Redukce objektivů M42 na Pentax

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Bogo
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 115
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Královéhradecký kraj

Redukce objektivů M42 na Pentax

Příspěvek od Bogo » 12 zář 2007, 19:37

Na K10D chci použít starší objektiv Helios 50/1.8 M42 pro portrétní fotografii (kvůli světelnosti a nastavení neostrosti pozadí) a také pro infrafotografii. Proto jsem začal hledat vhodnou redukci mezi bajonetem Pentax a M42. Zjistil jsem, že existuje řada různých typů u různých dodavatelů. Např. u MATIN Adapteru Pentax 4/3 M-42 se uvádí, že má také jistič proti špatnému překroucení adaptéru a snímky foceny fotoaparátem PENTAX s použitím adaptéru M-42 jsou bez ztráty ostrosti také při zaostřování do nekonečna. Našel jsem i další odlišné adaptery http://www.fotoskoda.cz/eObchod/3160614 ... kbaj-30501 a http://www.photolifeshop.cz/inshop/scri ... 4&Level=78. Chci se zeptat máte někdo zkušenost s redukcemi a kterou volit? Ta od Hamy se mi zdá být větší a lepší pro nasazení, ale není to náhodou plast? Vadil by? U objektivu Helios 50/1.8 při ostření trochu se vysunuje zadní část objektivu při zaostření na nekonečno, nezachytím za zrcadlo? Poraďte, nemám s redukcemi žádnou zkušenost. Děkuji.
Bogo

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
jvrana
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha, Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Redukce objektivů M42 na Pentax

Příspěvek od jvrana » 12 zář 2007, 23:11

Bogo píše:http://www.photolifeshop.cz/inshop/scri ... 4&Level=78. Chci se zeptat máte někdo zkušenost s redukcemi a kterou volit?
Krasny den,

Mam zkusenosti stou od hamy.. bohuzel jeji hlavni nevyhodou je ze se docela spatne doluje ven z fotoaparatu ja sam ji mam na jednom objektivu napevno a na druhem s odmontovanou pojistkou. Kazdopane neni ji vubec zadnej problem pretocit a zaseknout v tele.

Prohledejte toto forum redukce se tu resily nekolikrat.

Lide co maji tu Pentaxackou redukci tvrdi ze se da velmi pohodlne pouhou rukou z tela vyndat. Navic je o stovku levnejsi. Nicmene photolife shop ma jiz delsi dobu v shopu napsano ze ji nema a nevy kdy ji dostanou. A v zadnem jinem shopu jsem ji neobevil nema ji v nabidce ani http://www.pentax.cz

Jinak s tou hamackou jsme nezaznamenal problemi s ostrenim na nekonecno. No popravde mam stema manualnima objektiva problem vubec zaostrit. Ale to je problem koordinace oci a rukou :))

Honza Vrana

Uživatelský avatar
jvrana
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha, Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Redukce objektivů M42 na Pentax

Příspěvek od jvrana » 13 zář 2007, 08:30

jvrana píše:Nicmene photolife shop ma jiz delsi dobu v shopu napsano ze ji nema a nevy kdy ji dostanou
Poslal jsem jim dotaz a napsaly mi :

"Dobrý den, tento adapter nám má přijít dneska. Bohužel ale nevíme kolik
kusů. Jednou za čas nám pár kousků dodají. Pokud o něj tedy máte zájem,
doporučujeme ho objednat. Je pak větší jistota, že na vás dojde řada a
nebudete se na něj poptávat donekonečna a donekonečna na něj čekat."

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 13 zář 2007, 08:31

Jeste na jare meli tu origos Pentax skladem u Skody.

Jinak K10D a IR nejsou kamaradi, ale to uz se tady resilo...

Uživatelský avatar
jvrana
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha, Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jvrana » 13 zář 2007, 08:45

elho_cid píše:Jinak K10D a IR nejsou kamaradi, ale to uz se tady resilo...
Omlouvam se co myslite IR?

Uživatelský avatar
dxp
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 136
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od dxp » 13 zář 2007, 11:26

Co třeba právě Infra Red? :D

Uživatelský avatar
jvrana
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha, Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od jvrana » 13 zář 2007, 12:26

dxp píše:Co třeba právě Infra Red? :D
Noo to asi jo ale nikde se v tomto vlakne o Infra nehovori. Takze me prislo divny proc se zduraznuje ze K10D ma silny infra filtr.

