K10D-pomoct!

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
dxp
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 136
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy

K10D-pomoct!

Příspěvek od dxp » 27 bře 2007, 07:10

Ahoj lidi, včera mi po dlouhým čekání dorazila vytoužená K10D a přijde mi, že není úplně všechno, jak má být... :( Rád bych se proto sešel s někým kdo jí taky má(nebo ten foťák zná a má třeba 100ku), aby tu mojí zkouknul a řek mi, jestli to je normální a já jsem jenom lempl, a nebo ne. Ideálně někdo z jižních Čech nebo z Prahy!
Konkrétně jde o to, že když foťák zapnu (ON) tak se nic nedějě, a ani když namáčknu spoušť? Pak to vetšinou "rozchodim" tím, že ten zapínací kroužek přimáčknu na náhled hloubky ostrosti...ale i pak mi přijde, jako by spoušt chvilkama nedělala to co chci...a na stavovým displeji zůstávají údaje jenom cca několik sekund a pak zhasnou...nebo to tak má být?

Dík David

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
Cimrmanek
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 593
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cimrmanek » 27 bře 2007, 08:38

Tak to vypada, ze mas nejspis neco s tim vypinacem, protoze po zapnuti fotak reaguje prakticky okamzite, i spoust a muzes hned fotit. Jak pises ze kdyz to rozchodis tak obcas spoust nedela co chces to jen potvrzuje, asi je tam nejaky spatny kontakt, to ja na reklamaci :-( Jestli hned po zapnuti nevyfotis snimek, tak se ani nemusis s nikym schazet, je to chyba. A jak dlouho sviti udaje na stavovem displeji se da nastavit v preferencich, takze tezko rict co tam mas nastavene.

Uživatelský avatar
jir_ist
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 315
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od jir_ist » 27 bře 2007, 10:39

Ale ze všeho nejdřív podezřívej baterku, to je staré pravidlo. Změř její napětí, výkon a všechno..... pak teprve přemýšlej o vracení, servisu atd... to je nejčastější problém u kamer, které jedou na baterky..... přeju úspěch.... jirka
jir_ist

Uživatelský avatar
Cimrmanek
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 593
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cimrmanek » 27 bře 2007, 10:57

Jo to muze byt taky ono, to mne ted nejak nenapadlo, jeste ze tu mame jirku ;-)
Ale je divne ze to rozchodi tim prepnutim na nahled, no ale mozne je vsechno. Zkus nabit baterku a dej vedet jestli to bylo ono, drzim palce.

Uživatelský avatar
dxp
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 136
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od dxp » 04 dub 2007, 09:09

Tak vám dvěma - Cimrmanek a jir_st - díky moc za odpovědi! Asi to byl opravdu nějakej vadnej kontakt (na spoušti?), vyměnili mi kus za kus, právě teď jsem to dostal:-) Zatím vypadá, že to je v pohodě, ale radši ŤUK, ŤUK :) Doufám, že teď už si budu jen užívat focení bez problémů!

Uživatelský avatar
jir_ist
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 315
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od jir_ist » 04 dub 2007, 12:13

to je OK, na co bychom tady jinak byli ??? hlavně ať ti teď kamera slouží bez problému a dělá výborný fotky skoro sama :-)
jir_ist

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 05 dub 2007, 07:43

Rad slysim, ze servis Pentaxu funguje tak dobre - kus za kus, to je idealni reseni.

Taky si s necim nevim rady. V ceskym navodu na strane 143 je popsana nejaka funkce "cas aktivace expozimetru" (3s, 10s, 30s) . Nenasel jsem jine vysvetleni, nez ze vynuti prepocet ohniskove vzdalenosti crop faktorem pro starsi blesky. A to se mi zda podezrele.
Nejake napady?

Uživatelský avatar
dxp
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 136
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Jižní Čechy

Příspěvek od dxp » 05 dub 2007, 08:10

elho_cid: to nebyl servis:-( Protože jsem to kupoval přes internet, tak mám ze zákona právo do 14 dnů vrátit zboží bez udání důvodu (POZOR: na rozdíl od reklamace musíte mít origoš obal!), což je jednoduší a rychlejší než reklamace. Já jsem se s nima domluvil, že neproběhne vrácení zboží-vrácení peněz ale já vrátim foťák-oni pošlou novej kus. Musim je pochválit za rychlost, v ten samej den, kdy dostali balík odemně, odeslali novej, takže celý to trvalo 4 pracovní dny. Pokud to někoho zajímá, tak to byl obchod Fischer&Bernard a jejich web: www.megafoto.cz.

