Přestal fungovat AF u FA*28-70/2,8

Vše o sklech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Pavel41
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 592
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Rakovnicko na chalupě

Přestal fungovat AF u FA*28-70/2,8

Příspěvek od Pavel41 » 13 bře 2018, 15:46

Zdravím, přátelé.
Nerad, ale jinde jsem nenašel: tenhle objektiv měl být jedním z nejlepších na mojí K-1, když jsem ho nasadil - hlásí se jen MF. Předtím bez problému na K-5, ovšem snad rok ležel v kazetě (je součástí jubilejního Px 75 let se Z-1). Clona funkční (A poloha OK), Power zoom funkční, kontakty jsem čistil i cídil jak uměl (i se syntetickým lihem) - a nic. Prostě MF. Kde by mohla být chyba? A případně - neznáte někdo v Praze a okolí všeuměla na objektivy?
Pavel

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
Miro2
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 301
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Ostrava

Re: Přestal fungovat AF u FA*28-70/2,8

Příspěvek od Miro2 » 13 bře 2018, 19:15

Zkontroluj ostřící prstenec, jestli nemá dvě polohy AF/MF. Pokud by to bylo stejné jako na FA* 24/2, tak povytažením a zasunutím ostřícího prstence se dá přepínat AF/MF přímo na objektivu.
Pentax - nějaká krabička, která chytá světlo, moc tomu nerozumím....

Uživatelský avatar
Pavel41
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 592
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Rakovnicko na chalupě

Re: Přestal fungovat AF u FA*28-70/2,8

Příspěvek od Pavel41 » 13 bře 2018, 20:57

Miro2: Díky ó díky... 8) Asi bych měl vyhnat toho skřítka s německým jménem... za tu dobu, co sklo leželo (ono to bylo myslím dost přes rok :cry: ) jsem prostě zapomněl, že nejenom PZ se zapíná posuvem kroužku, ale i AF. No, aspoň jsou vyleštěné kontakty, ale teď budu muset z jedné strany přilepit ten přepínač módů, protože v zoufalé snaze přijít na problém jsem mu při demontáži poškodil rámeček. Asi nebudu patřit mezi legendární patriarchy se svěžím a bystrým mozkem, co si pamatují půlku telefonního seznamu Prahy ještě v devadesáti...
Pavel

Odpovědět

Zpět na „Objektivy“