Porucha K 20

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Karci
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 148
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Nová Dubnica, SK

Příspěvek od Karci » 21 lis 2009, 13:31

Mam problem s K20D. Prave mi prestal fungovat stabilizator. Vlastne len jedna cievka na stabilizacii cipu. Ked ze sa tieto cievky aktivuju vzdy pri foteni a drzia cip v spravnej polohe t.j. bud ho drzia fixne alebo koriguju pohyb, tak je cela fotka posunuta asi o 20% vlavo. A naviac to vzdy riadne plesne fotakom pri stlaceni spuste. Rana je to taka silna, ze sa to podoba spusteniu cistenia cipu. V podstate sa stym neda fotit.
Mal niekto podobny problem?
Neskusal som este prepalit FW, lebo nemam pri sebe kabel. Inak mam FW 1.03.
Pentax K20D; K-3; DA18-55/3.5-5.6; DA35/2.4; DA50/1.8; AF-540FGZ;Tamron 90mm/F2.8; 17-50/F2.8; 70-200/F2.8;Sigma AF 10-20/F4-5.6; Samyang 8mm/3.5; Kenko 1.5x; Zomei Z668C ...

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
xmeda
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1047
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xmeda » 21 lis 2009, 15:48

reklamace.. tohle s firmware nema co delat

Uživatelský avatar
majster333
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 548
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od majster333 » 21 lis 2009, 16:48

reklamuj. otom som ešte nepočul
od 8/2007 K10D + 18-55 -1:3,5-5,6; predtým practica L2 a ručný exp.. K10D tomu hovorím rýchlosť oproti ručnej práci :-), fotím málo ale s radosťou. už aj 40/2,8 limited

Karci
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 148
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Nová Dubnica, SK

Příspěvek od Karci » 16 led 2010, 18:01

Tak konecne mi prisiel K20D zo servisu. Mal som problem so stabilizatorom. Na koniec to bol HW problem a museli vymenit celi mechanizmus stabilizacie vraj aj s CMOS (asi to maju ako jeden nahradny diel).
Poviem vam, ze som aj po mesiaci zabudol aky je ten fotak tazky (docasne som pouzival olympus C765).
Inak servis je SUPER.Ziaden problem som nemal. Jedina vec, co ma stvala, ze v Nemecku mali od 24.12. do 1.1. dovolenku. No a preto ten mesiac cakania.
Pentax K20D; K-3; DA18-55/3.5-5.6; DA35/2.4; DA50/1.8; AF-540FGZ;Tamron 90mm/F2.8; 17-50/F2.8; 70-200/F2.8;Sigma AF 10-20/F4-5.6; Samyang 8mm/3.5; Kenko 1.5x; Zomei Z668C ...

Uživatelský avatar
miska
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od miska » 06 úno 2010, 13:03

Ahojte,
kupila som si K20D v lete minuly rok v Japonsku, dostala som aj zarucny list na rok a vsetko okolo toho.
Asi pred dvoma tyzdnami sa mi stalo daco zvlastne:D Fotila som jednu oslavu narodenin a vsetko fungovalo tak ako malo, neskor som si ho dala na stolik a o den neskor ked som si ho kontrolovala, zrazu, ked som ho zapinala, v pravom dolnom rohu nieco zavibrovalo a pri automatike mi objektiv sam nehccel zaostrovat a nechce doteraz a uz som presla snad vsetky nastavenia a vsetko, ale ako keby nefungoval. Rucne sa samozrejme da zaostrit. Neviete v com je problem?
chcem ho dat do servisu, no michalovce su daleko....neviem ci ten problem je zavazny, ci neviete, kto resp kde by sa na to niekto mohol kuknut a povedat mi, ci je to vazne a dat to do michaloviec alebo len daky srobik chyba:)
dakujem!
alebo im tam mam napisat email? ako ste to riesili?

