Sigma 50-500

Vše o sklech

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 17 srp 2008, 10:32

No ja jsem na to taky zvědavý. Asi ho nejdřív zkusím vzít do ZOO. Pak se uvidí.
Na šmírováni lidí nejsem dost zvrhlik a na focení zvířátek nemám dost trpělivosti. Ale třeba mi ten nový objektiv otevře nějaké nové okno a zase uvidím věci jinak, nově.
Ale samotný fakt, že pak budu moct vzít do brašny 3 objektivy a mít dohromady 50x zoom je zajímavý.

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
fjo
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 2018
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fjo » 17 srp 2008, 11:03

...ZOO fajn.. urcite bych zkusil taky nejake zajimave zabery (tim na nadhernou ZOO - Zlin)... ale docela bych ho zkusil i na courani (rozumej posilovani :-D ) do mesta.. ne vyslovene na smirovani, ale problem v tom, ze kolikrat zacnou lidi neprirozene reagovat (a nemyslim hned to, ze Ti chteji dat na h.. usta) je u kratkych skel trochu na obtiz...
Pentax

Uživatelský avatar
Rostislav.Linda
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 210
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Jižní čechy

Příspěvek od Rostislav.Linda » 24 srp 2008, 22:36

elho_cid píše:
Rostislav.Linda píše:Tak až vysvitne slunko tak něco povinně nafotíte a dáte to sem jsem zvědavej jak ta 50-500 kreslí
:)
o tom, neůže být pochyb, že sem dám nějaké ukázky. A to vykání sem nepatří.
Díky,
já totiž předpokládám že je ti víc než mě (16) a jsem rád že mě bereš jako Pentaxák Pentaxáka.
Naposledy upravil(a) Rostislav.Linda dne 25 srp 2008, 17:44, celkem upraveno 1 x.
Ruce a pravé oko ... :-)

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 25 srp 2008, 08:09

No tak zítra si pro ní jdu na poštu, uvidíme jaké budou dojmy.

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 27 srp 2008, 10:13

Je těžký jako kráva, asi budu při focení posilovat. Světelnost nic moc, jsem na 5,6 ještě než dojedu k čárce označující 200mm. Aberace jsou ale pěkně ošetřené a výborně spolupracuje se stabilizátorem. Na 500mm ohnisko není problém použít 1/125. Delší čas jsem zatím nezkoušel.
Těším se, až ho vezmu do ZOO.

Uživatelský avatar
fjo
V.I.P.
V.I.P.
Příspěvky: 2018
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od fjo » 27 srp 2008, 19:26

to že to je posilovna... to se dalo docela předpokládat :-) ...co tomu ale budou říkat ruce po celým dni...?? To asi nebudou žádné ódy na radost.. :-) ...světelnost.. pokud se fotí venku, tak to asi až tak nemusí vadit... podle snímků, co jsem viděl se dá i s tím dosáhnout slušně malé hloubky ostrosti... a kresba taky vůbec není špatná...

...tak jsem moc zvědav, zda to potvrdíš... :-)
Pentax

Uživatelský avatar
aladin
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 58
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od aladin » 05 zář 2008, 15:25

to elho_cid: Tak jak to vypadá s tím tvým novým "mazlíčkem", už jsou nějaké první dojmy? Vážně o ní uvažuju a tak mi každá informace moc pomůže :o) Jo a tu "bigmu" jsi pořídil DG, nebo bez? Koukal jsem teď na nabídku u šilara a rozdíl je 10.000. Stojí to za ten peníz? Díky a dobré světlo.

Odpovědět

Zpět na „Objektivy“