Životnost závěrky u istD???

Funkce, ovládání, firmware, software

Moderátor: Moderátoři

Uživatelský avatar
asdf
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 332
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Životnost závěrky u istD???

Příspěvek od asdf » 10 dub 2007, 10:11

Nevíte někdo, jaká je životnost závěrky garantovaná výrobcem u istD?

Uživatelský avatar
Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Uživatelský avatar
grCrusher
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 32
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Mohelnice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od grCrusher » 11 dub 2007, 06:57

Ahoj, nevím jak u istD, ale u K10D Pentax garantuje 100 000 cyklů, myslím že to bude stejné.

Uživatelský avatar
asdf
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 332
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od asdf » 11 dub 2007, 10:22

Tak to je dobrý, to mám ještě 90 000 snímku k dobru (teoreticky).

Uživatelský avatar
kotrcka
Nový uživatel
Nový uživatel
Příspěvky: 15
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Rožňava, Slovensko

hmmm

Příspěvek od kotrcka » 23 dub 2007, 17:48

no tak ratajme:
100 zaberov denne je 1000 dni (3 roky) k dobru. Myslim, ze po troch rokoch Vam toto telo bude aj tak malo :-)

Uživatelský avatar
ypres.bass
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 697
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ypres.bass » 16 kvě 2008, 14:28

můj dotaz není ani tak na životnost závěrky jako spíš na životnost celého foťáku...
dostal jsen nabídku na *ds se Sigmou 28-80. Sigma nova - kolik může být tak dobrá cena? kupuju to na inzerát od borca co s tím nejednou cestoval do Barmy, Vietnamu, Kambodža a podobně - nevím kolik to má nacvakáno, ale přes 10k to pude

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 16 kvě 2008, 15:40

Ja jsem kupoval svyho prvniho Pentaxe od borce, ktery s tim byl v Mongolsku. V objektivech trochu skripal pisek, ale po vycisteni bez problemu. Tyhle staty jako Kambodza a Barma, tam je spis problem s vlhkosti. Kamaradce tam zkondenzovana voda totalne odrovnala Canona. Je to trochu risk, pocitam ze fotak neni v zaruce, ja bych ho zkusil po domluve otevrit a zjistit, jestli tam neni koroze.

Uživatelský avatar
ypres.bass
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 697
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ypres.bass » 16 kvě 2008, 17:20

tak nacvakáno má prý přes patnáctset, v té asii ho prý neměl, dá mi k němu Sigmu 28-80 - akorát nevím jak s cenou... kolik tak může být optimální cena?

Uživatelský avatar
macek
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 170
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od macek » 16 kvě 2008, 17:33

ypres.bass píše:můj dotaz není ani tak na životnost závěrky jako spíš na životnost celého foťáku...
dostal jsen nabídku na *ds se Sigmou 28-80. Sigma nova - kolik může být tak dobrá cena? kupuju to na inzerát od borca co s tím nejednou cestoval do Barmy, Vietnamu, Kambodža a podobně - nevím kolik to má nacvakáno, ale přes 10k to pude
U Pentaxů řady istD je na tom asi mechanicky nejlip přímo první model
IstD - byl koncipován jako poloprofesionální model (počáteční cena 60 000 Kč) a zpracování tomu odpovídá, kvalitní materiály, silnější motorek na AF atd...
IstDs - už byl přímo navrhován jako amatérský model, levnější, už se šetřilo na mechanice, slabší motorek na AF.
IstDL - vstupní model lehce ošízeny - hranol nahrazen zrcatky.

Fotky ze všech těchto modelů jsou jsou díky stejnému čipu prakticky stejné

Nenašel jsem na diskuzích, že by si někdo stěžoval na mechaniku, závěrku apod. To vlhké prostředí by spíš mohlo poškodit elektroniku - byl bych opatrný.

Kup seťák Pentax za 1500 a levné tělo, které ale nebylo v tropech Pohybuje se mezi 6-9 tisíci.
viz: www.paladix.cz

Nevim, kolik do toho chceš dát, ale možná bych přemýšlel nad K10D, popř. Samsung GX10 z výprodeje i s s objektivem za 13-15 tisíc.
Naposledy upravil(a) macek dne 16 kvě 2008, 17:42, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
ypres.bass
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 697
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ypres.bass » 16 kvě 2008, 17:36

takže ono to má motorek v těle? (pro srovnání jaký motorek myslím - K100D, NIK D80)

v tropech to prý neměl - nacvakáno přes 1500 tady

paladix pravidelně kontroluju

Uživatelský avatar
macek
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 170
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od macek » 16 kvě 2008, 17:46

ypres.bass píše:takže ono to má motorek v těle? (pro srovnání jaký motorek myslím - K100D, NIK D80)

v tropech to prý neměl - nacvakáno přes 1500 tady

paladix pravidelně kontroluju

Pokud jsi ochoten dát víc pohlídej si výprodej K10D či GX10 někde na netu. Mám pocit, že to tu někdo řešil. Možná by byl k dostání i Samsung GX1S (klon istDS) s cenou pod 10 000.