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 06 úno 2010, 15:09

to vypadá spíš na problém objektivu než na problém těla. Máš Da*16-50?

Uživatelský avatar
xmeda
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1047
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xmeda » 06 úno 2010, 15:31

miska píše:Ahojte,
kupila som si K20D v lete minuly rok v Japonsku, dostala som aj zarucny list na rok a vsetko okolo toho.
Asi pred dvoma tyzdnami sa mi stalo daco zvlastne:D Fotila som jednu oslavu narodenin a vsetko fungovalo tak ako malo, neskor som si ho dala na stolik a o den neskor ked som si ho kontrolovala, zrazu, ked som ho zapinala, v pravom dolnom rohu nieco zavibrovalo a pri automatike mi objektiv sam nehccel zaostrovat a nechce doteraz a uz som presla snad vsetky nastavenia a vsetko, ale ako keby nefungoval. Rucne sa samozrejme da zaostrit. Neviete v com je problem?
chcem ho dat do servisu, no michalovce su daleko....neviem ci ten problem je zavazny, ci neviete, kto resp kde by sa na to niekto mohol kuknut a povedat mi, ci je to vazne a dat to do michaloviec alebo len daky srobik chyba:)
dakujem!
alebo im tam mam napisat email? ako ste to riesili?


vycistit kontakty a sachticku s vrtulkou nahonu jeste zkus.. lihem, na bajonetu fotaku i na objektivu. Zkusit poprehazovat AF/MF spinac parkrat, Jinak jedine servis.

Uživatelský avatar
miska
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 2
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od miska » 20 úno 2010, 18:58

elho_cid jj mam a xmeda cistila som uz asi vsetko a aj som poprehadzovala AF...ale stale nic, no potom som to nechala tak a odlozila ho na tyzden, aby si chudak trochu oddychol a ked som ho vytiahla opat to fungovalo....nie zeby som nebola rada, ale uplne to neviem pochopit...a bojim sa, ze sa mi to opat posaha a neviem ci sa trepat do michaloviec(postou to v ziadnom pripade posielat nebudem) aby sa na to celkovo pozreli, alebo mam cakat a az kym bude koniec zaruky a potom sa mi to opat stane:/

Dakujem mimochodom za odpovede:) je to od vas mile

Uživatelský avatar
xmeda
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1047
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od xmeda » 20 úno 2010, 19:24

miska píše:elho_cid jj mam a xmeda cistila som uz asi vsetko a aj som poprehadzovala AF...ale stale nic, no potom som to nechala tak a odlozila ho na tyzden, aby si chudak trochu oddychol a ked som ho vytiahla opat to fungovalo....nie zeby som nebola rada, ale uplne to neviem pochopit...a bojim sa, ze sa mi to opat posaha a neviem ci sa trepat do michaloviec(postou to v ziadnom pripade posielat nebudem) aby sa na to celkovo pozreli, alebo mam cakat a az kym bude koniec zaruky a potom sa mi to opat stane:/

Dakujem mimochodom za odpovede:) je to od vas mile

Tak moznosti me napadaji dve

a) bylo nekde vlhko u kontaktu, nebo nejaka kovova pilina z bajonetu neco zkratla a pak odpadla

b) tzv studeny spoj - spatne zapajeny nejaky propoj a intermetalicka slitina poruznu s ohratim nebo casem meni svuj charakter a bud to vede proud nebo ne.. a pak to dela bordel. Celkem bezna vec u elektroniky, ale blbe se hleda.. mel jsem takhle treba hodinky, co na slunku pokazde zdechly.. pak to v servisu propajeli znova, tri mesice byl klid.. a pak to slo zpet a vymenili hodinky.