Uživatelský avatar
dxp
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 136
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Redukce objektivů M42 na Pentax

Příspěvek od dxp » 13 zář 2007, 12:54

Bogo píše:Na K10D chci použít starší objektiv Helios 50/1.8 M42 pro portrétní fotografii (kvůli světelnosti a nastavení neostrosti pozadí) a také pro infrafotografii...
Právě že hovoří :D

Uživatelský avatar
Pavel
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 39
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno (Zábřeh)

Příspěvek od Pavel » 13 zář 2007, 13:04

Mám k ká100Déčku originál Pentax redukci. Nasadit i vyjmout jde po získání jisté praxe bez problémů, ale spíš mi vadí, že má vůli a našroubovaný objektiv trochy kiklá :) Nicméně na kvalitě fotek to znát není, takže asi tak :)
D90, Zenit E, dříve K100D

Uživatelský avatar
ower
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 55
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od ower » 13 zář 2007, 14:23

Jak jsem jiz psal v jinem threadu, mel jsem obe, hamu i pentax a hamu rozhodne nekupovat!!! objektiv mel obrovskou vuli, redukce se prakticky nedala vyndat, protacela se, no proste shit! Nikdy vice!!! Pentax redukci nasroubuju na objektiv, zacvaknu do objimky. Nic vic, zadny pohyb, zadna vule... Jako origos bajonet. Pri vyndavani odsroubuju a pokud redukce nevypadne sama, uchopim pojistku mezi palec a ukazovak a jednoduse vytahnu... nemuze byt snadnejsi. opakuji, hamu nikdy! (jedina jeji vyhoda je, ze ji ma skoda na sklade, pentax jsem mel z druhe ruky po tom, co mi photolife porad psal ze uz uz to bude a ono to mesic nebylo... - doporucuju napsat nekam inzerat ze se shani pentax redukce. Me se ozvala jedna slecna po 2 dnech (a myslim, ze to cetla zrovna tady :) )) Ahoj Ondra

Uživatelský avatar
mzub
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 1
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Redukce objektivů M42 na Pentax

Příspěvek od mzub » 13 zář 2007, 18:06

Koupil jsem redukci Pentax ve Foto Centrum Ostrava - cena 390,-

Poštovní 9, Ostrava 1, 702 00
Tel/Fax: 596 11 55 33

Uživatelský avatar
jvrana
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 53
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha, Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Redukce objektivů M42 na Pentax

Příspěvek od jvrana » 14 zář 2007, 08:27

dxp píše:Právě že hovoří :D
Omlouvam se jsem slepej :))

Uživatelský avatar
Bogo
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 115
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Královéhradecký kraj

Mám

Příspěvek od Bogo » 20 zář 2007, 08:55

Tak jsem koupil "super" redukci M42-Pentax K, je to z Polska přes http://www.fotopl.cz/?lang=cze. Jsem velmi a velmi spokojen. Doporučuji podívat se na jejich stránky, výborné zboží a velmi přijatelné ceny. Koupil jsem i IR Filtr Matin a redukce Matin. Mají rychlou dodací lhůtu do 3 dnů poštou až domů po uskutečnění platby předem na jejich účet u e-Banky. A to nejlepší, poštovné je jen 60 Kč.
Bogo

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 20 zář 2007, 09:03

Napis vic o tom filtru, je dobry?

Uživatelský avatar
Bogo
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 115
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Královéhradecký kraj

IR

Příspěvek od Bogo » 20 zář 2007, 09:19

Zkoušel jsem ho, je kvalitní, jak v provedení, tak první fotka vyšla taky dobře. Vzal jsem ten největší 58 mm a (rozdíl ceny je nepatrný) redukuji jej na 52 mm. Je to výhodné z hlediska světelnosti a možné vinětace. Zkoušel jsem ho na seťák 18-55, teď ho mohu zkusit i na Helios 50/1.8, který mám konečně s perfektní redukcí.
Bogo

Odpovědět

Zpět na „Pentax K10D, K20D“