Uživatelský avatar
ypres.bass
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 697
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ypres.bass » 16 kvě 2008, 17:53

macek píše:
ypres.bass píše:takže ono to má motorek v těle? (pro srovnání jaký motorek myslím - K100D, NIK D80)

v tropech to prý neměl - nacvakáno přes 1500 tady

paladix pravidelně kontroluju
Pokud jsi ochoten dát víc pohlídej si výprodej K10D či GX10 někde na netu. Mám pocit, že to tu někdo řešil. Možná by byl k dostání i Samsung GX1S (klon istDS) s cenou pod 10 000.
GX1S kit - 9900
GX1L kit - 7900
ale říkali mi v autorizovaném obchodě pentaxu že těm samsungům se mám radši vyhnout

ochoten bych byl, ale nemám co, už tak si musím půjčit od bratra (navíc ten pán je ochotný k částečné směně za naturálie)

a má to ten motorek v těle nebo ne?

a navíc to mám jenm jako přestupní stanici

Uživatelský avatar
donAntonio
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel
Příspěvky: 162
Registrován: 01 led 1970, 01:00

Příspěvek od donAntonio » 16 kvě 2008, 19:19

ypres.bass píše: ale říkali mi v autorizovaném obchodě pentaxu že těm samsungům se mám radši vyhnout
A proč se jim vyhnout taky říkali?
ypres.bass píše:a má to ten motorek v těle nebo ne?
Všechny DSLR Pentax/Samsung mají motor AF v těle.
K100D, ME Super
DA 18-55, DA 50-200, A 50/1.7
mezikroužky K
Velbon Sherpa 600R, Photon DM 250 Ws

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 16 kvě 2008, 19:31

ypres.bass píše: ochoten bych byl, ale nemám co, už tak si musím půjčit od bratra (navíc ten pán je ochotný k částečné směně za naturálie)

a má to ten motorek v těle nebo ne?

a navíc to mám jenm jako přestupní stanici
Musím tě varovat s tím motůrkem v těle:
Nikon a Pentax mají podobnou historii, začínali v 80. letech přezbrojovat staré zrcadlovky na AF tak, že dali do těla motůrek a do objektivů převody. Časem se ale ukázalo, že pro velké objektivy může být výhodnější pokud mají vlastní motůrek a tělo to jen ovládá. Nikon začal vybrané objektivy vybavovat motůrkem někdy po roce 90 a všechny Nikon DSLR umí s těmito objektivy pracovat.
Na druhou stranu Pentax začal s motůrky v objektivech až velmi pozdě, takže ne všechny jeho DSLR umí pracovat s těmito objektivy. Řada *ist a první K100D (ta bez "super") proto neumí ostřit s objektivy, které nepodporují motorek v těle. Zatím je to jen jeden objektiv od Sigmy, ale časem jich možná bude víc.
Například Canon nikdy žádný motůrek v těle neměl a nijak to nevadí - má motůrky ve všech objektivech.

Uživatelský avatar
ypres.bass
Významný člen
Významný člen
Příspěvky: 697
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Pardubice
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od ypres.bass » 16 kvě 2008, 19:37

to DonAntonio: protože prej jsou to docela ošizené kopie - něco jako ne všechno s fajfkou je nike (to je můj příměr)

elho_cid: jinde mi řekli, že ten motorek je výhoda že můžu používat i objektivy bez motorku (nemíním si pořizovat víc jak 3objektivy)
on ten motor asi docela žere baterku, co?

Uživatelský avatar
elho_cid
Admin
Admin
Příspěvky: 3645
Registrován: 01 led 1970, 01:00
Bydliště: Prácheňsko a Praha

Příspěvek od elho_cid » 16 kvě 2008, 19:51

S tou ošizenou kopií bych to tak vážně nebral. Mám od Samsungu blesk a je to věrná kopie pentaxu, bez šizení. Fakt se od pentax blesku liší jen tím nápisem. S zrcadlovkama to bude podobné. Jestli je mi na Pentaxu něco sympatické, tak to je absence šizení. Poctivé zpracování, plechy tam, kde jiní mají plasty.

Co se motůrků týče, tak ideální je podle mě tělo s vlastním motůrkem a podporou motorizovaných objektivů. Pak je možné používat jak jednoduché miniaturní objektivy, tak i velké "krávy" vážící hodně přes kilo bez omezení.

Odpovědět

Zpět na „Pentax *istD/L/S“