Mám nový objektiv a chci se pochlubit...

Vše o sklech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
slivo
V.I.P člen
V.I.P člen

Re: Mám nový objektiv a chci se pochlubit...

Příspěvek od slivo » 18 dub 2019, 01:15

sice to nie je objektiv, ale vcera u mna pristala strieborno/cierna mydlova krabicka s napisom k-01. musel som ju vyskusat.
v reale je to velmi pekny fotak, drzi aj ovlada sa dobre. a af bod posuva rychlo, v mriezke bez prekryvu! k3 aj k1 ma posun v LV snad na pixel presne ;-)

Obrázek

Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

lennyl
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvek od lennyl » 18 dub 2019, 08:43

raz darmo, pekne farby idu z toho Pentaxu K-01 + DA*55/1,4. chvilu som mal K-01 pozicany na hranie, s FA31/1,8 ma to bavilo si cvakat.
Sony A7R III + Voigtländer 15/4,5 III + Sigma 24/1,4 ART + Sigma 50/1,4 ART + Samyang 85/1,4 AF FE

st.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvek od st. » 18 dub 2019, 09:54

hilda4sea píše:
17 dub 2019, 18:56
Možná jsem to už zmínil, ale EVF u NEX 7 je na hony vzdálený dnešním nejnovějším MLC s rozlišením 3,5 a více MPx, odezvou v hodnotách setin sekundy a samozřejmě možností ovlivnit chování EVF podle toho co chci fotit.
Tady už DSLR nemá kvalitu navíc.
Zmínil jsi to :? Tento pokrok sleduju a velmi podobně jako když Zireček porovnával Z6 a Kp jsem uvažoval taky a se stejným výsledkem jako on, pro moje focení mi zrcadlovka pořád dává smysl. Možná to zaostřování na zvířecí oči mě přiměje k nahrazení nexu, uvidím... ale i tak by nejspíš dál sloužil jako "doplněk".

A pro potvrzení tvé dobré víry je tu článeček se stylovým obrázkem :mrgreen: :
https://www.thephoblographer.com/2019/0 ... need-them/

lennyl
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvek od lennyl » 05 kvě 2019, 13:28

od vcera mam novinku, Samyang 85/1,4 AF FE
https://www.e-infin.com/eu/item/3846/sa ... for_sony_e

je to dost velka rura, ale vaha je super
Obrázek

-mam v nom najnovsi firmware 3, AF ma este rezervy, neskusal som ale akcne fotenie, Samyang vydava fw kazdu chvilu, bude dalsi
-AF-S docukava, ako kazde sklo co nie je nativne - sklo zaostri a docukne este. doteraz som si to neuvedomil, bud som fotil s FE sklami, alebo pouzivam stale AF-C
-nie vzdy je fotka uplne rezavo zaostrena na AF-S (mozno je to tym docuknutim pri ostreni)
-pri AF-C su fotky krasne ostre, bez docukavania ostrenia
-som sa normalne az zlakol zvuku motorceku (su tam dva) pri ostreni na AF-C, ono to totiz neustale pracuje a ako keby jemne chrasti
-pri foteni na AF-S ten zvuk motorceku je sice jemne pocut, ale neuraza ma to, v podstate ako keby tiche
-pri najkratsej zaostrenej vzdialenosti je obraz o nieco makksi na f1,4, treba cuvnut cca 20cm a je to OK
-skusal som fotit na nekonecno na f1,4 asi na 1km ci kolko a obraz je blato mimo stredu, sice neviem, kto by fotil s portretnym sklom na plnu dieru kopce, ale mozno niekoho napadne to sklo na hviezdy (tie som neskusal)

teraz ta lepsia cast
-sklo je ako lacna alternativa draheho originalu pre chudobnych
-na f1,4 je ostrost krasna, nie iba v strede, ale aj napr.v zlatom reze ked tam mate AF bod
-farebna aberacia (fialova v predu, zelena v zadu) je velmi dobre korigovana
-vinetacia na f1,4 je teda slusna, ale pri portretoch mi to praveze nevadi
-krasny bokeh - ano, ten sa im fakt vydaril
-na kopci ked sa zacloni, vykresli to perfektne detaily uplne do kazdeho listocku na strome, na 42mpx uplny luxus
-pre mna znacne vyhody: nie je to tazke ako Sigma 85/1,4 ART ani drahe ako Sony 85/1,4 GM

cakumprask za 600euro velmi slusne portretne sklo, v rychlosti AF asfalt trhat nebude to je jasne (85GM je tiez pomala), na AF-C to ostri fajn, som zvedavy na dalsie verzie firmware co vylepsia.

dake testovacie cvaky z domu na f1,4, prsalo, ani nemam koho fotit teraz, JPGy z fotaku (profil Neutral, vsetko na nule)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
tato je na f11, detaily to vykresli brutalne aj na kraji fotky
Obrázek

full size 42mpx JPGy z fotaku
https://we.tl/t-K5S1NKC8Br
Sony A7R III + Voigtländer 15/4,5 III + Sigma 24/1,4 ART + Sigma 50/1,4 ART + Samyang 85/1,4 AF FE

slivo
V.I.P člen
V.I.P člen

Příspěvek od slivo » 05 kvě 2019, 14:27

ty si nedas pokoj :-) nech sluzi!

