jaký objektiv pod vodu ( moře)

Vše o sklech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
pepos
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: 11 črc 2013, 21:52

jaký objektiv pod vodu ( moře)

Příspěvek od pepos » 25 úno 2021, 21:04

zdravím , a tak jsem si pořídil pozdro pod vodu WP-S5 a řeším jaký by byl nejvhodnější objektiv pro fotografování v moři , žádné hloubky to znamená bez blesku )))) mám K-5 IIs :D

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
inutihar
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 376
Registrován: 22 zář 2013, 09:17
Bydliště: nyní Praha

Re: jaký objektiv pod vodu ( moře)

Příspěvek od inutihar » 26 úno 2021, 13:15

Máš nějakou představu, jak to chceš používat?

Měl jsem něco podobného a už v nějakých 4 m se s tím pouzdrem kvůli tlaku vody nedalo prakticky pracovat.
Objektiv pak vybírej podle toho, co chceš fotit, čím světelnější, tím lepší. Lepší jsou pevné objektivy než zoom, protože ten se přes ten pytlík dost blbě ovládá.

Uživatelský avatar
Zvonda
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 82
Registrován: 14 kvě 2019, 20:26

Re: jaký objektiv pod vodu ( moře)

Příspěvek od Zvonda » 26 úno 2021, 15:00

Pro podvodní fotografování se doporučují objektivy širokoúhlé. Je to z důvodu větší hloubky ostrosti - fotí se hodně z blízka. Čistota vody většinou není taková, aby něco v dáli bylo zřetelně vidět. Pokud vhodný objektiv budeš teprve pořizovat, pak bych doporučoval za stejné peníze nějaký vodotěsný kompakt. Třeba výborný Olympus TG 6
se nedávno dal sehnat za 9 tis. - zrcadlovku bych si do toho pytlíku netroufal vzít.

pepos
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 16
Registrován: 11 črc 2013, 21:52

Re: jaký objektiv pod vodu ( moře)

Příspěvek od pepos » 26 úno 2021, 15:20

..... také jsem myslel nějaké pevné sklo , já už to loni zkoušel a měl jsem v tom sigmu 17-50 ale nebylo to ono , to pouzdro je super ale na manipulaci s tim objektivem to nebylo, fotil jsem na automat takže nic moc :) a toho olympuse vlastním a musím fak říct mašinka super pod vodu a na hory paráda , ale já chtěl něco více a tak zkouším , jaká by asi byla varianta toho širokouhlého objektivu ? :D

Uživatelský avatar
richard_strouhal
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 552
Registrován: 31 črc 2017, 10:23
Bydliště: Sázava

Re: jaký objektiv pod vodu ( moře)

Příspěvek od richard_strouhal » 27 úno 2021, 14:45

Taky jsem o něčem podobném uvažoval, dnes bych tam ze svých skel nasadil Samyang 12 mm f/2,8 a zkusil nastavil manuální ostření tak, aby bylo vše ostré třeba od 1m dále, tedy MF a režim Av.
Richard | KP, K70 a nějaká sklíčka k tomu (Pentax, Sigma, Samy, Meyer) | RICOH Theta S

Odpovědět

Zpět na „Objektivy“