TAMRON SP AF 17-50/2,8 XR Di II LD ASPH (IF)

Vše o sklech

Moderátor: Moderátoři

Odpovědět
hilda4sea

Re: TAMRON SP AF 17-50/2,8 XR Di II LD ASPH (IF)

Příspěvek od hilda4sea » 26 črc 2012, 21:12

Klingo píše:
al.vlado píše:K-x nema moznost uzivatelsky korigovat AF! Iba v servise a aj to len na jeden objektiv. Ale tusim som niekde videl, ze sa to da cez debug mod.
To sa mýliš,v servise sa dá nastaviť korekcia pre každý objektív,pretože sa to nastavuje firmwarom v objektíve a nie v tele.Telo samotné sa v servise dá nastaviť iba podľa referenčného objektívu.Debug mód hýbe práve s týmto nastavením.Preto ak nastavíš korekcie ostrenia v servise na všetky objektívy čo máš,po kúpe nového tela to musíš absolvovať znova pretože je veľmi pravdepodobné,že objektíby budú ostriť inak.Do servisu sa oplatí poslať hlavne zoom objektívy,ktoré inak ostria na krátkom,inak na dlhom ohnisku.S tým totiž si neporadí ani K-5 s nastaviteľnými korekciami.Je možné,že časom aj toto bude možné,najnovší canon to už vraj má(ako je u nich zvykom iba profi trieda)
Tak to jsi chytřejší než Pentax servis, který tvrdí, že to jde jen pro jeden. Možná by sis měl otevřít opravnu Px a utopíš se v penězích za seřizování pro celou Evropu. Jseš jediný kdo to umí.

Hilda

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

freddy krueger
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 263
Registrován: 21 dub 2011, 14:36
Kontaktovat uživatele:

Re: TAMRON SP AF 17-50/2,8 XR Di II LD ASPH (IF)

Příspěvek od freddy krueger » 26 črc 2012, 21:20

To co píše Klingo není blbost nebo aspoň ne úplně - Sigmy takovou možnost mají (zapsání korekcí do objektivu). Bohužel Pentax je v tomto ohledu sto let za opicemi.

Taurusek
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 121
Registrován: 26 led 2011, 02:02
Bydliště: MSK

Re: TAMRON SP AF 17-50/2,8 XR Di II LD ASPH (IF)

Příspěvek od Taurusek » 26 črc 2012, 21:51

Freddy> U Pentaxu by to podle mě šlo, tady jsi ve vláknu pro Tamron...

Někdo tady řešil, že koupil tělo z druhé ruky, původní majitel to měl seřízené na Tamrona a tělo mu ostřilo úplně špatně. Na to někdo falší reagoval, že tento objektiv bohužel nelze nějakým způsobem kalibrovat a musí se kalibrovat foťák, což způsobí problémy s dalšími objektivy.

Uživatelský avatar
Klingo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1688
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Považská Bystrica

Re: TAMRON SP AF 17-50/2,8 XR Di II LD ASPH (IF)

Příspěvek od Klingo » 27 črc 2012, 06:48

Už som ti hilda písal že trepeš nezmysly.Teraz zase.Keď som reklamoval k-5 a dával nastaviť objektívy pentax fa 50/1,4 a DA 35/2,4,volali zo servisu v nemecku do exapra a oni zase mne ako to majú nastaviť,či v aparáte alebo v objektíve.Dal som požiadavku v aparáte,pretože na iných telách objektívy ostrili dobre.Prečo by sa to pýtali keby sa to v objektíve nedalo?Ak ale pošleš servisákovi telo a napíšeš že ho má nastaviť podľa tvojho objektívu,urobí to ale potom sa nečuduj,že ostatné objektívy sa rozhasia-jednoduchý problém v komunikácií.
Fuji X-T1, XE3 + 16,23,35,56,85,135 mm a vybavený ateliér

hilda4sea

Re: TAMRON SP AF 17-50/2,8 XR Di II LD ASPH (IF)

Příspěvek od hilda4sea » 27 črc 2012, 08:30

ad krueger) Sigma tuto možnost má, nikoli objektivy Pentax.