Uživatelský avatar
Cimrmanek
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 593
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Mikulov
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Cimrmanek » 05 dub 2007, 08:19

dxp: no vidis tak si to nakonec vyresil takhle jednoduse, tak at ti ten novej kousek slouzi a brzo se tady pochlubis nejakyma fotkama ;-)

Uživatelský avatar
jir_ist
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 315
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od jir_ist » 05 dub 2007, 11:28

"cas aktivace expozimetru" (3s, 10s, 30s)" je nastavení po jakou dobu expozimetr po namáčknutí spouště expozici průběžně měří (je aktivní, přijímá informace), po této době naměřenou expozici drží v paměti po dobu kterou máš nastavenou v jiném Menu "jak dlouho je rozsvícen LCD panel"....při změně podmínek musíš tedy namáčknout spoušť znovu, aktivovat expozimetr (po 3s,10s,30s)... když máš nastaveno např.3s a změní se poměry, musíš namáčknout spoušť znovu prakticky hned. Když máš nastaveno 30s, tak po dobu 30s reaguje expozimetr sám.
Je to třeba dost důležité při použití měření v Manual způsobem "Green Button". Když máš nastaveno třeba 10 či 30 s, tak během té doby můžeš mačkat Green Button, expozice se mění atd., když máš nastaveno 3s musíš Green Button zmáčknout během těch 3s kdy je měření expozimetru "aktivní".
Jak tě mohlo napadnout že by to mělo mít něco společného s ohniskovou vzdáleností či funkcí blesku ???
Naposledy upravil(a) jir_ist dne 06 dub 2007, 13:05, celkem upraveno 4 x.
jir_ist

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 05 dub 2007, 12:27

Diky.
Me samotneho by to nenapadlo, ale v navodu je to vyslovne napsano, v sekci o pouziti externich blesku je poznamka k pouziti blesku AF360FGZ.

Uživatelský avatar
jir_ist
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 315
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od jir_ist » 05 dub 2007, 12:35

PS. Jo ty myslíš tu zmínku, že když je expozimetr vypnutý, že blesk neregistruje ohniskovou vzdálenost objektivu a jde na "default" 35 mm ??? Tak to s tím sice souvisí vzdáleně ale je to hlavně logické, že když není expozimetr v provozu (aktivní) tak není blesku nic známo o cloně a tedy i objektivu (není výměna informací), teda pro mne.
Hlavní_primární účel toho nastavení v Menu je "pracovní doba" expozimetru, jak píšu, a blesku se to týká jen jako sekundární dopad_důsledek.
jir_ist

Uživatelský avatar
CJ_Kubik
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 31
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Třinec

nevyfotí

Příspěvek od CJ_Kubik » 08 zář 2007, 20:56

Zdravím,
sem tam se mi stane, že po zapnutí K10, se mi místo vyfocených snímku uloží jen černá fotka (nic víc...jen černá fotka) a to do doby než ho vypnu a znovu zapnu.. Foťák ji normálně pojmenuje a uloží, ale je to prostě černý čtverec (jednolitá barva, žádné rozdíly v odstínu). A vím, že krytku objektivu mám mít před focením dole :) Nevíte co s tím, nestalo se vám to taky?

Díky za odpovědi

Uživatelský avatar
strom353
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 23
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Telč - CZ / Geneve - CH

Re: nevyfotí

Příspěvek od strom353 » 09 zář 2007, 01:41

CJ_Kubik píše:A vím, že krytku objektivu mám mít před focením dole :)
:lol: Timto jsi me krasne rozesmal :D Ale jinak nevim, nic podobneho se mi, musim zatukat, nestalo.
K10D + Sigma DC 17-70mm F2.8-4.5 MACRO

Odpovědět

Zpět na „Pentax K10D, K20D“