choděj
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: 13 črc 2015, 16:00

Re: Porucha K 20

Příspěvek od choděj » 13 črc 2015, 16:45

Sice už tohle vlákno nejspíš vychladlo, ale stejně se zkusím připojit. Řeším teď nejspíš stejný problém. Vzal jsem po hodinové přestávce ve focení znovu do ruky K-20, ale po zapnutí se začalo ozývat jen tiché rytmické cvakání po cca 2 vteřinách, jako by se uvnitř snažil roztočit motorek, ale bez úspěchu, v hledáčku se neobjevila značka zaostření, spoušť zatvrdla a nebylo možné ji stisknout. Foťák před tím ležel venku na stole, nicméně ve stínu a žádné extrémní teploty nebyly. Nic se nezměnilo ani po přepnutí na MF ani po výměně baterie a objektivu (původně na něm byl DA 18-55), ani po resetu. Nepomohl ani upgrade firmwaru. Foťák je zároveň "líný", když se snažím listovat v menu, na stisk tlačítek reaguje s velkým zpožděním. Je v háji motorek AF nebo to bude spíš problém v elektronice? Má s tím někdo zkušenost, resp. na kolik ho vyšla oprava? Díky za reakci.

Uživatelský avatar
xmeda
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1047
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha K 20

Příspěvek od xmeda » 13 črc 2015, 17:59

choděj píše:Sice už tohle vlákno nejspíš vychladlo, ale stejně se zkusím připojit. Řeším teď nejspíš stejný problém. Vzal jsem po hodinové přestávce ve focení znovu do ruky K-20....

A) bez objektivu neco dela?
b) bez pametovky neco dela?
c) vypnuti SR ma vliv?
d) dela fotak pri startu otrep snimace?
e) funguji vsechny tlacitka, neni nejaky trvale sepnuty?
f) zaverka a zrcatko behaji?
g) protocenim spinace se nahodi zivy nahled?
h) chodi volne clonova ovladaci paka v bajonetu? Zavira fotak clonu v objektivu?

Do firmware neni dobry drbat kdyz je rozhozeny hardware (!)

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha K 20

Příspěvek od duves » 18 črc 2015, 14:26

choděj píše:Sice už tohle vlákno nejspíš vychladlo, ale stejně se zkusím připojit. Řeším teď nejspíš stejný problém. Vzal jsem po hodinové přestávce ve focení znovu do ruky K-20, ale po zapnutí se začalo ozývat jen tiché rytmické cvakání po cca 2 vteřinách, jako by se uvnitř snažil roztočit motorek, ale bez úspěchu, v hledáčku se neobjevila značka zaostření, spoušť zatvrdla a nebylo možné ji stisknout. Foťák před tím ležel venku na stole, nicméně ve stínu a žádné extrémní teploty nebyly. Nic se nezměnilo ani po přepnutí na MF ani po výměně baterie a objektivu (původně na něm byl DA 18-55), ani po resetu. Nepomohl ani upgrade firmwaru. Foťák je zároveň "líný", když se snažím listovat v menu, na stisk tlačítek reaguje s velkým zpožděním. Je v háji motorek AF nebo to bude spíš problém v elektronice? Má s tím někdo zkušenost, resp. na kolik ho vyšla oprava? Díky za reakci.
No čo si zistil? Či nič? Čo teda nefunguje?

choděj
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 3
Registrován: 13 črc 2015, 16:00

Re: Porucha K 20

Příspěvek od choděj » 23 črc 2015, 10:21

Zdravím. Donesl jsem foťák do servisu a dozvěděl se, že odchází "zrcátková deska" či jak to opravář pojmenoval. Mechanickým zásahem uvolnil zaseklou součástku, ale řekl, že se to může kdykoli opakovat a už to bude jen horší, protože jde o únavu materiálu. A náhradní díl na skladu není, takže čekám, jestli se ho nepodaří objevit někde mimo ČR.
H.

Uživatelský avatar
duves
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 2007
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: Porucha K 20

Příspěvek od duves » 24 črc 2015, 19:12

niečo mi zostane po K20, možno by sme mohli niečo dohodnuť

Odpovědět

Zpět na „Pentax K10D, K20D“