ad Klingo) Já mám tu informaci přímo od servisních techniků Pentax z Hamburku a ty od prodavače z Exapro. Také nejsem jediný, kdo ty tvoje názory korigoval. Tak kto trepe ?
Hilda

Uživatelský avatar
Klingo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1688
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Považská Bystrica

Re: TAMRON SP AF 17-50/2,8 XR Di II LD ASPH (IF)

Příspěvek od Klingo » 27 črc 2012, 09:42

Aby bolo jasno,reagoval som na tento príspevok od hilda:
Tak to jsi chytřejší než Pentax servis, který tvrdí, že to jde jen pro jeden. Možná by sis měl otevřít opravnu Px a utopíš se v penězích za seřizování pro celou Evropu. Jseš jediný kdo to umí.

Hilda
Vysvetlenie:
Ono je v odstate jedno ci sa nastavi v tele alebo v objektive,podstatne je ze to v ziadnom pripade neovplyvni nastavenie ostatnych objektivov.Preto bolo treba poslat na nastavenie tamron do servisu tmrona a nie px aby nastavili korekciu v objektíve.Ten tamron naozaj nejde nastavit v tele inak ako keby to bol referencny obj,co je ale blbost to takto robit.V žiadnom prípade ale nieje pravda že by sa nedalo v tele nastavit viac objektivov na bf a ff.Lenže musí to byť px s elektronikou.
Fuji X-T1, XE3 + 16,23,35,56,85,135 mm a vybavený ateliér

hilda4sea

Re: TAMRON SP AF 17-50/2,8 XR Di II LD ASPH (IF)

Příspěvek od hilda4sea » 27 črc 2012, 20:31

Klingo možná jsem byl trochu strohý. To jsem nechtěl. Na druhou stranu ani tvůj jazyk není jak z kláštera.
Technici v Pentaxu mi to vysvětlili takto:
Kromě objektivů SDM a DC nemá žádný jiný objektiv Px jakýkoli pohon v objektivu. Vše je poháněno a řízeno z těla. Není proto možné cokoli jiného než clonu nastavit v objektivu, protože v něm není žádné SW řízení zaostření. SDM a DC má také řízené ostření z těla i když má vlastní pohon. Z uvedeného důvodu není možné provést seřízení ostření v objektivu, ale jen a pouze v těle. Pokud je míra odchylky AF větší než dovoluje korigovat AF korekce +/-10, tak je nutná úprava přímo v těle, která ovlivní ostření dalších objektivů.
Samozřejmě může nastat situace, kdy jeden nechám seřídit "na tvrdo" a ostatní se dají korigovat pomocí AF +/-10. Někdy to ovšem nejde, hlavně se zoomem. To bude zřejmě případ našeho kolegy s Tamronem.
Výjimku tvoří moderní objektivy Sigma, kde lze v servisu provést seřízení skla - jak to dělají nevím.
Hilda

Uživatelský avatar
Klingo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1688
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Považská Bystrica

Re: TAMRON SP AF 17-50/2,8 XR Di II LD ASPH (IF)

Příspěvek od Klingo » 27 črc 2012, 22:21

hildo,tiež mi prepáč že som tak vyletel ale už sa tu dokola riešia samé nezmysly.Ako sám uvádzaš,dajú sa v tele nastaviť viaceré objektívy.Ak je objektív rozídený moc,je to podla mojho názoru na reklamáciu ale rozhodne nie na posranie si tela.Prečo mne tvrdil servisák že sa focus nastavuje v objektívoch neviem,volal som tam a teraz tvrdia to čo ty.Možno to súviselo s tým,že mi nechceli uznať tretiu reklamáciu tela a zhodili to na objektívy.V každom prípade sa ale tamron neposiela do pentax sevisu.
Fuji X-T1, XE3 + 16,23,35,56,85,135 mm a vybavený ateliér

freddy krueger
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 263
Registrován: 21 dub 2011, 14:36
Kontaktovat uživatele:

Re: TAMRON SP AF 17-50/2,8 XR Di II LD ASPH (IF)

Příspěvek od freddy krueger » 27 črc 2012, 22:35

Hilda:
1. A co jsem asi napsal?
2. Servisák trochu kecal, protože v objektivech je i procesor a vsadím se, že i nějaká paměť (předpoklad pro fungování cpu). Možná, že u Pentaxu nemají vychytané její použití, ale u Sigmy každopádně ano. A u Tamronu je to mám pocit stejné jako u Sigmy.

