Objektivy Pentax na systém 4/3

Vše o sklech

Moderátor: Moderátoři

isaacasimov
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1423
Registrován: 16 led 2015, 20:41

Re: Objektivy Pentax na systém 4/3

Příspěvek od isaacasimov » 10 lis 2019, 19:09

Pro JoKu: vůbec se necítím být technicky erudovaný k hodnocení popsaných objektivů, ale dovolím si Ti sdělit svůj názor podle osobních zkušeností s obj. od Olympuse. Obecně se mi jeví setové základní od Olyho jako hodně kvalitní vč. 12-60 mm, ale jako mini základní obk. upřednostňuji Olympus M.ZUIKO 14-42mm f/3,5-5,6 II. Tedy takto, mezikroužky jsem svého času pořídil, ale nikdy nevyzkoušel. Proč? Na laické makro(která já mám taky rád) dobře poslouží Tebou vlastněný Olympus M.ZUIKO ED 40-150mm f/4,0-5,6 EZ, dále jsem pořídil objektiv Sigma 60mm f/2,8 DN Art pro micro 4/3 (cca 5000,- Kč např. megapixel.cz. Já však nejraději používám taktéž výše zmíněný Olympus M.ZUIKO ED 14-150mm f/4,0-5,6 II EZ (měl jsem velké štěstí na jeho koupi v setu s OMD-10 II, samotný aparát potom vyšel na pár tisíc). Tento objektiv téměř nesundávám z těla. Objektiv Olympus M.ZUIKO ED 30mm f/3,5 Macro je kouzelný malý výrobek se svojí vlastní hlavou :) , mám ho velmi oblíben, ale na čistokrevné makrofoto ho může používat jen někdo s většími zkušenostmi než já :) . Přesto ho velmi rád používám. Osobně preferuji zoomové objektivy i přes jejich nižší světelnost. Dobré světlo všem a pěkný zbytek neděle :) .

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
Alf
Hlavní Admin
Hlavní Admin
Příspěvky: 1371
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Příbram
Kontaktovat uživatele:

Re: Objektivy Pentax na systém 4/3

Příspěvek od Alf » 10 lis 2019, 21:36

Olyho jako hodně kvalitní vč. 12-60 mm
Takovej objektiv byl myslim jen jako Zuiko a ne m.Zuiko. Ten objektiv byl opravdu legendární a občas se dá sehnat do cca 6000, problém je, ale pomalé ostření protože jde o přechod ze Zuiko na m.zuiko, ale jinak je to luxusní sklo.
Sony A7 III, Tamron 17-28mm F2,8, Tamron 28-75mm F2,8 III, Samyang 35mm F2,8, Voigtlander 10mm F5,6 Heliar ASPH, Voigtlander 15mm F4.5 III, Sony 90mm Macro F2,8, Sigma 14mm F1,8 Art

isaacasimov
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1423
Registrován: 16 led 2015, 20:41

Re: Objektivy Pentax na systém 4/3

Příspěvek od isaacasimov » 10 lis 2019, 22:22

Omlouvám se za svou chybu, psal jsem o tomto objektivu Olympus M.ZUIKO ED 12-50mm f/3,5-6,3 :)

Uživatelský avatar
JoKu
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 38
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: Objektivy Pentax na systém 4/3

Příspěvek od JoKu » 11 lis 2019, 10:31

isaacasimov, zdravím a děkuji za názor.
Každý chceme kvalitu a neutratit "majlant". Jde o to, jaké snímky děláme, pro koho a jaké máme nároky. Také jestli se někdy dostanou na papír nebo skončí na PC a kocháme se 100% zvětšením. Ono to co často vypadá na monitoru blbě (kvalitou) na běžné fotce 10x15cm naprosto nevidíš a na A4 většinou také ne, pokud to není nějaký brutální výřez.
A kdo dělá velkoplošné tisky asi si nevezme nejlacinějšího Olympuse s nejlacinějším objektivem.
Začínal jsem s Flexaretou po tátovi, pak Pentacon Six, Kiev...
Fotky dělal doma v koupelně. Když jsem si s přáteli a kamarády ukazovali pořízené fotky (samozřejmě na papíru, černobílé, na formátech nějakých 13x18cm, protože i fotopapír nebyl zadarmo a odpad prostě byl, tam to po špatné expozici na papír prostě nešlo vrátit jako v PC) vždy jsme se "chlubili" a ukazovali jsme si "snímky" a neukazovali si jak ten objektiv kreslí v rozích a kolik dovede rozlišit čar. Bylo to prostě o obrázku, kompozici, náladě, prostě dojmu z fotky.
Kdo nemohl používat "nadobíčko" z nějaké redakce, nemíval to fotovybavení nijak extra. Tedy z nás obyčejných cvakalů pro radost, pro sebe a rodinu.
Mezi ten vyšší level, co vystavovali, jsem se já ani přátelé nedostali, jenom jsme chodili po výstavách a s hubou otevřenou koukali na krásné, veliké černobílé fotky s nádherným zrnem.
Internet toho hodně změnil a diskuze stovek příznivců fotografie umožňuje seznámit se s mnoha názory, prohlédnout mnoho fotek, zařízení, vybavení.
Někdo si může dovolit v tom utopit půl mega někdo je rád za malý bazarový kompakt. Radost z fotky může být u obou úplně stejná.
Ještě k těm zoomům. Také mi vyhovují, hlavně na ty výlety, kde nevím, co a odkud budu fotit. Ty mizerné světelnosti (u těch našich lacinějších) je ke vzteku,
ale venku to stačí a když prší, tak se sedí v hospodě... :-)))
Když jsem si před lety koupil pevnou Pentax 35mm/2,4 a 50mm/1,8 tak mělo vnouče vítání občánků na venkovském úřadě. Říkal jsem si, 50tka je blbost ta je moc dlouhá, s 35mm to půjde. Byla to velká zasedačka, ale byl tam doprovodný program, větší děti zpívaly...
Velice rychle šla 35tka dolu a byl jsem rád, že jsem si vzal Sigmu 17-70.
Prostě to široké ohnisko mi šíleně chybělo a bez něho bych neudělal mnoho pěkných fotek.
Omlouvám se za dlouhý příspěvek, ale potřeboval jsem se vykecat!!!
Měj se fajn a ať se daří.

isaacasimov
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1423
Registrován: 16 led 2015, 20:41

Re: Objektivy Pentax na systém 4/3

Příspěvek od isaacasimov » 11 lis 2019, 19:04

Pro JoKu: hezky napsáno, ano, tak to bylo :) Dovolím si ještě doporučit manuální rybí oko Samyang 7,5mm f/3,5 pro micro 4/3, je s ním velká zábava, váhově i proporčně k OMD-10II nádherně sedí :) . Hodně zdaru a radosti s malým Olym :) .

Odpovědět

Zpět na „Objektivy“