WWW: http://www.kubinec.net

Uživatelský avatar
miky_lbc
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2277
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Zajímavá vada snímacího čipu u K20D

Příspěvek od miky_lbc » 03 říj 2014, 22:32

To co popisuju neni rozhodně řešení situace... ale svého času jsem "opravil" jeden foťák tak, že jsem "hot air" pájkou lehce přehřál všechny čipy na desce, co jsem našel. A světe div se...

Uživatelský avatar
kordoz
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1441
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Podpolanie a ak nie som doma, tak horske stity
Kontaktovat uživatele:

Re: Zajímavá vada snímacího čipu u K20D

Příspěvek od kordoz » 04 říj 2014, 20:15

to bude na vine zrejme ten bezolovnaty cin ....
http://magicslovakia.szm.com
------------------------------
Pentax 67, 45/4, 105/2.4 200/4, 300/4, 400/4
Pentax PZ-1p, Tamron90/2.8
Pentax K-3, 15/4 Ltd, 31/1.8 Ltd, Sigma 100-300/4 EX

AMD RYZEN 7 Hackintosh, OSX High Sierra, 16GB RAM, Samsung SSD Pro

petrs22
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 4
Registrován: 12 zář 2012, 20:26

Re: Zajímavá vada snímacího čipu u K20D

Příspěvek od petrs22 » 26 říj 2014, 19:04

nakonec jsem to vyřešil,řešení je Pentax k 50

Odpovědět

Zpět na „Pentax K10D, K20D“