Uživatelský avatar
Klingo
V.I.P člen
V.I.P člen
Příspěvky: 1688
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Považská Bystrica

Re: TAMRON SP AF 17-50/2,8 XR Di II LD ASPH (IF)

Příspěvek od Klingo » 28 črc 2012, 06:17

Nejaká elektronika v af objektívoch px určite je.Minimálne sa cez ňu prenáša do tela informácia o ohniskovej vzdialenosti a type objektívu.Inak by nefungovala možnosť expozície podľa mtf krivky ani stabilizácia,hlavne pri zoome.Preto pri nastavení af v servise ho potom aparát pozná.
Fuji X-T1, XE3 + 16,23,35,56,85,135 mm a vybavený ateliér

hilda4sea

Re: TAMRON SP AF 17-50/2,8 XR Di II LD ASPH (IF)

Příspěvek od hilda4sea » 28 črc 2012, 06:31

Freddy samozřejmě, že je v objektivech CPU, (myslím od A programu) jinak by tělo neumělo typ objektivu identifikovat a nenastavila by se clona. Ovšem s ostřením to nijak nesouvisí.
Mluvíme jen o objektivech Px.
Hilda

PS: Tamron 17-50/2,8 pro Pentax nemá vlastní motorek ostření (netýká se provedení s VC).

wiki_c
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 11
Registrován: 21 črc 2012, 17:14

Re: TAMRON SP AF 17-50/2,8 XR Di II LD ASPH (IF)

Příspěvek od wiki_c » 28 črc 2012, 11:20

to Taurusek

to jsem tu resil ja. Koupil jsem prave K-r ktery puvodni majitel daval do servisu i s tamronem 17-50. Koupil jsem uz jen telo, protoze objektiv prodal zvlast a ted mam prave problemy se zaostrenim cca od 3m dale. pouze na ohniskach 18-35, pak uz je to v poradku. dela to jak setak, tak tamron 18-200. jinak na dvou metru ostri normalne. nekdy si rikam jestli jde takovou vec vubec seridit, jestli nejsou oba objektivy vadny :-). V servisu jsem s tim zatim nebyl, zatim to resim tak, ze na siroko prepnu na manual :-)

hilda4sea

Re: TAMRON SP AF 17-50/2,8 XR Di II LD ASPH (IF)

Příspěvek od hilda4sea » 17 zář 2012, 20:27

Servis objektivů TAMRON,

převzala firma FOTOTRADE. Podle jejich informací jsou schopni zajistit seřízení FF/BF objektivů Tamron přímo na konkrétní tělo Pentaxu v německém servisním středisku. Posílá se objektiv i s tělem.

Hilda

Uživatelský avatar
JP3112
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 486
Registrován: 07 čer 2012, 21:17

Re: TAMRON SP AF 17-50/2,8 XR Di II LD ASPH (IF)

Příspěvek od JP3112 » 17 zář 2012, 21:36

Tak ve zkouškovým, kluci němčórští :lol:

Uživatelský avatar
doom
Uživatel
Uživatel
Příspěvky: 71
Registrován: 21 zář 2012, 06:24
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: TAMRON SP AF 17-50/2,8 XR Di II LD ASPH (IF)

Příspěvek od doom » 21 zář 2012, 07:16

prosím o pomoc při rozhodování.
rozbil jsem si seťák od káerka, při nočním focení jsem si skopl stativ a při dopadu mi uletěl bajonet z objektivu :)

řeším, čím seťák nahradit. buď tímhle tamronem nebo pentaxem 18-55 AL WR - na bazaru jsem jeden potkal za 2800 kačen.
Materiál: Pentax K-5 II, Pentax K-r, Pentax K10, Orestor 135, Pentacon 50/1,8, Helios 44-2, CZJ Flek 35/2,4 , Sigma 17-70 2,8-4 C, Pentax 35/2,4 AL, Tamron 70-300 4-5,6
Doom bloguje, fotky dává na picasu, má rád hudbu, chová bílého Supa a silničku.

Odpovědět

Zpět na „Objektivy“