Alf
Hlavní Admin
Hlavní Admin
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Alf » 05 kvě 2019, 20:31

Gratulace vypadá to na hodně dobré sklo, ta kvalita obrazu je vynikající. Jsem rád, že Samyang začal dělat AF skla.
Pentax K-70 - SMC DA 15mm F/4 Limited - Sigma 18-35mm F1,8 Art DC - SMC D-FA 50 F/2,8 Macro -SMC FA 50mm F/1,4 - Sigma 30mm F1,4 ART - SMC D-FA 100mm F/2,8 Macro, SMC DA L 50-200mm F/4-5.6 ED WR

lennyl
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvek od lennyl » 05 kvě 2019, 20:47

no hej, mal som kedysi na chvilu od znameho pozicany manualny Samyang 85/1,4 na Pentax K-1 a porovnaval som si ho so svojou FA77/1,8 Limited.
pacil sa mi obraz aky to sklo robilo na f1,4, proste to bolo ine. len ma fakt nebavilo to manualne ostrenie. Klingo s tym manualnym Samyangom z Pentaxu stale foti cez redukciu.

tak teraz, ked dal vcera chalan na facebook oznam, ze preda nove sklo s AF, tak som ho hned "bral", teda este som cakal nez dofoti svadbu :) ... na vymenu, nechal som mu svoje 85/1,8 sklo a doplatil 200euro.

doma som sa priznal, ze mam zasa novy objektiv. ceny som nehovoril :D takze som mohol testovat. ale prsalo.
vsetko na f1,4, bez orezov.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
ISO 8.000
Obrázek

skoda,ze budem teraz trcat tyzden v praci, chcelo by to nafotit daku babu s tym sklom :P

Martin Kurka
Nový uživatel
Nový uživatel

Příspěvek od Martin Kurka » 06 kvě 2019, 13:30

Počkaj ti mama, dá !!! :evil: Nech slúži. :D

portvis
Významný člen
Významný člen

Příspěvek od portvis » 06 kvě 2019, 15:21

Lennyl: zaujíma ma z akého dôvodu ho predával tak rýchlo po tej svadbe? s čím nebol spokojný ked zobral na výmenu FE 85/1,8 ?
Sony a7III + sony 55/1,8 + sony 28/2,0 + sony 16-35/4 + irix15/2,4

lennyl
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvek od lennyl » 06 kvě 2019, 15:49

to sice nie je dolezite pre pentaxfriends forum, ale tak ma okrem ineho 24/1,4 GM, 50/1,4 Zeiss, 135/1,8 GM, 70-200/4G atd...takze "daky" Samyang neriesi, to iba ja :-)

Vnosek
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Vnosek » 09 kvě 2019, 06:27

Lennyl, perfekt !! :) Já ty Samy skla miluju...a strašně mě mrzí, že 85/1.2 (50/1.2) není pro Pentax...to jsem hodně obrečel!! :)

st.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvek od st. » 09 kvě 2019, 21:47

Existovala možnost, namontovat si na pentax jakýsi pozměněný univerzálnější bajonet K, na který pak mělo jít nějak nasadit i mechanický objektiv Nikon (+nějaké další). Vím, že byla verze i s podporou utěsnění a firma byla někde v JV Asii? Třeba někdo ví víc. Pak bys toho sama dostal i na pentax, předpokládám, že clonit stejně nemíníš :D

Lennyl: to zaostřování na oči zvířat ti zatím funguje na všechna zvířata? I na slepice?

lennyl
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvek od lennyl » 09 kvě 2019, 22:49

s redukciami na Pentax PK je to problemovejsie, pri niektorych je nutny opticky clen (co neprispieva obrazu) a drtiva vacsina je iba pre manualne ostrenie (to ma nebavi), o AF redukciach na PK nemam prehlad.

Samyang 85/1,2 a 50/1,2 su cisto manualne skla, takze o tie som sa ani nezaujimal.

este s K-1 II a Limited sklami 31, 43 a 77 som fotil sefovi oslavu, fotky sa pacili, o chvilu mu pojdem fotit dalsiu oslavu, ale uz s A7R3 + Sigmy 24 a 50 ART + Samy85/1,4 AF, tak aspon ten novy Samyang vyuzijem.
...paradox je, ze na drahe original Sony skla nemam peniaze (nedam ich, dokoncujem dom).

Realtime Animal EyeAF je len automat, co sa snazi na scene najst nieco ako oci, dake typy zvierat to chyti (pes,macka), niektore nie, pri sliepkach to nechyta oko, ale akysi zhluk AF bodov ukazuje.
odpad je, ale vzdy si viem dake ostre fotky vybrat. tak isto, ako som si vedel vybrat aj pri Pentaxe K-1 II a FaceDetection na ludi v LiveView.

Samyang 85/1,4 AF FE, JPGy z fotaku
protisvetlo na f1,4, vysledok je fajn, na portrety je to OK
Obrázek

protisvetlo na f14,ked sa vhodne fotak otoci,je to OK, ked nie,je to hroza
Obrázek

tam kde sa ostri aj na f1,4, je ostrost velmi dobra (skusal som typicke umiestnenie pri portete na oci)
Obrázek

fotenie do dialky na nekonecno (ostril som na vysielac Kamzik), f1,4 je pouzitelna,ale ziadny zazrak,tak ale je to portretne sklo. na f4 je snimka ostra celoplosne, na f11 uz zacina difrakcia (fotku som ale zmazal)
Obrázek

povodny manualny Samyang 85mm f/1.4 AS IF UMC na Pentax nebol ovela horsi ako tento novy. mal teda trosku mensiu ostrost na f1,4 aj kontrast, ale za tie prachy dobru sluzbu urobi.

st.
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvek od st. » 10 kvě 2019, 10:01

Dík za odpověď, aspoň tedy, že pozná slepičí hlavu :D Ty samyangy mají docela hladký bokeh, zvlášť za takového počasí - jsem zvědavý, co ti z toho vyleze za slunka.

Ta redukce - byl to upravený bajonet K:
https://adaptist.weebly.com/pentax-k-multi-mount.html
ale už stejně discontinued :(

Odpovědět

Zpět na „Objektivy“