Sony A7R III, zhrnutie po 2,5mesiaci pouzivania

Našli jste zajímavý odkaz na testy fotoaparátu nebo příslušenství. Tak sem s ním

Moderátor: Moderátoři

portvis
Významný člen
Významný člen

Re: Sony A7R III, zhrnutie po 2,5mesiaci pouzivania

Příspěvek od portvis » 25 lis 2019, 17:06

w_tas píše:
25 lis 2019, 16:43
Majitel fotáku taky nevěděl. Foták má krátce. Našli jsme míru zvětšení a dobu náhledu ve zvětšení ve vteřinách. Vypnutí ne. Asi jsme špatně hledali.

Šlo o rodinnou oslavu a fotili jsme jen v interiéru za umělýho osvětlení. Trochu jsme zkusili oba stroje porovnat. Já K1 + FA limiteds vs A7III + 55 1.8 sonnar).
Překvapilo mě pár věcí. Jednak hmotnost bezzrcadlovky je opravdu moc příjemná, hned tak nebolí ruka. Pak všechny fotky ze Sonky byly přepálený. Nastavení o -1 ev bylo tak akorát. Výstup A7 byl méně kontrastní než z K1 (oba foťáky raw, hodnoty na nulách) i barevně jakoby bez šťávy a naopak v přímým porovnání s nasazenou 43 na K1 byla A7 s 55/1.8 (sonnar) ostřejší, jakoby měla větší rozlišení. Přitom opak je pravdou (24 vs 36).

Na AF bych potřeboval víc času, abych se s tím naučil. Ale i za tu chvilku to na mě působilo jako foťák z jinýho desetiletí. Prostě se namáčkne, automatika najde tvář, popřípadě oko z větší blízkosti a vyfotí. Fotka je ostrá, hotovo. To u K1 není samozřejmostí.

Jsem trochu nahlodanej na bezzrcadlovku, ale vždycky je tam něco, co mě od výměny odradí. Třeba možnost výběru nějaké série malých charakterních pevných skel jako jsou u Pentaxu limited... Moc se mi líbí Voigtlandery, jen kdyby měli AF.

Určite sa do kedže mne sa nezapína zväčšenie pri menualnom ostreni, musel by som to ale pohľadať a nemám pri sebe foták....

Ja som pri umelom osvetlení s týmto nemal problem, je este potrebne pozrieť či nemal v menu nastavenú korekciu expozície nahodou ... ono na naštudovanie menu treba veľa času je tam toho mraky ozaj a zo začiatku to pripade veľmi nelogické

S tým kontrastom máš pravdu fotky z K1 boli kontrastnejšie v surovom výstupe raw, ale to nie je veľmi dôležité pri fotení do raw a následnej úprave...

V ostrení a tom ako sa chová ostrenie je diametraln rzdiel, oproti K1 sa dá naň spoľahnúť a človek sa nebojí experimentovať a môže sa viac sústrediť na samotnú kompozíciu ako rozmášľať nad tým či mu foťák zaostrí na miesto ktoré potrebuje ... zmena príde asi s dalšou generáciou ktorá by mala mat ostrenie z A9 a to funguje trocha inak...

tak takto keby si to bral tak fotíš len starými sklami s MF ... ono ten charaktteristický výstup si všimne tak pár percent ludé aj to len z foto branže, bežný divák a zákazník v tom rozdiel neuvidí.. a keby si chcel už iný výstup si vezmeš batis/loxiu
Sony a7III + sony 55/1,8 + sony 28/2,0 + sony 16-35/4 + irix15/2,4

Google Adsense
Ads Expert
Hlavní Admin

Reklama

Reklama od Google Adsense

Alfons
Pokročilý uživatel
Pokročilý uživatel

Příspěvek od Alfons » 25 lis 2019, 18:10

Kdyby někdo uvažoval o přechodu, tak je teď pěkná cash back akce. Třeba 55/1.5 za 15500 a hlavně tělo a7ii za 19k.
https://m.alza.cz/sony-alpha-7ii?dq=2286288&o=1
DA 15/4; DA 21/3,2; FA 31/1.8; DA 20-40/2.8-4; FA 43/1,9; DA 70/2,4; F 50/1,7;
Takumar 55/1,8; PX DA 55-300.

hilda4sea
V.I.P člen
V.I.P člen
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od hilda4sea » 25 lis 2019, 18:24

w-tas:

Asi jsem nepochopil, jak to myslíš s těmi přepálenými fotkami. Skoro to vypadá, že jste měli vypnuté zobrazení foto v reálném čase se zobrazením AWB/AE. Jinak by si musel vidět v hledáčku, že je to moc světlé a histogram by byl v hledáčku posunutý moc doprava. Totéž platí pro nastavení kontrastu. Další možnost je, že jste měli špatně nastavené měření expozice (bodové, segmentové, středové, celoplošné).

Jinak na bajonet FE je teď hned několik malých a skvělých objektivů za rozumnou cenu od Samyangu. Většina z nich nemá sice charakter, ale to je tím, že nemají žádnou optickou vadu.
XT2; XH1; XF 10-24; XF 16; XF 56; XF 50-140
http://www.foto-baburek.cz

lennyl
V.I.P.
V.I.P.

Příspěvek od lennyl » 01 pro 2019, 17:03

tocil som to mobilom, nie je to teda extra kvalita. namackaval som spust, aj pustal, aj urobil cvaky, ze ako sa ten AF chyta.

https://youtu.be/6wNwxYJdy5Y
Sony A7R III + Tamron 17-28/2,8 Di III RXD + Sigma 24/1,4 ART + Sigma 50/1,4 ART + Samyang 85/1,4 AF FE

Odpovědět

Zpět na „Testy - odkazy“