DA*300 a TC ???

Vše o sklech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
Uživatelský avatar
Jirka81
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: České Budějovice

DA*300 a TC ???

Příspěvek od Jirka81 » 01 lis 2008, 19:34

Chtěl bych se zeptat zda DA*300 funguje s nějakým TC?
Rozhodiji se mezi Sigmou 100-300 EX a DA*300 s tím že pro fotografování ptáků bych používal TC. Díky

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
donAntonio
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Re: DA*300 a TC ???

Příspěvek od donAntonio » 02 lis 2008, 16:04

Jirka81 píše:Chtěl bych se zeptat zda DA*300 funguje s nějakým TC?
Rozhodiji se mezi Sigmou 100-300 EX a DA*300 s tím že pro fotografování ptáků bych používal TC. Díky
Měl by fungovat s jakýmkoli AF telekokvertorem. Pokud budeš chtít funkční SDM ostření, tak musí mít telekonvertor kontakty na powerzoom/SDM. Mají to tuším některé Tamrony a Kenka. Nebo počkat na nový SDM TC od Pentaxu.

Tu DA* třístovku jsem si vyzkoušel na posledním Digiforu a přišlo mi, že v ostření (rychlost i spolehlivost) znatelně zaostává za DA* dvoustovkou. S telekonvertorem to bude ještě slabší - vyfotit brzy ráno nebo k večeru letícího ptáka by pak mohl být problém..
K100D, ME Super
DA 18-55, DA 50-200, A 50/1.7
mezikroužky K
Velbon Sherpa 600R, Photon DM 250 Ws

Uživatelský avatar
Marek25
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 218
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: DA*300 a TC ???

Příspěvek od Marek25 » 02 lis 2008, 19:51

donAntonio píše:
Jirka81 píše:Chtěl bych se zeptat zda DA*300 funguje s nějakým TC?
Rozhodiji se mezi Sigmou 100-300 EX a DA*300 s tím že pro fotografování ptáků bych používal TC. Díky
Měl by fungovat s jakýmkoli AF telekokvertorem. Pokud budeš chtít funkční SDM ostření, tak musí mít telekonvertor kontakty na powerzoom/SDM. Mají to tuším některé Tamrony a Kenka. Nebo počkat na nový SDM TC od Pentaxu.

Tu DA* třístovku jsem si vyzkoušel na posledním Digiforu a přišlo mi, že v ostření (rychlost i spolehlivost) znatelně zaostává za DA* dvoustovkou. S telekonvertorem to bude ještě slabší - vyfotit brzy ráno nebo k večeru letícího ptáka by pak mohl být problém..
K rychlosti: obávám se, že AF na pohybující se zvířata je nespolehlivý u všech značek těl i objektivů. Mluvil jsem se spoustou slušných amatérů i hodně dobrých profíků a ani jeden nemá kladnou zkušenost např. s letícími ptáky na AF. Je pomalý, občas nepřesný. Je samozřejmě otázkou, jakým letí směrem. Na takový účel se doporučuje použít MF - ostřit ručně a sekat jednu fotku za druhou.

Uživatelský avatar
Jirka81
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka81 » 02 lis 2008, 22:34

A jaký objektiv v této cenové kategorii by jste mi doporučily? Jaké používáte?

Uživatelský avatar
Marek25
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 218
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marek25 » 03 lis 2008, 10:51

Jirka81 píše:A jaký objektiv v této cenové kategorii by jste mi doporučily? Jaké používáte?
Rozhodně netvrdím, že je to špatný sklo, to vůbec ne. Jeho kresba je pěkná a s AF nic nenaděláš, to je zkrátka nedokonalostí techniky. Nebál bych se jej použít s TK 1,4x, určitě nemysli na 2x. Např. o TK Sigma 1,4x se říká, že s AF nemá vůbec žádný problémy a kresba neztrácí moc na kvalitě. TK Sigma 2x už je na dvě věci. Myslím, že TK se nedají kombinovat s různými značkami skel, tzn. že TK Sigma nebude kompatibilní se sklem Pentax. Jestli si to dobře vybavuji, TK Sigma tam má nějaký "ochranný" kroužek, který zamezuje nasazení jiných skel než Sigma. Ale to je už debata o něčem jiném. Já bych se té 300ky nebál, klidně do ní jdi. Nebo můžeš zkusit novou 60-250 s TK 1,4, měl bys univerzálnější použití.

Uživatelský avatar
Jirka81
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 13
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: České Budějovice

Příspěvek od Jirka81 » 03 lis 2008, 12:25

Na ptáky stejně používám 300 a více tak by pro mě byl 60-250 zbytečný a hlavně pevný sklo je pevný sklo. Prý ta 300stovka dobře pracuje s TC tamron možná i s SDM, má s tím někdo nějaké zkušenosti? Popřípadě počkam na ten Pentax TC.

Odpovědět

Zpět na „Objektivy“